Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wywiad z Dariuszem Byczkowskim - Brzeska Powiatowa
Autor Wiadomość
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-16, 23:33   Wywiad z Dariuszem Byczkowskim - Brzeska Powiatowa

Pełny wywiad z radnym sejmiku wojewódzkiego Dariuszem Byczkowskim można znaleźć na stronie www Brzeskiej Powiatowej tutaj

mnie najbardziej w całym tym wywiadzie zaciekawił fragment

Cytat:
- To bardzo smutne, ale powiem pani, że pół roku temu jedna z koleżanek, która krótko pracuje w Brzegu, a pochodzi z Wielkopolski, powiedziała mi, że Brzeg jest depresyjnym miastem. Bardzo długo o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że coś w tym jest. Na co dzień mam też kontakt z młodymi ludźmi i wiem, co mówią na temat tego miasta. Wiem, że wielu z nich czeka, aby uciec do Wrocławia lub Opola.


nie bardzo wiem jaką depresję ma na myśli radny Byczkowski, wg mnie w ten stan wpadają ludzie, których dzień wygląda tak samo, praca, dom, sen, praca, dom, sen... którzy nie widzą tego, że można troszkę więcej wyciągnąć z tego miasta....

umieściłem w tym dziale bo nie ma działu Brzeskiej Powiatowej w prasie lokalnej... jeśli jest inny-lepszy dział niech moderacja przeniesie w odpowiednie miejsce
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-17, 06:49   

Ja również nie do końca zgadzam się z tak czarną wizją mojego miasta. Jeśli jednak Dariusz Byczkowski tak to widzi, to radzę, by zabrał się za uzdrawianie Brzegu. Ma do tego wszelkie instrumenty. Poza tym ma świetną pozycję społeczną - jest dyrektorem jednego z ogólniaków, moze na bieżąco dowiadywać się, cóż takiego złego jest w tym Brzegu, że młodzież pragnie uciekac do Wrocławia. Niechaj zatem radny PiS zdiagnozuje dokładnie problem i rozpocznie działania na rzecz odwrócenia tej tendencji. Chętnie pomogę.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-17, 08:32   

Alla zwrócił uwagę na ważną (oczywiście IMHO) rzecz. Przydałby się dział Brzeska Powiatowa. Poniekąd zgadzam się, że kreuje ona nieco jaśniejszy wizerunek naszego miasta, ale dzięki niej wiemy, że mamy w Brzegu różnych ludzi, których zainteresowania są szerokie i wykraczają daleko poza tematykę determinującą dotychczas naszą prasę lokalną.

Co do radnego Byczkowskiego - w wywiadzie powala mnie jedna rzecz - przedstawianie remontu substancji II LO jako wielkiego sukcesu. Jak najbardziej cieszę się, że ta część miasta nabrała kolorów, nie mniej Pan Byczkowski niniejszym zwrócił uwagę na chorobę naszego organizmu społecznego - to co powinno być normą, a więc naprawianie, konserwacja, odbudowa po 20 latach Nowej Polski, urasta do rangi wyczynu i sukcesu. Mimo wszystko cieszę, że jednak ktoś udowodnił, że można z programów operacyjnych RPO i ietc wyciągnąć coś dla miasta. Jako lokalny oszołom stawiam dużego plusa. Na postawienie czegoś innego mnie na razie nie stać.

Przypomina mi się fragmencik z Tolkiena "Nie każde złoto jasno błyszczy..." :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-02-17, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
tytus 


Wiek: 78
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2009-02-17, 09:36   

Ten Pan wszystko wie, ale o...Lubszy, bo tam mieszka i o II liceum, bo jest tam dyrektorem. Brzeg, jako miasto jest dla niego bee. Nie może nic zdziałać, bo jest w opozycji, ale nic nie wspomina, że PiS w regionie jest rozbity ( mi.n za sprawą byłego lidera Mieczysława W. - lekarza, który ostatnio zasnął znowu w mediach, jako : cytuję za NTO z 17.02.2009 r. " zaczął się do niej ( czytaj pielęgniarki ) dobierać, ale w końcu zdjął spodnie, pokazując genitalia " , że mają starostę z PiS-u. Nieprawda, że w regionie wsółrządzi MN ; przykład, że Henryk Kroll nie ma poparcia w PO w wyborach na erodeputowanego. Radzę Panu Byczkowskiego żeby się nie martwił o przyszłość brzeskiej młodzieży. A tak na marginesie, to uważam, że polityk, a w szczególności partii o tak jaskrawych poglądach - nie powinien być wychowcą młodziezy, a tym bardziej być dyrektorem szkoły. Powinien być bezpartyjny i niezależny.

[ Dodano: 2009-02-17, 09:39 ]
Sorry ! miało być "zasłynął " i " współrządzi "...oczywiście.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-17, 10:32   

Mnie kaurat nie przeszkadza, ze ktoś o tak skrajnie prawicowych poglądach, jak Dariusz Byczkowski jest dyrektorem szkoły ponadgimnazjalnej. Oczywiscie, takie poglądy uprawdopodobniają to, iż człek taki bedzie je narzucał szkolnej społeczności, ale z drugiej strony, gdyby Byczkowski podejmował w ostatniej dekadzie skandaliczne decyzje, zostałby usunięty ze stanowiska. Choć w naszym kraju trzeba doprawdy zrobić coś strasznego, żeby na taką karę zasłużyć. Stąd wniosek, że ów polonista trzyma fason i radzo sobie z zarządzaniem szkołą.
Zresztą, człek ten był moim nauczycielem przez rok, spieraliśmy się politycznie dośc mocno, ale nie przypominam sobie, by fakt, iz mam poglądy polityczne i społeczne biegunowo rózne od niego warunkowały moje oceny z "polaja" w klasie maturalnej. Zostałem oceniony sprawiedliwe, czyli "dostatecznie" z przedmiotu i matury pisemnej i "dobrze" z matury ustnej, jakże trudniejszej od tzw. "wypracowania." Był Byczkowski wobec mnie pomocny i bardziej przyjacielski niż nauczycielski, z mojej strony za to szacunek.
Franco pisze, że Byczkowski chwali się, że zarządził remont zewnętrzny szkoły. No, oczywiscie, że się chwali, przecież jest czym. Ty, Franco, narzekasz, że nie 15 lat wczesniej? Wiesz, 15 lat temu jeszcze nie wszystkie gabinety, którymi obecnie szkoła ta dysponuje, były nieużywane, a ja mogłem co roku w wakacje trenować swa ukochaną dysplinę w całkiem znośnych warunkach własnie w gabinetach, które były przygotowywane do używania. Byczkowski może być średniowiecznym zaściankowcem, ale jeśli potrasfi zorganizowac kasę na taki remont, co jakie to ma znaczenie?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-02-17, 10:51   

Grzech napisał/a:
Byczkowski może być średniowiecznym zaściankowcem, ale jeśli potrasfi zorganizowac kasę na taki remont, co jakie to ma znaczenie?

Rączki same się składają do klaskania. Zastanów się Grzechu czy dyrektorowi łatwo by było zorganizować kasę gdyby starostą był ktoś z PO? Jak starosta wyremontuje inne szkoły średnie, niekoniecznie zarządzane przez kumpli z partii (o ile jeszcze takie są :wink: ), to brawa ode mnie dostanie.
0 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2009-02-17, 10:59   

Mnie Brzeg tez nastraja depresyjnie. Ta jego niechlujnosc, puste, straszace kamienice- na Chrobrego, na Piastowskiej, Plac Młynow, ul. Jerzego, Łokietka, Ofiar Katynia.Przyklady moglabym mnozyc.
Tam czas sie zatrzymal w miejscu. Budynki strasza, na rogach stoja menele. Wystawy sklepowe jakies takie bez wyrazu. Starowka niby piekna, ale niedopieszczona.
Obsrane trawniki, chodniki. Planty przy ratuszu juz dawno nie widzialy kwiatow, jakies takie smutne to wszystko. Inne miasta inwestuja w swoj wyglad, mieszkancy dbaja o wystroj, takze balkonow i okien, u nas niestety rzadko sie to widzi.
W takim otoczeniu trudno o radosc do zycia. Nic dziwnego ,ze mlodzi stad uciekaja.
A nasz amfiteatr? zapuszczony, niczym z horroru, straszy chwastami i wieje pustka w lecie.
Kiedys odbywaly sie tu fajne wystepy, koncerty, teraz nie ma tu nic.
Brzeg jest depresyjny, niestety.
Ostatnio zmieniony przez Ivonn 2009-02-17, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-17, 12:20   jakiś kłopot?

Marcinie, jaka to róznica? Szkoła wyremontowana? Nawet jeśli za tym stoją dwaj zaściankowi politycy PiSu - Stefański i Byczkowski, to jest jakiś kłopot? Załatwili kasę na remont budynku, do którego utrzymania zobowiazany jest samorząd - jakiś problem? Jesli Stefański z Byczkowskim przeznaczają publiczne pieniądze na kościoły (nie mam na mysli remontów budynków tej zbrodniczej w przeszłości instytucji) - krytykujmy. Jesli załatwiają kasę na remont budybku publicznej szkoły - chwalmy. Tyle.
Ostatnio zmieniony przez steve 2009-02-18, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-02-18, 21:43   Re: jakiś kłopot?

Grzech napisał/a:
Marcinie, jaka to róznica? Szkoła wyremontowana? Nawet jeśli za tym stoją dwaj zaściankowi politycy PiSu - Stefański i Byczkowski, to jest jakiś kłopot? Załatwili kasę na remont budynku, do którego utrzymania zobowiazany jest samorząd - jakiś problem? Jesli Stefański z Byczkowskim przeznaczają publiczne pieniądze na kościoły (nie mam na mysli remontów budynków tej zbrodniczej w przeszłości instytucji) - krytykujmy. Jesli załatwiają kasę na remont budybku publicznej szkoły - chwalmy. Tyle.

[ Dodano: 2009-02-18, 13:21 ]
witam, pragnę zapytac moderatora, własciciela forum - dlaczego w tym wątku znikneło kilka wypowiedzi forumowiczów w ciągu ostatnich 45 minut? Dlaczego jako autor kilku z nich nie zostałem o tym poinformowany?


Jako niewierzący oburzam się , gdy z moich podatków dotowany jest i tak bogaty Kościół ,ale mimo lewicowych poglądów cieszę się , gdy PISowscy politycy naszego miasta podejmują korzystne dla niego inicjatywy ( np. protest w sprawie EURO 2012).
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeska, byczkowskim, dariuszem, powiatowa, wywiad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu