Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Salon z soczewkami kontaktowymi
Autor Wiadomość
mSM 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2009-02-26, 21:21   Salon z soczewkami kontaktowymi

Witam, mam takie pytanie... czy ktoś z was używa soczewek kontaktowych? bo po głowie chodzi mi pomysł na otwarcie punktu z soczewkami kontaktowymi i akcesoriami do nich... wiem że takie rzeczy można kupić u optyka, ale mam pomysł na coś wyspecjalizowanego konkretnie na soczewki, z miłą (i młodą :D ) obsługą, atrakcyjnymi cenami i świeżym podejściem do tematu :D

"Ciekaw tylko jestem czy będzie u nas na to zapotrzebowanie..."
Pozdrawiam :D


-Poprawiono caps lock'a.-
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2009-02-26, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Vanilla Sky 
what's up?



Wiek: 38
Dołączyła: 14 Paź 2007

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-26, 21:35   

Oj ja noszę i nosić będę! :) myślę, że teraz jest mnóstwo osób, które coraz częściej używają właśnie szkieł kontaktowych :) ))) Także, pomysł w dechę!
0 UP 0 DOWN
 
coastbasse 



Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 13 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-26, 21:51   

Ja także planuje przerzucić się z okularów na soczewki. Myślę że pomysł dobry
0 UP 0 DOWN
 
magiczny89 



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2008

UP 1 / UP 0


Skąd: michałowice/Brzeg

Wysłany: 2009-02-26, 21:59   

Ja też noszę się z zamiarem przejścia z okularów na soczewki. Myślę że dobry pomysł...
0 UP 0 DOWN
 
Vanilla Sky 
what's up?



Wiek: 38
Dołączyła: 14 Paź 2007

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-26, 22:07   

Polecam, wygoda, i komfort!
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 38
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2009-02-27, 08:22   

ja nosze okulary i tak coraz częscie zastanawiam sie nad soczewkami, jak to wygląda cenowo z soczewkami? ja ma wadę krótkowzroczność -2 i - 1 Także bez okularów ani rusz :)
0 UP 0 DOWN
 
Vanilla Sky 
what's up?



Wiek: 38
Dołączyła: 14 Paź 2007

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-27, 09:47   

Otóż najpierw proponuję podejść do okulisty i zrobić standardowe badanie wzroku, po czym powiedzieć, że właśnie chciałabyś "przerzucić" się na soczewki. Ja obecnie noszę soczewki miesięczne, to koszt ok 46 zł za parę., plus do tego dochodzi jeszcze zakup płynu do soczewek, ale on z reguły wystarcza na dość długo(koszt ok 30 zł za buteleczkę średniej wielkości). Kiedyś na początku nosiłam soczewki 3-miesięczne, ale teraz już ciężko jest je dostać, a co więcej stają się niepraktyczne i są dużo grubsze niż miesięczne. Przede wszystkim, to wygoda, komfort, nic Ci nie "paruje" nie musisz się martwić, że mogą się zbić lub uszkodzić ;) Pamiętaj tylko, że trzeba utrzymywać higienę, najlepiej wymieniać płyn codziennie, ostrożnie się malować, ponieważ powłoka soczewki jest niezwykle wrażliwa, i każdy nawet najmniejszy "paproch" jest momentalnie wyczuwalny w postaci okropnego bólu ;-/

Reasumując, koszt jest naprawdę nieduży, gorąco polecam wszystkim niezdecydowanym! ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-02-27, 18:02   

mSM napisał/a:
coś wyspecjalizowanego konkretnie na soczewki, z miłą (i młodą ) obsługą, atrakcyjnymi cenami i świeżym podejściem do tematu

i jeszcze z okulistą na podorędziu - jestem za i obiecuję, że przynajmniej raz zaglądnę (a jeśli będzie tak jak piszesz, to nie wykluczam, że będę wracał)

korzystam z soczewek i, prawdę mówiąc, mówię szybko o jakie mi chodzi, płacę i uciekam - a to dlatego, że optycy, do których zaglądam nie są najmilsi (choć niektórzy sprawiają wrażenie kompetentnych)

myślę, że rynek jest duży (choć tego nie widać, bo soczewek też prawie na oczach nie widać :) ), na pewno rozwojowy i można kawałek ciastka wyszarpać

a przy okazji coś opowiem: jakieś 17-18 lat temu kupowałem pierwszą parę soczewek we Wrocławiu
wyglądało to tak, że stało się w kolejce w gabinecie (30 minut), potem lekarz robił badania (z 15 minut), potem dobierał soczewki (znów kwadrans), wreszcie zakładało się soczewki i szło w miasto (30-45 minut) żeby sprawdzić czy oczy ich nie odrzucają (oczywiście trzeba było kaucję zostawić), wracało się i uczyli zakładać (15-30 minut - w zależności od pojętności ucznia), wreszcie się płaciło i... zapisywało na kolejny termin na kontrolę

teraz można kupić soczewki w supermarkecie biorąc je z wieszaczka :x
0 UP 0 DOWN
 
K 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-27, 20:15   Re: Salon z soczewkami kontaktowymi

Problem w tym, że w Brzegu niewiele można kupić u optyka. Jest bardzo mały wybór szkieł i akcesoriów. Wiem, bo sama używam, a soczewek firmy, którą lubię nie ma i muszę jeździć po nie do Wrocławia. Tak więc to bardzo dobry pomysł! I plany na "miłą obsługę" również ;)
Ostatnio zmieniony przez K 2009-02-27, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2009-02-27, 21:16   

ostanio kupowaliśmy na www.szkla.com , ceny rewelacyjne a w Brzegu na promocje nie liczcie
0 UP 0 DOWN
 
mSM 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-27, 22:14   

slawq napisał/a:
ostanio kupowaliśmy na www.szkla.com , ceny rewelacyjne a w Brzegu na promocje nie liczcie

i tutaj właśnie jest "pole do popisu" :) bo właśnie ciekawą promocją można by błysnąć... może jakieś programy lojalnościowe :) teraz rozglądamy się jak to wszystko zorganizować... mamy nadzieję że uda się cały ten byznes rozkręcić:)

a obsługę naprawdę planujemy miłą i kompetentną :) bo tak jak pisze Jamps zbyt często optycy sprawiają wrażenie ludzi robiących klientom łachę że ich obsługują:) przydałoby się to zmienić...

Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
Lili 


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lut 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: z domu :)

Wysłany: 2009-02-27, 23:03   

Witam, ustosunkowując się do Ciebie slawqu zapewniam Cię ,że to nie jest rewelacyjna cena za soczewki kontaktowe:) A co do promocji w Brzegu to właśnie bym liczyła na to i myślę, że taki sklep - salon z soczewkami kontaktowy się rozkręci a cena będzie jeszcze lepsza :)
Mogę Ci to zapewnić :)
Wiem coś o tym:) jako przyszła pani optyk :)

Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-02-28, 07:57   

Lili napisał/a:
Wiem coś o tym:) jako przyszła pani optyk :)Pozdrawiam :)
Przyszła pani optyk o zagrożeniach też coś powinna wiedzieć. Mikrocysty, wakuole,obrzęk i pofałdowanie nabłonka, zmiana przezroczystości, ubytki nabłonka. Tak to wszystko efekt kilkuletniego noszenia szkieł kontaktowych mimo skrupulatnego przestrzegania higieny.
0 UP 0 DOWN
 
malinaJK 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lut 2008

UP 4 / UP 0



Wysłany: 2009-02-28, 09:01   

noszę szkła od kilku lat i byłoby bardzo fajnie gdybym mogła je kupować w brzegu, a nie we wrocławiu lub opolu jak do tej pory (w brzegu ciężko czasem dostać 3-miasięczne, a i ceny są wyższe). acz kolwiek nie wiem czy przebijecie ceny proponowane w internecie, ostatnio kupiłam 2 pary soczewek kwartalnych i duży płyn do pielęgnacji za 75zł. ale na pewno wpadnę się rozglądnąć do waszego sklepiku i czasem pewnie coś kupię, oczywiście jak ruszycie :)
0 UP 0 DOWN
 
Lili 


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lut 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: z domu :)

Wysłany: 2009-02-28, 11:16   

Roztropek napisał/a:
Przyszła pani optyk o zagrożeniach też coś powinna wiedzieć.

Jestem tego świadoma Roztropku :) chciałabym jednak zauważyć iż moja wypowiedź nie dotyczyła ew. skutków noszenia soczewek a kwestii ich cen i ewentualnych promocji na ich zakup:)

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kontaktowymi, salon, soczewkami


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu