Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Salon z soczewkami kontaktowymi
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-03-06, 10:55   

Cytat:
Brak czasu by "wpaść" do optyka po kolejną parę soczewek - "było nie po drodze" - jest podstawową przyczyną przedłużania czasu noszenia soczewek kontaktowych. Pacjenci kupujący soczewki na sztuki, zwykle noszą je od kilku dni do kilku tygodni dłużej niż zaleca producent, a to może stanowić zagrożenie dla ich zdrowia. Jest to związane z ilością i wiekiem osadów białkowych, wysychaniem soczewek i ewentualnymi zmianami materiałowymi. Zbyt długie używanie tej samej pary soczewek może doprowadzić do pojawienia się alergii, stanów zapalnych czy też zmian w fizjologii oka. Efektem tegc mogą być schorzenia okulistyczne i konieczność rezygnacji z soczewek kontaktowych.
źródło: Tutaj
Cytat:
Soczewki należy zawsze wymieniać na nowe zgodnie z zaleceniami Specjalisty. Noszenie tych samych soczewek przez zbyt długi okres może prowadzić do odkładania się na nich osadów, które mogą powodować podrażnienie oczu i (lub) pogorszenie widzenia. Pamiętaj, że im częściej wymieniasz soczewki na nowe, tym zdrowsze są Twoje oczy.

źródło: TUTAJ
0 UP 0 DOWN
 
Vanilla Sky 
what's up?



Wiek: 38
Dołączyła: 14 Paź 2007

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-06, 19:36   

Roztropku, czuję, że próbujesz zniechęcić delikatnie większość osób do nie-noszenia szkieł kontaktowych...pamiętaj tylko, że jak każda rzecz teraz obecnie, której używamy w XXI wieku lub stosujemy - niesie ze sobą różne ryzyko...noszenie soczewek także, nie ma się co czarować. Aczkolwiek wyczuwam, że Ty nie uświadamiasz, Ty zniechęcasz :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-03-06, 22:07   

Niejaki Ryszard Hamburg zniechęca do wszelkich szczepionek, ja nie mam takiego samego zamiaru jeśli chodzi o soczewki kontaktowe. Opieram się tu na doświadczeniu pewnej osoby w rodzinie, która to (osoba) zaliczyła całą historię rozwoju szkieł kontaktowych od zwykłych szklanych wypadających przy każdej okazji do współczesnych najnowszych. Każdy oczywiście zrobi jak uważa i nie mam zamiaru nakłaniać nikogo do jakichkolwiek decyzji. Z noszeniem soczewek jest podobnie jak z operacjami (bo to nie zwykłe zabiegi) typu lasic czy podobnymi. Prawda jest taka, że ani poddający się tym operacjom ani noszący soczewki nie są albo wcale, albo są ale w niewielkim stopniu informowani o zagrożeniach. Wszystko z powodu bezwzględnego pędu za zyskiem. W przypadku soczewek % powikłań zagrażający całkowitej utracie wzroku jest niewielki. Najczęściej po kilku lub kilkunastu latach noszenia dochodzimy do sytuacji bez wyjścia, soczewek nie można już nosić a operacji nie ma już na czym wykonać. Co wtedy pozostaje?
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2009-03-07, 08:09   

ja również noszę soczewki (Air Optix - miesięczne) i chciałbym móc je kupować w Brzegu, niż jeździć do Wrocka lub Opola - tak więc bardzo dobry pomysł
0 UP 0 DOWN
 
zaczarowana 

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Mar 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Pierwsza z Brzegu

Wysłany: 2009-03-10, 23:49   

Uważam iż taki salon wyłącznie z soczewkami kontaktowymi i niezbędnymi środkami do ich pielęgnacji jest nawet i wskazany :) . Salony optyczne, które znajdują się w Brzegu nie grzeszą uprzejmością i otwarciem do ludzi - klientów oraz maja mały wybór asortymentu :)
Dlatego też trzymam kciuki aby powstał w Brzegu salon z soczewkami kontaktowymi :)
Pozdrawiam :wink:

[ Dodano: 2009-03-11, 23:31 ]
Witam, czy ktoś z was nosił albo nosi soczewki, które podkreślają lub zmieniają kolor oczu...? Słyszałam, że są dostępne półroczne a nawet i roczne.
Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
Optometr 


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-01, 19:00   

Zapraszam na badanie do salonu LazurOptique na ulicy Robotniczej 11.

Nr do rejestracji: 77-410-03-26

Badania wzroku:

Pon: 15:00 - 18:00
Wt: 10:00 - 13:30
Czw: 15:00 - 18:00

Dobór okularów - 50zł (przy zakupie okularów bezpłatnie)

Dobór soczewek kontaktowych miękkich:
(sferycznych, torycznych, multifokalnych) - 70zł ( w cenie badanie para soczewek, płyn do przechowywania soczewek,nauka sciągania i zakładania.

Jako jedyni w wojewódzctwie oferujemy dobór twardych soczewek kontaktowych:

Dobór soczewek kontaktowych twardych: 150zł + cena soczewek (korekcja stożka rogówki, wysokich astygmatyzmów)

Dobór soczewek kontaktowych twardych Ortokeratologicznych: 150zł + cena soczewek (soczewki zakładane do spania na noc, rano sciągane, dają pełną ostrość wzorku w ciągu dnia bez koniczności noszenia okularów i soczewek)

Podczas rejestracji prosimy o podanie typu badania.

Z poważaniem

Bartosz Tomczak
Optometrysta, kontaktolog
Lazure Optique
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-02, 18:01   

W niedługim czasie na pewno się zgłoszę ponieważ mam dość okularów. Mam tylko takie pytanie ponieważ mam wykryty astygmatyzm zastanawiam się ile mogą kosztować szkła dla mnie?
0 UP 0 DOWN
 
Optometr 


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-03, 10:30   Cena soczewek do korekcji astygmatyzmu

Zależy która soczewka będzie dla Pani odpowiednia. Każdy producent używa innego materiału, soczewki mają różną średnicę i brzywiznę bazową oraz system stabilizacji, który utrzymuje oś astygmatyzmu.

Ceny dla naszych stałych klientów/pacjentów:

Johnson&Johnson Oasys Toric: 99 zł (6szt soczewki 2-tygodniowe)

Cooper Vision UltraFlex Premier Toric: 65zł (4szt socz miesięczne)

Ciba Visuin Air Optix for Astigmatism: 180zł (6szt socz miesięczne)

Jeśli wartość astygmatyzmu przekracza 2,50 dptr wówczas wskazane są soczewki twarde, koszt pary taki choczewek od 1200zł (socz nosi się od 2 do 4 lat). Istnieje możliwość zakupu na raty.

Z Poważaniem

Bartosz Tomczak
Optometrysta, kontaktolog
Lazur Optique
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-03, 10:58   

a ja mam pytanko w sprawie soczewek a dokładnie odbioru i nauki zakładania :P

przyjść czy czekać na tel o dostawie? bo nie pamiętam :P
0 UP 0 DOWN
 
Optometr 


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-03, 12:00   

czekac na telefon, jeśli nikt nie dzwonił, znaczy że jeszcze do nas nie dotarły
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-03, 20:14   

Koszt 1200 zł. trochę mnie przeraża. Zwłaszcza, że przecież istnieje możliwość zgubienia takiej soczewki... Dziękuję za odpowiedź :)
0 UP 0 DOWN
 
Optometr 


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-04, 07:18   Cena soczewki Twardej

Jest to cena za parę. Rzadko zdarza się aby pacjent zgubił prawidłowo dopasowaną soczewkę. Zawsze istnieje możliwość odtworzenia takiej soczewki. Koszt odtworzenia zgubionej soczewki od 250zł.
0 UP 0 DOWN
 
wiolkaFiolka 


Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2017

UP 0 / UP 0


Skąd: Kraków

Wysłany: 2017-08-30, 13:15   

Również zachęcam do wypróbowania soczewek. I dla tych którzy mają takie opory jak ja. nie poddawajcie się. na początku było mi ciężko, ale w końcu mi się udało. Przekonałam się dopiero do Air Optix Aqua bo maja taką zaletę, że utrzymują nawilżenie przez cały dzień.
0 UP 0 DOWN
 
netpixpl 


Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2018

UP 0 / UP 2



Wysłany: 2018-08-30, 07:34   

Witam! Dzisiaj pod wpływem kaprysu stwierdziłam, że chcę mieć soczewki kontaktowe gdyż idę na wesele. Do tej pory nosiłam okulary i zawsze miałam z ich powodu kompleksy, gdyż mam dużą wadę (-4,25, -4,75 dioptrii) i szkła są dosyć grube..Sęk w tym że to wesele jest już w sobotę za tydzień. Tak więc teraz następują moje pytania: jak długo trzeba czekać na szkła kontaktowe? Jeślibym poszła do okulisty w poniedziałek, a potem zamówiła szkła, to dostanę je do soboty? Ile kosztują szkła kontaktowe?
0 UP 2 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-08-30, 08:08   

A nie lepiej zapytać o to w punkcie sprzedaży takich soczewek? :shock:
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kontaktowymi, salon, soczewkami


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu