Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
...Urzędu Pracy lub wiedzących o dofinansowaniach dla firm.
Autor Wiadomość
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-03, 19:57   ...Urzędu Pracy lub wiedzących o dofinansowaniach dla firm.

Mam pytanie czy wie ktoś jakie daje dofinansowanie UP, jak wiadomo nie o wszystkich chcą powiedzieć.
Chodzi mi o dofinansowanie dla firmy z wieloletnim stażem. Może ktoś ma jakaś wiedzę w tym temacie no i fajnie było by gdyby mi pomógł.:)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-03, 20:19   

PUP zawsze i regularnie daje dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych w wysokości pięciokrotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia ..czyli powiedzmy, że na tę chwilę jest to 14 tyś. zł.
Podobna forma istnieje dla Firm - tylko jest to refundowanie nowego stanowiska pracy. Wygląda to w ten sposób, że kasa identycznie pięciokrotne przeciętne wynagrodzenie, a firma musi istnieć co najmniej 6 miesięcy ..
Kasa jest na stworzenie nowego stanowiska pracy (zakup maszyn, sprzętu itp) na które trzeba zatrudnić osobę na co najmniej 2 lata.
Są jeszcze prace interwencyjne, ale to zakładam Ciebie nie interesuję.

Powyższe formy jak już wspomniałem realizowane są regularnie z środków Funduszu Pracy.

Dodatkowo Urząd Pracy może organizować powyższe formy czyli dotacje dla bezrobotnych i refundacje na stworzenie nowego stanowiska pracy z środków Unijnych, gdzie z kolei można pozyskać wyższą kasę czyli zazwyczaj jest to jakoś 14 krotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia, czyli dajmy na to ok. 40 tyś. ...warunkiem jest pozyskanie przez PUP środków z Unii czyli napisanie projektu ..

Z tego co się orientuje PUP w 2008 już realizował formy aktywizacji bezrobotnych z środków unijnych w ramach priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, tyle że były to staże i chyba szkolenia.. i z tego co się nie mylę miały tez w tym roku ruszyć dotacje i refundacje.. więc trzeba się dowiedzieć w PUP lub szukać na stronach WUP Opolskiego, który jest Instytucja Pośredniczącą od której PUP dostaje kasę (tak w uproszczeniu) o zatwierdzonych projektach.. jaki mi link przydatny z taką informacją wpadnie lub coś pewniejszego będę wiedział, postaram się napisać.

Dodatkowo PUP w ramach pozyskiwania kasy z PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) realizuje dotacje i refundacje w kwotach właśnie 14-krotnego przeciętnego wynagrodzenia, tyle że w stosunku do osób niepełnosprawnych.. czyli jeśli dotacja to osoba bezrobotna musi mieć jakiś stopień niepełnosprawności, jeśli refundacja, to zatrudniana na zrefundowanym stanowisku pracy osoba musi mieć jakiś stopień niepełnosprawności ..

Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że zarówno w przypadku pozyskiwania kasy unijnej, jak i tej PFRONowej jak również kasy z Funduszu Pracy, obowiązują procedury, algorytmy, co oznacza w praktyce brak płynności... czyli np. nawet do końca marca może nie być kasy ...

Ok tyle na szybkiego ..na dniach powinienem być w PUP to postaram się wywiedzieć jak PUP stoi na tę chwilę z środkami oraz źródłami finansowania.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-04, 06:33   

smooth napisał/a:
..czyli powiedzmy, że na tę chwilę jest to 14 tyś. zł.

poprawię... około 18.000 złotych

Cytat:
10 lutego 2009 Główny Urząd Statystyczny ogłosił komunikat w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w czwartym kwartale 2008 roku. Oznacza to, że od tej pory dotacja z Urzędu Pracy jaką możesz uzyskać na założenie własnej firmy wyniesie 18 579,3 zł.


ManiekBRG! a na co potrzebujesz tę dotację, jaki jest profil firmy etc...
ewentualnie podeślij mi PW - coś pomyślimy....

[ Dodano: 2009-03-04, 07:16 ]
aczkolwiek kwota rzędu ~18.000 zł nie zawsze jest przyznawana w 100% i z tym trzeba też się liczyć :/
Ostatnio zmieniony przez derdy 2009-03-04, 06:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-04, 08:47   

alleceno napisał/a:
poprawię... około 18.000 złotych


Faktycznie miałem nieaktualne informacje, bo wygląda na to że nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instrumentach rynku pracy również wprowadziła jakieś zmiany w zakresie dotacji i tak zamiast
- 5 razy przeciętna wynagrodzenia mamy teraz.. 6 razy przeciętna wynagrodzenia.. czyli:

2968,55 x 6 = 17 811 zł - to maks jaki można pozyskać w ramach dotacji w PUP (w tej wersji "podstawowej)
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-04, 12:09   

Ja już alleceno, napisałem na PW wszelkie info o co mi chodzi.:)
I chodzi tu o dotacje dla firm z wieloletnim stażem(14lat). Bo jak narazie nie zakładam firmy, ale dzięki wielkie za zainteresowanie.:)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, dofinansowaniach, firm, lub, pracy, urzedu, wiedzacych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu