Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeskie supermarkety a reklamówki.
Autor Wiadomość
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-09, 23:49   

Kali napisał/a:
np nabrać caly wózek wypakować a potem stwierdzić że się nie kupi

Moi rodzice zrobili coś takiego. Nabrali cały wózek (oczywiście z zamiarem kupienia wszystkiego) i przy kasie okazało się, że niema żądnych reklamówek bo im się skończyły, poszli wtedy z tym wszystkim do informacji, tam też usłyszeli, że reklamówek niema to zostawili wszystko i poszli do innego sklepu :D A obsługa miała trochę roboty, żeby to wszystko poukładać :P
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-10, 13:07   

OlaMania napisał/a:
Kali napisał/a:
np nabrać caly wózek wypakować a potem stwierdzić że się nie kupi

Moi rodzice zrobili coś takiego. Nabrali cały wózek (oczywiście z zamiarem kupienia wszystkiego) i przy kasie okazało się, że niema żądnych reklamówek bo im się skończyły, poszli wtedy z tym wszystkim do informacji, tam też usłyszeli, że reklamówek niema to zostawili wszystko i poszli do innego sklepu :D A obsługa miała trochę roboty, żeby to wszystko poukładać :P


No faktycznie zabawne. Ubaw po pachy. Z tego co wiem, sklep nie ma obowiązku wydawania reklamówek klientom
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-10, 16:04   

Sawka napisał/a:
No faktycznie zabawne. Ubaw po pachy. Z tego co wiem, sklep nie ma obowiązku wydawania reklamówek klientom

owe akcje były prowadzone odnośnie likwidacji jednorazówek.... wiele razy o tym słyszałem i czytałem na różnego rodzaju forach...
a jesli twierdzisz ze nie mają prawa to tyle co czytałem to sie mylisz.... gdzies był przytoczony fragment uchwały/ustawy ze sklep jest zobowiązany do dania klientowi opakowania na zakupiony produkt w tym przypadku reklamówka...

a co do tematu... powiedziec ze sprawa idzie do warszawy i raczej zmiękną....
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-03-10, 16:49   

Kochani ludzie ta cała akcja z reklamówkami jest po to aby skłonić klientów o dbanie o środowisko a nie robić wam na złośc.Ideąc na duże zakupy tak ciężko wziąść szmacianą torbe :o chyba to są zaplanowane zakupy.Jak widzę że przychodzi dzieciak do sklepu bierze czipsy i do tego jednorazówkę która ląduje zaraz na chodniku to mam chęć :x całkowitego zakazu wydawania toreb jednorazowych.A zostawianie koszyka pełnego towaru bo niedostałem torebeczki quwa nie mogę :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Hopu$ 
=)


Wiek: 30
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2009-03-10, 20:56   

motomaniek77 napisał/a:
Kochani ludzie ta cała akcja z reklamówkami jest po to aby skłonić klientów o dbanie o środowisko a nie robić wam na złośc



Dokładnie :D niektóre markety wprowadziły reklamówkki ekologiczne z którymi lepiej chodzić na zakupy niż z jednorazówkami się bawić
0 UP 0 DOWN
 
mirozmij 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2008

UP 18 / UP 0


Skąd: Dolny Śląsk

Wysłany: 2009-03-10, 21:16   

Cieszę się, że większość sklepów przechodzi na reklamówki biodegradowalne. Szkoda tylko, że trzeba za nie zapłacić (parę groszy, ale zawsze). W większości krajów wspólnoty reklamówki jednorazowe wykonane z biopolimeru są bez opłat, chyba, że ktoś chce torebkę wielokrotnego użytku, to wówczas opłata wynosi około 1 Euro. A tak poza tematem, to prawdę mówiąc mam już dość nazywania wszystkiego "ekologicznym". Termin "ekologia", nagminnie dziś nadużywany, oznacza zależności między organizmami oraz między organizmami a środowiskiem, ciekawe więc, co oznacza "reklamówka ekologiczna"? :shock:
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-10, 23:01   

butter napisał/a:
Sawka napisał/a:
No faktycznie zabawne. Ubaw po pachy. Z tego co wiem, sklep nie ma obowiązku wydawania reklamówek klientom

owe akcje były prowadzone odnośnie likwidacji jednorazówek.... wiele razy o tym słyszałem i czytałem na różnego rodzaju forach...
a jesli twierdzisz ze nie mają prawa to tyle co czytałem to sie mylisz.... gdzies był przytoczony fragment uchwały/ustawy ze sklep jest zobowiązany do dania klientowi opakowania na zakupiony produkt w tym przypadku reklamówka...

a co do tematu... powiedziec ze sprawa idzie do warszawy i raczej zmiękną....

Sklep JEST zobowiązany aby zapewnić klientom opakowania na zakupiony towar. Sawka, w takiej sytuacji nie ma nic zabawnego. Jak wyobrażasz sobie przetransportowanie dużych zakupów do domu bez opakowania?? Pojedynczo? :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Hopu$ 
=)


Wiek: 30
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2009-03-10, 23:10   

popieram OlaMania
Bez reklamówek dla mnie supermarkety nie istnieją :)
I tutaj kolejny minus dla Kauflanda że nawet reklamówek dla klientów nie posiadają w pewnych momentach
Ostatnio zmieniony przez Hopu$ 2009-03-10, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-03-11, 09:12   

OlaMania napisał/a:
:Sklep JEST zobowiązany aby zapewnić klientom opakowania na zakupiony towar. Sawka, w takiej sytuacji nie ma nic zabawnego. Jak wyobrażasz sobie przetransportowanie dużych zakupów do domu bez opakowania?? Pojedynczo? :shock:

Zabawne to nie jest ale czy tak ciężko wziąść z domu torby na zakupy,ja zabieram i rąk mi jeszcze nie urwało.

/poprawiano cytowanie
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2009-03-11, 14:11, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-11, 09:48   

motomaniek77 napisał/a:
jest ale czy tak ciężko wziąść z domu torby na zakupy,ja zabieram i rąk mi jeszcze nie urwało.

Przed wyjściem z domu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, że akurat nie będzie reklamówek.
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-11, 10:46   

OlaMania, a gdzie macie napisane, że supermarkety muszą nam dać reklamówki? przyzwyczaili nas do tego, a teraz gdy ich nie ma każdy ma o to pretensje... ja zawsze wybieram się z reklamówką, jakie zakupy bym nie robił. Każdemu sklepowi może się, zdarzyć, że już zabrakło...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-03-11, 11:36   

A ja w sprawie stoiska z mrożonkami luzem i bezpłatnych opakowań
Rozporządzenie
Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykonywania umów sprzedaży między przedsiębiorcami a konsumentami.(Dz. U. z dnia 1 lipca 2002 r.) napisał/a:
§ 10. 1. Towar dostarczony przez przedsiębiorcę w jednostkowym zamkniętym opakowaniu fabrycznym, który ze względu na swój charakter nie wymaga sprawdzenia cech użytkowych, powinien być sprzedawany bez naruszenia tego opakowania.
2. Przy sprzedaży samoobsługowej należy udostępnić konsumentowi nieodpłatnie materiały odpowiednie do zapakowania zakupionego towaru.
Większość opisanych w temacie zdarzeń jest uregulowana stosownymi przepisami, tylko z kontrolą coś nie wychodzi. Bezpłatne opakowanie należy się jak przysłowiowemu psu zupa.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-03-11, 11:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2009-03-11, 12:06   

alfix napisał/a:
gdzie macie napisane, że supermarkety muszą nam dać reklamówki?

W rozporządzeniu? :wink:

alfix napisał/a:
ja zawsze wybieram się z reklamówką, jakie zakupy bym nie robił.

Wspaniale, że jesteś taki przewidujący, aczkolwiek nie każdy musi iść na zakupy ze swoimi siatkami. Często jest też tak, że na zakupy idziemy całkiem przypadkiem, przechodząc koło jakiegoś sklepu. Chyba nie ma jakiegoś wymogu, żeby nosić ze sobą reklamówkę, gdziekolwiek idę. I to tylko dlatego, że będąc w okolicy sklepu przypomni mi się, że muszę kupić masło.
Niech będą jednorazowe, czy nawet płatne i ekologiczne, ale mają być.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-03-11, 13:09   

LUUDZIE ale czemu wy się tak bulwersujecie.... weźcie wózek taki z kauflanda za 1 PLN i jedzcie z nim do domu.... dbamy o środowisko bo nie pałętają się reklamówki a zarazem dajemy prace ludziom.... bo wózki trzeba zrobić ;) a jak nam sie znudzi albo cus to na złom... i jeszcze kasa z tego bedzie....
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-11, 16:08   

Niestety za duży jest taki wózek :D Nie zmieści mi sie do bagażnika :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskie, reklamowki, supermarkety


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu