Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Droga Krzyżowa dziś na ulicach Brzegu!
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2009-04-08, 09:50   Droga Krzyżowa dziś na ulicach Brzegu!

Punktualnie o 20.00 spod kościoła Miłosierdzia Bożego wyruszy procesja z krzyżem, w której co roku uczestniczy kilka tysięcy brzeżan.

Wierni pójdą ulicami: ks. Makarskiego, 1 Maja, Piastowską, Długą, Mleczną, Rynkiem, Jagiełły, Zamkową, a droga krzyżowa skończy się na placu Zamkowym około 22.00

Wielki krzyż będą na zmianę nieśli przedstawiciele różnych stanów i zawodów.

nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-08, 15:45   

Miejmy nadzieje że w tym roku pogoda nam dopisze :) Jak co roku i także w tym roku bedę obecny na Drodze Krzyżowej :)
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-04-08, 17:11   

czarne chmury zblizaja sie do Brzegu,
co spowoduje mniejsza frekwencje na tym fetiwalu obludy,
gdzie najwieksi miejscy grzesnicy udaja swietych,
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-04-08, 17:30   

Cytat:
czarne chmury zblizaja sie do Brzegu,


a ja słońce widze...więc chyba frekwencja będzie wysoka jak w latach poprzednich
0 UP 0 DOWN
 
Coddy 



Wiek: 32
Dołączył: 19 Mar 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-04-08, 17:43   

pogoda według prognozy ma być w porządku do godziny 23:00 potem ma nastąpić drobne zachmurzenie ale miejmy nadzieję że bez opadów
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-04-08, 21:54   

wrażenia na gorąco....

niechaj za rok Policja będzie bardziej widoczna w tłumie ludzi idących + dodatkowo zabezpiecza tył procesji

na samym końcu mieliśmy pokaz chamstwa grupy ludzi, której w ogóle nie powinno być w tej procesji....

alfix czekamy na zdjęcia....
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2009-04-08, 21:58   

alleceno napisał/a:
niechaj za rok Policja będzie bardziej widoczna w tłumie ludzi idących + dodatkowo zabezpiecza tył procesji

Niestety,zadaniem policji jest tylko i wyłącznie zabezpieczanie trasy Drogi. Resztę pod swoimi skrzydłami mają `porządkowi`.
alleceno napisał/a:
na samym końcu mieliśmy pokaz chamstwa grupy ludzi, której w ogóle nie powinno być w tej procesji....

To indywidualna sprawa każdego kto tam idzie. Fakt, wybrać sobie Drogę Krzyżową na ring trochę chybiony pomysł :]
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-04-08, 22:06   

Panna Nikt napisał/a:
Niestety,zadaniem policji jest tylko i wyłącznie zabezpieczanie trasy Drogi. Resztę pod swoimi skrzydłami mają `porządkowi`.


no i będę się spierać.... Policja jest od zapewnienia bezpieczeństwa.... również bezpieczeństwa osobom w procesji, nie tylko zabezpieczając drogowy ruch... nie neguję ich pracy, lecz zwracam uwagę na chamstwo... kilka lat temu byłem świadkiem jak podczas procesji pobiły się dwie dziewczyny...

a porządkowy no cóż.... on wiele nie zrobi... nie upomni czy nie użyje innych środków do zapobiegnięcia chamskiego zachowania... a Policjant i owsze...
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2009-04-08, 22:17   

alleceno napisał/a:
Policja jest od zapewnienia bezpieczeństwa.... również bezpieczeństwa osobom w procesji, nie tylko zabezpieczając drogowy ruch... nie neguję ich pracy,


W takim razie powinni gdzieś iść policjanci w tłumie. A tam ich nie było,ponieważ od kilku lat przy załatwianiu `obstawy` policji w grę wchodzi tylko zapewnienie bezpieczeństwa procesji (jako całości -kolumny)i blokada ulic.

alleceno napisał/a:
kilka lat temu byłem świadkiem jak podczas procesji pobiły się dwie dziewczyny...

Wiesz taka procesja to chwila zadumy,refleksji. Pewnie się którejś przypomniało,że ta obok odbiła jej chłopaka albo jakaś inna bzdura. A na poważnie... ludzie nie wiedzą po co na Drogę Krzyżową idą. Tłum ludzi szedł np. przed krzyżem nerwowo obracając się co kilka sekund,aby sprawdzić czy krzyż się już nie zatrzymał :] .
alleceno napisał/a:
nie upomni czy nie użyje innych środków do zapobiegnięcia chamskiego zachowania.

A jak upomni to go starsza pani obsmaruje z góry na dół i we wszystkie inne strony,nie Pasztet? ;]
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-04-08, 22:29   

a ja jako ateista osobiście chodzę na drogę krzyżową bo tak chce lubie ten przemarsz jakość tak po prostu , nie modle sie nie klękam ale przy tym nie robię żadnych problemów nikomu bo szanuje tych co przyszli tam pomodlić sie lubo cos tam gadam sobie na luzie z innymi , ale widziałem inne osoby "katolików" co zachowywali się gorzej niż a miałbym sie zachować jako ten zły i okrutny ateista i nie mowie tu o incydencie na kościelnej . A poza tym ten typ co taką borutę robił jakoś tak szukał dymu juz dłuższy czas bo pare razy zatrzymywałem sie na tyłach i widziałem jak sie zachowywała akurat ta grupka "katolickiej" młodzieży z tyłu . A policja nie bedzie sie zajmowac tym bo ma ważniejsze sprawy chyba bo co lepiej zeby pilnowała bydło wśród tłumu czy pilnowała zeby jakies auto nie wjechało w procesje . . . Jeden porządkowy tam sie kręcił na koncu ale co on jeden mogl zrobić palcem pogrozić chyba .
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-04-08, 22:39   

Cytat:
A jak upomni to go starsza pani obsmaruje z góry na dół i we wszystkie inne strony,nie Pasztet? ;]


nie chciałem zabierać głosu w tym temacie ale zostałem wywołany do tablicy...

tak sie złożyło, że byłem porządkowym i cóż moge powiedzieć może tyle, że podobnie jak wiele innych prac jest to niewdzięczne zadanie. Tak się zdarzyło, że służba porządkowa ( przykładowo) odpowiedzialna za rozwinięcie nagłosnienia i tak dalej dbania o nie a ludzie nie zwracają uwagi na kabel. Pchają się jak najblizej a przecież nie utrudniamy im celowo, staramy sie dbac o ich bezpieczeństwo. ale nie każdy to rozumie.

alleceno napisał/a:
kilka lat temu byłem świadkiem jak podczas procesji pobiły się dwie dziewczyny...


dzisiaj też była nieprzyjemna sytuacja... jeden z porządkowych wykazał się refleksem i szybko powiadomił policję która wyjaśniała sprawę.

alleceno, jeżeli zwróciłeś uwagę to np. nie powtórzyła się sytuacja jak w latach poprzednich. Na moście ul. 1-maja nie było pseudo uczestników, którzy pluli na ludzi i tak dalej Policja pilnowała by takie sytuacje się nie powtarzały.


jeżeli ktoś ma jakies pytania czy cus to chetnie wyjaśnie.... ale prosze o konkretne pytania....


Sumienie....
sumienie napisał/a:
mniejsza frekwencje

nie do konca było bardzo dużo osób

sumienie napisał/a:
fetiwalu obludy


tutaj się zgodza po części... wiele młodych osob idzie by wyrwać się z domu...

sumienie napisał/a:
gdzie najwieksi miejscy grzesnicy udaja swietych

tak... kogo masz na myśli ?? bo mi brakowało jednego obłudnika z forum ;) a na imie my było R*** kto ma wiedzieć ten wie...
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-09, 11:12   

Indywidualnie patrząc, Droga Krzyżowa robi wrażenie i pozwala odnaleźć wyciszenie w tak dużym tłumie.
jednak z tej zadumy wyrywa głupota ludzi, którzy idąc parę metrów od krzyża potrafią rozmawiać/wydzierać się do kogoś przez telefon, dopiero "specyficzne" spojrzenie osób obok powoduje zakończenie połączenia. jest też wiele osób które idą, bo inni idą. nie wiedząc do końca po co. i wtedy się popisują co to nie oni. a jak ktoś wskaże takie osoby policji to po spisaniu ich idą dalej i próbują się odgrywać.... tak też było z tą awanturą na zamkowej.
zwrócenie uwagi pod ratuszem -> wskazanie policji tych osób na Jagiełły -> słowne zaczepki na zamkowej (trudno się dziwić, że komuś puściły nerwy)

a w przyszłym roku, można by pomyśleć o wprowadzeniu zakazu przynoszenia świec, bo to co ludzie robią z tymi świecami to się w głowie nie mieści. a ciężko się skupić na zadumie, jak ktoś z tyłu przypala cię świecą lub wylewa na ciebie wosk....
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-04-10, 05:39   

Bardzo podoba mi się atmosfera Tridum , jako niewierzący na swój sposób przeżywam te dni , zwłaszcza Wielki Piątek, który jest dla mnie dniem pamięci o najpiękniejszej postaci historii, zamordowanej przez świat, któremu się przeciwstawiła. No tak z tymi obrządkami kościelnymi jest tak , że idą ludzie bo tak wypada, bo to , bo tamto, a religijności jest w tym mało. Przed procesją szedłem Makarskiego z psem i pamiętam dobrze spojrzenia niektórych mijających mnie osób, z których wyczytałem niezbyt wiele katolickiego miłosierdzia.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, droga, dzis, krzyzowa, na, ulicach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu