Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Jackiem Mazurkiewiczem
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-10, 13:41   Rozmowa z Jackiem Mazurkiewiczem

Można powiedzieć, że nareszcie zakończył się ten trudny dla Was sezon?
Cieszę się, że skończyło się w taki właśnie sposób, że zrealizowaliśmy cel w postaci utrzymania się w lidze. To rzeczywiście był trudny sezon, z trzonu poprzedniego składu pozostało przecież tylko trzech zawodników i powstała zupełnie nowa drużyna. Pierwsza runda nam zdecydowanie nie wyszła, ale po ciężko przepracowanej zimie, wiosną było już znacznie lepiej. Wprawdzie i w drugiej rundzie następowały ciągłe tasowania w składzie, co nie sprzyjało formie, to nasza gra wyglądała znacznie lepiej i gdyby nie kilka pechowych porażek, to moglibyśmy być znacznie wyżej w końcowej tabeli. Chłopcy jednak ciągle się jeszcze uczą i myślę, że w następnym sezonie będzie lepiej, a w przyszłości będzie z nich dobry materiał na zawodników zespołu seniorów.

Czy tylko te częste zmiany kadrowe miały wpływ na wynik w minionym sezonie?
Zawodnicy muszą się przyzwyczaić do systematycznej pracy, a z tym jest ciężko, bowiem trenujemy pięć razy w tygodniu plus mecz. Oni z kolei mają szkołę, późno kończą lekcje i nie zawsze mogą uczestniczyć we wszystkich treningach. Generalnie jednak muszę ich pochwalić za pracę.

A kogo należy wyróżnić za miniony sezon?
Na pewno Bartka Woźniaka, najskuteczniejszego zawodnika zespołu, ale podziękowania należą się wszystkim, bo wszyscy mieli wkład w to, że wywalczyliśmy utrzymanie.

Pracował Pan w tym klubie kilka lat temu, jak wypada porównanie między tamtym BTP, a obecnym?
Postęp jest ogromny i to jest duży plus. Szczególnie odnosi się to do szkolenia. Niestety, jeszcze cierpimy za dawne błędy, bowiem te starsze roczniki grup młodzieżowych nie gwarantują obecnie najwyższego poziomu, ale już w tych młodszych widać znakomita pracę. Jestem przekonany, że za 3-4 lata, kiedy w Brzegu będziemy mieli wspaniały obiekt sportowy, będą tu też silne zespoły, a klub będzie jednym z najsilniejszych na Opolszczyźnie. Seniorzy awansowali do IV ligi, a za sukcesem seniorskim powinny iść sukcesy młodzieżowe. Liczę na to, że już w przyszłym sezonie powalczymy z juniorami o czołówkę tabeli.

No właśnie, na co będzie Was stać w kolejnych rozgrywkach?
Już w rundzie wiosennej pokazaliśmy, że potrafimy powalczyć z najlepszymi. Z naszego składu teraz ubędzie tylko jeden zawodnik z rocznika 1989, a pozostali będą grać dalej. Z kolei z większości zespołów z tej ligi odejdzie większa grupa piłkarzy. Jeżeli jeszcze uda nam się dokonać jakichś wzmocnień, to będziemy chcieli powalczyć o pierwszą trójkę.

A jak będą wyglądały przygotowania do nowego sezonu?
W tej chwili nie robimy jeszcze żadnej przerwy, cały czerwiec spędzimy w siłowni i na basenie. Dopiero później chwilę odpoczniemy, a potem wrócimy do treningów. Na początku sierpnia planujemy obóz, ale jeszcze nie ustaliliśmy gdzie. Są trzy możliwości: nad morze, do Czech lub do Niemiec, zależy gdzie będziemy mogli mieć najlepsze warunki szkoleniowe.

Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-21, 06:40   

Czy decyzja o zmianie nazwy klubu na Stal to słuszny krok?
Myślę, że tak, to przede wszystkim był krok ogólnie pożądany społecznie, bo od dłuższego czasu dało się słyszeć głosy, które mówiły o tym, że dobrze byłoby, gdyby powrócono do nazwy Stal. Czasy tego klubu były najbardziej obfite w sukcesy piłkarskie w Brzegu i ogólnie dobrze się kojarzą. Mi osobiście ten pomysł się podoba.

Sam osobiście byłeś związany i ze Stalą i z BTP.
Jako piłkarz byłem wychowankiem Stali i od samego początku czułem się Stalowcem. W BTP pracowałem już jako trener, więc Stal jest mi o wiele bliższa.

Od dłuższego czasu w klubie pracujecie nad stworzeniem dobrego systemu szkolenia młodzieży, na czym on ma polegać?
Generalnie chodzi o to, żeby to co robimy prowadziło do jednego celu, żeby każdy z trenerów pracujących w klubie wiedział jak ma pracować i jaki ma osiągnąć cel tymi środkami. A celem końcowym jest wychowanie jak najlepszych zawodników, którzy w przyszłości będą tworzyli znakomity pierwszy zespół w naszym klubie.

W jakim wieku można już zauważyć predyspozycje na dobrego zawodnika?
Predyspozycje to można zauważyć już nawet w przedszkolu, czy w pierwszej klasie, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Często jest tak, że chłopiec dopiero w wieku 13-14 lat może zacząć przejawiać talent do piłki, dlatego uważam że powinniśmy postawić na masowość i indywidualne kształcenie zawodników i nie możemy nikogo odrzucać, bo pewne rzeczy możemy przewidzieć, ale nie wszystkie.

Nie każdy jednak zostanie w przyszłości piłkarzem, dlaczego mimo to warto przyprowadzić swoje dziecko na treningi piłki nożnej?
Bo to jest bardzo dobra alternatywa dla wielu zagrożeń społecznych, a także ma duży wpływ na zdrowie i rozwój fizyczny dziecka. Poza tym w sportach zespołowych ma miejsce integracja społeczna, dziecko ma okazję funkcjonować w środowisku, w którym współdziała w grupie rówieśników. Jest to też dobra okazja to tego, by dzieci zamknięte w sobie mogły się otworzyć, a także do tego by wzrastało ich poczucie własnej wartości poprzez dążenie do jakiegoś celu. Jest bardzo wiele zalet pozasportowych.

Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jackiem, mazurkiewiczem, rozmowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu