Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Zamknięty przez: Panna Nikt
2009-05-01, 11:24
Dwie osoby nie żyją,dwie ranne...
Autor Wiadomość
WILU 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2006

UP 16 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-27, 20:16   

Z moich obserwacji wynika, że ok.20% kierowów szybkiego auta jedzie jak wariat przekraczając dozwoloną prędkość o 50 km i więcej, natomiast robi to 99% ludzi na ścigaczach i innych szybkich motorach.
0 UP 0 DOWN
 
Adamsky 



Wiek: 45
Dołączył: 04 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-27, 20:19   

WILU napisał/a:
Z moich obserwacji wynika, że ok.20% kierowów szybkiego auta jedzie jak wariat przekraczając dozwoloną prędkość o 50 km i więcej, natomiast robi to 99% ludzi na ścigaczach i innych szybkich motorach.
czyli nasze dane sie z grubsza pokrywają...
0 UP 0 DOWN
 
żwirek 

Wiek: 42
Dołączył: 07 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-27, 21:29   

jestem kierowcą samochodu i często spoglądam w lusterko ale uwierzcie mi że ciężko jest zobaczyć motocyklistę zbliżającego się z dużą prędkością!!!drodzy motocykliści apeluję o rozwagę i wolniejszą jazdę!!!pamiętajcie że wasze rodziny czekają na wasz powrót do domu!!!!!!!!!!!!!pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-04-27, 22:06   

Tak psioczymy na motocyklistów i mnie jako kierowcy też tendencyjnie wypadałoby tak poczynic ale nikt nie zadaje sobie pyatnia o stan dróg. Piasek na jezdniach, wykroty, źle wyprofilowane zakręty, ubytki w nawierzchni - to wszystko kwituje się "niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze". Wówczas wina leży po stronie kierujacego a nie drogowców, którzy po części funduja ten koszmar partaczeniem dróg już na etapie budowy. To wszystko ma swoje daleko idące konsekwencje.

W Niemczech trafiłam raz na drogę w mieście, gdzie było ograniczenie prędkości ze względu na zniszczoną nawierzchnię wiec nauczona smutnym polskim doświadczeniem zwolniłam chcąc ominąc potencjalne dziury. Nie było ich, jezdnia została jedynie poklejona a wyglądała jak nasze polskie, nowe drogi oddawane do użytku po przetargach z wielką pompą.

Jesli nie trzeba cały czas zwracac dodoatkowo uwagi na stan drogi, dziury w niej, uskoki w nawierzchni to można zając się w pełni obserwowaniem sytuacji drogowych czyli m.in wypatrywaniem motocylkistów....Chyba, że stan polskich dróg jest jedynie moją refleksją. Znów jako kierowca powiem, że stan i wymiana amortyzatorów w aucie i spawanie opadającego na wykrotach tłumika jest moją never ending story. W tym kontekście ostatnio zastanawiałam się czy jakaklolwiek droga nadaje się do bezpiecznej jazdy motocyklem? To jest kolejne zasadnicze pytanie.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-04-27, 22:44   

nawiązując do samego wypadku

Cytat:
Bardzo szybko na miejscu wypadku znalazła się pielęgniarka. Jeden z przedmówców nazwał ją laską w mini i szpilkach, ta dziewczyna przez cały czas ratowała życie pasażera, który inaczej udławiłby się własną krwią. Kierowca nie dawał oznak życia,


cytat pochodzi z komentarzy ze strony ratownictwo.opole.pl link tutaj
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2009-04-29, 01:28   

Faktem jest ze większość wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowana przez kierowców puszek :!:

don B napisał/a:
Tez kiedyś miałem fioła na 2 kołka ale za bardzo siebie znam i tez bym na pewno poległ , już tu nie pisał gdybym za młodu kupił albo rodzice kupili mi 2 kołka :) bo oczywiście młody musi sie popisać ...


kazdy ocenia według siebie (ekhm jesteś juz stary?)

Na drodze zawsze będzie dochodziło do sporów, dlaczego kierowcy nie lubią motocyklistów bo żal dupsko ściska kiedy motocykliścy mogą przepchnąć sie w korku zamiast stać bo jest taka możliwość, a bywają przypadki gdzie spremedytacją kierowcy aut zajeżdzają drogę bądź w extremalnych przypadkach otwierają drzwi.

nie bronie motocyklistów ani kierowców aut, ale chyba nie musze wspominać ze motocykle chodzą głośniej, dlatego jak usłyszycie ryk silnika to nie zawsze jedzie debil małolat, który dostał moto od rodziców (ukłon w strone Don B)

nie można wrzucać wszyskich do jednego worka :!:
Ostatnio zmieniony przez draq 2009-04-29, 01:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-04-29, 08:57   

draq napisał/a:
Na drodze zawsze będzie dochodziło do sporów, dlaczego kierowcy nie lubią motocyklistów bo żal dupsko ściska kiedy motocykliścy mogą przepchnąć sie w korku


mi tam żal nic nie ściska jak jedzie motocyklista w korku, jak mam możliwość to znjade jak najbardziej aby mu zrobić miejsce. Wkurza mnie natomiast to, że bardzo wielu kierowców "ścigaczy" zapierdziela przez miasto 100...
Wszyscy jesteśmy użytkownikami dróg ale i każdego obowiązują przepisy ruchu drogowego...
0 UP 0 DOWN
 
Rapiwo 

Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-05-01, 02:31   

przepisy śa po to by je łamać. jezeli ja miał bym przestrzegac przepisów ruchu drogowego to do pracy zamiast 10 min jechał bym 20 ... i nie zgadzma sie ze zdaniem ze 20% szybkich auto jezdzi jak wariat bo jezdzi zdecydowanie wiecej ... przyczyna jedna a mianowicie ze przepisy te są zbyt rygorystyczne ;) choc zapewne zapobiegło by to masie wypadków lecz sam brałem udział w kilku groznym wypadko ale jakos mnie to specjalnie niczego nie nauczyło
teraz all mega kmina, full oburzenie ^^ bedziecie mieli co robić mega forumowicze ^^ nie ma to jak nadać wam dobry temat do dyskusji mega zapaleńcy ^^

/`a teraz all mega kmina,full oburzenie` bo temat zamykam.W razie jakichś konkretów proszę o kontakt na PW.
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2009-05-01, 11:27, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-05-01, 10:33   

Rapiwo napisał/a:
nie ma to jak nadać wam dobry temat do dyskusji mega zapaleńcy ^^
o dzięki wielmożny, że dbasz cobyśmy mieli o czym pisac...

Rapiwo napisał/a:
bedziecie mieli co robić mega forumowicze ^^


jakbyś jeszcze mógł załatwić piwo i orzeszki byłoby fajno ;)

Cytat:
teraz all mega kmina, full oburzenie ^^

w sumie oburzenie nie twoim postem ale głupota ;)

Rapiwo napisał/a:
lecz sam brałem udział w kilku groznym wypadko ale jakos mnie to specjalnie niczego nie nauczyło


czasem są ludzie, których nie da się niczego nauczyć...

Rapiwo napisał/a:
przyczyna jedna a mianowicie ze przepisy te są zbyt rygorystyczne


zależy w jakiej kwestii... załóżmy lecisz 100 poprzeczną organiczenie do 30 wyleci ci dziecko zabijesz i co...?? przecież brałeś udział w kilku wypadkach i niczego cię to nie nauczyło... bo tam nie powinno być 30 tam to ograniczenie jest zbyt rygorystyczne...

Rapiwo napisał/a:
i nie zgadzma sie ze zdaniem ze 20% szybkich auto jezdzi jak wariat bo jezdzi zdecydowanie wiecej ...


wariat może lechać nawet maluchem.... wszystkim się da...

Rapiwo napisał/a:
jezeli ja miał bym przestrzegac przepisów ruchu drogowego to do pracy zamiast 10 min jechał bym 20


nikt Ci nie każe przestrzegać przepisów... ale jak kiedyś spowodujesz wypadek, zabijesz głowe rodziny który jako jedyny pracował zeby utrzymac rodzine co im powiesz ?? przepisy są głupie a mi sie spieszyło...


Rapiwo napisał/a:
przepisy śa po to by je łamać


a głupota po to by ją tępić...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dwie, dwie, nie, osoby, ranne, zyja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu