Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: qiero
2007-05-26, 12:34
Piłkarskie mistrzostwa Świata - Niemcy 2006
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-10, 08:24   Piłkarskie mistrzostwa Świata - Niemcy 2006

Proponuję, oprócz oceniania meczów naszych reprezentantów, podyskutować o tym, co dzieje się każdego dnia na Mundialu. Pierwszy już za nami, Polacy niestety przegrali z Ekwadorem, w meczu otwarcia natomiast Niemcy pokonali Kostarykę 4:2.

Niemcy - Kostaryka 4:2 (2:1)
1:0 - Lahm (6); 1:1 -Wanchope (12); 2:1 - Klose (17); 3:1 - Klose (61); 3:2 - Wanchope (73); 4:2 - Frings (87)

Polska - Ekwador 0:2 (0:1)
0:1 - C.Tenorio (24); 0:2 - Delgado (80)

Tabela grupy A
1. Niemcy 1 3 4:2
2. Ekwador 1 3 2:0
3. Kostaryka 1 0 2:4
4. Polska 1 0 0:2

Strzelcy po 1. dniu
2 - Wanchope (Kostaryka), Klose (Niemcy)
1 - Delgado, C.Tenorio (Ekwador), Frings, Lahm (Niemcy)

[ Dodano: 2006-06-10, 09:27 ]
Jeśli chodzi o mecz Niemców to zaskoczyli mnie niespotykaną dla nich grą ofensywną, co biorąc pod uwagę wczorajszą słaba grę Polaków w obronie, nie wróży im dobrze w perspektywie meczu z gospodarzami turnieju. Iskierką nadziei dla anszych piłkarzy może być fakt, że Niemcy zagrali słabiej w obronie, ale żeby to wykorzystać trzeba strzelac na ich bramkę, tego brakowało nam wczoraj.

W niemieckiej drużynie według mnie świetnie zagrali Schweinsteiger, Schneider, Lahm i oczywiście Klose, reszta była mniej widoczna.
Ostatnio zmieniony przez qiero 2007-03-10, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-10, 08:30   Mundial 2006 - 2. dzień (10.06)

Dzisiaj zagrają

15.00 Anglia - Paragwaj (grupa B)
18.00 Trynidad Tobago - Szwecja (B)
21.00 Argentyna - Wybrzeże Kości Słoniowej (C)

[ Dodano: 2006-06-10, 09:31 ]
Myślę, ze we wszystkich tych meczach łatwo wskazać faworytów - Anglia, Szwecja i Argentyna, ale ci potencjalni słabeusze moga pokusić się o conajmniej jeden remis - może Paragwaj?
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-10, 11:29   

hmmmmm wczoraj według mnie pięknie zagrali Niemcy w ataku... strzelali z każdej pozycji co mi się naprawde spodobało, a 2 brameczki naprawde świetne !! Jeśli już na rozpoczęciu wpadają takie bramki to jestem ciekaw co będzie póżniej :)

No, ale Niemcy zagrali tak jak powinno się grać, od razu zaatakować i nie bać się tego. Oni proprostu chcieli wygrać, chociaż w ich zespole słabo zagrała obrona i nawet bramkarz :/

Kostaryka grała do końca, dzięki czemu nawet pachniało remisem, ale niestety za mało akcji. Jednak brawa za 2 brameczki :)

Co do 2 meczu to już się wypowiedziałem gdzie indziej :)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-10, 11:32   

qiero napisał/a:
15.00 Anglia - Paragwaj (grupa B)


ten mecz zapowiada się naprawde świetnie i boje się wskazać faworyta... jednak jest za Anglią i za nią będe trzymał kciuki :)

Lepiej dla Mundialu byloby aby Argentyna i Szwecja wygraly, ale chciałbym aby te mecze były jakieś fajne, pełne walki, wyrównane i pełne brameczek :D
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-06-10, 11:47   

Pierwszy dzień a juz 1 świetny mecz i jedna, powiedzmy szczerze, duża niespodzianka.
Co do meczu naszych reprezentantów to po prostu przykro było na to patrzeć. Brakło rozgerania, dokładnych podań, wykończenia. W zasadzie każda formacja zawiodła :( Chciało by się powiedzieć, że nic się nie stało, że jeszcze będzie dobrze. Ale popatrzmy obiektywnie, czy mamy jakieś szanse? Nie, z tak ofensywnie grającymi niemcami i świetną kombinacyjną grą kostaryki. Mam cały czas nadzieje że jednak chłopaki się podniosą i jeszcze pokażą wole walki i dobrą grę.
Smuci tym bardziej fakt że Ekwador nie pokazał niczego wielkiego. Dobrze przygotowani pod względem taktycznym do gry z naszymi... i tyle. U nas zabrakło kreatywności i pomysłu na grę. Czy teraz nie widać braku Franka, Kłosa czy Rząsy. Można by tak powiedzieć, ale teraz już i tak się nie dowiemy. Po mundialu roliczą się z tego trener Janas i zawodnicy. Wszak jeszcze nie wszystko stracone.


Co do meczu inauguracyjnego to powiem że się bardzo zaskoczyłem. Szczególnie poziomem rywalizacji. Zadko zdarzał się tak dobry mecz otwarcia. A tutaj... Niemcy wystrzelili do przodu i już w 6 minucie objęli prowadzenie. A Kostaryka wspaniale, bez kompleksów i asekuracji odpowiedziała po kilku minutach. Niemcy zachwycili rozegraniem i skutecznością. Świetnie zagrali jak już qiero napisał Schweinsteiger, Schneider i Lahm. Kilka dobrych sytuacji miał Podolski. Klosego zawsze uważałem za słabego zawodnika i zdania nie zmieniłem. Wkopać piłe z 5m każdy potafi :P :mrgreen:
Zespół Kostaryki naprawde trzeba pochwalić. Mimo ze niemcy zespół o klase lepszym, kostarykanie przez wiekszość czasu zagrali jak równy z równym. W koncowce chyba braklo im sil, bo niemcy ich przyparli do muru. Stad wynik 4:2. Mogl byc nawet remis.
I strasznie mi sie podobal Wanchope. Swietny zawodnik, ze zmyslem i nie malymi umiejetnosciami. Swietnie zawsze sie znalaz sie do wykonczenia tyc skladnych kombinacyjnych akcji swoich kolegow. Szczegolnie ladna 2 bramka, fajnie skrecil stope i poslal pile obok bezradnego Lehmana.
Bramki szczegolnej urody. Mecz bez wahania mona ocenic 10/10.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-10, 12:11   

Ja też już nie widze wielkich szans dla naszych, ale dalej będę kibicował. Zapraszamy do RELAXU na wspolne kibicowanie już w środe najpoźniej na godz. 20ta.

http://www.forumbrzeg.pl/...p?p=29676#29676

Zapraszam tez na ognisko na godzinę 15ta, czyli już zaraz. Na Gorkę Jerzego do Parku Wolności. Może obgadamy jakąś plenerową grę fantasy?
Jestem stary fantasta, a do tego jeszcze mam armię do WFB :P . Oczywiście Bretonnię.

Vive le Roi!

Duc de Rivage /zwany też Duc Franek/, Obrońca Wiary, Ostatni Obrońca Camelotu
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-06-10, 12:30   

qiero napisał/a:
15.00 Anglia - Paragwaj (grupa B)
18.00 Trynidad Tobago - Szwecja (B)
21.00 Argentyna - Wybrzeże Kości Słoniowej (C)


Anglia - Paragwaj 1-3 :) .....oby :)
Trin-Tob - Szwecja 1-4
Argentyna - WKS 4-2

moej typy :)
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-06-10, 14:39   

Narazie typy. Później skomentuje mecze które oglądałem.

Anglia - Paragwaj 2:0
Trynidad Tobago - Szwecja 0:2
Argentyna - Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2006-06-10, 14:45   

choc Angole juz zaczeli ale...

Anglia - Paragwaj 3:0
Trynidad Tobago - Szwecja 0:3
Argentyna - Wybrzeże Kości Słoniowej 4:1

POZDRAWIAM i do ... :evil:
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-10, 16:18   

qiero napisał/a:
15.00 Anglia - Paragwaj (grupa B)


1:0 dla Anglii :)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-06-10, 17:52   

a ztego co widze to debiutant Trinidad i Tobago radzi sobie całkiem nieźle....meczyk fajny szybki ciekawe akcje...
a angole troche mnie rozczarowali myślałem że lepiej zagrają a zagrali przeciętnie no ale 3 punkty maja i chyba tylko o to im chodziło.........
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-10, 19:09   

qiero napisał/a:
18.00 Trynidad Tobago - Szwecja (B


0:0 Piękny meczyk :D dobra obrona Trynidadu i świetny chociaż nieskuteczny atak Szwedów (właściwie jak zawsze hehe "potop" ) Najlepszy gracz mecz Bramkarz Trynidadu HISLOP !!! Swietna gra bramkarza :) czy już mamy czarnego konia Mundialu ? :>
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-06-10, 23:10   

No to przystępuje do komentarza :P

Najpierw mecz Anglia - Paragwaj. Obstawiałem, że będzie 2:0, okazało się że za dużo wymagam od anglików :P W zasadzie udany tylko początek, gdzie było kilka dobrych sytuacji. Bramka, hmm, nie do końca przypadkowa. Zawsze mocno bita piła w pole karne jest zagrożeniem. Tej nawet nie trzeba było ruszać i tak by wpadła. Powinna z resztą być zaliczona Beckhamowi. Po tym całkiem dobrym początku było już tylko gorzej, niestety dla kibiców. Anglia zagrała bardzo zachowawczo, Eriksson wpoił im chyba batem taką gre ;) Bo to przecież zupełnie nie angielska piłka była. Do końca przeciągneli to 1:0 i jakoś wygrali.
Paragwaj tylko kontrował, dużo nie pokazał. Całkiem dobra gra obronna, mogła przynieść korzyść w postaci punktu. Niestety nie udało się.


Drugiego meczu niestety nie widziałem, bo miałem co innego do roboty. Tylko przeczytałem sobie relacje żeby wiedzieć czy coś przegapiłem. No i zaskoczył debiutant zdecydowanie. Remis ze Szwedami po dobrej grze można uznać za sukces. Brak skuteczność w szwedzkim wykonaniu i świetna postawa bramkarza z Trynidadu. Tyle moge powiedzieć. A btw. typowałem [jak widać wyżej] 2:0 dla Szwedów. Liczyłem na udany występ Frediego Ljungberga i Henrika Larssona, no niestety nie udało się. Ibrahimovic to cieniak. Już dawno Juve powinno mu podziękować za występy :P To taki Grzesiu Rasiak szwedzki :P


No i trzeci dzisiejszy mecz, który miałem przyjemność oglądać, a i wynik trafnie obstawiłem. Argentyna po świetnym meczu pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1. Świetny mecz, dużo ciekawej gry. Argentyna świetna w rozgrywaniu, kilkanaście genialnych podań Riquelme. Świetnie z lewej strony zagrał Sorin. Szkoda tylko Messiego, że nie mogliśmy podziwiać geniuszu tego młodego chłopaka. Ale na jego gwiazde jeszcze przyjdzie czas by zaświecić :P Oby w następnym meczu :mrgreen:
Co do WKS to tylko potwierdziło się to na co czekałem. Zespół z Afryki, debiutant, ale grający świetną europejską piłkę. Słyszałem jakiś czas temu że to chłopcy do bicia, i Argentyna rozniesie ich przynajmniej 3:0. Z pobłażliwym uśmiechem przyjmowałem te komentarze, i czekałem cierpliwie na ich występy. Zagrali bardzo ładną piłke, świetnie wyszkoleni, młodzi piłkarze. Jeszcze może ta drużyna dużo namieszać, jak nie w tych, to w następnych mistrzostwach. Troszke samolubnie czasem pogrywali, brakło także dokładności, ale mimo wszystko mogło się podobać i do końca walczyli o remis. W zasadzie to żałuje że się nie udało.

To tyle na dzisiaj, jutro kolejne zmagania w naszej ukochanej dyscyplinie
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-10, 23:16   

Nie no dzisiaj były piękne mecze !! W każdym meczu coś fajnego i sensacja wisiała w powietrzu :)

1 mecz widziałem jedynie 2 połowe jednak moge powiedzieć, że Anglia ma silny zespół, bardzo dobrze techniczny i zgrany. Brak tylko napastników :( no a Paragwaj walczył ile mógł, ale niestety obrona angielska jest bardzo dobra :) 1:0 dla Anglii :D

2 mecz Nie no ten mecz to jest chyba większa sensacja niż przegrana naszej drużyny z Ekwadorem. Chyba nikt się nie spodziewał, ze Trynidad & T. zagra tak wspaniale i to w 10 zremisuje ze Szwecją, która atakowała ciągle. Naprawde świetny mecz!! Zawodnicy z Trynidadu pokazali jak powinno się walczyć do końca i więdzieć o co sie gra z lepszym od siebie zespołem. Sądze, ze to jest "czarny koń" mistrzostw, a z takim bramkarzem jak Hilston to mogą zajść daleko. On bronił świetnie!! Szwecja, która miała wiele wspaniałych okazji do zdobycia bramki miała pecha i nie mogła pokonać bramkarza rywali. Już nie moge się doczekać meczu Trynidad - Anglia :D 0:0 :D

3 mecz To następny dobry występ Wysp Kości Słoniowej z gwiazdami jak Drogba i Toure :) grali naprawde świetny, szybki, atrakcyjny futball !! Ich występ spodobać mógłby się wszystkim, a do szczęścia brakowało im naprawde nie wiele. Niestety przegrali z faworytem według mnie tego Mundialu Argentyną, która doświadczeniem i świetny Saviolą oraz Crespo spokojnie utrzymywali wynik w 2 połowie. Jednak końcówka nalezała do Wysp i jakby jeszcze kilka minut było to pewnie byłby remisik. 2 - 1 Argentyna
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-06-11, 00:05   

A tak się czepie błędów :P Po pierwsze Hislop, to bramkarz Trynidadu i Tobago, a nie Hilston :P Z pamięci to pisałeś :P
Po drugie to za cholere nie moge znaleźć na mapie Wysp Kości Słoniowej. Wybrzeże okej, ale Wyspy. Nie da rady... pomożesz? ;) :P

Po 3 to nie zgadzam się z opinią, że Argentyna to faworyt. Świetną mają drużyne, i grają dobrą piłke. Ale faworytami na pewno nie są... jak dla mnie oczywiście :P

Po 4, fakt, zapomniałem wspomnieć o równie świetnie grającym dzisiaj Savioli.
O młodych, i świetnie grających dzisiaj obrońcach arsenalu i WKS, Toure i Eboue, chyba pisałem. Jak nie, to pisze teraz :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2006, mistrzostwa, niemcy, pilkarskie, swiata


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu