Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-08, 21:13
Gimnazjum piastowskie jako więzinie?
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-03-11, 12:05   Gimnazjum piastowskie jako więzinie?

Ministerstwo Sprawiedliwości wpadło na pomysł i chce w dawnej szkole policyjnej, na rogu ulic Chrobrego i Długiej, urządzić zakład karny. Mieszkańcy miasta obawiają się skazanych.


Budynek Gimnazjum od 3 lat stoi pusty. Na razie zarządza nim policja, która chce się go pozbyć.

Podpułkownik Krzysztof Puszczewicz, dyrektor brzeskiego więzienia, oglądał już budynek.

-Idealnie nadaje się na zakład karny typu półotwartego – powiedział dyrektor – to więzienie. W którym umieszczeni są skazani z drobnymi wyrokami.

Żeby stworzyć tutaj takie więzienie, potrzebny jest remont obiektu z przystosowaniem na ok. 600 miejsc dla skazanych, podniesieniem muru oraz wykonaniem krat i zabezpieczeń – wylicza.

Poza tym w nowym zakładzie karnym znajdzie pracę 200-250 strażników. Nowych klientów zyskają też firmy żywnościowe – przekonuje Puszczewicz.


Co o tym sądzicie?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-11, 12:14   

yasiu napisał/a:
Poza tym w nowym zakładzie karnym znajdzie pracę 200-250 strażników.


Jeden strażnik na 3 skazanych ? Nic dziwnego że utrzymanie więźniów tyle kosztuje.
Administracji nie liczę , bo zakładam że będzie to zarządzała ta z ZK na Chrobrego.

A nowy Zakład Karny będzie przetrzymywał alimenciarz lub złodziei, którzy nie mają kasy, bo nie ma pracy. Ciekawe czy oni otrzymają prace jako strażnicy.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-03-11, 12:21   

jestem za a to dlatego że ponad 200 miejsc pracy a po szole jestem z zawodu pedagogiem resocjalizacji więc może jakieś szanse będe miał
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-11, 13:07   

Tak to jest prawda! Państwo chce zrobić z tego gimnazjum więzienie, ale o zmniejszonym ryzgorze. Nie zmnienia to faktu, ze może i tak być niebezpiecznie bo więcej będzie więżniów którzy będa mieli przepustki z więzienia :/ Prawdopodobnie już są robione przedziały dla służby z więzienia i mają przyjść posiłki z innych miast... Ja bym z tego budynku zrobił co innego :/ bardziej pożytecznego, a władze miasta nie powinny się zgodzić na takie coś :/ to jest niebezpieczne, a nadodatek blisko tego Gimnazjum jest Kościół oraz szkoła dla dzieci...
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-03-11, 14:35   

ale więzienie typu poł otwartego jest dla więźniów którzy maja wyroki za drobne przestępstwa ( z tego co pamiętam z wykładow...pozdro dla profesorów czegoś mmnie skubancy jednak nauczyli..)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-12, 08:54   

Cytat:
Co o tym sądzicie?


Pomysł może i dobry. Jest kilka ale: blisko kościoła i niedaleko szkoły(gimnazjum nr1)

steve napisał/a:
ja bym z tego budynku zrobił co innego bardziej pożytecznego


i tu się z Steve'm zgadzam. Odrestaurować i zrobić np. HOTEL w Brzegu nie ma pożadnego hotelu a taki by się przydał. Niemcy by częściej zostawali na kilka dni a może tygodni. I to by miało duże plusy dla naszego miasta. Ale po co...
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-12, 09:25   

Devon napisał/a:
steve napisał/a:
ja bym z tego budynku zrobił co innego bardziej pożytecznego


i tu się z Steve'm zgadzam. Odrestaurować i zrobić np. HOTEL w Brzegu nie ma pożadnego hotelu a taki by się przydał. Niemcy by częściej zostawali na kilka dni a może tygodni. I to by miało duże plusy dla naszego miasta. Ale po co...


no dokładnie... to jest dobre miejsce na hotel lub inne miejsce publiczne... a tak sobie zażartuje, a tak jakby tam ktoś zrobił restauracje, połączoną z disco :D
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-12, 12:27   

Sama nazwa "Gimnazium Piastowskie" wskazuje, że choćby dla historycznek kontynuacji powinno być coś tam oświatowego.
Szkółka Policyjna to też była placówka nauczania.
Był kiedyś pomysł na jakąś filie szkoły wyższej i taki pomysł moim zdaniem powinien być zrealizowany w tym miejscu.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-03-12, 13:37   

więzienie też szkoła........a w więzieniach są szkoły (gimnazjum szkoły zawodowe czy licea...pisałem o tym prace)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-12, 14:00   

warlike napisał/a:
więzienie też szkoła


hmm, resocjalizacja = nauka :?:

Co do więzień, to pamiętam jak we Wronkach (mam tam rodzinę) w więzieniu o zaostrzonym rygorze (recydywiści, kryminaliści i inne cieżkie przypadki) więźniowie pracowali. Szyli piłki sportowe, spodnie dżinsowe, koszule flanelowe. Towary te trafiały normalnie na półki do sprzedaży.
Nie mam nic do więzień i więźniów oprócz tego, że w jakiś sposób powinni też pracować, a nie tylko odsiadywać na tyłku swoje wyroki w ciepłych celach nie martwięc się o jedzenie. Nie mówię o ciężkich pracach, czy nawet pracach społecznych na mieście. Zrobienie sali krawieckiej z maszynami i przeszkolenie to chyba dobry pomysł. Dodatkowo po wyjściu człowiek ma fach z doświadczeniem. Jak się nauczy dobrze szyć to może i w AutoLive znajdzie pracę.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-03-12, 14:09   

alferx napisał/a:
Nie mam nic do więzień i więźniów oprócz tego, że w jakiś sposób powinni też pracować, a nie tylko odsiadywać na tyłku swoje wyroki w ciepłych celach nie martwięc się o jedzenie. Nie mówię o ciężkich pracach, czy nawet pracach społecznych na mieście.

Alfer zgodzę się z Tobą. Ja też nie mam nic do więźniów, przecież to też ludzie. Problem jednak polega na tym, że oni powinni pracować na swoje utrzymanie, a nie tylko siedzieć, uczyć się, bawić i czekać na wyjście.
0 UP 0 DOWN
 
Kimi 
elektromechanik



Wiek: 46
Dołączył: 30 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-03-12, 16:46   

W naszym kraju skazuje się ludzi przeważnie za drobne przestępstwa, więc "przestępców" jest coraz więcej (dlaczego łatwiej jest kogoś wsadzić za kraty niż np. dać mu rok prac na rzecz miasta). Po co szkolić policjantów, lepiej przerobić ich szkoły na więzienia zacząć wszystkich zamykać i za parę lat policja nie będzie potrzebna. Proponuję jeszcze na więzienie zaadoptować część SP nr 6 bo jest duża, kino "Słońce", wieże kościoła św. Mikołaja i ten budyneczek na światłach przy sądzie (dobra lokalizacja :wink: ). Ogólnie poroniony pomysł :x
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2006-03-12, 19:46   

a na Kępie Młyńskiej niech otworzą Alcatraz
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-19, 11:21   

Tia 200 miejsc pracy ale przeciez nie dla ludzi z Brzeguy bo w Brzegu nie znajdzie się 200 osób po resocjalizacji a przy okazji w wypadku stworzenia pierdla w okolicy bądź co bądź turystycznej - czyli obok zamek, kosciół, najciekawszy dla turystów, to gratuluję, teraz na pewno nikt nie pozoistanie tu za długo bo przeciez zaraz obok półotwarty zakład karny a i docinki z okien pod adresem turystek zbyt skąpo odzianych:)

W takim budnku zamiast przerabiac je na więzienie - trzeba by otworzyć filie uczelni i to taką z prawdizwego zdarzenia, z dziennymi kierunkami studiów bo to jest kołem zamachowym dla miasta. Ludzie którzy myślą i sie uczą sa siłą społeczności a nie kolejnych 200 czy 300 klawiszy. Byliśmy kiedyś miastem garnizonowym teraz będziemy miastem klawisozwym?

Po za tym jak już robić gdzieś zakład karny to psze państwa stoi jeszcze tyle rozdupczonych budynków w koszarach, dlaczego nie tam?

A z Hotelami i miejscami do spania to najświetsza prawda, zrób jakąś impreze kulturalna w tym miescie i spróbuj dgzies ludzi położyc spać. garnizonowy zamknął podwoje, Internaty też, zostaje Ci piast, xdwa pensjonaty i mosir przy basenie (8 miejsc noclegowych)
a kiedys był PTSM na Lechickiej, ale Starostwo potrzebowało nowych pomieszczeń, więc zamknięto.

Zresztą rozgrzebane i nieszcejące budynki w naszym mieście to wielki temat.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-03-19, 15:52   

Zgadzam sie z przedmowca, mimo ze w sumie lepsze to wiezienie niz budynek mialby stac i niszczec za przykladem wielu innych pieknych i zabytkowych obiektow w nasyzm miescie (kosciol minorytow, ul.Robotnicza, koszary, palacyk przy chrobrego, dom araba...) NO i jeszcze wiezienie w srodmiesciu....
Aczkolwiek ciezko mi sobie wyobrazic wycieczki do zamku, kosciola sw. krzyza, czy np. procesje w swieta a w oknach wiezniow ktorzy nie zawsze potrafia uszanowac "drugiej strony" jej przekonan, pogladow itd.
Ta uczelnia to swietny pomysl, w koncu ten budynek to Gimnasium ilustrae, wiec pelnilby swoja pierwotna funkcje.

Co do hoteli i noclegowni w Brzegu to zamiscilem kilka mies temu w temacie "co mozna zmienic w Brzegu". PRzeciez az mi wstyd na sama mysl ze jakas zagraniczna badz krajowa wycieczka mialaby sie zatrzymac w Piascie. Wstyd co nie miara!
CO do tych pensjonatow w MOSiRze i na Fabrycznej to sa to tylko pensjonaty, wiec dla kilku osob i tyle. Ale po co budowac hotel, lepiej niech wycieczki jada do Wroclawia i tam wydaja pieniadze, przeciez Brzeg ma wystarczajaco kasy i turystow...

[ Dodano: 2006-03-20, 11:47 ]
Mogliby np. sporobwac utworzyc filie Politechniki Wroclawskiej, albu UW, albo Akademii Rolniczej (taka jakie sa np. w Legnicy, Jeleniej Gorze, Walbrzychu). No ale przeciez w Brzegu sie likwiduje szkoly a nie zaklada nowe... ehhh
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gimnazjum, jako, piastowskie, wiezinie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu