Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
PKP - utrudnienia na trasie Kedzierzyn Kozle- Wrocław
Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-09-23, 01:43   

Mam wrazenie, ze rozklad jazdy zmienia sie w zaleznosci od informacji jak przebiegaja prace remontowe. O ile balagan w tym przypadku niespecjalnie mnie juz dziwi, o tyle fakt, ze jesli chce sie jechac z przesiadkami, to polaczenia najlepiej wyszukiwac na kazdym etapie podrozy. Zdarza sie, ze podajac tylko stacje docelowa, nie dostajemy informacji o niektorych kursach z mozliwoscia przesiadki. Co ciekawe jesli wyszukujemy osobno kursy do stacji przesiadkowej, a nastepnie od przesiadkowej do docelowej, to mozemy sobie je zsynchronizowac.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-09-28, 09:56   

A.Mason napisał/a:
Mam wrazenie, ze rozklad jazdy zmienia sie w zaleznosci od informacji jak przebiegaja prace remontowe.


no, też nie do końca. otóż kiedyś osoba kompetentna znająca organizację pracy w Firmie powiedziała mi, że siedzi tam cała armia planistów którzy przecież muszą na okrągło potwierdzać że są potrzebni. stąd zmiany. tu o 2 minuty, tu o 3 itp. itd... ;)
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-29, 09:59   

Kupując ostatno bilet na pociąg typu IR do Wrocławia (o 10:48) , pani w kasie sprzedała mi bilet jak na osobowy, mówiąc że jedzie jak osobowy- to z powodu remontów. Kontrola biletów przez konduktora potwierdziła, że nie jadę ze złym biletem :-P w związku z tym moje pytanie do regularnie dojeżdżających- czy z biletem miesięcznym na pośpiechy (który mam nadzieję, nadal obowiązuje w osobowych?) można sobie bezkarnie wsiąść w pociąg typu IR ?? (w okresie tych remontów, rzecz jasna)
0 UP 0 DOWN
 
JSB 



Wiek: 35
Dołączyła: 22 Sie 2007

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2009-09-29, 10:04   

Sawka napisał/a:
z biletem miesięcznym na pośpiechy (który mam nadzieję, nadal obowiązuje w osobowych?)


Od kilku ładnych miesięcy nie można jechac z biletem na pociąg pośpieszny w osobówkach :-P
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-29, 10:12   

że z pojedynczym biletem, to ja wiem, z miesięcznym można było, przynajmniej do początku lipca ? :roll:
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2009-09-29, 11:24   

mozna i dalej, na poczatku nie mozna bylo tego robic ale dwie społki PKP sie dogadaly i jesli chodzi o miesieczne bilety na pospiechy to mozesz nimi jechac w osobówkach, nie mozna zatem jechać w inter regio ktore tez są pod skrzydłami przewozów regionalnych jak osobówki...
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-09-29, 15:04   

Ze strony Przewozów regionalnych:
Cytat:
W pociągach interREGIO są honorowane:
- Bilet turystyczny ważny na przejazdy w klasie dowolnej wszystkich pociągów PKP PR
- Bilet turystyczny + CD ważny na przejazdy w klasie dowolnej wszystkich pociągów PKP PR
- bilet wg oferty SONE + PKP ważny na przejazdy w klasie dowolnej wszystkich pociągów PKP PR
- REGIO Karnet ważny na przejazdy w klasie dowolnej wszystkich pociągów PKP PR
- bilety abonamentowe wydane na przejazdy pociągami pospiesznymi PKP PR, w relacjach od i do stacji / przystanków, na których zatrzymują się pociągi pospieszne
- bilety sieciowe imienne wydane na przejazdy w klasie dowolnej pociągami PKP PR
- bilety sieciowe imienne i bezimienne wydane według taryfy normalnej oraz z ulgą 33% i 50% ważne na wszystkie kategorie pociągów
- bilety na przejazdy w komunikacji międzynarodowej wystawione zgodnie z Taryfą TCV i Taryfą Wschód – Zachód
- bilety odcinkowe imienne ważne na przejazdy pociągami osobowymi PKP PR – wyłącznie na odcinkach: Olsztyn – Iława, Rzeszów – Przemyśl, Łódź – Skierniewice oraz Sieradz – Łódź
- bilety na pociągi osobowe PKP PR – wyłącznie w przypadku osób podróżujących w ramach odcinków: Sieradz – Łódź, Słupsk – Białogard oraz Brzeg – Wrocław (w ostatnim przypadku obowiązuje ograniczenie czasowe: od 2 września do 22 listopada br., honorowanie biletów na pociągi osobowe tylko w pociągach nr 36132 i 63136).

Z tej informacji wynika, że można pozdróżować wyłącznie na biletach jednorazowych oraz odcinkowych imiennych na pociągi osobowe. Bilety na pośpieszne PKP IC według tego nie są honorowane.
Choć sytuacja jest dziwna, gdyż skrócono osobówkę, zamiast niej jedzie IR, co mają zrobić osoby dojeżdzające tym kursem mające bilet PKP IC. Ot paradoks <idiot>
0 UP 0 DOWN
 
gurdol1 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-09, 01:46   

Godziny odjazdów/przyjazdów pociągów oraz relacje z przesiadkami zawsze sprawdzajcie tu (są na bieżąco aktualizowane):

http://rozklad-pkp.pl/

I KONIECZNIE tu:

http://www.pr.pkp.pl/zmiany/stacja_.php?stac=brzeg

Przy tak wielkiej inwestycji jak modernizacja stacji Brzeg i przyległości (w tym 7 wiaduktów) pociągi musza być puszczane jednym torem - także na odcinkach Brzeg - Lewin i Brzeg - Oława. Fazownie robót wymusza ciągłe doraźne zmiany w rozkładach, aby tę dużą ilość pociągów "przepchać" jednotorem - nie można tego inaczej zrobić, bo pociągi nie latają, podobnie jak auto korku nie przeskoczy.
0 UP 0 DOWN
 
mirozmij 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2008

UP 18 / UP 0


Skąd: Dolny Śląsk

Wysłany: 2009-10-21, 21:36   

Tak, ten drugi link pokazuje rzeczywiście zmiany w kurowaniu pociągów na stacji Brzeg. Ale tak króciutko bym chciał przekazać, że nie wszystko jest taki jasne i da się wytłumaczyć "doraźnymi zmianami w rozkładach". Otóż czasem zdarza mi się skorzystać z połączenia po godzinie siódmej rano i tu się niestety kolej mija z rzeczywistością. Pierwotnie pociąg o numerze 4621 odjeżdżał z Brzegu o 07.36. Kiedy skorzystamy z linku podnego przez kolegę wyżej, to wyjdzie nam, że ten skład w dniach: "16.IX - 30.XI w dni robocze" odjeżdża o godzinie 07.58. :)
Otóż przestrzegam potencjalnych klientów, coby odrobinę wcześniej przyszli na dworzec, bowiem ten skład ma odjazd o 07.40 już od jakiegoś czasu (pisałem o tym parę postów wczesniej). Dziś miałem okazję się przekonać na własnej osobie. Oczywiście dzień wcześniej sprawdziłem sobie neta, żeby jak cymbał nie sterczeć na peronie, ale jakoś coś mnie tknęło i za bardzo temu nie uwierzyłem. No i miałem rację. Na tablicy odjazdów jak byk 07.40. Na kartkach w gablotach 07.58. Nie takie rzeczy na kolei widziałem, więc się nawet nie zdziwiłem za bardzo.
No a jak było z jazdą?
Wyjechaliśmy 07.40, po czym o 07.41 stanęliśmy sobie obok Meprozetu i tak sobie staliśmy do 08.03, w międzyczasie podziwiając za oknem ślicznie pomalowaną ścianę w kolorowe Graffiti plus krzaki robinii (popularnie zwanej akacją) oraz klonu. W tym czasie minęły nas dwa składy, jeden Intercity, drugi towarówka.
Jedyne pocieszenie, że do Wrocławia przykolebaliśmy się planowo, czyli o 08.40. :)
W każdym razie, ze względu na ten remont trzeba być baaaardzo, baaaaardzo ostrożnym w poleganiu na informacjach z takich źródeł jak Internet. Może lepiej po prostu wcześniej zadzwonić na stację.
Pozdrawiam mojego ulubionego przewoźnika :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-10-22, 11:47   

mirozmij napisał/a:
Wyjechaliśmy 07.40, po czym o 07.41 stanęliśmy sobie obok Meprozetu i tak sobie staliśmy do 08.03
Można powiedzieć, iż strona nie kłamie (za bardzo :wink: ). Nie opuściliście Brzegu przecież, a pociąg w miarę planowo odjechał z przystanku Meprozet :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kedzierzyn, kozle, na, pkp, trasie, utrudnienia, wroclaw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu