Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Skuteczny protest motocyklistów: wjazd na A4 zablokowany
Autor Wiadomość
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-31, 21:34   Skuteczny protest motocyklistów: wjazd na A4 zablokowany

Motocykliści uważają, że stawki jakie płacą za przejazd autostradą (13zł) są niesprawiedliwe i nie powinni płacić tyle co kierowcy samochodów. W związku z tym zaplanowali protest na autostradzie A4. Około stu motocyklistów blokuje bramki wjazdowe na autostradę od strony Krakowa. Policja nie radzi sobie z blokadą motocyklistów.
Policja skierowała protestujących na jeden pas, lecz kilkudziesięciu motocyklistów przedostało się do innych bramek, skutecznie blokując ruch. W tej chwili przed wjazdem na autostradę stworzył się kilkusetmetrowy korek. Policjanci nie wiedzą co robić, motocykliści skutecznie ich omijają i blokują bramki.

Jeden z motocyklistów, Paweł, przejechał już przez bramkę w Balicach. Za przejazd zapłacił bilonem. - Tak wydali mi w sklepie, musiałem się tego pozbyć - powiedział w rozmowie z Onet.pl. - Miałem jednogroszówki, ale trafiła mi się jakaś moneta 50-groszowa - dodaje.

Do końca nie wiadomo, kto może zadecydować o obniżeniu stawki za przejazd autostradą. Rozbieżne zdanie ma Stalexport, GDDKiA oraz Ministerstwo Infrastruktury.

Dziś rano grupa małopolskich i śląskich motocyklistów zaniosła do siedziby Stalexportu (koncesjonariusz autostrady A4) petycję z wnioskiem o obniżenie lub zlikwidowanie opłat dla motocykli za przejazd A4. W części krajów Europy rzeczywiście opłaty dla motocykli są niższe, niż dla samochodów osobowych.

Protest polega na podjeżdżaniu sporej liczby motocyklistów do bramek i skrupulatne, powolne wyliczanie pieniądzy w celu uiszczenia opłaty za przejazd. Następnie, zgodnie z przepisami planują dojechać do kolejnych bramek i powtórzyć operację zjeżdżając z płatnego odcinka. Od użytkowników Onet.pl dowiedzieliśmy się, że niektórzy motocykliści mają przygotowane 6,50 w monetach 1-groszowych.

Nie wiadomo jednak do końca, do kogo miałby być skierowany ten protest.

- To, że motocykliści płacą tyle samo, co kierowcy aut osobowych, wynika z rozporządzenia ministerstwa infrastruktury - mówi w rozmowie z Onet.pl Alicja Rajtar, rzecznik Stalexportu. - Otrzymaliśmy petycję od motocyklistów, spotkanie trwało pół godziny. Przeanalizujemy ją i damy odpowiedź w najbliższym czasie. Wpływ na wysokość opłat owszem mamy, ale nie mamy wpływu na kategorie - wyjaśnia.

Rzeczywiście, rozporządenie z 2004 roku wprowadza podział pojazdów na 5 grup, do pierwszej z nich "wrzucając" motocykle i samochody osobowe o dwóch osiach. Zmianę wysokości opłat rozporządzenie pozostawia w gestii koncesjonariusza autostrady (w tym wypadku Stalexportu), w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej info na: www
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-08-01, 07:17   

No i bardzo słusznie , jeżdżę tamtym odcinkiem A 4 do brata i to jest niezaprzeczalne złodziejstwo , by za drogę , na której co chwila są przewężenia , ograniczenia prędkości i niewyremontowane odcinki poryte "łatkami" płacić pieniądze , jakiekolwiek nie byłyby to kwoty to jest to skandal.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-08-01, 08:50   

Temat nazywa się "Skuteczny protest motocyklistów: wjazd na A4 zablokowany" - czy "skuteczny" to, aby na pewno prawidłowe określenie?
Wydaje mi się, że można powiedzieć np. "odniósł powodzenie", ale przecież nie obniżyli jeszcze opłat, więc trudno na razie mówić tu o skuteczności. Oczywiście można interpretować to zdanie tak jak chciał autor czyli z dwukropkiem - wtedy to ma usprawiedliwienie, ale wciąż mam wrażenie, że w tym wypadku słowo skuteczny jest zarezerwowane dla innego kontekstu.Nie jestem lingwistą, ale coś mi się wydaję, że mam tutaj sporo racji.
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-08-01, 08:57   

spiros jak ktoś nie czyta tylko wali na pałe typu ctrl+c ctrl+v to tak bywa
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-01, 11:32   

RaZoR napisał/a:
spiros jak ktoś nie czyta tylko wali na pałe typu ctrl+c ctrl+v to tak bywa


E to chyba nie ma nic do rzeczy..... te kopiuj wklej...

spiros ..a ta lingwistyczna uwaga.. to miała na celu? hmm może będziemy mogli wkrótce napisać, że była skuteczna lub odniosła powodzenie i będziemy dyskutować nad różnicami w interpretacji skuteczny/odnoszący powodzenie?

ManiekBRG! napisał/a:
Protest polega na podjeżdżaniu sporej liczby motocyklistów do bramek i skrupulatne, powolne wyliczanie pieniądzy w celu uiszczenia opłaty za przejazd



itp. itd...

ManiekBRG! napisał/a:
Około stu motocyklistów blokuje bramki wjazdowe na autostradę od strony Krakowa. Policja nie radzi sobie z blokadą motocyklistów.


Więc jakiś tam skutek jest... zresztą w ogóle bez sensu czepiać się warstwy lingwistycznej... skoro

ManiekBRG! napisał/a:
Nie wiadomo jednak do końca, do kogo miałby być skierowany ten protest.


miałby być / jest?

ManiekBRG! napisał/a:
wyliczanie pieniądzy


pieniędzy?


Dawajcie ludziska... zróbmy tutaj analizę lingwistyczno-ortograficzną.. przecież chyba o to chodzi w temacie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-01, 12:41   

smooth, to nie jest mój artykuł. :P
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-01, 12:49   

ManiekBRG! napisał/a:
smooth, to nie jest mój artykuł.



No jeśli to ma jakieś znaczenie, to wiem... mi generalnie chodziło o to, że jakkolwiek sam lubię się czepić, tak wydaje mi się, że tutaj nie ma sensu (co czyni Spiros - którego de facto cenie za pewne osądy) ...generalnie sama taka akcja jest skuteczna sama w sobie... i mniejsza o to co napiszą media..a raczej jak napiszą.... jeśli ktoś chce się czepiać...to skutek tu jest czymś na zasadzie samospełniającego się proroctwa.. stwierdzamy rezultat, bo wiemy, że taki będzie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-08-01, 14:00   

smooth napisał/a:
spiros ..a ta lingwistyczna uwaga.. to miała na celu?

Bo ja się lubię czepiać.
Na forum jest sporo osób które siedzą w temacie (j. polskiego) i uwaga miała sprowokować dyskusję. Sam się na tym za dobrze nie znam, ale uważam że w przypadku tekstów dziennikarzy, to należy się czepiać o takie rzeczy ;)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2009-08-02, 11:47   

Protest jest skuteczny o ile pokaże, że ludzie zaczynają walczyć o swoje. Tak samo było z naszym protestem paliwowym. Pokazaliśmy, że potrafimy. A teraz znowu ceny szybują ku górze. W Zakopanem na najwyżej położonej stacji BP w Polsce paliwo jest znacznie tańsze niż w Brzegu. Dzisiaj zrobię zdjęcie i wrzucę do odpowiedniego tematu.

Warto pokazać, że się nie damy zdzierać, to jest ten cel.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-08-03, 10:40   

yasiu napisał/a:
Protest jest skuteczny o ile pokaże, że ludzie zaczynają walczyć o swoje.


Dobre! Niezła definicja. Rzekłbym, bardzo obywatelska.
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2009-08-04, 12:16   

polecam felieton naczelnika Świata Motocykli, w którym temat zostaje rozpatrzony przez motocyklistę

http://serwisy.gazeta.pl/...na_sposoby.html

zgadzam się Lechem Potyńskim w 100%
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2009-08-05, 15:14   

Wolałbym żeby swoje protesty przeniesil po za autostradę bo jeśli już mowa o bezcennych minach w tym felietonie to chcialbym zobaczyć minę tego grosikowego motocyklisty mającego za sobą kilkunastu kierowców 500 konnych tirów którymi zarabiają na życie a tu korek bo mają taki kaprys. Nie podoba sie opłata , kto im karze jechać autostradą ?
Bo w unii to bo w unii tamto ... tu jest Polska jest jak jest a mogło nie być wcale.
0 UP 0 DOWN
 
xenoR 


Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-05, 21:55   

Ja popieram motocyklistów że nie chcą płacić tyle co kierowcy samochodów i TIRów. Motocykl jest znacznie lżejszy od samochodu no i jedzie po autostradzie 2 kołami. Ale ogólnie jak patrzę na tę sprawę to w takim układzie kierowcy samochodów też powinni się zbuntować, że mają płacić tyle samo co kierowcy TIR-ów. Paradoks? :D
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2009-08-05, 23:52   

z tym ze motocykliści i kierowcy puszek to jedna kategoria (płacą tyle samo) a tirowcy to inna kategoria (płacą wiecej)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: a4, motocyklistow, na, protest, skuteczny, wjazd, zablokowany


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu