Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
W Brzegu zniknie kolejny dziki parking
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-14, 11:48   W Brzegu zniknie kolejny dziki parking

W Brzegu zniknie kolejny dziki parking

Tomasz Dragan

Przez całe dziesiątki lat plac Kościelny, czyli teren znajdujący się za kościołem św. Mikołaja pomiędzy ulicą Długą a budynkami od Dzierżonia, był klepiskiem z wystającymi kamieniami. Fragment ulicy Zakonnic oraz pobliskiej Polskiej bardziej przypominał pobojowisko niż deptak turystyczny w stolicy powiatu. Do października budowlańcy zamierzają sfinalizować tam wszystkie prace. Poza wyłożeniem terenu kostką brukową i płytami będzie zamontowane nowe oświetlenie oraz ławki.

- Teren na być deptakiem i częścią turystyczną miasta – argumentuje Artur Kotara, wiceburmistrz Brzegu. -Zatem wykluczone, by po tak poważnej przebudowie tego placu zezwolić tam na parkowanie.

Tymczasem kierowcy są rozczarowani. Mówią, że miasto zamyka kolejne miejsca nie tworząc nowych parkingów.

- Miasto ma plany związane z parkingami, m.in. z przebudową istniejącego postoju przy ul. Reja. Na Placu Kościelnym nigdy nie było parkingu, a auta stawały tam dlatego, że było dużo miejsca i nikt nie zwracał na to uwagi – przypomina tymczasem Kotara.

Plac Kościelny z fragmentem ulicy Zakonnic to ostatni element przebudowy terenów w rejonie kościoła św. Mikołaj. Rok temu zmodernizowano dwa inne deptaki: plac Polonii Amerykańskiej i plac Niepodległości.

nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-08-14, 12:01   

steve napisał/a:

- Teren na być deptakiem i częścią turystyczną miasta – argumentuje Artur Kotara,


Ło jak jany julek!!!! A ktoś wyremontuje te ruiny zabytkowych kamieniczek wzdłuż Dzierżonia od podwórek? I nie chodzi mi tu o remont (lifting) facjaty, tylko rzetelny remont całych kamieczek.
No chyba że ten koszmar ma być ową atrakcją turystyczną: "Strachy na Lachy - w Brzegu Gratis !!!"
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2009-08-14, 12:09   

steve napisał/a:
- Teren na być deptakiem i częścią turystyczną miasta – argumentuje Artur Kotara,

:mrgreen: razem z dresami ich pieskami.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-08-14, 12:50   

Franco Zarrazzo napisał/a:
A ktoś wyremontuje te ruiny zabytkowych kamieniczek wzdłuż Dzierżonia od podwórek?

Przy okazji ktoregos z plenerkow obfocilem je smiejac sie z kontrastu jaki prezentuja. Nie wyobrazam sobie reklamowania placu jako atrakcji turystycznej jesli te kamienice nie zostana wyremontowane lub zburzone...

EDIT: Mała wariacja nt. turystyki
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2009-08-14, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-08-14, 15:45   

Hmm a może dać ogłoszenie do Hollywood? Ponoć film o Powstaniu Warszawskim mają kręcić. Może poszukują plenerów? I kasa by była i może jakieś parę dolców za statystowanie.... /:
0 UP 0 DOWN
 
Ewa 



Wiek: 62
Dołączyła: 28 Lis 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Opole

Wysłany: 2009-08-14, 16:14   

Popieram, to wcale nie jest taki zly pomysl
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-08-14, 18:27   

Rzeczywiście fotka czesze! Jak z Fallouta, albo Babylon AD 2029 czy jakoś tak ;)
0 UP 0 DOWN
 
MakakRepArt 



Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-08-14, 20:35   

Przecież to bardzo atrakcyjne miejsce :)

Obraz 309.jpg
jakiś miesiąc temu.
Plik ściągnięto 178 raz(y) 346,54 KB

0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-14, 20:50   

[quote="MakakRepArt"]Przecież to bardzo atrakcyjne miejsce[/q]

Które straszyło sobą :wink:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-08-15, 07:12   

Franco Zarrazzo napisał/a:
steve napisał/a:

- Teren na być deptakiem i częścią turystyczną miasta – argumentuje Artur Kotara,


Ło jak jany julek!!!! A ktoś wyremontuje te ruiny zabytkowych kamieniczek wzdłuż Dzierżonia od podwórek? I nie chodzi mi tu o remont (lifting) facjaty, tylko rzetelny remont całych kamieczek.
No chyba że ten koszmar ma być ową atrakcją turystyczną: "Strachy na Lachy - w Brzegu Gratis !!!"


Rozmawiałem ostatnio ze znajomym archeologiem, który powiedział , że remont kamienic ma nastąpić wkrótce a został wstrzymany ze względu na prace archeologiczne. Miasto zamierza na wzór Wrocławia pozbyć się z centrum , głównie z tych kamienic za kościołem uciążliwych lokatorów, Romów i innych , a po remoncie mają być tam lokale mieszkaniowe za niezłą kaskę.
0 UP 0 DOWN
 
Domel 



Wiek: 44
Dołączył: 05 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-15, 23:11   

Franco Zarrazzo napisał/a:
steve napisał/a:

- Teren na być deptakiem i częścią turystyczną miasta – argumentuje Artur Kotara,


Ło jak jany julek!!!! A ktoś wyremontuje te ruiny zabytkowych kamieniczek wzdłuż Dzierżonia od podwórek? I nie chodzi mi tu o remont (lifting) facjaty, tylko rzetelny remont całych kamieczek.


będą odremontowane np. pierwsza od lewej w której w tej chwili nikt nie mieszka ma być generalnie remontowana jeszcze w tym roku, więc powoli się tam pozmienia na lepsze
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-16, 02:00   

Cytat:
Rozmawiałem ostatnio ze znajomym archeologiem, który powiedział , że remont kamienic ma nastąpić wkrótce a został wstrzymany ze względu na prace archeologiczne. Miasto zamierza na wzór Wrocławia pozbyć się z centrum , głównie z tych kamienic za kościołem uciążliwych lokatorów, Romów i innych , a po remoncie mają być tam lokale mieszkaniowe za niezłą kaskę.
+
Domel napisał/a:
będą odremontowane np. pierwsza od lewej w której w tej chwili nikt nie mieszka ma być generalnie remontowana jeszcze w tym roku, więc powoli się tam pozmienia na lepsze


Zamiast wierzyć tekstom typu "jedna pani drugiej pani" proponuję dowiedzieć się u źródła. Miasto w styczniu tego roku podjęło decyzję o wystawieniu - w drodze przetargu - do sprzedaży kamienic przy ulicy Dzierżonia o numerach: 6, 26 i 32-32a. Nie pamiętam które znajdują się najbliżej ale myślę że te dwie ostanie. Na bank jedna z nich to ta, w której obecnie na parterze znajduje się sklep monopolowy. Utkwiło mi to w pamięci, bo niektórzy radni biadolili w kuluarach, że sklep będzie przeniesiony nie wiadomo gdzie ;-)
Niemniej dwie sporawy uderzyły mnie w wypowiedziach powyżej jako - delikatnie mówiąc - mijające się z prawdą: nikt nikogo nie zamierza pozbywać się skądkolwiek (w tym miasto nie zamierza pozbywać się żadnej narodowości z centrum) i miasto nie ma w planach remontu żadnej z kamienic przy ul. Dzierżonia. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2009-08-16, 02:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-08-16, 10:25   

Bartek T. napisał/a:
(w tym miasto nie zamierza pozbywać się żadnej narodowości z centrum)


Hmm - to mamy jakąś mniejszość narodową (a może większość?) w Brzegu? Panie Radny*... ;) :P ...

* Panie Radny - rytualny zwrot stosowany w wypowiedziach kierowanych do Radnego Bartłomieja Tyczyńskiego, w których śmiertelną powagę poruszanych tematów próbuje się rozluźnić poprzez tzw. "przymróżenie oka".
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-08-16, 10:26, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
print26 


Wiek: 69
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-08-16, 16:32   Plac zaplecze ul. Dzierżonia

Panie Burmistrzu Kotara, jak Pan sobie wyobraża wykonywanie nawet najdrobniejszych prac przy tych BUDYNKACH-RUINACH nie naruszając nowo wykonanych prac ziemnych czyli kostki brukowej , chodników itd.?? Przy okazji oglądania prowadzonych tam robót spotkałem pracownika jednej z firm , która ma prowadzić prace wysuszające te bydynki, Pracownik ten stwierdził że gdy przystąpią do tych prac, nowo wykonane chodniki przy samych budynkach trzeba będzie zerwać ponieważ tam muszą być wykonane wykopy przy fundamentach. Skoro tak musi być, to kto zapłaci za tą podwojną robotę ???
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-16, 22:28   

Franco Zarrazzo napisał/a:
to mamy jakąś mniejszość narodową (a może większość?) w Brzegu?


Nie napisałęm że mniejszość narodową a ludzi o jakiejś narodowości. Wszak każdy jakąś ma. Mniejszość narodowa to pojęcie zarezerwowane (myślę ustawowo). No a my w Brzegu to raczej mamy mniejszość etniczną, ale to jakby nie na temat ;-)

print26 napisał/a:
Pracownik ten stwierdził że gdy przystąpią do tych prac, nowo wykonane chodniki przy samych budynkach trzeba będzie zerwać ponieważ tam muszą być wykonane wykopy przy fundamentach. Skoro tak musi być, to kto zapłaci za tą podwojną robotę ???


To akurat bardzo proste - ten kto będzie zrywał. A że Miasto chce sprzedać kamienice...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, dziki, kolejny, parking, zniknie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu