Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Główna Galeria Handlowa w Brzegu
Autor Wiadomość
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2009-08-19, 17:01   Główna Galeria Handlowa w Brzegu

Witam. Dzisiaj tamtędy przechodziłem, czyli ul. Wrocławską i przypatrywałem się czy już coś może zaczęto tam robić, ale niestety jak wiadomo nie :( I tu nasuwa mi się pytanie, czy w tym roku rozpoczną się jakieś działania w tym kierunku? Bo wszędzie cisza na ten temat. A może ktoś już coś wie na ten temat, to niech się podzieli. Ja jedynie co się dowiedziałem to to: I w tym artykule pojawia się tajemnicze "nieoficjalnie". O tym, że inwestor stara się o kredyt wiemy od dawna i to oficjalnie (czytałem o tym bodajże w nto w okolicach początku tego roku). Mnie natomiast martwi to, że kilka tygodni temu przedstawicielka inwestora zapewniała w nto, że inwestycja ruszy do końca sierpnia. Do końca miesiąca pozostało kilka dni, a nadal nic tam nie widzimy, oprócz zarośniętego terenu. Obawiam się kolejnej, kolokwialnie mówiąc, "obsówy", ponieważ start inwestycji przekładany był kilkukrotnie. Jedynie co pojawia się na różnych forach, to to,że ta Galeria ma być do użytku jesienią 2011 roku. Czyżby zdążą... :oops:
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-19, 18:22   

Widze cytat ze SkyscraperCity... wypadało by podać źródło i autora :|

Co do samego tematu to:

http://www.skyscrapercity...=558566&page=30
Post nr 586.

i to:
http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/759186089

Nie galeria jest tu najważniejsza tylko hotel. Bez niego Brzeg wypada z walki o Euro2012.
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2009-08-29, 14:19   

Hmm...koniec sierpnia za 2 dni, a tutaj nie widać żadnych postępów realizacji najważniejszej budowli w mieście. Podobno mieli ruszyć pod koniec sierpnia, ale jak widać terminu nie dotrzymali. Coś wątpię, że zaczną w ogóle coś budować w tym roku jeszcze. A do jesieni 2011 coraz bliżej. P.S. dla tych co będą pisać,że ważniejszy jest hotel niż Galeria Handlowa, to tylko przypominam,że Hotel będzie połączony z Galerią, czyli budowany w tym samym czasie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-29, 14:41   

No właśnie w tym rzecz że nie. Podałem linka do forum SSC. Tam jest cytat z papierowego wydania nto. Skoro nie możesz sam tam tego przeczytać to przytocze go tutaj:

Cytat:

Jak przekonuje prezes Suchecka, do połowy sierpnia budowa powinna się rozpocząć i potrwa około 1,5 roku. Co z galerią handlową, o której była również mowa?
- Dla nas priorytetem jest hotel, a galeria będzie osobnym budynkiem i może zostać zbudowana w późniejszym terminie. Wiemy, że miasto potrzebuje w pierwszej kolejności miejsca do przyjęcia drużyny na Euro 2012, zresztą my sami odczuwamy brak miejsc dla naszych gości - dodaje Suchecka.


Tak więc mylisz się.
A tak w ogóle to co Ty masz z tymi galeriami handlowymi? Jakiś zakupoholizm czy coś?
"Najważniejsza budowla w mieście"... :lol: Kiedyś tą funkcję pełnił ratusz, w dzisiejszych czasach galeria handlowa? :?
Ostatnio zmieniony przez Roberto930 2009-08-29, 14:50, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2009-08-29, 15:11   

Nie, po prostu lubię nowości ,a szczególnie jak powstaje coś nowego w Brzegu. Tak w skrócie Roberto930 to tylko radość :wink:
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-08-29, 15:15   

to z pewnościa ucieszy Ciebie fakt, iż na ulicy Trzech Kotwic zaczynają kopać właśnie kolejny market czy coś w tym stylu
Ostatnio zmieniony przez derdy 2009-08-29, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2009-08-29, 15:21   

Oj dobra ludzie, napisałem,że ciesze się z nowych budowli powstających w Brzegu, a już będziecie pisać, że np. pewnie ucieszysz się, bo w Parku Wolności robią drogę z kosti etc. A na Trzech Kotwic, to gdzie oni coś budują, bo nie zauważyłem?
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-08-29, 22:07   

alleceno, gdzie? gdzie? :D :D
nie, a tak na serio... nie zauważyłam nic na Trzech Kotwic :?
0 UP 0 DOWN
 
Rychu 
Obywatel Grzech



Wiek: 33
Dołączył: 18 Lip 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-29, 22:13   

No niby gdzie na Trzech kotwic coś robią....bo oprócz remontu tego domku obok apteki nic tam sie nie dzieje ......
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-29, 22:27   

Podejrzewam, że chodzi o rozbudowe "Hurtowni Anna" na przeciwko Biedronki, chociaż to raczej nie jest ul. Trzech Kotwic, a Władysława Łokietka, ale własnie tam coś kopią...

Może jednak to coś innego?
Ostatnio zmieniony przez Roberto930 2009-08-29, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-08-29, 23:17   

jakby nie patrzeć okolice ul. Trzech Kotiwc - zresztą trzeba sprawdzic na tablicy dokładniej co to za ulica :wink:

tak dokładnie jest to rozbudowa hurtowni Anna - po fundamentach można zobaczyć, iż powierzchnia urośnie 2x minimum

mała prośba do yasia znikł dział inwestycje po ostatniej reorganizacji forum - może warto by go przywrócić z racji tego, iż niedługo ruszy np. budowa stadionu, hotelu może się kolejnego doczekamy + trochę inwestycji obecnie na Brzegu jest ( remont I LO i Ekonomika ), kończące się budowy nowych boisk etc.
a nie każdy odwiedza SkyscraperCity.
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-01-25, 16:06   

Według informacji z Radia Opole do końca lutego ma zostać udzielony kredyt na realizację hotelu przy Placu Bramy Wrocławskiej. Ja generalnie przestałem wierzyć w jakiekolwiek terminy dotyczące tej inwestycji. Miejmy nadzieję, że niebawem uda się rozpocząć realizację tej inwestycji, choć po tak dużej ilości podanych terminów, będę spokojny o realizację tego projektu, gdy na plac budowy wjedzie sprzęt budowlany. Poza tym, ciekaw jestem, czy równocześnie budowana będzie Galeria Przy Zamku (zakładając, że budowa hotelu istotnie dojdzie do skutku)

ŹRÓDŁO:
http://radio.opole.pl/?ka...wiecej&id=44848
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-02-06, 01:04   



Wizualizacja Galerii Handlowej w Brzegu.

ŹRÓDŁO: http://www.colliers.com/C...rs_2009_RER.pdf

http://www.skyscrapercity...=558566&page=39

Ja mam tylko taką nadzieję ,że na wiosnę wkroczy na plac budowy ciężki sprzęt i wreszcie zaczną budować ten hotel wraz z galerią. :!:

POWIERZCHNIA : 10 000 mkw


REZULTAT: Firma Colliers International została wybrana na wyłącznego agenta odpowiedzialnego za komercjalizację nowo powstającej galerii handlowej w Brzegu. Galeria będzie łączona z 4-gwiazdkowym hotelem oferującym minimum 85 pokoi. W galerii znajdzie się supermarket, sklep dużej firmy RTV i AGD, sklepy odzieżowe i obuwnicze znanych marek oraz gastronomia i usługi.
Ostatnio zmieniony przez Piterosss 2010-02-06, 01:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-02-06, 10:42   

Budowa galerii rusza dopiero po przetargu na stadion. Dla mnie śmierdząca sprawa :/
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-02-06, 11:14   

Kiedy przyjrzymy sie bliżej temu folderowi wyskoczy tam jeszcze punkt:

Klient Hermes Sp. z o.o.

..znaczy powstała kolejna spółka córka Energy Investors.

Mamy więc spółkę matkę (właściciela terenu), spółkę córkę - Herodot Sp. z o.o. (mająca zaciągnąć kredyt) oraz drugą spółkę córkę - Hermes Sp. z o.o. (zarządcę galerii?)

Opinia z forum NTO niejakiego rolleyes::
Cytat:
Z TEGO CO WIEM FIRMA ENERGY INVESTORS POWOŁAŁA SPÓŁKĘ CÓRKĘ CZYLI HERODOT DO REALIZACJI W/W ZADANIA .ZGODNIE Z RAPORTEM FIRMY INFOVERITI WYCHODZI ŻE TA SPÓŁKA MA -388000ZŁ STRATY ZA ROK 2008 A REKOMENDOWANY KREDYT JAKI MOŻE ZACIĄGNĄĆ TO 4700 ZŁ


A wracając do Energy, czy ktoś wie gdzie zapodziała się uchwała rady miasta (znalazłem tylko projekt) oraz dokumentacja przetargowa umieszczona w BIPie Brzeskiego UM? Kiedyś ściągnąłem główny dokument i jeden z załączników, dzisiaj nie mogę dotrzeć do ich wersji elektronicznej.

Link do projektu uchwały Rady Miejskiej
Poniżej skan tego dokumentu (cobym nie został posądzony o wariactwo).

img005.jpg
Plik ściągnięto 489 raz(y) 202,75 KB

Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2010-02-06, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, galeria, glowna, handlowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu