Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Niebezpieczny chodnik przy ulicy Ofiar Katynia
Autor Wiadomość
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-09-10, 08:48   

aniula198929 napisał/a:
to sobie zobaczcie po drugiej stronie chodznika na ul ofiar katynia koło szkoły medycznej tam to dopiero mozna sobie noge w nocy połamać a w szpilkach nie radze tamtedzy chodzic nawet popołudniem


i dlatego jakoś specjalnie ten widok na zdjęciach mnie nie poruszyl
ja sobię daję radę (czytaj - czuję się młody i nie potykam się mocno na tych dziurach), ale z żalem patrzę, jak starsi ludzie drepczą kilkaset metrów po Ofiar Katynia - szczególnie zimą, kiedy jest ślisko, a pofalowany chodnik działa jak ślizgawka

niestety, magistrat konsekwentnie realizuje moim zdaniem złą politykę remontowania chodników i placów zaczynając od ścisłego, reprezentacyjnego centrum, a nie od tych najgorszych chodników

dlatego będzie remontował ulicę Długą (gdzie chodniki oraz sam deptak jest niezłym albo dobrym stanie - szczególnie jeśli porównamy je właśnie do Ofiar Katynia), a Ofiar Katynia poczeka jeszcze wiele lat (obym się mylił z tym "wiele")

wyraźnie "ładnie", "reprezentacyjnie" jest dla urzędników ważniejsze niż "bezpiecznie", "praktycznie"

dla mnie to niezrozumiała polityka, ale nie wszystko trzeba rozumieć :(
Ostatnio zmieniony przez Jamps 2009-09-10, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-10, 08:56   

podstawowe pytanie jeśli skręce sobie kostke na takiej "kostce" :D to gdzie moge się zgłosić? kto jest organem odpowiedzialnym za ten chodnik? bo jeśli w zimie to moge do wspolnoty która odpowiada za odsniezenie a jak to jest z tamtym kawałkiem chodnika?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-09-16, 13:32   

Pocieszające jest, że czasami nasze pisanie przynosi jakieś efekty. Właśnie coś się dzieje na owym chodniku. Jakaś ekipa próbuje coś z nim zrobić. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-16, 13:37   

juz jest połatany :) tzn rano juz byl nawet :) idac do pracy o 8 już żadnej dziury nie było
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-09-17, 14:56   

Postanowiłem przejść się dzisiaj, aby zobaczyć efekty naprawy. Niestety, tak jak się domyślałem "załatano" jedynie dziury (jak trafnie to ujął blaster. Prace, jak można zauważyć polegały na ułożeniu na powrót kostki w miejscu powstałych wyrw oraz posypaniu całej powierzchni piaskiem. Nie usunięto głównej przyczyny, czyli zbyt dużych luk między kostkami. Zapewne ktoś pomyślał, iż piasek jest tańszy niż porządna praca brukarska :twisted: Co gorsze, JEDNA Z KOSTEK JUŻ WYSTAJE PONAD POWIERZCHNIĘ !!!. Kwestią najbliższego czasu jest powrót wyrw w chodniku. Ponawiam więc moje pytania do Urzędu Miasta w Brzegu, dodając jedno:

1. Czy miasto przeprowadza odbiór po zakończeniu wszelkich prac prowadzonych w obrębie pasa drogowego?
2. Czy kontroluje ich jakość?
3. Kto zapłaci za konieczne poprawki?
4. Czy ktoś sprawdza jakość wykonywanych poprawek?


Proszę administratora o przerzucenie tematu do działu Urzędu Miasta, być może rzecznik ustosunkuje się do tych pytań.

PS. Postaram się niedługo wrzucić zdjęcie pseudochodnika
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2009-09-17, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-09-18, 18:45   

Niestety, mimo iż zrobiłem zdjęcie, wyszło słabo (oświetlenie za słabe).
Ale niedługo nasze miasto będzie mogło urządzić imprezę z okazji pobicia rekordu Guinessa :mrgreen: Wczoraj w jednym miejscu wypadały kostki, dzisiaj już w pięciu <idiot> A to dopiero drugi dzień po pseudo naprawie naprawy. Aż boję się myśleć co będzie po tygodniu :shock:

Słuszna linia ma nasza władza, działania urzędnicze właśnie sięgnęły bruku (dosłownie). Panie Burmistrzu, Szanowni Radni może wyżyjcie z okien swoich samochodów, na prace waszych podwładnych. Chyba że wszystko zostanie po starem... przynajmniej do wyborów :evil:
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2009-09-19, 06:47   

A ja chcę dać odpór wszelkiej maści malkontentom-na ul.Kochanowskiego nasza kochana władza sama z siebie przysłała ekipę do naprawy sporej dziury o ok 30 -40 cm głębokości.Została skutecznie załatana.Ale mam drobną wątpliwość-dziura ta powstała wskutek działalności szczurów ,które kopią tunele pod chodnikiem i żywopłotem.Nory te są tak głębokie,że pracownikom,którzy naprawiali ten chodnik,wpadł łom o długości ok 1.2m.Z drugiej strony budynku gryzonie mają stołówkę w postaci śmietniska-3 wielkie kontenery metalowe ,oraz 4 mniejsze.Tu wiecznie jest bałagan,smród i brud.A ja nie chcę mieszkać w estetyce śmietnika.Przepraszam za ten przydługi wywód,ale jestem rozczarowany.Ktoś już wcześniej powiedział,że władz remontuje,ale w centrum,a tu to tylko łatają.Mam tyko pytanie -może ktoś wie,kto odpowiada za taki stan rzeczy i bierze za to kasę.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-09-20, 10:37   

Trzy dni po „naprawie”

0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chodnik, katynia, niebezpieczny, ofiar, przy, ulicy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu