Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Remont dworca PKP w Brzegu
Autor Wiadomość
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2010-11-29, 12:15   

Kostka przed dworcem pozostanie stara , ma być tylko przeszlifowana, jedynie ewentualne braki jakie wystąpią przy przebudowie mają być uzupełnione nową - choć podobno gdzieś na placu kolej ma też starą kostke z jakiejś rozbiurki w Łosioiwe czy też Lewinie i mogą ją wykorzystać.
0 UP 0 DOWN
 
m.szklarski 


Wiek: 52
Dołączył: 29 Paź 2009

UP 33 / UP 17


Skąd: WRO

Wysłany: 2010-11-30, 23:32   

KtOŚ napisał/a:
szkoda, że te odnowione drzwi drewniane pod przejściem znowu "trą" o podłogę i już są ślady na posadzce po bolcu ;|


To nie kwestia nieumiejętnego remontu drzwi, tylko nieumiejętnej obsługi. "bolce" mają od lat pozycję przewidzianą dla stanu drzwi wahadłowych, do której żaden gamoń ich nie doprowadza. Ten sam gamoń pozostawia drzwi w pozycji na stałe otwartej bez względu na to , jakie są mrozy i jak to wpływa na temperaturę w hali dworca.
Oczywiście jest to gamoń zbiorowy, dworcowo-pasażerski.
Jedyne rozwiązanie- usunięcie "bolców" na stałe- czyli brak możliwości zablokowania drzwi w pozycji #otwarte# na stałe np. latem.
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2010-12-01, 21:01   

A kto decyduje o sposobie zagospodarowania całego placu między dworcem PKP a PKS?
Jest on na tyle duży, że można tam zrobić na prawdę spory parking. Teraz plac jest właściwie zamknięty więc w ogóle nie ma miejsc, co jest zrozumiałe, ale jak było przed remontem? No przecież tragedia jakaś.

Miejsc dla taksówek tyle samo (jak nie więcej) co dla samochodów prywatnych. PO CO - pytam - tyle taksówek pod dworcem? Aż tylu ludzi w Brzegu wychodzi z dworca i wsiada do taksówki, żeby musiało ich tam 14(!) stać? I tak wszystkie jeżdżą na wezwanie telefoniczne, więc jaki jest sens blokowania miejsc ludziom, którzy chcieliby przyjechac po kogoś na dworzec, ale nie mogą zostawić samochodu, bo wszystkich zastawiają, a wolnego miejsca nie ma prawie nigdy?

Moim zdaniem pod dworcem powinny stać co najwyżej dwie taksówki, a cała reszta powinna mieć postój gdzieś, gdzie jest sporo miejsca i nikomu by nie przeszkadzały. Np ulica towarowa - jest szeroka, spokojnie mogą się taksówki ustawić, a skoro jeżdżą tylko na wezwanie to jaka różnica czy stoją tam czy pod dworcem? Dla nich praktycznie żadna, bo jesli i tak by stały dwie taksówki pod dworcem, to klienci byliby w ten sposób obsługiwani, a dla "normalnych" ludzi o ile miejsc parkingowych więcej...

Juz nie mówię nawet o niebezpiecznych manewrach kierowców taksówek na placu przy dworcu. Już nie raz widział niebezpieczne włączanie się do ruchu, bezmyslne i nieustanne trąbienie na człowieka, który stanął chwilowo na miejscu oznaczonym TAXI (na tym pasie na środku, którego przeznaczenie dla taksówek byłu już dla mnie skandalem w obliczu tylu miejsc przy budynku dworca), żeby włożyć do bagażnika bagaże kogoś, kogo odbierał z dworca...

Poza tym po co komu plac do ruchu samochodów, na którym można by spokojnie narysować 4 pasy ruchu w jednym kierunku? Np na krawędzi placu od dworca PKP można zrobić parking, na którym samochody parkowałyby prostopadle do chodnika, a parking na środku placu podwoić i z miejsca byłoby trochę luźniej.


PRZYDŁUGI POST WYSZEDŁ WIĘC DLA LENIWYCH ZAMIESZCZAM STRESZCZENIE:
1. Wyrzucić taksówki z placu przed dworcem.
2. Zwiększyć liczbę miejsc parkingowych.
3. I będzie pięknie;)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-12-02, 00:33   

kontrakt napisał/a:
1. Wyrzucić taksówki z placu przed dworcem.

No nie tak do końca - taksy są potrzebne i to dwie trzy nie wystarczą. Często gdy przyjeżdżają dalekobieżne pociągi (szczególnie wieczorne) ciężko o taksówkę dla wszystkich chętnych, część osób musi wtedy czekać aż taksy wrócą. Stacja Brzeg nie służy tylko mieszkańcom z biletami miesięcznymi. Ulica Towarowa to mimo wszystko kawałek, a idąc z bagażem staje się to spory kawałek do przebycia.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-12-02, 00:35, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-02, 09:08   

kontrakt napisał/a:
Moim zdaniem pod dworcem powinny stać co najwyżej dwie taksówki, a cała reszta powinna mieć postój gdzieś, gdzie jest sporo miejsca i nikomu by nie przeszkadzały


Dziwne podejście.. Nie sądzę, aby osoby z poza Brzegu, z odległych miast wiedziały gdzie iść aby pojechać taxi, (i przykładowo w taką zimę targały bagaże na tą Towarową gdy na dworze jest jak jest :P - wiadomo, że wygodniej dla podróżnych jak ma się taxi zaraz po wyjściu z dworca) gdy tych wyżej wspomnianych dwóch nie będzie akurat. Wg mnie może i faktycznie czasem tych taxi jest za dużo, ALE... są takie momenty (może nawet i nie często), że potrzeba jest więcej taksówkarzy, bo tak się składa, tak jak chmurkolistna napisała. Wówczas gdyby ich nie było, podejrzewam, że pojawiły by się posty mówiące 'co to za miasto, że nawet taksówki nie ma pod ręką na dworcu' ;)

kontrakt napisał/a:
a skoro jeżdżą tylko na wezwanie to jaka różnica czy stoją tam czy pod dworcem?


Różnica jest taka w tym co piszesz a w tym jak jest na prawdę, że nie jeżdżą tylko na wezwanie ;)
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2010-12-02, 13:25   

Jestem na dworcu codziennie, w różnych godzinach. 90.. tfu.. ponad 95% odjeżdżających taksówek nie odjeżdża dlatego, że ktoś do nich wsiadł i chciał gdzieś jechać, tylko zwyczajnie stały stały i...pojechały. Wniosek? Jeżdżą niemal wyłącznie na wezwanie. Nie wiem skąd Wy wzięłyście informację, czy na czym się opierają Wasze informacje, że taksówek często brakuje - nigdy - czy to o 3 w nocy czy o 6 rano, czy też o 16 nie zdarzyło mi się, abym przechodząc obok dworca nie ujrzał chociaż trzech stojących taksówek.

Poza tym chmurkolistna i KS - nie chodzi o to, żeby ktoś szedł na towarową z bagażem. Na dworcu może być umieszczony w widocznym miejscu numer na taxi i wystarczy przedzwonić żeby podjechała. Zresztą prawdopodobnie nie byłoby takiej konieczności - sprawa jest prosta: zostają 3 taksówki pod dworcem, kiedy do jednej ktoś wsiądzie i odjedzie, jedna z taksówek z towarowej podjeżdża pod dworzec...i tak na okrągło. W ten sposób pod dworcem są taksówki, a ludzie mają gdzie zaparkować.

Swoją drogą we Wrocławiu jak wiadomo jest dworzec z ogromnym ruchem podróżnych. Ile jest pod nim taksówek? Czasem jedna stoi przy poczcie. Kilka stoi na dworcowej, w odległości podobnej do dystansu między naszym dworcem, a towarową. I ludzie żyją.

Cytat:
podejrzewam, że pojawiły by się posty mówiące 'co to za miasto, że nawet taksówki nie ma pod ręką na dworcu


To jak to jest? Wrocław ma to gdzieś, a Brzeg bardziej przejmuje się kwestią "co się stanie jak wieczornym pociągiem przyjedzie 15 osób z daleka i dwoje z nich będzie musiało czekać na powrót taksówki" niż czy ludzie na pewno mają gdzie zaparkować?

Miasto jest przede wszystkim dla mieszkańców, a wśród pasażerów wspomnianych przez Was wieczornych pociągów dalekobieżnych zdecydowanie więcej jest takich, po których ktoś przyjechał, ale niestety, nie może iść - czy to jest starsza pani, czy drobna dziewuszka - pomóc tej osobie wysiąść z pociągu, przenieść bagaż przez schody, bo zwyczajnie nie może zostawić samochodu. Za to mamy 12 taksówek i podróżni z daleka powiedzą "wow! ile taksówek!" :wink:
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-12-02, 13:43   

kontrakt napisał/a:
Jestem na dworcu codziennie, w różnych godzinach. 90.. tfu.. ponad 95% odjeżdżających taksówek nie odjeżdża dlatego, że ktoś do nich wsiadł i chciał gdzieś jechać, tylko zwyczajnie stały stały i...pojechały.

Też jestem na dworcu codziennie i moje obserwacje są zgoła inne. Taksy nie jeżdzą wyłaznie na wezwanie.

kontrakt napisał/a:
Na dworcu może być umieszczony w widocznym miejscu numer na taxi i wystarczy przedzwonić żeby podjechała. Zresztą prawdopodobnie nie byłoby takiej konieczności - sprawa jest prosta: zostają 3 taksówki pod dworcem, kiedy do jednej ktoś wsiądzie i odjedzie, jedna z taksówek z towarowej podjeżdża pod dworzec...i tak na okrągło.

Zapytajmy taksiarzy i dyspozytornię taxi czy jest to technicznie wykonalne.

kontrakt napisał/a:
Swoją drogą we Wrocławiu jak wiadomo jest dworzec z ogromnym ruchem podróżnych. Ile jest pod nim taksówek? Czasem jedna stoi przy poczcie. Kilka stoi na dworcowej, w odległości podobnej do dystansu między naszym dworcem, a towarową. I ludzie żyją.

Swoją drogą w Opolu ogromna ilośc taksówek (różnych zrzeszeń) stoi pod dworcm i nikt się tego nie czepia. Poza tym przed remontem dworca wrocławskiego taksy stały vis a vis wejścia głównego dworca. Jednak nie jesteśmy Wrocławiem - Brzeg to małe miasteczko, wręcz mieścina więc nie potrzebujemy sztucznie rozdmuchiwac przestrzeni jakie trzeba przebyc z jednego miejsca do drugiego - to w kwestii wyrzucenia taksówek na Towarową.

kontrakt napisał/a:
Miasto jest przede wszystkim dla mieszkańców

To chcesz zniechęcac turystów i przejezdnych, osoby przyjeżdzajace na delegacje (chcoby autydy)? Mają narzekac na brak udogodnień? Poza tym Brzeg stawia na eksponowanie zabytków, turystykę, bazę noclegową, bo i ma powody. Dworzec remontowany jest pod Euro 2012 to oczywiste nastawienie na przyciagnie ruchu turytsycznego do miasta, lub co najmniej szeroko zakrojoną promocję.

Reasumując:
KS napisał/a:
Dziwne podejście..

W mojej opini również.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-12-02, 13:52, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2010-12-02, 14:09   

No dobra, odpowiedz sobie na pytania:

1. Czy 12 taksówek stojących bez przerwy pod dworcem jest potrzebne, aby nie zniechęcać turystów?

2. Czy - praktycznie - brak miejsc dla samochodów prywatnych nie jest uciążliwy dla mieszkańców?

3. Czy wyobrażasz sobie, aby w biały dzień wyszło nagle 12 ludzi z dworca, wsiadając - każdy do jednej taksówki - i odjeżdżając w siną dal?

Cytat:
Zapytajmy taksiarzy i dyspozytornię taxi czy jest to technicznie wykonalne.


Co w tym niewykonalnego w dobie powszechnych możliwości łączności? Nie trzeba ani konia z posłańcem, ani gołębia pocztowego wysyłać, żeby taksówkarz z towarowej się dowiedział "O, zwolniło się miejsce pod dworcem, jadę."

Cytat:
Też jestem na dworcu codziennie i moje obserwacje są zgoła inne. Taksy nie jeżdzą wyłaznie na wezwanie.


Nie wyłącznie. W przeważającej, przytłaczającej wiekszości. Zainicjowałem ten temat po tym jak obserwowałem to przez jakiś czas. Twoja wypowiedź jak przypuszczam w dużej mierze opiera się na "tak mi się wydaje".

Gdybym widział gdzieś w Brzegu młodą "taksówkarkę" to byłbym przekonany, ze to właśnie Ty, z takim zacietrzewieniem bronisz bezsensownych ustaleń "bo tak zawsze było i ma pozostać", że bym aż pomyślał, że masz w tym jakiś biznes.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-12-02, 14:43   

kontrakt napisał/a:
Gdybym widział gdzieś w Brzegu młodą "taksówkarkę" to byłbym przekonany, ze to właśnie Ty, z takim zacietrzewieniem bronisz bezsensownych ustaleń

He, he - dobre, nieststy muszę Cię rozczarowac. Nie jeżdzę na taksówce, ani nigdy nie brałam tego pod uwagę i nie biorę. Jedynie czasem korzytam z usług taksi. Poza tym to nie są bezsensowne ustalenia.

kontrakt napisał/a:
1. Czy 12 taksówek stojących bez przerwy pod dworcem jest potrzebne, aby nie zniechęcać turystów?

Potrzebne - lepszy jeden zbiorczy i konkretny podjazd taksówek niż dwa rozdrobnione w różnych miejscach.

kontrakt napisał/a:
2. Czy - praktycznie - brak miejsc dla samochodów prywatnych nie jest uciążliwy dla mieszkańców?

Też wiele razy podjeżdzałam prywtanym autem pod stację w celu odebrania kogoś, choc czasem też zwyczajnie mówiłam -"weż taksę, bedzie szybciej."
Poza tym brak miejsc dla aut prywanych wynika z tego, że częśc osób (mieszkańców) parkuje (parkowało) pod stacją auta na stałe i sztucznie zajmowało miejsce - widac to było szczególnie zimą, kiedy stało pełno aut wyglądajacych jak bałwany - z kilkudniowym śniegiem.

kontrakt napisał/a:
3. Czy wyobrażasz sobie, aby w biały dzień wyszło nagle 12 ludzi z dworca, wsiadając - każdy do jednej taksówki - i odjeżdżając w siną dal?

Nie wyobrażam sobie - doświaczyłam tego wracajac z Warszawy. Co prawda nie było to 12 osób a mniej, bo i mniej było wówczas tasówek - parę osób włacznie ze mną czekało na powrót taryf.

Poza tym nie wiem czemu tak strasznie przeszkadzają Ci taksy przy stacji - w każdym mieście taksy stoja pod dworcem - Poznań, Rzeszów, Kielce, Kędzierzyn - Koźle.

kontrakt napisał/a:
Co w tym niewykonalnego w dobie powszechnych możliwości łączności?

Rozumiem, że jesteś osobą, która zna temat od strony taksiarza i dyspozytorni? Poza tym zapalenie auta na tak krótki dystans (Torawowa - stacja) jest mało opłacalne a i wypadkowośc na skrzyżowaniu Towarowa - Piastowska (czy już 1 Maja?) moze wzrosnąc, bo każdy taksiarz bedzie chciał szybko przeskoczyc pod stację.

Poza tym możemy sobie dywagowac, ale raczej w nowym, poremontowym zagospodarowaniu dworca nie ma planu wyrzucenia stamtad taksówek. Parking owszem chyba będzie większy, bo zmieni się ułożenie pasa ruchu jednak taksy chyba i tak pozostaną. Karkonos zawsze jest najbardziej poinformowany w tej sprawie. :)
Mam tylko nadzieję, że po remoncie znajdą sie też porządne chodniki dle pieszych.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-12-02, 14:50, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2010-12-02, 15:17   

No dobra, nie ma co dyskutować.
Nie mówię, że taksówki nie są potrzebne, tylko, że bardziej potrzebne są miejsca dla smochodow prywatnych. Moim zdaniem proporcja 14 (chyba) miejsc dla taksowek do 20 dla samochodów nie jest dobra.
Cytat:
Poza tym brak miejsc dla aut prywanych wynika z tego, że częśc osób (mieszkańców) parkuje (parkowało) pod stacją auta na stałe i sztucznie zajmowało miejsce

To prawda - jest kilka aut, które wyglądają, jakby na stałe wpisane w krajobraz - np czerwona corsa. Pracownicy dworców, czy sklepików przy PKS-ie pewnie tam parkują.
Cytat:
Poza tym nie wiem czemu tak strasznie przeszkadzają Ci taksy przy stacji

Właściwie to mi nie przeszkadzają. Przeszkadza mi ciągły brak miejsca gdy podjeżdżam samochodem.

Nie jestem wrogiem taksówek, najbardziej by mi pasowało, gdyby było 50 miejsc dla samochodów prywatnych i 15 dla taksówek niech już sobie wówczas będzie, ale w obliczu ograniczonego miejsca raczej zrezygnowałbym z kilku miejsc dla taksówek, na rzecz miejsc dla klientów PKP/PKS.

Pewnie moje stanowisko wynika w większości z tego, że raczej nie jeżdżę taksówkami, za to często zdarza mi się odbierać kogoś z dworca. Egoistyczne? Pewnie tak, ale myślę, że sporo ludzi ma ten sam problem :wink:
Ostatnio zmieniony przez kontrakt 2010-12-02, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-12-02, 16:09   

Plan przebudowy zakładał całkowite "wyrzucenie" taksówek z części administrowanej przez PKP. Natomiast sam parking ma być poszerzony do 27 miejsc parkingowych (kosztem wyjazdu w stronę Trzech Kotwic) w tym 4 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
W pewnym momencie o tych planach dowiedzieli się taksówkarze i podnieśli tą kwestię zarówno wobec PKP jak i miasta (które administruje resztą placu). Miały być rozmowy dotyczące pozostawienia postoju w obecnym miejscu (z PKP) lub przeniesieniem (z miastem). Na czym stanęło, nie wiem.

Co do samej koncepcji. W sprawie taksówek jestem za rozwiązaniem pośrednim. Pozwolenie na postój przy samym dworcu (w obecnym kształcie), przy jednoczesnej likwidacji postoju "przed" parkingiem (co i tak przy puszczeniu ruchu jezdnią północą musi nastąpić). Zmieści się 6 -7 samochodów, reszta na telefon.

Jeżeli chodzi o parking. Trend budowy wielkich przeddworcowych molochów parkingowych w Polsce już mieliśmy. Teraz dąży się do zapewnienia pierwszeństwa w ruchu pieszych oraz podnoszenia walorów turystycznych zabytkowych dworców. Najlepsze są rozwiązania, wymuszające duża rotację miejsc. Przyjeżdżasz pod dworzec, zostawiasz lub odbierasz podróżnego i odjeżdżasz.

Przy zwiększeniu liczby miejsc, część osób wsiadłoby w samochody aby z lenistwa zaparkować 15 minut od domu czy pracy. Tym samym mamy kolejny parking przy Reja. Nie tędy droga.

A dla wielbicieli kółek, też dobra wiadomość. Będzie parking rowerowy koło dworca (właściwie już jest, tyle że odcięty budową) :)
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2010-12-02, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2010-12-02, 16:18   

Krakonos napisał/a:
Przyjeżdżasz pod dworzec, zostawiasz lub odbierasz podróżnego i odjeżdżasz.


no przy wczesniejszym rozlokowaniu znaków to było niemożliwe ;D....... bo albo blokowałeś wyjazd z parkingu, albo stawałeś na postoju taksówek, albo na pasach, albo na zakazie :D
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-12-02, 16:26   

Zgadza się. Jednak kiedy przyjeżdza załadowany pociąg z Opola (a często w tym samym czasie drugi w przeciwnym kierunku), ile by nie dobudować miejsc i tak będzie tłok i naginanie przepisów. Chyba, że cześć kierowców zmieni cztery na dwa kółka i swoje lube przewiezie na ramie :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2010-12-02, 18:10   

Na razie o wstawieniu taxi na terenie kolejowym nic nie wiem, w orginalnym planie go nie było i na razie poprawek żadnych nie ma - wiem natomiast że ma być remontowany parking za Berlinkiem , tak aby zwiększyć liczbę miejsc parkingowych w tym rejonie - ale nic dokładniej w tej sprawie nie wiem.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-12-02, 22:15   

GNOM napisał/a:
Kostka przed dworcem pozostanie stara , ma być tylko przeszlifowana, jedynie ewentualne braki jakie wystąpią przy przebudowie mają być uzupełnione nową
Tej poniemieckiej kostki lepiej nie ruszać, bo będzie później tak jak na Reja. :o
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, dworca, pkp, remont


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu