Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Parkowanie
Autor Wiadomość
Kazik128
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-10-06, 17:20   Parkowanie

Mieszkam przy ul. Gr. Roweckiego. Przed moimi oknami stoją samochody na chodniku w taki sposób że w dwie osoby nie można przejść(nie cały metr a czasem i mniej kierowcy zostawiają dla pieszych) ponadto stoją pomimo znaku zakazu. Już kilkakrotnie rozmawiałem ze strażą miejską i oni nawet nie chcą interweniować dlatego że niby ten znak postawiony legalnie nie spełnia warunku kodeksu drogowego(hahahaha). Pytam się kiedy wreszcie wydział komunikacji postawi "prawidłowy" znak i kiedy policja lub straż miejska będzie wlepiać mandaty za nieprawidłowe parkowanie. Samochody które odpalane są bardzo wcześnie rano po nocce są zimne w związku z tym kopcą że nie można okna otworzyć, a i też budzą mnie i sąsiadów. Panie komendancie Straży Miejskiej i Policji zróbcie wreszcie porządek koło mojego okna z parkującymi nieprawidłowo pojazdami. Bardzo proszę. Forowicz z Grota Roweckiego. Dot. budynku 1 do 6.
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-10-06, 19:22   

Hmm ja mieszkam przy ulicy Sucharskiego i powiem Ci, że ostatnie działania władz doprowadziły do tego, że w ogóle poznikały chodniki i zostały same parkingi. Masakra się dzieje pomiędzy osiedlem a pawilonem handlowym. Dziwię się, że jeszcze nikt nie zareagował. Np zrobiona chyba podjazdy dla niepełnosprawnych (obniżono krawężnik) przy wejściu pod tunel, ale nie zadbano o to, aby nikt nie parkował przed tym obniżeniem krawężnika. I takie tam różne...
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-10-07, 19:37   

Kazik128 a o jakiej godzinie Cie budzi?? nie wiem czy wiesz ale chodnik powinien mieć 1.5 metra i możesz na tej szerokości zrobić co chcesz:P(
prawie)
0 UP 0 DOWN
 
Łasica 
Krążek, złoty krążek...


Wiek: 35
Dołączyła: 25 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Dolina Muminków

Wysłany: 2009-10-08, 08:51   

RaZoR napisał/a:
Kazik128 a o jakiej godzinie Cie budzi?? nie wiem czy wiesz ale chodnik powinien mieć 1.5 metra i możesz na tej szerokości zrobić co chcesz:P(
prawie)


Hmm z tego co ja pamietam z "nauki jazdy" jeżeli już parkujesz na chodniku to musisz zostawić wolnej przestrzeni nie mniej niż 1,5 metra dla pieszych (jeśli się mylę to mnie poprawcie), a nie jak napisałeś, że chodnik powinien mieć 1,5 metra.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-08, 15:20   

Franco: No cóż... dziadek projektujący ulicę Sucharskiego pewnie nigdy nie był na tym osiedlu, więc skąd mógł wiedzieć, że tam ludzie mieszkają. :-) :-)
Gdy kierowca źle zaparkuje to mu się wlepia mandat... a jak projekt jest skopany to nic nikomu nie grozi... urzędnicy będą się nawzajem chronić.

Łasica napisał/a:
Hmm z tego co ja pamietam z "nauki jazdy" jeżeli już parkujesz na chodniku to musisz zostawić wolnej przestrzeni nie mniej niż 1,5 metra dla pieszych (jeśli się mylę to mnie poprawcie), a nie jak napisałeś, że chodnik powinien mieć 1,5 metra.

Chodnik powinien być taki, by pieszym było wygodnie w zależności od natężenia ruchu tych pieszych, minimalne szerokości to 2 metry, jeśli jest projektowany przy jezdni, albo 1,5 metra jak z dala od jezdni. A parkujący kierowca musi pozostawić co najmniej 1,5 metra.

Każdy przeciętnie myślący projektant na wylocie tunelu zrobiłby ludziom wolną przestrzeń, a ten oczywiście zrobił tam parking. Na przestrzeni między parkingiem a Biedronką projektant nie zostawił nawet decymetra dla przejazdu wózkiem z dzieckiem lub inwalidzkim. Partacze i tyle. Żal.pl :)

Niech żyją projektanci, niech żyją urzędnicy, którzy za to partactwo zapłacili.
0 UP 0 DOWN
 
Kazik128
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-10-13, 20:38   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Hmm ja mieszkam przy ulicy Sucharskiego i powiem Ci, że ostatnie działania władz doprowadziły do tego, że w ogóle poznikały chodniki i zostały same parkingi. Masakra się dzieje pomiędzy osiedlem a pawilonem handlowym. Dziwię się, że jeszcze nikt nie zareagował. Np zrobiona chyba podjazdy dla niepełnosprawnych (obniżono krawężnik) przy wejściu pod tunel, ale nie zadbano o to, aby nikt nie parkował przed tym obniżeniem krawężnika. I takie tam różne...






Dziwi mnie jedynie to że ani jeden urzędnik z UM jak i Policji czy Straży Miejskiej nie włączył się do dyskusji. Ponadto jw. nie interweniuje w przypadku źle ustawionych znaków i źle parkujących samochodów. Pozdrawiam urzędników
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: parkowanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu