Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[Brzeskie inwestycje]
Autor Wiadomość
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-10-09, 21:56   [Brzeskie inwestycje]

Będąc w markecie Kaufland zauważyłem remont hali na terenie Agrometu. Zamurowywane są okna. Ktoś wie co tam się będzie znajdować? Powierzchniowo hala nadawałaby się na magazyn albo jakąś hurtownię:)
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-10, 01:24   

Prawdopodobnie Agromet-Pilmet potrzebuje nowe hale, jak tam pracowałem w zeszlym roku to już nie było gdzie trzymać półproduktów jak i gotowych maszyn no i takie mieli plany
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-10-10, 06:12   

kolejny market budowlany
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-10-10, 10:05   

Z marketem widziałbym tylko problem dojazdu i miejsc parkingowych. Na wszystko jest bardzo mało miejsca. A gdzie jeszcze plac na materiały budowlane? Obecnie zaparkowanie przy Kauflandzie jest bardzo trudne (vide wczorajszy wieczór), przy markecie stałoby się jeszcze trudniejsze. Także bardziej przekonuje mnie nowa hala Agrometu. Ale pożyjemy zobaczymy, dobrze że remontują tą ruderę:)
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-10-10, 22:49   

powstaje nowy piękny obiekt handlowy z bardzo ładną powierzchnią handlową (3000 m2 ) i pytanie się rodzi czy na taką powierzchnię nie trzeba może jakiesgoś pozwolenia od władz miasta etc...

nazwa też będzie bardzo ładna: "Dom i Ogród"

o inwestorze każdy pewnie już słyszał... mnie ciekawia tylko losy Brico w tym momencie....
0 UP 0 DOWN
 
marian_s 


Wiek: 74
Dołączył: 09 Cze 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-10-13, 12:10   

Skoro mowa o inwestycjach to mnie ciekawi kto finansował zabudowę placu za kościołem św.Mikołaja ( kosztowne murki,kraty,bruk ) w tle stare brudne elewacje a nie ma pieniedzy na tak ważne rondo - Włościańska - Skarbimierz gdzie odnotowuje się tyle stłuczek i kolizji......
0 UP 0 DOWN
 
manieq 



Wiek: 64
Dołączył: 13 Lis 2006

UP 10 / UP 4


Skąd: Skarbimierz Oś.

Wysłany: 2009-10-13, 22:27   

No jak kto ? Przecież nie kościół . To my zapłaciliśmy . Podatnicy .
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-10-13, 22:33   

Za plac za kościołem odpowiada UM. Natomiast jeżeli chodzi o rondo. Finansuje je GDDKiA (kasa centralna), która uznała iż są ważniejsze cele w stolycy województwa :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-02-02, 18:56   

Troszkę spostrzeżeń:

1. Zaczął sie remont kamienicy na rogu Dzierżonia i Zakonnic, tzn. od podwórka pojawiło się rusztowanie z zsypem dla gruzu. Nareszcie która kamienica będzie pasowala do skweru przy kościele.

2. Poległy schody przy Piaście, zarówno te do marektu na parterze jak i do Empika. Było na nich tak ślisko, iż właściciel zamontował deskowanie :D Coż, trzeba będzie trochę przetrzeć ich powierzchnię :) No i wyprowadza się stoisko ze "skórami". Czyżby szykowano się do liftingu parteru? :)
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-02-02, 19:13   

A jako że nie można edytować postów w tym dziale, dodaję projekty uchwał Rady Miejskiej w Brzegu o udzieleniu dofinansowania remontów kamienic:

- dotację w kwocie 136 732,64 zł., stanowiącą 50% nakładów koniecznych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane do wykonania w roku 2010, określonych w złożonym wniosku, przy zabytku: budynek usługowo-mieszkalny, położony w Brzegu przy ul. Mlecznej 2.


- dotacja w kwocie 444 300,02 zł., stanowiącą 50% nakładów koniecznych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane do wykonania w roku 2010, określonych w złożonym wniosku, przy zabytku: budynek mieszkalno-usługowy, położony w Brzegu przy ul. Dzierżonia 6. To apropo punktu nr 1 w poprzednim poście.

- Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu, dotację w kwocie 153 086, 29 zł, stanowiącą 50% nakładów koniecznych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane do wykonania w roku 2010, określonych w złożonym wniosku, przy zabytku: budynek biurowy usługowy, położony w Brzegu przy ul. Piastowskiej 9. Piastowska nam pięknieje :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-02-03, 06:51   

Jeszcze tylko dawna przychodnia przy Piastowskiej, więcej magnolii( także przy JPII) i będzie piękna aleja.Mówię serio.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-02-03, 12:28   

Fakt, dla mnie to jedna z bardziej reprezentacyjnych ulic w Brzegu. A szczególnie odcinek przy poczcie, praktycznie nie zniszczony od wojny. Nawet słup oświetleniowy sprzed 1945 się ostał na skrzyżowaniu :D Jedyną sprawa, która burzy obraz jest wyrwa po dawnym hotelu Piast. Obecnie zabudowana blaszakami, w tym jeden (warzywny) w budowie.
A z całości ulicy to pozostał jeszcze budynek dawnej przychodni, który popada w coraz większą ruinę :(

PS. Mam nadzieje, że przy remoncie kamienicy naprzeciw banku zostanie odtworzony skuty niemiecki napis :)
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-02-03, 23:17   

Krakonos napisał/a:
PS. Mam nadzieje, że przy remoncie kamienicy naprzeciw banku zostanie odtworzony skuty niemiecki napis


w to akurat Radku wątpię, ba nawet mogę się o to założyć, że tego nie będzie..
z przychodnią ogólnie jest problem i patrząc na to co się dzieje w tym temacie będzie nowa "rudera Araba"

obiło mi sie o uszy, że "zameczek" na Jana Pawła ma zmienić właściela - ile w tym prawdy ??

zapomniałeś Radku wspomnieć, iż BCK ma zmienić swoja fasadę w niedalekiej przyszości- z centrum reklamowego może w końcu wkomponuje się w otoczenie...
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-02-03, 23:36   

alleceno napisał/a:
wątpię, ba nawet mogę się o to założyć, że tego nie będzie..

a ja wierzę, a wiar ma podbudowana jest zaznaczeniem konstrukcji nieistniejącego daszku na tyłach tej kamienicy. A przynajmniej tak mi się wydawało :wink:
Oczywiście wszystko zależy od tego czy kamienica dostało wytyczne konserwatora, co do remontu. No ale wypada wierzyć :)

alleceno napisał/a:
zapomniałeś Radku wspomnieć, iż BCK ma zmienić swoja fasadę w niedalekiej przyszości- z centrum reklamowego może w końcu wkomponuje się w otoczenie...
eh, czy wszystko na raz musi być :P Miejmy nadziej że tylko budynek dostanie monitoring zewnętrzny. Szczególnie od Mlecznej/Kościelnej gdzie zbiera się miejscowa menażeria :wink:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-02-04, 06:38   

Podobnie jak Krakonos myślę, że warto przemyśleć zabudowanie wyrwy koło apteki. Powstałyby nowe mieszkania ( powinien powstać tunel , którym umożliwiłoby się wjazd na tyły posesji) i mielibyśmy piękny ciąg budynków wzdłuż ul. Piastowskiej.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskie, inwestycje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu