Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Potrącenie na ul. Wrocławskiej
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-14, 21:00   Potrącenie na ul. Wrocławskiej

Dziś około godziny 18:55 na ulicy Wrocławskiej na wysokości dawnego „kina słonce” na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia. Kierowca 36-letni mężczyzna jadący samochodem Fiat'em Cinquecento w kierunku miasta, nie zauważył prawidłowo przechodzącej 84-letniej kobiety, kiedy ta przechodziła na drugą stronę ulicy - wtedy doszło do potrącenia.

dla zainteresowanych potrącenie na ul. Wrocławskiej

Aktualizacja 15.10.2009r Kobieta na wskutek doznanych obrażeń zmarła w WCMie. Jak się dowiedzieliśmy kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Ostatnio zmieniony przez Devon 2009-10-15, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2009-10-15, 00:20   Re: Potrącenie na ul. Wrocławskiej

[quote="Devon"] ... nie zauważył prawidłowo przechodzącej 84-letniej kobiety, kiedy ta przechodziła na drugą stronę ulicy - wtedy doszło do potrącenia.
quote]

jezeli nie zauwazyl - to znaczy ze powinien oddac prawo jazdy i nie jechac wiecej samochodem.

Jak mozna nie zauwazyc na prostej drodze pieszego na przejsciu ?
zaznaczam na tej prostej drodze bez zakretu .

I jeszcze jedno, w "modzie" jest tzw. straszenie pieszego na pasach !

W ostatnia niedziele przechodzilem akurat tym przejsciem na Wroclawskiej, po zrobieniu paru zdjec kina w remoncie, katem oka widzialem z kierunku wjazdu do miasta przyspieszajacy samochod Audi, przyspieszajacy nie jadacy spokojnie 50 km na godz.
bylem w polowie przejscia na ulicy i wiedzialem co sie swieci ....

Kompletnie nie zwalnial tylko celowo dodawal szybkosci, dobrze ze jestem jeszcze gietki, z pretkoscia napewno 80 na godz minal mnie na pasach kiedy ich jeszcze nie opuscilem,
tylko ped powietrza powial ...

I to ma byc kultura jazdy ?

Daleko obywatelom naszego kraju do kultury jazdy w zachodnich krajach, jezdza co niektorzy jak na wsi, nacpani albo pijani i bjadola kiedy dojdzie do wypadku, ze spotkalo ich nieszczescie, a zapominaja ze to tylko ich wina ...

Jak jada za szybko wiecej niz dozwolone i laduja na drzewie i ich nie ma pozniej, to jest OK, ale gorzej jak zabija niewinnych a tatus pomoze ...
0 UP 0 DOWN
 
azereus 

Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-10-15, 01:07   

Przepraszam, ale czy kiedykolwiek prowadziles auto w takich warunkach jak dzis? Trudno jest dostrzec kogos ubranego w ciemne rzeczy w deszczu i szczegolnie na drodze, gdzie tak jak na wroclawskiej nie ma praktycznie oswietlenia. Wystarczy ze oslepi Cie auto jadace z naprzeciwka, ktore akurat ma niezbyt dobrze ustawione swiatla, do tego niezbyt rozwazny pieszy, ktory uwaza, ze na pasach auto to sie w miejscu zatrzyma. I wypadek gotowy. Niestety jest to tragedia zarowno dla kierowcy jak i osoby potraconej.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-10-15, 02:23   

azereus napisał/a:
Przepraszam, ale czy kiedykolwiek prowadziles auto w takich warunkach jak dzis? Trudno jest dostrzec kogos ubranego w ciemne rzeczy w deszczu i szczegolnie na drodze, gdzie tak jak na wroclawskiej nie ma praktycznie oswietlenia.

Rozumiem, ze znaku przejscia dla pieszych tez mozna nie dostrzec?
Dotad wydawalo mi sie, ze ustawiaja je po to, zeby widzac je, zachowac szczegolna ostroznosc. Ale, pewnie przejsc dla pieszych jest tak duzo na ulicach, ze gdyby kazdy przy nich zwalnial, za bardzo spowalnialyby jazde.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-10-15, 07:25   

azereus napisał/a:
rzepraszam, ale czy kiedykolwiek prowadziles auto w takich warunkach jak dzis? Trudno jest dostrzec kogos ubranego w ciemne rzeczy w deszczu i szczegolnie na drodze, gdzie tak jak na wroclawskiej nie ma praktycznie oswietlenia. Wystarczy ze oslepi Cie auto jadace z naprzeciwka, ktore akurat ma niezbyt dobrze ustawione swiatla...

W takim właśnie przypadku kłania się podstawowa znajomość zasad kierowania pojazdem - słyszałeś o czymś takim jak dostosowanie prędkości do warunków jazdy :?: Jeżeli coś (np. pogoda) utrudnia Ci widoczność to zdejmujesz nogę z gazu i jedziesz tak żebyś był w stanie dostrzec wszystko. Niestety zbyt często kierowcy zapominają, że nie tylko znaki drogowe są podstawą konieczności ograniczenia prędkości.
azereus napisał/a:
do tego niezbyt rozwazny pieszy, ktory uwaza, ze na pasach auto to sie w miejscu zatrzyma.

Przykład na pewno baaardzo :wink: adekwatny do opisywanego zdarzenia. Nagłe wtargnięcie 84-latki powodem potrącenia na pasach... "panie to był moment" :? Nie wiem czy się śmiać czy płakać :?
waldemar_n napisał/a:
I jeszcze jedno, w "modzie" jest tzw. straszenie pieszego na pasach !

Nie demonizowałbym także w drugą stronę, wyraziłbym się raczej "zdarzają się przypadki" zamiast wpisywania takiego zachowania w ramy trendu.
Ostatnio zmieniony przez Zbychoo 2009-10-15, 07:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
madzia18 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-10-16, 22:06   

każdy z nas powinien współczuć rodzinie kobiety ale przecież ten mężczyzna napewno nie zrobił tego specjalnie a do końca życia będzie musiał żyć ze świadomością ze zabił człowieka. z tego co widziałam jechał bardzo powoli , było ciemno, padał ulewny deszcz a kobieta dodatkowo miała parasol i była nie widoczna. więc za nim wydamy wyrok i zwymyślamy kierowcę od najgorszych postawmy sie w jego sytuacji. nadmieniam iż mężczyzna był trzeźwy,
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-10-16, 22:22   

madzia18 napisał/a:
postawmy sie w jego sytuacji.

Stawiam sie - nie mam prawa jazdy i jakos nie korci mnie, zeby wsiadac za kierownice. Tym bardziej, gdybym mial zakaz prowadzenia pojazdu.

madzia18 napisał/a:
z tego co widziałam jechał bardzo powoli

Nie jestem w stanie tego stwierdzic, bo nie widzialem, ale po ogladnieciu zdjec, podejrzewam, ze mamy rozne rozumienie "bardzo powolnej jazdy".

madzia18 napisał/a:
nadmieniam iż mężczyzna był trzeźwy,

Nadmieniam, iz mezczyzna jest wart pogardy, a nie wspolczucia.
Czlowiek, ktory swiadomie i pomimo zakazu, wsiada za kierownice, powinien wg mnie byc traktowany jako sprawca umyslnego wypadku ze skutkiem smiertelnym.
Tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: na, potracenie, ul, wroclawskiej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu