Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
nagrobek obok pomnika Trójcy Św.
Autor Wiadomość
malina 



Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2009-10-22, 20:43   nagrobek obok pomnika Trójcy Św.

to woła o pomstę! jak można było pozwolić na postawienie tego paskudztwa w okolicy takich zabytków??? rozumiem, że chciano upamiętnić śmierć Popiełuszki i w ogóle, ale jeśli chciano postawić nagrobek trzeba było to zrobić na jakimś cmentarzu! kto w ogóle wydał pozwolenie na taką profanację???
a co wy o tym myślicie?
0 UP 0 DOWN
 
jagienka12 


Wiek: 49
Dołączyła: 10 Sie 2009

UP 12 / UP 15



Wysłany: 2009-10-22, 20:53   

Ale o co chodzi?
0 UP 0 DOWN
 
malina 



Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2009-10-22, 21:00   

przejdź się na plac zamkowy to zobaczysz
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2009-10-22, 21:31   

ale o co chodzi ?
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-10-22, 21:49   

Cytat:
przejdź się na plac zamkowy to zobaczysz


Jakoś mi tam nie po drodze i czasu nie mam ale jakby ktoś był łaskawy i wyjaśnił o co chodzi. Najlepiej jakby to było zdjęcie.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-10-22, 22:03   Pomnik

Właśnie w niedzielę przechodziłem z psem w okolicy i też mnie zamurowało. Obok pięknego pomnika Św.Trójcy walnęli sobie " wszyscy święci brzescy " szkaradztwo upamiętniające ks. Popiełuszkę. Rozumiem , gdyby tablica pamiątkowa została wmurowana w ścianę kościoła św. Krzyza , ale taki ohydny kamień w takim miejscu? Skandal ! Jak nie pomnik papieza to kurka kolejny badziew!
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-22, 22:29   

najprawdopodobniej chodzi o pomnik ks. Popiełuszki... na zdjęciu :)

pomnik.jpg
Plik ściągnięto 254 raz(y) 348,68 KB

0 UP 0 DOWN
 
malina 



Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2009-10-22, 22:36   

właśnie o to chodzi, tylko że to bardziej wygląda jak nagrobek a nie jak pomnik..
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-22, 23:03   

już nawet nie chodzi o wygląd pomnika, bo jak to mówią o gustach się nie rozmawia. jednym się coś podoba innym nie.
ja należę do tej drugiej grupy.
ale bardziej od wyglądu, nie pasuje mi usytuowanie "pomnika", nie dość że wygląda "jak zza krzaka", bo umieszczony został wśród drzew i między nimi ginie, to dodatkowo nie pasuję to okolicznych zabudowań i pobliskiego pomnika.


tak jak ktoś już napisał, w tej wersji bardziej pasowałby na cmentarz, zwłaszcza że stylem przypomina pomnik poległych na wschodzie(o ile mnie pamięć nie myli co do przesłania pomnika z cmentarza na starobrzeskiej).

no ale cóż, mieszkańców nikt o zdanie nie pytał
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-23, 15:27   

iero10 napisał/a:
no ale cóż, mieszkańców nikt o zdanie nie pytał

A po co władza ma pytać motłoch o zdanie? ;-)

Ale poważnie mówiąc, to w Brzegu od lat brakuje stanowiska konserwatora miejskiego. Służby konserwatora wojewódzkiego są nieudolne aż żenada, nie dają sobie rady nawet z inwentaryzacją zabytków, więc nie ma na nie co liczyć. A Brzeg, naprawdę wyjątkowe zabytkowe miasto, potrzebuje koniecznie solidniejszej ochrony.
Na takim stanowisku musi stać osoba nie tylko wykształcona, i z gustem, ale posiadająca minimum zaangażowania. A tak co rusz powstają potworki, nad którymi nikt nie panuje.

Tu gdzieś zabytkową kostkę wymienia się na beton, tam stawia reklamy, niszczy małą architekturę, ustawia biało-czerwone bariery przeciwczołgowe, z kolei parę dni temu poustawiali niklowane rury na chodnikach (na rowery). Wszystko to można przecież zrobić z gustem i dobrać kolorystykę i rozmiary tak by pasowało do otoczenia. A teraz nagrobek... od wieków nagrobki się stawiało na terenie cmentarzy, a w miejscach publicznych stawiało pomniki. I wypadałoby nawiązać do tej tradycji.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-23, 19:05   

Brzeski napisał/a:
Tu gdzieś zabytkową kostkę wymienia się na beton, tam stawia reklamy, niszczy małą architekturę, ustawia biało-czerwone bariery przeciwczołgowe, z kolei parę dni temu poustawiali niklowane rury na chodnikach (na rowery). Wszystko to można przecież zrobić z gustem i dobrać kolorystykę i rozmiary tak by pasowało do otoczenia.

co mi się podoba teraz we Wrocławiu, to fakt, że w centrum wymieniają słupy przystankowe, a nawet śmietniki na takie bardziej wtapiające się w tło, zdobione artystycznie, żeby za bardzo od architektury swoim wyglądem nie odbiegały - to bardzo ciekawa inicjatywa, pieniążków nie starczyło na cały Wrocław, ale ścisłe centrum wygląda zdecydowanie lepiej. Słyszałam nawet o pomyśle przerobienia zwykłego kiosku ruchu przy ul. Świdnickiej bodajże, na styl przedwojenny, aby jego wygląd nie odbiegał od otaczających go historycznych budowli.

Żeby już nie było całkowicie offtopa, to dodam, że można było tę tablicę wmurować w bruk na placu przed BCKiem np., a nie sadzić grobowiec gdzieś w krzakach - na dworcu we Wrocławiu jest taka tablica upamiętniająca Zbyszka Cybulskiego, ale teraz pewnie dokonałam całej obrazy majestatu, bo jakże tak deptać po świętym wręcz... ale myślę sobie, taka deptana tablica być może zwróciłaby większą uwagę przechodniów, którzy przechodząc po niej mogliby się zatrzymać, przeczytać o co na niej chodzi, może nawet się zadumać, a tak to nagrobek zobaczą nieliczni...
Ostatnio zmieniony przez jadore 2009-10-23, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2009-10-23, 20:25   

A czy wiadomo coś na temat genezy tego pomnika – inicjatywa społeczna, zawiązanie się komitetu budowy, zbieranie składek itp. Cz y były w ogóle jakieś doniesienia prasowe na ten temat, czy po prostu ktoś tak sobie postanowił i zrobił?
0 UP 0 DOWN
 
Barton Fink 



Wiek: 113
Dołączył: 24 Sty 2009

UP 22 / UP 9



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-10-23, 20:57   

Z całym szacunkiem ale nijak on tam nie pasuje tak mi się wydaje. Tandetnie to wygląda, nie wiem po co ustawili go w tym własnie miejscu... Ale mogę sie mylić
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-10-23, 21:50   Pomnik

Jeżeli powiem , że pójdę w nocy z łopata wykopać go , to mnie zamkną ? To brak poszanowania mieszkańców , że ktos sobie coś ubzdura i realizuje swój chory pomysł przy poklasku kilku klakierów.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2009-10-23, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bialutki20 
Wiecznie Żywy



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 36
Dołączył: 28 Lip 2009

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-23, 22:08   

jestem za pomnikiem ale nich będzie w bardziej godnym miejscu postawiony
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nagrobek, obok, pomnika, sw, trojcy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu