Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Policja
Autor Wiadomość
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2009-12-05, 08:54   Policja

nareszcie widzę policjanta z radarem na ulicy Włościańskiej ,obok stawu.Tylko dlaczego w tylko w sobotę?Niebiescy powinni tu być codziennie i ukrócić to szaleństwo TIRów jeżdżących z szybkością expresu.A mandaty daje w tempie 1 na 5 minut.
0 UP 0 DOWN
 
creatiFF 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2008

UP 12 / UP 5



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-12-05, 23:54   

I po co tam stoją? Po to by łapać jadących 70km/h "piratów" na szerokiej drodze, gdzie jest mały ruch pieszy? Bezsens
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-12-06, 06:20   

creatiFF napisał/a:
I po co tam stoją? Po to by łapać jadących 70km/h "piratów" na szerokiej drodze, gdzie jest mały ruch pieszy? Bezsens


Tak, ponieważ póki co , to jest to teren zabudowany , a poza tym jadąc rowerem mam wątpliwą przyjemność być wymijanym przez TiRa na odległość 3 palców.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2009-12-06, 06:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-12-06, 10:15   

creatiFF napisał/a:
I po co tam stoją? Po to by łapać jadących 70km/h "piratów" na szerokiej drodze, gdzie jest mały ruch pieszy? Bezsens



bez sensu to był ten post...


to gdzie według ciebie powinna stac policja ?? na obwodnicy>? autostradzie>> powinni pilnowac miasta...

nie tak dawno był wypadem na włościańskiej... motocyklista z kadetem... tez jechał 70 ?? nie miał duzo wiecej... gdzies było na forum o wypadku...
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2009-12-06, 14:16   

Niech stoją nic lepszego do roboty nie mają
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-12-06, 14:54   

mulder napisał/a:
a poza tym jadąc rowerem mam wątpliwą przyjemność być wymijanym przez TiRa na odległość 3 palców.


Rower to jedź po chodniku i nie będziesz narzekać na tiry że cie wymijają na odległość 3 palców. W Michałowicach zrobili nowe dróżki rowerowe i chodniki a nadal cepy jeżdżą po ulicy na rowerze czegoś tu nie rozumiem ?!
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 35
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-06, 15:34   

Pewnie macie racje ze Policja powinna kontrolować i stać tam , tylko czemu prawie wszyscy maja fobie na "tiry" troche to śmieszne , nie jednokrotnie widziałem jak na włoscianskiej wiochtunerzy w starych golfach, audicach itd. sie ścigają , a pozatym powiedzcie tak z ręką na sercu a nie w nocniku że Wy jedziecie tamtędy 50km/h

niech w całym mieście zaczynając od rogatek porobią progi zwalniające i po odwiecznym problemie :evil:
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-06, 16:43   

KOKSU napisał/a:
Rower to jedź po chodniku

Podobno jest to niezgodne z przepisami ruchu drogowego, a poza tym piesi narzekają (jak to się mówi: punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia).
0 UP 0 DOWN
 
GTX 


Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2008

UP 13 / UP 4



Wysłany: 2009-12-06, 16:57   

Tak co do jazdy rowerem:


"Art. 33 ust. 1a.*W razie braku drogi dla rowerów lub drogi dla rowerów i pieszych kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z pobocza, z zastrzeżeniem art. 16 ust. 5, a jeżeli nie jest to możliwe - z jezdni.
2.*Dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.
3.*(...)
5.*Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub
2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów.
6.*Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
7.*Kierujący rowerem może jechać lewą stroną jezdni na zasadach określonych dla ruchu pieszych w przepisach art. 11 ust. 1-3, jeżeli opiekuje się on osobą kierującą rowerem w wieku do lat 10."
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-12-06, 18:01   

KOKSU napisał/a:
mulder napisał/a:
a poza tym jadąc rowerem mam wątpliwą przyjemność być wymijanym przez TiRa na odległość 3 palców.


Rower to jedź po chodniku i nie będziesz narzekać na tiry że cie wymijają na odległość 3 palców. W Michałowicach zrobili nowe dróżki rowerowe i chodniki a nadal cepy jeżdżą po ulicy na rowerze czegoś tu nie rozumiem ?!


Myślę , że nie jestem cepem ponieważ jadąc przez wioski za Odrą korzystam z wydzielonych dróżek rowerowych na chodnikach jednakże poruszając się po mieście jeżdżę po ulicy, bo nie mam wyjścia. Raz , że za duży ruch pieszych, drugie - to zakaz , trzecie - mam rower szosowy, którym niezbyt poręcznie jest poruszać się po dziurach i wykrotach chodnikowych. Racja, że to nie tylko TIRy, ale też domorośli Riders of the storm powodują zagrożenia drogowe.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2009-12-06, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-12-06, 19:20   

mulder napisał/a:
Myślę , że nie jestem cepem ponieważ jadąc przez wioski za Odrą korzystam z wydzielonych dróżek rowerowych na chodnikach


I chwała ci za to, ale są inni co nie korzystają tylko nie wiem czemu ?? nie chce im się skręcić na tą dróżkę czy co ? A potem mówią że samochody pędzą i rowerzyści są niczym nie winni jak jest wypadek. Więc proszę korzystać z dróżek rowerowych jak oczywiście są
0 UP 0 DOWN
 
slapstick 

Wiek: 39
Dołączył: 01 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-07, 14:34   

Na włościańskiej jest dość mocno. MOże powinno sie pomyśleć o czymś co lekko spowolni kierowców. :?:
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-07, 20:42   

slapstick napisał/a:
Na włościańskiej jest dość mocno. MOże powinno sie pomyśleć o czymś co lekko spowolni kierowców.

Według mnie, to fotoradar byłby najlepszym rozwiązaniem :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-08, 16:49   

Ja się wcale nie dziwię, że część popiera policjantów stojących na Włościańskiej a część to wkurza.
Na Włościańskiej zdarzają się wypadki, ale osobiście znam przynajmniej 10 ulic, gdzie jest tych wypadków kilka razy więcej i to właśnie tam bym wolał widzieć policjantów stojących z radarem, w pobliżu przejść dla pieszych lub newralgicznych skrzyżowań.


KOKSU napisał/a:
I chwała ci za to, ale są inni co nie korzystają tylko nie wiem czemu ?? nie chce im się skręcić na tą dróżkę czy co ?


To nie tak, że nie chce się komuś skręcić. Czasem po prostu nie ma jak skręcić na tę "dróżkę" - jak mówisz. A czasem bardzo trudno. A czasem dróżki wcale nie ma, albo prowadzi nie tam gdzie rowerzysta chce dojechać. Czasem jest "dróżka", ale w przeciwnym kierunku. Na koniec prawie zawsze trudno z tej "dróżki" zjechać. Ot i cała prawda, dlaczego rowerzyści bardzo często nie korzystają z "dróżek". A dróg dla rowerów, wybudowanych zgodnie z zasadami sztuki i rozsądku jeszcze nie ma w naszym powiecie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: policja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu