Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Panna Nikt
2009-12-30, 13:30
"ART OF PAIN" studio tatuażu i piercingu
Autor Wiadomość
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-02-03, 22:04   

No to jeszcze sprawę porządnie kilka razy przemyślę i namyślę się nad tatuażem. Skoro 10lat czekałam to jeszcze trochę nie zrobi różnicy.
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2010-03-05, 22:37   

Co tam z tym otwarciem ?
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-03-06, 15:30   

Mam jeszcze pytanie takie trochę w stylu off topic, ale też nie do końca. Być może jest to pytanie bardziej medyczne, jednak jak już jest wątek nie zaszkodzi poruszyć temat.

Co w przypadku kiedy mam tatuaż i zachodzi konieczność zrobienia rezonansu magnetycznego?

W ankiecie do tego badania jest rubryka z zapytaniem o tatuaż. Znaczy teraz pytam czysto teoretycznie, bo nadal zastanawiam się nad tatuażem, ale jako że tatuaż jest na całe życie to kto wie jakie choroby kiedyś się przyczepią i jakie badania trzeba będzie robić. Stąd może pytanie z pozoru trochę na wyrost, ale może coś jako tatuażyści wiecie coś więcej na ten temat.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-03-06, 15:52   

chmurkolistna napisał/a:
Mam jeszcze pytanie takie trochę w stylu off topic, ale też nie do końca. Być może jest to pytanie bardziej medyczne, jednak jak już jest wątek nie zaszkodzi poruszyć temat.

Co w przypadku kiedy mam tatuaż i zachodzi konieczność zrobienia rezonansu magnetycznego?

W ankiecie do tego badania jest rubryka z zapytaniem o tatuaż. Znaczy teraz pytam czysto teoretycznie, bo nadal zastanawiam się nad tatuażem, ale jako że tatuaż jest na całe życie to kto wie jakie choroby kiedyś się przyczepią i jakie badania trzeba będzie robić. Stąd może pytanie z pozoru trochę na wyrost, ale może coś jako tatuażyści wiecie coś więcej na ten temat.


Sądzę, że ma to związek raczej z tatuażami z niewiadomego pochodzenia, że tak nazwę. Tatuaże więzienne np robione są często z tuszy długopisowych lub do drukarek i zawierają metale typu rtęć, ołów. Kiedyś np ktoś kto miał wszczepiony implant ślimakowy (a pewnie nie tylko o imlanty chodzi, lecz o tym akurat troszkę wiem) musiał mieć przed rezonansem chirurgicznie usuwany magnes. Więc sądzę, że sprawa z tatuażami ma się podobnie.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-03-06, 18:37   

HS-R napisał/a:
Tatuaże więzienne np robione są często z tuszy długopisowych lub do drukarek i zawierają metale typu rtęć, ołów

No właśnie coś tak mi się jakby wydawało, a skoro potwierdzasz to jestem uspokojona. Swoją drogą lekko odpychające te więzienne techniki, ale cóż...

HS-R napisał/a:
Kiedyś np ktoś kto miał wszczepiony implant ślimakowy (a pewnie nie tylko o imlanty chodzi, lecz o tym akurat troszkę wiem) musiał mieć przed rezonansem chirurgicznie usuwany magnes.

Co do implantu ślimakowego, to nie wiem jak się teraz sprawa ma (ankiecie nic o nim nie było albo nie zauważyłam, albo nie zapamiętałam). Natomiast jeśli w ciele są takie przedmioty jak: stent(y), rozrusznik, śruby w kościach itp., to dyskwalifikują one z rezonansu.

W każdym razie dzięki za informację. :)
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-03-06, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-03-06, 18:53   

chmurkolistna, w Pogromcach Mitów rozwiązywali ten mit z więziennymi tatuażami, nie jest to w żadnym wypadku prawda, żeby były jakieś przeciwwskazania do robienia rezonansu mając na sobie taki tatuaż.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-03-06, 19:45   

colutea napisał/a:
rozwiązywali ten mit z więziennymi tatuażami, nie jest to w żadnym wypadku prawda, żeby były jakieś przeciwwskazania do robienia rezonansu mając na sobie taki tatuaż.

Mnie tam więzienne tatuaże nie interesują, przynajmniej nie empirycznie. ;) Chodziło mi o to, że coś, kiedyś, niedokładnie słyszałam w kwestii tatuaż a rezonans i teraz już wiem o co chodzi; nie o sam tatuaż, a o stosowane materiały (barwniki) i to jest sedno sprawy, które było przedmiotem dociekań. :)
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-03-06, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
cherry_lady 
Black Pearl Tattoo



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Gru 2009

UP 3 / UP 7


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-03-06, 20:23   

Przed prawie każdym zabiegiem/operacją/porodem a nawet oddaniem krwi trzeba odpowiedzieć na pytanie czy w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykonywało się tatuaż ( jest też kilka innych kwestii ). W większości wypadków chodzi o to czy ktoś może być zarażony żółtaczką już przychodząc do szpitala. Ponieważ podczas wykonywania tatuażu dochodzi do naruszenia tkani i jest cały czas kontakt z krwią - a tatuaż nie jest wykonywany w sterylnych warunkach (np. dziarka z więzienia ) do takiego zakażenia może dojść. Jeśli chodzi o nasze studio to nie ma się co martwić:) Aczkolwiek istnieją przeciwwskazania medyczne co do wykonania tattoo w pewnych przypadkach zdrowotnych. Czego też nie można lekceważyć. Jako osoby zajmujące się tatuażem podczas rozmowy możemy udzielić pewnych informacji, ale kiedy to potrzebne (pojawiają się jakiekolwiek przeciwwskazania) zachęcamy do konsultacji z lekarzem. Jeśli chodzi o rezonans magnetyczny a tatuaż przeciwwskazań nie ma. Składniki użyte w barwnikach w żaden sposób nie reagują na pole magnetyczne.

Co do otwarcia właśnie kończymy remont i czekamy na dokończenie spraw formalnych. Tak więc kiedy będę znała dokładną datę zamieszczę informację na forum.
0 UP 0 DOWN
 
cherry_lady 
Black Pearl Tattoo



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Gru 2009

UP 3 / UP 7


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-03-20, 13:05   

A więc w końcu mam przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do studia, które przeniesione zostało na ul. Długą 21 (I piętro nad byłym Rossmanem).
Otwarcie odbędzie się we wtorek 23 marca. Studio otwarte będzie od poniedziałku do piątku od godz. 09:00 do godz 19:00, w soboty od 10:00 do 18:00. Do naszej "ekipy" dołączył tatuator z Wrocławia :) Na miejscu w studiu są do wglądu prace naszych artystów. Już niedługo będą dostępne w internecie, jednak z powodu licznych zmian, które nastąpiły strona jeszcze nie jest aktywna. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2010-03-20, 13:41   

cherry_lady, w tygodniu wbije do Was na jakiś kosztorys :D
Ostatnio zmieniony przez ślicznotka-e-34 2010-03-20, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bether 

Wiek: 114
Dołączył: 18 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-03-29, 18:15   

Heyka,
Dziś odwiedziłem owe studio i powiem, że jest tam bardzo miła obsługa :)

PS
Znalazłem w necie takiego Aliena:

Dosyć fajnie się prezentuje.
Natomiast to, to totalny extreme:
Ostatnio zmieniony przez bether 2010-03-29, 18:25, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
cherry_lady 
Black Pearl Tattoo



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Gru 2009

UP 3 / UP 7


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-04-02, 09:39   

A więc wraz z wiosną rozpoczynamy kwietniową promocję dla Pań dot. makijażu permanentnego :)
kreski górne na powiekach górnych 200zł
zagęszczanie rzęs (kreska wzdłuż linii rzęs) 150zł
kreski dolne 150zł
brwi metodą piórkową 400zł:)

oraz piercingu (pełna oferta dostępna w salonie - przebicia nawet o 20zł taniej!)

Informuję również, że dnia 5.04.2010 (lany poniedziałek) studio będzie otwarte od 09.00 do 19.00.

Zapraszamy :D
0 UP 0 DOWN
 
cherry_lady 
Black Pearl Tattoo



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Gru 2009

UP 3 / UP 7


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-04-23, 15:26   

Mam przyjemność poinformować, że oferta naszego studia zostaje rozszerzona o:
dredloki oraz warkoczyki syntetyczne. Do wyboru duża gama kolorów i rodzajów włosów (długość, grubość).
Zarówno dredloki jak i warkoczyki syntetyczne nie niszczą i nie obciążają włosów. Są łatwe w utrzymaniu i jest to dobra alternatywa dla osób, które chcą zmienić swój wygląd:)
Ceny ustalane indywidualnie.
0 UP 0 DOWN
 
cherry_lady 
Black Pearl Tattoo



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Gru 2009

UP 3 / UP 7


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-06-21, 19:45   

Dla zainteresowanych kilka zdjęć prac można znaleźć na http://www.myspace.com/cherry_artofpain
niedługo pojawią się nowe:)
0 UP 0 DOWN
 
cherry_lady 
Black Pearl Tattoo



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Gru 2009

UP 3 / UP 7


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-07-16, 10:28   

dziś zostały dodane kolejne zdjęcia, zapraszamy:)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: of, painquot, piercingu, quotart, studio, tatuazu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu