Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brzeskie Centrum "Kultury".... to chyba jakiś żart
Autor Wiadomość
Grzela 



Wiek: 40
Dołączył: 11 Sty 2010

UP 6 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 13:54   Brzeskie Centrum "Kultury".... to chyba jakiś żart

Od wielu lat obserwuję działalność BCK i za każdym razem kiedy przechodzę obok i przeczytam co ma do zaoferowania nasz "dom kultury" to naprawdę się wstydzę ( oprócz festiwalu jazz na odrą - jedyne super wydarzenie ).
Przykładowo w roku 2009 nie było żadnego dobrego koncertu, nie mówię już o zorganizowaniu czegoś przez swoją osobę, gdyż BCK już wiele lat temu zniechęciło mnie brakiem profesjonalizmu, rozwoju i sprzętu, który tak często muszą pożyczać
z okolicznych MNIEJSZYCH miast! Na szczęście mamy " Herbaciarnie ", gdzie w ciągu zeszłego roku byłem przynajmniej na 10 interesujących koncertach i imprezach ( Wielki Szacunek dla Ewy i Arka ). W tym roku dokładnie 30.01.2010 Brzeskie Centrum Kultury
proponuje nam X Przegląd Kolęd i Pastorałek - to jakiś żart... Polecam zajrzeć też do Domu Kultury w Grodkowie - codziennie coś się dzieje, jest ciekawie i drzwi są dla wszystkich otwarte.
Może dyrektorem BCK niech zostanie młoda i twórcza osoba, a nie człowiek, który chyba wychodził sobie tam posadę od 80 - tych lat. Czy w ogóle potrzebne jest nam BCK jeżeli nic się tam nie dzieje ciekawego przez prawie cały rok?

P.S.
Nie wiem do kogo to skierować, ale nasz błędnie nazywany "amfiteatr" jest coraz bliżej szczytu rozwoju.......szkoda, że tylko roślin ;]
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-01-11, 15:45   

Grzela napisał/a:
Przykładowo w roku 2009 nie było żadnego dobrego koncertu

Dziwne, bo jeden z najlepszych, jaki bede do konca zycia pamietal - koncert szwajcarskiego zespolu Puts Marie, mial miejsce w BCKu chyba jakos w maju...
Bylo na nim na widowni doslownie zaledwie kilka osob.

Nie to, zebym bronil BCK, ale wolalbym jednak, zeby krytyka byla jak najbardziej rzetelna, skoro juz poruszany jest temat.
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 15:51   

Ja musze przyznac ze uwazam tak samo jakiGrzela, i popieram ta wypowiedz.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 16:04   

A.Mason napisał/a:
Dziwne, bo jeden z najlepszych, jaki bede do konca zycia pamietal - koncert szwajcarskiego zespolu Puts Marie, mial miejsce w BCKu chyba jakos w maju...
Bylo na nim na widowni doslownie zaledwie kilka osob.


a co to wogóle za zespół.. wybacz, ale nawet jakbym wiedział, że takie coś jest w BCK organizowane to nawet bym nie myślał czy pójsc..

teraz są nowe lata, inna młodzież.. trzeba pomyślec jak do nich trawic..
0 UP 0 DOWN
 
Grzela 



Wiek: 40
Dołączył: 11 Sty 2010

UP 6 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 16:24   

A.Mason napisał/a:
Grzela napisał/a:
Przykładowo w roku 2009 nie było żadnego dobrego koncertu

Dziwne, bo jeden z najlepszych, jaki bede do konca zycia pamietal - koncert szwajcarskiego zespolu Puts Marie, mial miejsce w BCKu chyba jakos w maju...
Bylo na nim na widowni doslownie zaledwie kilka osob.

Nie to, zebym bronil BCK, ale wolalbym jednak, zeby krytyka byla jak najbardziej rzetelna, skoro juz poruszany jest temat.



Zgadza się, był koncert, niestety dowiedziałem się o nim z gazet już po fakcie, gdzie zespół
w artykule nie krył zaskoczenia niską frekwencją spowodowaną przez totalny brak reklamy ...
Jednak dzisiaj ludzie słuchają trochę innej muzyki... chodzi mi o to, że muzyka którą zespół zaprezentował była bardziej niszowa, dla ludzi bardziej rozwiniętych muzycznie...W Brzegu ciężko się rozwijać i nawet gdyby były plakaty, to wiele osób by nie przyszło, nie zrozumiałoby tej muzyki. Nie chodzi mi tez o to żeby była tylko jakaś prosta muzyka, która tez ma w sobie właśnie "to coś", ale żeby było wiecej koncertów, warsztatów (tylko nie z tańca ;] ). Straszna lipa w tym BCKu.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2010-01-11, 16:29   

wczoraj na WOŚP był Kasta i miejsca w BCKu brakowało...
0 UP 0 DOWN
 
Grzela 



Wiek: 40
Dołączył: 11 Sty 2010

UP 6 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 16:33   

warlike napisał/a:
wczoraj na WOŚP był Kasta i miejsca w BCKu brakowało...


Zgadza się była Kasta, chyba nawet w niepełnym składzie z tego co sie orientuję....W całej Polsce 10 stycznia są koncerty, BCK po prostu też musiał to zrobić dla WOŚP
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-01-11, 16:37   

steve napisał/a:
a co to wogóle za zespół.. wybacz, ale nawet jakbym wiedział, że takie coś jest w BCK organizowane to nawet bym nie myślał czy pójsc..

Rozumiem z tego, ze to, ze nie chce Ci sie tylka ruszyc ma swiadczyc o tym, ze organizowane koncerty sa kiepskie? No tak, nie ma to jak Doda? ;-P

Nie lubie krytyki jednostronnej i zawierajacej stwierdzenia nieprawdziwe. Nie podoba mi sie dewaluacja innych imprez BCKu, bo nie ma tych, ktore lubi mlodziez.
Wspomniany wczesniej Grodkow organizuje np. "Przeglad zespolow koledniczych ZHP" czy "Koleda raz jeszcze" i te juz nie sa "zartem"?

steve napisał/a:
teraz są nowe lata, inna młodzież.. trzeba pomyślec jak do nich trawic..

Herbaciarnia udowodnila, ze mozna organizowac ciekawe koncerty i wcale nie trzeba miec do tego wlasnego super naglosnienia. Mialem nadzieje, ze powstanie i dzialalnosc NOKu wzbudzi w Brzegu zdrowa konkurencje, ale okazuje sie, ze stalo sie odwrotnie. Jednak nie do konca uczciwie jest porownywac NOK i BCK.

Tak jak napisalem wczesniej - nie bronie BCKu. Takze nie podoba mi sie tak mala liczba ciekawych imprez w kalendarzu, ale prosze jedynie o jak najbardziej rzetelna krytyke.
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 16:43   

Kasta to solista , czyli Waldemar Kasta , to On wczoraj występował w BCK za to Kasta squad to ekipa do której należał jeszcze donguralesko , którego niestety nie udało nam się wczoraj zobaczyć. Tyle co do tego ,, drugie to ze nie dogodzisz nigdy każdemu , herbaciarnia ma swoj klimat i swoich stałych klientów i powiedzmy słuchaczy odpowiednich co do tego klimatu . Na wosp tez mieliśmy dosc zróżnicowane style muzyczne a i tak słychać glosy krytyki.
0 UP 0 DOWN
 
Grzela 



Wiek: 40
Dołączył: 11 Sty 2010

UP 6 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 16:47   

Nie ma też za bardzo czego krytykować, bo nic się nie dzieje, ale dla kolejnego przykładu to ciężko np. zorganizować próby zespołu z dobrym sprzętem, nie ma warsztatów z inżynierii dźwięku - przecież ktoś kiedyś w końcu musi zacząć w Brzegu dobrze nagłaśniać.
Nie możemy wiecznie cieszyć się z Biedronek ;]
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 16:50   

jezeli takie warsztaty mialy by miejsce byłbym jednym z pierwszych którzy by sie na nie zgłosili poki co jedynie Wrocław zostaje tam jest studium obróbki dźwięku ale troche hajsu by poszlono i dojazdy. Jednak może zamiast narzekać na forum próbować samemu cos zdziałać wyjść z jakaś inicjatywa?
0 UP 0 DOWN
 
Grzela 



Wiek: 40
Dołączył: 11 Sty 2010

UP 6 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 16:50   

don B napisał/a:
Kasta to solista , czyli Waldemar Kasta , to On wczoraj występował w BCK za to Kasta squad to ekipa do której należał jeszcze donguralesko , którego niestety nie udało nam się wczoraj zobaczyć. Tyle co do tego ,, drugie to ze nie dogodzisz nigdy każdemu , herbaciarnia ma swoj klimat i swoich stałych klientów i powiedzmy słuchaczy odpowiednich co do tego klimatu . Na wosp tez mieliśmy dosc zróżnicowane style muzyczne a i tak słychać glosy krytyki.


Miałem wcześniej na myśli Kasta Squad, pomijając to...Ja chcę wiedzieć dlaczego nie ma 10 razy wiecej takich imprez w BCKu ale bez okazji, skoro tyle ludzi wczoraj przyszło???
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 16:58   

Kiedyś ktoś rzucił pomysl żeby koncert dla fanów hiphopu który odbywał sie przy okazji festiwalu w opolu zacząć organizować u nas , i juz mamy jaks festiwal , poza tymco roku mamy festwal piosenki angielskiej , jst chyba jeszcze cos organizowane co roku przez klub garnizonowy , szczerze jest troche tych imprez ale jakby nie patrzec na 365 dni w roku to nie jest tego az tyle :) . oczywiście zaraz rzuciły by sie glosy przeciw ze nie podoba sie muzyka miejsce i zachowanie sluchaczy i w ogóle. Taki naród i takie ludzie.
Narzekanie powinno byc nasza dyscyplina narodowa :)
0 UP 0 DOWN
 
Grzela 



Wiek: 40
Dołączył: 11 Sty 2010

UP 6 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 17:02   

don B napisał/a:
jezeli takie warsztaty mialy by miejsce byłbym jednym z pierwszych którzy by sie na nie zgłosili poki co jedynie Wrocław zostaje tam jest studium obróbki dźwięku ale troche hajsu by poszlono i dojazdy. Jednak może zamiast narzekać na forum próbować samemu cos zdziałać wyjść z jakaś inicjatywa?


Oczywiście! Moja inicjatywa jest następująca: Odwołać obecnego Dyrektora BCKu i rozpisać konkurs na nowego, najlepiej według jakiś nowocześniejszych zasad ;]

Ja już mogę być pierwszym kandydatem
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-11, 17:06   

temat sie rozwija ale tez latwo pisac na forum a trudniej zorganizowac nie trafi sie w gusta wszystkich jednym zespolem bo zawsze bedzie ktos kto czegos nie lubi ale zeby dzialo sie cokolwiek a w bck bywa tylko na WOSP bo cos sie dzieje
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskie, centrum, chyba, jakis, quotkulturyquot, to, zart


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu