Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rosjanie też kochają Brzeg
Autor Wiadomość
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-09-04, 20:28   

Naczelna PP-B napisał/a:
Witam cię Sergiej,

Mam ogromną prośbę. Czy zechciałbyś napisać parę słów na temat swoich wspomnień z Brzegu dla Panoramy Powiatu Brzeskiego?



Здравствуйте пани Бэата.
Ваше предложение интересно и заслуживает внимания. Я думаю нужно согласовать вопросы, которые могут быть интересны Вашим читателям и которые могут быть мною раскрыты основываясь на моей памяти и недюжих литераторских способностях.

С уважением, Сергей.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-04, 22:12   

Sergej napisał/a:
Dzień dobry pani Beato.
Pani propozycja jest ciekawa i zasługuje na uwagę. Myślę jednak, że może lepiej przygotować pytania interesujące Pani czytelników, na które odpowiem w oparciu o to co pamiętam. Po prostu nie posiadam zdolności literackich.
Z poważaniem Sergiej.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-04, 22:39   

Sergiej
bardzo dziękuję za odpowiedź. Oczywiście, przygotujemy takie tematy. Od jutra będę mieć rosyjską klawiaturę, więc będę się starać, żeby pisać zarówno po polsku, jak i po rosyjsku (tu wspomoże mnie dobry znajomy). Всего доброго!

Roztropku,
bardzo dziękuję za tłumaczenie.
A nawiązując do poprzedniego posta - zapraszam ciebie również do podjęcia współpracy w tym zakresie. Proszę, abys rozważył tą propozycję. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-04, 23:24   

Naczelna PP-B napisał/a:
Witam cię Sergiej,

Mam ogromną prośbę. Czy zechciałbyś napisać parę słów na temat swoich wspomnień z Brzegu dla Panoramy Powiatu Brzeskiego?



Przepraszam bardzo, ale czy pani redaktor coś nie pomerdało? Od takich propozycji, to chyba jest oficjalna korespondencja mailowa, a nie internetowe Forum Brzeg.
Mnie osobiścię nie interesuje sposób, w jaki Panorama Powiatu pozyskuje autorów tekstów. A zdaniem, na temat sposobu, w jaki naczelna to robi, podzielę się już prywatnymi kanałami....

Nie wiem, jak inni Forumowicze.

Pozdrowienia dla Sergeja i wszystkich miło wspominających nasze miasto :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-04, 23:26   

Naczelna PP-B napisał/a:


Roztropku,
bardzo dziękuję za tłumaczenie.
A nawiązując do poprzedniego posta - zapraszam ciebie również do podjęcia współpracy w tym zakresie. Proszę, abys rozważył tą propozycję. Pozdrawiam


Hmm - to chyba prywatna korespondencja... - nie wiem, dlaczego ujżała światło dzienne?
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-04, 23:43   

Wydaje mi się, że słusznie zauważył Franco Zarrazzo, iż powyższe kilka postów Pani Redaktor powinno być napisanych na PW. I mam wrażenie, że nie o to chodziło Roztropkowi, w
Cytat:
Publiczna prośba do zespołu redakcyjnego Panoramy Brzeskiej
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-05, 16:55   

Wydaje mi się, że pisanie na PW to jeszcze nie podstawowy problem w tej sprawie. Otóż jest kilka tematów na forumbrzeg, które nadają się do przekształcenia w artykuły, i to nawet dośyć obszerne. Ten jest jednym z nich. Czy tak po prostu ktokolwiek może z tego korzystać? To w końcu dorobek nas wszystkich, a bezpośrednia własność Yasia. Co o tym sądzicie? Forum rozrasta się i nie unikniemy tej dyskusji. W końcu zobaczymy gdzieś dosłowne cytaty postów.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-09-05, 16:58   

Oczywiście mogą się pojawić ale chęć opublikowania czegokolwiek powinno być uzgodnione ze mną i z autorem postu który miałby być cytowany.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-05, 17:04   

Z cytowaniem poszło łatwo, a z wykorzystaniem całego gotowego tematu, to już chyba tak prosto nie będzie.
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-05, 19:02   

Roztropek napisał/a:
Z cytowaniem poszło łatwo, a z wykorzystaniem całego gotowego tematu, to już chyba tak prosto nie będzie.
Regulamin Forum mówi jednoznacznie 2. Wypowiedzi stanowią własność intelektualną autorów i nie mogą być powielane bez ich zgody poza serwisem. Tym bardziej dotyczy to całych tematów, które składają się przecież z pojedyńczych wypowiedzi.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-06, 10:26   

A zatem.... Drogi administratorze - Yasiu,
Drodzy Forumowicze - wszyscy,

apelem Roztropka, Panorama została wywołana do tablicy, aby zainteresować się sprawami z tematu: Rosjanie też kochają Brzeg.

Panorama Powiatu Brzeskiego odpowiedziała. Być może w sposób niezgodny z oczekiwaniami wszystkich forumowiczów.

Aby w przyszłości uniknąć pewnych nieporozumień i komentarzy typu: Przepraszam bardzo, ale czy pani redaktor coś nie pomerdało? Od takich propozycji, to chyba jest oficjalna korespondencja mailowa, a nie internetowe Forum Brzeg. , bardzo proszę o udzielenie mi wskazówki, jak realizacja tego typu wyzwań i odpowiedź na taki apel powinna się odbywać?
Lub też proszę o pomysł, jak można wspólnie (w tym przypadku - forumbrzeg i PPB) i pożytecznie relizować określone przez forumowiczów cele i zadania. Naprawdę chętnie się właczymy.

Jednocześnie w przypadku braku chęci jakiejkolwiek współpracy (na różnych poziomach), proszę też o wyraźną odpowiedź i nie wyrażanie negatywnych opinii na temat merytoryki, dystrybucji oraz zasięgu i innych kwestii związanych z Panoramą. Proszę o przesyłanie takich opinii na moje PW, chętnie się do każdej ustosunkuję.

Dodatkowo też deklaruję, że nawet w przypadku nie podjęcia żadnej współpracy, bardzo chętnie pozostanę nadal częstym gościem i być może czasami - aktywnym forumowiczem - tegoż forum.

Pozdrawiam ciepło i serdecznie całe grono aktywnych Forumowiczów.

Beata
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-06, 15:50   

Naczelna PP-B napisał/a:
apelem Roztropka, Panorama została wywołana do tablicy, aby zainteresować się sprawami z tematu: Rosjanie też kochają Brzeg.

Panorama Powiatu Brzeskiego odpowiedziała. Być może w sposób niezgodny z oczekiwaniami wszystkich forumowiczów.
Tak. Roztropek, jak mi się wydaje prosił publicznie Panoramę o konkretny komentarz tej wypowiedzi Sergeja
Cytat:
Sergiej napisał/a:

Dziękuję panie Roztropek za ciepłe słowa pod moim adresem. Ale jak u nas mówią, pracujemy nie z myślą o medalach, a z potrzeby serca. Będę szczęśliwy jeśli polscy czytelnicy naszej strony znajdą na niej coś ciekawego dla siebie, a być może odszukają także swoich starych znajomych.
Co tyczy się dyskusji w sprawie perspektyw w stosunkach polsko-rosyjskich, pozwolę sobie również na wypowiedź. Nie można zapominać swojej historii, i to nie tylko, aby nie powtarzać starych błędów. Oczywiście fakt kaźni polskich oficerów w Katyniu wśród normalnych ludzi może wywołać wyłącznie uczucie żalu i współczucia. Ale ciągłe wyrażanie niezadowolenia i pretensji może nas zaprowadzić do czasów średniowiecza.
Wyobraźcie sobie, że Rosjanie przy podpisywaniu dowolnego kontraktu z Polakami zaczną wspominać okupację Smoleńska przez polskie wojska, lub zajęcie Moskwy przez polską szlachtę. Takie postępowanie oprócz uśmiechu z Waszej strony nic innego nie może spowodować.
Wczoraj oglądałem z zainteresowaniem Lecha Wałęsę na rosyjskiej telewizji. Tam też było postawione to pytanie. Dosłownie nie zacytuję, ale sens był taki „Polska w celu poprawy stosunków z Rosją musi przekroczyć (przeskoczyć) pewien etap historii”. W sprawie bramy na świat między wschodem, a zachodem. Myślę, że obecna ekonomiczna sytuacja w Polsce jednoznacznie wskazuje na to, że bajki, iż po wstąpieniu do Unii wszystko się nagle odmieni, nie potwierdziły się. ( U nas w Niemczech Polacy pracują za grosze, zaniżając wynagrodzenie miejscowym, co wywołuje ich niezadowolenie)
Kraje Unii nie zważając na interesy Waszego kraju zamknęły Wam najprostszy, oparty na zasadach ekonomii sposób porozumienia gospodarczego z Rosją. Czym jest jedna rura łącząca Rosję z Niemcami w porównaniu z opanowaniem przez „Gazprom” części rynku Ameryki Północnej i Południowej? I jak się ma sprawa twierdzenia, że Wasz kraj jest drzwiami między wschodem a zachodem, biorąc pod uwagę działania Gazpromu na terenie obu Ameryk? Może coś nie tak jest w Waszym królestwie? W chwili, gdy niezbyt dobrze wychodzi politykom zaczynają szukać winnych, ale nie u siebie w domu. Zaprzęgają do pomocy historię ukrytą głęboko w szafach.
Kończąc nasza dyskusję chciałbym powiedzieć, że jesteśmy młodzi i to my powinniśmy budować naszą przyszłość. Odwiedzajmy się, jak przyjaciel z przyjacielem. Dzielmy się historią i osiągnięciami naszych miast. I wszystko będzie dobrze tylko sami w to musimy uwierzyć. Dziękuję.
jeśli się mylę to proszę Roztropka o sprostowanie.
Naczelna PP-B napisał/a:
Aby w przyszłości uniknąć pewnych nieporozumień i komentarzy typu: Przepraszam bardzo, ale czy pani redaktor coś nie pomerdało? Od takich propozycji, to chyba jest oficjalna korespondencja mailowa, a nie internetowe Forum Brzeg. , bardzo proszę o udzielenie mi wskazówki, jak realizacja tego typu wyzwań i odpowiedź na taki apel powinna się odbywać?
A takie stawianie sprawy jest według mnie "wywracaniem kota ogonem" odsyłam do regulaminu
Cytat:
4. Wszelkie spory niezwiązane bezpośrednio z działaniem forum należy rozwiązywać tylko i wyłącznie przez system Prywatnych Wiadomości.[...]
I proszę trzymać się tematu bo się robi już lekki bałagan na Forum, a sprawy nie związane bezpośrednio z tematem ( nie tylko zresztą z tym ) rozwiązywać inną drogą (PW, mail ,tel. - możliwośći jest wiele)I proszę nie mówić o braku chęci wspólpracy - aby współpracować obie strony muszą być otwarte na współpracę i nie tylko werbalnie.
Naczelna PP-B napisał/a:
proszę też o wyraźną odpowiedź i nie wyrażanie negatywnych opinii na temat merytoryki, dystrybucji oraz zasięgu i innych kwestii związanych z Panoramą.
:?: dlaczego :?: - jeśli będzie w odpowiednim temacie.

Przepraszam wszystkich za :offtopic: i pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-06, 16:07   

Doszło do typowego pata jak mówią szachiści. Skomentowanie tego co napisał Sergiej wymaga niestety opowiedzenia się po jakiejś stronie. Komentarz zgodny z linią wiadomej partii wywoła, mówiąc delikatnie, niezadowolenie forumowiczów. Komentarz o treści przeciwnej może skutkować anulowaniem umowy na reklamy. Ot i cała niezależność.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-09-06, 16:35   

Ja wyrażam chęć na współpracę z panią naczelną jak i panoramą.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2006-09-06, 16:36   

Błąd! Roztropku, po prostu błąd.
Ale serdecznie dziękuję za jasno artykułowane,wyjaśniające oraz wyjątkowo wiele wnoszące odpowiedzi.

<mur1> Jak widać - głową muru nie przbijesz...

Umiejętność zawiłych i pogmatwanych argumentów i wypowiedzi (raczej krytykanctwo niż krytyka) to, jak widzę domena, kilku Forumowiczów. A szkoda...

A więc odmeldowuję się.

PS. Felieton L. Tomczuka - do którego odsyłał wszystkich Sergiej - "Brzeg - miasto naszych snów" ukazał się na łamach Panoramy Powiatu Brzeskiego kilka tygodni temu. (i nie spowodowało to w żaden sposób spadku ilości zleceń na reklamyi ogłoszenia)

Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, kochaja, rosjanie, tez


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu