Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rosjanie też kochają Brzeg
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-05, 12:22   

Ania2006 napisał/a:
Sergej, może masz jakieś jeszcze fotki z lat 80 - tych, chętnie zobaczę, jak kiedyś wyglądał Skarbimierz w którym teraz mieszkam.


Aniu2006, na stronce http://brzeg28.hut2.ru znajdziesz mnóstwo różnych fotek :) Chociaż ja osobiście też czekam na fotki od Sergeja, bo na pewno ma w swojej galerii coś ciekawego :)
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-06-05, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-05, 13:33   

Ania2006 napisał/a:

Sergej, może masz jakieś jeszcze fotki z lat 80 - tych, chętnie zobaczę, jak kiedyś wyglądał Skarbimierz w którym teraz mieszkam.
Pozdrawiam
Ania2006


Witam.
Niestety mam tylko co jest tutaj http://brzeg28.hut2.ru/thumbnails.php?album=2
W nasz czas bylo nielatwo robic foto na baze. Dobrze pro te powidzel Franec:
Franco Zarrazzo napisał/a:


Swoją drogą, to za takie foty pewnikiem można było od razu trafić na cmentarz na 1-go maja... Albo zostać zakopanym tam w okolicach dawnego więzienia, chyba przy obecnym rondzie na Skarbimierzu-Osiedle...

Pozdrawiam, Sergej

[ Dodano: 2006-06-05, 14:23 ]
Inez napisał/a:

Oczywiście, że możesz. Prosiłabym tylko o umieszczenie info, że ja je zrobiłam no i namiarów na tą stronkę (jeśli to nie sprawi Ci kłopotu) :) Posiadam sporo innych fotek (także z brzeskich czerwonych koszar), jeśli chcesz prześlę Ci je na e-mail, żeby nie obciążać serwera forumowego.
Dzięki za fotkę jak to było dawniej :) Zastanawia mnie ten mały budyneczek pomiędzy blokami, co to było :?: Teraz tam jest apteka :) W ogóle mojego męża interesuje wygląd Skarbimierza za czasów, kiedy stacjonowało tam wasze wojsko :wink: Fajnie jest móc wymienić wiadomości, poznać w naszym przypadku przeszłość a w Twoim teraźniejszość :wink:

Pozdro dla Ciebie i oczywiście żony :)


Dzieki za pozdro i dozwol na publikacie fotek. Wszistko zrobie, zasady znam. Na zal fotek z lat 80-tych mam tylko to, co jest w albomi. Ale myszlie ze z czasom dostane nowy. Co sie stosue tego budyneczku, to zostal on zbuduwany po naszemu z zono odjazdu z Brzegu. Ja mieszkalem w Brzegu z 1980 po 1985 r. moja zona na bazie z 1982 po 1985r. Inez, chetnie otrymam od ciebe inny fotki na e-mail. juz czekam :D
Sergej
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-06-06, 07:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-06-05, 17:06   

Sergiej widzę, że nie macie szybkiego serwera, jeżeli potrzebowalibyście trochę miejsca na szybszym serwerze oczywiście oferuję swoją pomoc ( za darmo oczywiście ). Mógłbyś tam trochę rzeczy umieścić adres serwera to nazwa.brzeg.zh.pl

Oczywiście nazwa również jest do wyboru jaką zechcecie.

Miło, że zarejestrowałeś się i na naszym forum.

Pozdrowienia z Dawnego miasta waszej młodości.

P.S. Znam też rodzinę Lind która kiedyś mieszkała na ul. Armii Krajowej ( obecnie bo starej nazwy nie pamiętam ), obecnie ta rodzina mieszka w Niemczech.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-06-05, 17:27   

yasiu napisał/a:
Znam też rodzinę Lind która kiedyś mieszkała na ul. Armii Krajowej ( obecnie bo starej nazwy nie pamiętam ), obecnie ta rodzina mieszka w Niemczech.


Podpowiadam: stara nazwa ulicy Armii Krajowej to ulica Marchlewskiego.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-05, 17:47   

Jamps napisał/a:
Podpowiadam: stara nazwa ulicy Armii Krajowej to ulica Marchlewskiego.


A ja podpowiem, że wiecej o starych i nowych nazwach ulic jest tutaj
http://www.forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=731
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-06-05, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-06, 01:01   

Witam Inez
Dziekue bardzo, wszistko dostalem. Jutro po raboti fotki dolucze do albomu.
Sergej
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-07, 08:38   

Sergej napisał/a:

Oczen horoszo, togda ja budu pisat tak, a ty piszi po polski ja wse ponimaju, brat moej babuszki zil wo Wroclawe. Twoju znakomuju russistku ne Ewa zowut? U menja w Brzege toze est znakomaja russistka Ewa. Tolko ona uze dolgo ne wychodila na swjaz. Ja choczu ee poprosit perewesti strone na polskij jazyk. Mog by sam, no u nee eto poluczitsja luczsze. My sejczas s naszimi rebjatami obgowariwaem poezdku w Brzeg, kogda poka ne znaju. W 80-ch godach nasz klass sledil za porjadkom na naszem kladbisze, sejczas tam nawerno toze porjadok? Oczen choroszo czto w Brzege jczen mnogo ljudej kak ty, kotorye pomnjat nas. W te gody bylo wsjakoe, no my wed bolsze druzili czem dralis, chodili k drug drugu w szkoly igrali wo dworach. Ja za 5 let zil na ul Hanki Sawickoj, Dzerzinskogo, Chocimskoj. Budu rad twoim fotografijam i esli mozno ja ich wstawlju w albom swoej strony. Krasiwye foto pokazala sdes pani Inez. Budu ot nee toze zdat nowych fotok. Moja zena zila na Baze w 4-m bloke.
Do swjazi, Sergej.


Cmentarz /kladbisza/ na 1-go Maja już nie jest tak zadbany, jak kiedyś. Część rosyjska /znaczy chyba radziecka.../ raczej podupada. Część żydowska została otoczona płotem i drzewami - teraz straszy jak getto XXIgo wieku. Groby Czechów są dalej najlepiej utrzymane, ale już kilkanaście dni po Wszystkich Świętych o grobach się zapomina. Nie tylko obconarodowościowych, ale nawet własnych. Mam kilka fotoreportaży dokumentujących tę część obyczajowości moich rodaków. Show próżności 31go pażdziernika i 1-go listopada, a potem już niech sie dzieje co chce...
Uważam, że własnie taki cmentarz, gdzie spoczywają prochy ludzi różnych narodowości może być jednym z miejsc integrujących ludzi wszystkich narodów. Osobiście kiedyś próbowałem zacząć akcję zachowania klimatu tego cmentarza dla pokoleń, ale jakoś bez echa. Zrobie więcej zdjęc, ale aparat mi się zepsuł i robi dużo gorsze fotki, niż kiedyś.
Nie wiem jak to będzie z tym cmentarzem, bo kapitalistyczne realia są coraz bardziej bezduszne i za kilka srebrników ludzie są gotowi zaorać wszystko pod nowe kwatery /groby/. Dlatego chyba trzeba się sprężać.

Na Hanki Sawickiej /teraz Jana Pawła IIgo/ ja mieszkałem 10 lat - ale już 1994-2004. Znam tę ulicę bardzo dobrze. Teraz jestem w sumie bezdomny. chociaż bywam przy Chocimskiej - jak tylko znajde więcej czasu - zrobie jakieś fotki. Mam bardzo dużo /kilka tysięcy/ fotografii Parku Wolności i stawu przy ulicy Chocimskiej, który wtedy nazywaliśmy Ruskim Stawem, bo tam często robiliscie ogniska i biesiady. Mój tata był z Wami w komitywie ;) .

Rusycystka to nie Ewa i nie z Brzegu - to mama koleżanki, która sympatyzuje z Brzegiem.
Spod Nowego Sącza.
Możemy ją czasami poprosić o przetłumaczenie wybranych tekstów - musisz wskazać które.

Moje zdjęcia pododnie jak zdjęcia Inez możesz wykorzystywac do woli. Oczywiście proszę tylko o podpis "Foto Franek" - tak mnie znają w sieci, chociaż mam inaczej na imie.

Chyba na razie wszystko - za chwilę dodam jeszcze jedno zdjęcie z tamtej części cmentarza.

Pozdrowienia i "Do napisania"

Franco :)

[ Dodano: 2006-06-07, 08:44 ]
Tablica jeszcze jest...

tablica_cment_rosyjsk.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 49,18 KB

0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-07, 08:49   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Na Hanki Sawickiej /teraz Jana Pawła IIgo/ ja mieszkałem 10 lat - ale już 1994-2004. Znam tę ulicę bardzo dobrze.


To byliśmy sąsiadami :) Ja mieszkałam na Marchlewskiego (teraz Armii Krajowej) :wink: Przesłałam Sergejowi fotki z Jana Pawła II, Chocimskiej i Piłsudskiego (w tych trzech miejscach mieszkał). Mam nadzieję, że trafiłam na odpowiednie budynki :wink: Czekam na info od Niego w tej sprawie :)

Franco Zarrazzo napisał/a:
Osobiście kiedyś próbowałem zacząć akcję zachowania klimatu tego cmentarza dla pokoleń, ale jakoś bez echa.


Może czasem posprzątajmy park, a innym razem skoczmy na cmentarz :wink: Tam też można troszkę ogarnąć i zrobić z tego reportażyk :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-07, 09:05   

Inez napisał/a:


To byliśmy sąsiadami :) Ja mieszkałam na Marchlewskiego (teraz Armii Krajowej) :wink: Przesłałam Sergejowi fotki z Jana Pawła II, Chocimskiej i Piłsudskiego (w tych trzech miejscach mieszkał). Mam nadzieję, że trafiłam na odpowiednie budynki :wink: Czekam na info od Niego w tej sprawie :)


No dyć mówię, że znam Cię skądeś... znaczy z przeszłości. :P Musici być w oko wpadłaś mi kiedyś ;) .


Inez napisał/a:


Może czasem posprzątajmy park, a innym razem skoczmy na cmentarz :wink: Tam też można troszkę ogarnąć i zrobić z tego reportażyk


Klarują mi sie kolejne pomysły - tzn kontynuacja tego, co już próbujemy robić. BTW - jak akcja sobotnia? Na innym wątku zaprosiłem na wspolne oglądanie meczu w piątek do Relaksu. A jutro /w czwartek/ o 20 tej spotykamy się tangowo i próbujemy tańczyć. Też w Relaksie.
Zajrzyj z Kimim - zamienimy kilka słówek. Może Anie 2006 ze sobą zabierzecie?


Pozdro

Franca
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-07, 18:08   

Inez napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Na Hanki Sawickiej /teraz Jana Pawła IIgo/ ja mieszkałem 10 lat - ale już 1994-2004. Znam tę ulicę bardzo dobrze.


To byliśmy sąsiadami :) Ja mieszkałam na Marchlewskiego (teraz Armii Krajowej) :wink: Przesłałam Sergejowi fotki z Jana Pawła II, Chocimskiej i Piłsudskiego (w tych trzech miejscach mieszkał). Mam nadzieję, że trafiłam na odpowiednie budynki :wink: Czekam na info od Niego w tej sprawie :)


Witam Inez!
Wszistkie fotki dostalem. Dzenkue cie bardzo. Odrazu napisalem cie lista, ale twoja skrynja byla polna. Teraz bawiem sie z albumem i fotkami.
Ostatnio zmieniony przez Sergej 2006-06-07, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-07, 18:17   

Sergej napisał/a:
Witam Inez!
Wszistkie fotki dostalem. Dzenkue cie bardzoObrazek. Odrazu napisalem cie lista, ale twoja skrynja byla polna. Teraz bawiem sie z albumem i fotkami.


Hmmm... dziwne, obawiam się, że to awaria serwera. Teraz normalnie odbieram pocztę z tej skrzynki. Ale ja też na początku nie mogłam Ci ich wysłać, dlatego poszły z innej niż zawsze skrzynki :( Szkoda, że nic nie dostałam. Zaraz zostawię Ci info ze wszystkimi moimi skrzynkami, na wszelki wypadek :wink:

Właśnie przejrzałam pocztę i przyszła wiadomość od Ciebie. Jutro będę na mieście i zrobię co obiecałam. Dzięki za wskazówki :) Reszta idzie na e-mail.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-07, 18:53   

Franco Zarrazzo napisał/a:


Cmentarz /kladbisza/ na 1-go Maja już nie jest tak zadbany, jak kiedyś. Część rosyjska /znaczy chyba radziecka.../ raczej podupada. Część żydowska została otoczona płotem i drzewami - teraz straszy jak getto XXIgo wieku. Groby Czechów są dalej najlepiej utrzymane, ale już kilkanaście dni po Wszystkich Świętych o grobach się zapomina. Nie tylko obconarodowościowych, ale nawet własnych. Mam kilka fotoreportaży dokumentujących tę część obyczajowości moich rodaków. Show próżności 31go pażdziernika i 1-go listopada, a potem już niech sie dzieje co chce...
Uważam, że własnie taki cmentarz, gdzie spoczywają prochy ludzi różnych narodowości może być jednym z miejsc integrujących ludzi wszystkich narodów. Osobiście kiedyś próbowałem zacząć akcję zachowania klimatu tego cmentarza dla pokoleń, ale jakoś bez echa. Zrobie więcej zdjęc, ale aparat mi się zepsuł i robi dużo gorsze fotki, niż kiedyś.
Nie wiem jak to będzie z tym cmentarzem, bo kapitalistyczne realia są coraz bardziej bezduszne i za kilka srebrników ludzie są gotowi zaorać wszystko pod nowe kwatery /groby/. Dlatego chyba trzeba się sprężać.

Na Hanki Sawickiej /teraz Jana Pawła IIgo/ ja mieszkałem 10 lat - ale już 1994-2004. Znam tę ulicę bardzo dobrze. Teraz jestem w sumie bezdomny. chociaż bywam przy Chocimskiej - jak tylko znajde więcej czasu - zrobie jakieś fotki. Mam bardzo dużo /kilka tysięcy/ fotografii Parku Wolności i stawu przy ulicy Chocimskiej, który wtedy nazywaliśmy Ruskim Stawem, bo tam często robiliscie ogniska i biesiady. Mój tata był z Wami w komitywie ;) .

Rusycystka to nie Ewa i nie z Brzegu - to mama koleżanki, która sympatyzuje z Brzegiem.
Spod Nowego Sącza.
Możemy ją czasami poprosić o przetłumaczenie wybranych tekstów - musisz wskazać które.

Moje zdjęcia pododnie jak zdjęcia Inez możesz wykorzystywac do woli. Oczywiście proszę tylko o podpis "Foto Franek" - tak mnie znają w sieci, chociaż mam inaczej na imie.

Chyba na razie wszystko - za chwilę dodam jeszcze jedno zdjęcie z tamtej części cmentarza.

Pozdrowienia i "Do napisania"

Franco :)

[ Dodano: 2006-06-07, 08:44 ]
Tablica jeszcze jest...


Priwet Franco.
Temu ty koneczno podnjal bolnuju dlja wsech nas i poljakow i russkich. Odni uszli i zabyli, drugie ne znajut, czto s etim spadkom delat. `My osenju priedem i porjadok na kladbisze koneczno nawedem, no u menja est esze odna ideja, na meste obsudim.
Wczera poluczil fotki ot Inez, odin dom ugadala toczno,eto naprotiw Relaxa, na H.Sawieckiej toze dom ugadala, a wot kna wo dwore ne te, nado bylo dalsze projti. A na Pelsudskiego ona sfotografirowala dom, kotoryj stojal sprawa ot moego, tam bylo dwa russkich doma. A tak fotki klassnye. Bolszoe ej spasibo. S menja butylka sznapsa :D
Twoi fotki toze wstawlju w swoj albom, i koneczno s ukazaniem awtora i linka.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-07, 19:25   

Sergej napisał/a:
Wczera poluczil fotki ot Inez, odin dom ugadala toczno,eto naprotiw Relaxa, na H.Sawieckiej toze dom ugadala, a wot kna wo dwore ne te, nado bylo dalsze projti. A na Pelsudskiego ona sfotografirowala dom, kotoryj stojal sprawa ot moego, tam bylo dwa russkich doma. A tak fotki klassnye. Bolszoe ej spasibo. S menja butylka sznapsa :D


No niestety trafiłam tylko na jeden domek :cry: Ale byłam blisko, cóż jestem za młoda i nie wiedziałam dokładnie, gdzie mieszkali w tym czasie żołnierze i ich rodziny :( Postaram się jednak jutro naprawić błędy, sfocę co trzeba i oczywiście kilka dodatkowych rzeczy z krajobrazu :)

Ps.
Franco Zarrazzo napisał/a:
No dyć mówię, że znam Cię skądeś... znaczy z przeszłości. :P Musici być w oko wpadłaś mi kiedyś ;) .


Nie sądziłam, że gustujesz w małolatach. Wyprowadziłam się stamtąd jak miałam 12 lat, czyli jeszcze jako dziecko :) Czy interesowałeś się kiedyś siatkówką? Na Hanki Sawickiej, w salce Ekonomika, mój tato grywał w siatkówkę, chodziłam tam jak byłam malutka, żeby kibicować :) Może tam się widzieliśmy, a jak nie tam to pewnie w sklepie lub na ulicy, przecież to blisko :)

Pozdrawiam Was chłopaki :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-25, 22:58   

Inez witam.
Co nowego, jak sie masz? Otdawna juz mnie tutaj ne bylo.
Wykladam tutaj shemy, na ktoryh mozna zobaczic naszi (radzeckie) objekty:
Foto.1: Foto.2: Foto.3:

Foto.4:

Czekam na zapytania.

Pozdrawiam, Sergej
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-25, 23:08   

Franko, priwet.
Czto-to dawno my ne obszalis. Kak dela, zizn? Ja tut razmestil shemu na kotoryh otmeczeny mesta naszih domow. A ty mne podskazi gde etot dom? Eto ne ugol Robotniczej i Armii Krajowej


U menja esze budet k tebe prosba, sdelaj paru fotok naszej szkoly so wseh storon. Ja prosil Inez, no ona widimo sejczas silno zanjata

Sergej
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, kochaja, rosjanie, tez


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu