Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Policja, pan i pies.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-02-28, 06:51   Policja, pan i pies.

Wczoraj dostałem na PW informację od jednej z forumowiczek, która opisała sytuację mającą miejsce wczoraj ok. południa przy ul Piastowskiej ( światła). Policja " zaopiekowała się" nietrzeźwą osobą pozostawiając na chodniku psa pilnującego swojego pana. Czy odrobina może nie tyle odpowiedzialności , co zwykłego oleum w głowie nie nakazuje, by w takiej sytuacji powiadomić hycla z naszego Przytuliska lub p. Bardegę? Pies spędził tam resztę dnia , potem błąkał się po ulicy Długiej ( forumowiczka próbowała nakarmić go wieczorem). Przecież wystarczył telefon, pies zostałby umieszczony w Przytulisku , a jego pan , już po wytrzeźwieniu ,odebrałby go z placówki. Niestety, nasze społeczeństwo, urzędnicy , funkcjonariusze potrzebują jeszcze lat świetlnych , by ucywilizować się. Może oglądam zbyt dużo programów na Animal Planet o policji dla zwierząt, ale miałem sen , że kiedyś i u nas zaczną sprawnie funkcjonować takie instytucje, a wtedy blady strach padnie na wszelkich zwyrodnialców katujących zwierzęta.
0 UP 0 DOWN
 
niebieskachmurka 

Wiek: 52
Dołączyła: 14 Kwi 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-02-28, 12:34   Re: Policja, pan i pies.

Dziekuje za interwencje. Ciekawe czy ktoś chociaż kiwnie palcem w tej sprawie.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-02-28, 20:55   

Może trzeba jutro zadzwonić na policję i przedstawić sytuację, dowiedzieć się dlaczego tak się stało itp. itd. Gdy więcej osób zainteresuje się tą sprawą można liczyć na jakieś wyjaśnienia.
0 UP 0 DOWN
 
OB-ser-vator 
fotka niezła co



Wiek: 66
Dołączył: 30 Cze 2008

UP 2 / UP 5


Skąd: ano z polski

Wysłany: 2010-03-01, 21:24   

mulder napisał/a:
a wtedy blady strach padnie na wszelkich zwyrodnialców katujących zwierzęta.
- czy to nie odnosi się wprost do zachowania "stróżów prawa"???
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-01, 22:40   

Może trochę inna sytuacja, ale także pokazuje olewatorstwo służb miejskich w sprawie psów.
U mojej mamy w sklepie od godziny 6 rano siedział bezpański (bez obroży) pies. Dokładniej nie tyle w sklepie co w przedsionku. Jako że cały się trząsł i był wychudzony moja mama dała mu jeść i pić. Psiak z wdzięcznością zajadał, a moja matula zadzwoniła na Straż Miejską. Pani za telefonem nadziękowała się, że zadzwoniliśmy i obiecała szybką 'interwencje'. Gdy około godziny 13-14 dalej nie było nikogo od Straży moja mama ponowiła telefon. Pani obiecała że zaraz ponagli sprawę. Gdy koło 18 moja mama wychodziła do domu pies dalej siedział przed sklepem... 12 godzin to za mało czasu na zwołanie wojska aby odprowadzić do schroniska wychudzonego pieska?
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-03-01, 23:10   

Taaa ale gdy sasiedzi, ktorzy Cie nie lubia zadzwonia na paly, ze jest za glosna muzyka i ze chyba jakas impreza, to przyjada po 5 minutach migusiem 3 autami po 4 policjantow w kazdym wozie i wyniosa Cie z domu bez butow na -20 stopniowy mroz, wrzuca do auta i zawioza na wytrzezwialke :/

przyklad z zycia wziety...
taki off top, ale pokazuje zaangazowanie naszej kochanej policji... gdyby ktos grozil 20 ludziom nozem to pewnie by w autkach ciuchutko siedzieli i czekali na rozwoj sytuacji...
0 UP 0 DOWN
 
bialutki20 
Wiecznie Żywy



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 36
Dołączył: 28 Lip 2009

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-02, 13:10   

colutea napisał/a:
przyklad z zycia wziety...
taki off top, ale pokazuje zaangazowanie naszej kochanej policji... gdyby ktos grozil 20 ludziom nozem to pewnie by w autkach ciuchutko siedzieli i czekali na rozwoj sytuacji...



dokładnie tak jak mówisz pies to tez stworzenie boskie tak samo czuje jak człowiek ma ból ma serce i uczucia niech oni tak postoją bez jedzenia 12 godzin ciekawe czy by nie zmarzli oni myślą ze pies ma futro i on jest przyzwyczajony do zimna wcale nie mówię wam
0 UP 0 DOWN
 
jagienka12 


Wiek: 48
Dołączyła: 10 Sie 2009

UP 12 / UP 15



Wysłany: 2010-03-02, 15:31   

kubut napisał/a:
Gdy około godziny 13-14 dalej nie było nikogo od Straży moja mama ponowiła telefon. Pani obiecała że zaraz ponagli sprawę.

Co do Pań, które odbierają telefony w SM, to niestety nawet nie podają swojego nazwiska, ani innych informacji, które umożliwiłby ich późniejsze zidentyfikowanie. Gdy ostatnio po raz kolejny (poprzednie zgłoszenia nie skutkowały) dzwoniłam w sprawie leżącego na podwórku padłego zwierzęcia, Pani mimo mojego z żądania nie chciała się przedstawić. Co więcej uznała, ze nie musi tego robić.
A co do działań policji, to znam przypadek, że policja przyjechała, gdyż pewna Pani stwierdziła, że kot innej Pani narobił jej kiedyś do wózka.
Ostatnio zmieniony przez jagienka12 2010-03-02, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-03-02, 21:15   

Zatem kierujmy zastrzeżenia do ich zwierzchników ! Tak policjantów, jak i Straży Miejskiej ! Na Forum możemy sobie tylko popisać, ale trzeba takie sytuacje zgłaszać jako nieudolne działania czy zaniechanie działań.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-03-02, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-03-02, 21:40   

Zwierzchnicy czytają to forum i na pewno wyciągną wnioski, choć nie odpiszą ;)
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-03-03, 19:18   

Możemy mieć tylko taką nadzieję.
0 UP 0 DOWN
 
niebieskachmurka 

Wiek: 52
Dołączyła: 14 Kwi 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-03-13, 21:53   

To jest juz skandal ! Dzisiaj mija tydzien od tego zdarzenia a pies dalej błąka sie po ulicy długiej Strasznie kuleje !!!! Byłam u wterynarza przeazałam tą wiadomosc, ale niestety nic. Pies jest przestraszony boi się jest zimno i zapewne jest wygłodzony .
0 UP 0 DOWN
 
bershka 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Wrz 2009

UP 5 / UP 4



Wysłany: 2010-03-13, 23:15   

Niebieska chmurko....to zaprowadź psa do weterynarza albo przygarnij go na chwilę. Ja będąc tak zbulwersowana jak Ty jesteś nie zastanawiałabym się nad tym ani minuty...nie potrafię patrzeć jak zwierzęta cierpią.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-03-14, 06:36   

Powiadomię dr Banachowskiego w poniedziałek, może poradzi coś na taka sytuację. Niebieska chmurka powinnaś zgłosić to do SM jako świadek zdarzenia, ale także zgłosić niedopatrzenie komendantowi policji.Poradzę się jeszcze Straży dla Zwierząt we Wrocku.
0 UP 0 DOWN
 
niebieskachmurka 

Wiek: 52
Dołączyła: 14 Kwi 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-03-14, 11:15   

bershka tydzien temu przygarnęłam malutkiego szczeniaka, znalazłam go w opuszczonym domu, to juz mój drugi pies wczesniejszego tez znalazłam narazie cięzko się dogadują i nie mogę juz przygarnąc 3 psa. Biegałam za tym psem chciałam go nakarmić, ale niestety uciekał szczekał zostawiłam jedzenie, ale nie wiem czy zjadł pózniej.
Ostatnio zmieniony przez niebieskachmurka 2010-03-14, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pan, pies, policja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu