Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
The Hurt Locker
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-03-11, 21:43   The Hurt Locker

Dla zainicjowania dyskusji - jesli "Cienka czerwona linia" nie dostała Oscara za najkepszy film roku, to obdarownie ta nagrodą "The Hurt Locker" jest skandalem nad skandale.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-03-11, 21:49   

Sorki, ale ja nie w temacie. Już od kilku długich lat, bo obejrzeniu jakiejś wyjątkowo zmanierowanej ceremonii, przestałem się interesować tym festiwalem próżności.

Co nie zmienia faktu, że "CCL" jest dla mnie filmem ponadczasowym i niepowtarzalnym. I do tego na dużym ekranie jeszcze miałem okazję obejrzeć w nieistniejącym już kinie Krakow.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-03-11, 23:26   Re: The Hurt Locker

Grzech napisał/a:
Dla zainicjowania dyskusji - jesli "Cienka czerwona linia" nie dostała Oscara za najkepszy film roku, to obdarownie ta nagrodą "The Hurt Locker" jest skandalem nad skandale.



Fakt, nie jest on tak dobry jak Cienka czerwona linia. Polecam The Blind Side, no otarcie łez po "Oskarach" ;)
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-03-12, 10:19   

Przyznam się, że "Cienkiej czerwone linii" nie widziałem. Za to co do "The Hurt Locker", to jest to film dobry, do którego trudno się przyczepić, ale w porównaniu do poprzednich zwycięzców wypada dość blado.

To chyba ten rok był kiepski, bo nie za bardzo było z czego wybierać. Co prawda wszystkich nominacji jeszcze nie obejrzałem, ale chyba żaden z pozostałych filmów mnie nie zaskoczy.

"Avatar" - bez komentarza
"Odlot" - to tylko bajka
"W chmurach" - przyzwoite, ale bez błysku
"Bękarty wojny" - świetna zabawa i... nic więcej
"The blind side" - kino familijne
"Dystrykt 9" - po pół godzinie się znudziłem

Jedyna nadzieja w braciach Coen, ale "A serious man" jeszcze nie widziałem.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-03-15, 07:38   

Nie stwierdziłęm, ze "THL" jest słaby, stwierdzam, że "CCL" jest nieporównywalnie lepsza. W "THL" podoba mi się to, ze bardziej znani aktorzy (Pearce, Fiennes, Morse) grają 5 minut i znikają. Ponadto jest to film jedynie dobry, momentami przeciętny, ale na pewno nie słaby.
0 UP 0 DOWN
 
plojdzik 



Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg...kiedyś

Wysłany: 2011-04-14, 11:37   

Film "jednorazówka' - ogląda się go raz i więcej się do niego nie wraca.
Średni, jedynie temat ciekawy - jak można się zatracić w tej adrenalinie jaką daje pole walki.
Można, ale niekoniecznie trzeba, ten film obejrzeć.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-04-14, 23:30   

Dawno na niczym tak się nie wynudziłam jak właśnie na tym filmie.
Nie mam pojęcia za co dostał Oscara - chyba jedynie "ideologicznie".
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-06-05, 19:14   

W końcu miałem okazję obejrzeć. Nie mogę powiedzieć, żebym się nudził, bo film mnie wciągnął. Dość niekonwencjonalne zdjęcia, konstrukcja całości nieco przypomina Zostawić Las Vegas Mike Figgisa.

W porównaniu do CCL - dwa jednak zupełnie różne obrazy. CCL - głęboko filozoficzny, wyraźnie kreślący pytania o naturę człowieczeństwa, krytykujący postęp technologiczny i przeciwstawiający mu harmonię natury. Hurt Lucker - prawie dokument. Obrazki z życia wojaków, nieco zapewne odbiegające od tego, co by chcieli serwować światu PRowcy US ARMY. No i to końcowe wezwanie do broni - obowiązek ponad wszystko. Taki utylitarny eudajmonizm.

Co do OSCARA - należy pamiętać, że jest to jednak nagroda AMERYKAŃSKIEJ Akademii Filmowej i co my tam wiemy, co takie Amerykany (Zimmermany, Spielbergi, Bernsteiny, Goldsmithy, Edelmany, Elfmany i temu podobne, rdzennie amerykańskie nazwiska), myślą i czują, oglądając sobie takie obrazki.

Grzech, a Twoje zdanie o HL ?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-06-05, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2011-06-13, 18:38   

Moje zdanie wyraziłem kilka postów wyżej. Masz rację, jako prawie-dokument to dobry film, bardzo prawdziwy. Jak mawia nasz kolega doktor Jacek - "mówmy o faktach." A zatem Pani reżyser opowiedziała.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: hurt, locker, the


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu