Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Bolesławem Garnczarczykiem (Prezesem Odry Brzeg)
Autor Wiadomość
Bafana 


Wiek: 34
Dołączył: 07 Paź 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-16, 19:03   Rozmowa z Bolesławem Garnczarczykiem (Prezesem Odry Brzeg)

Łukasz Baliński: Podsumowując zakończony dla Was przed paroma dniami sezon, to jakiego użyłby Pan słowa?

Bolesław Garnczarczyk, prezes Odry Brzeg: Powiedziałbym dosłownie, że rewelacja. Przed startem nie spodziewałem się tak dobrego miejsca na zakończenie. Liczyliśmy co prawda na "ósemkę", ale gdzieś tam po cichu, a tymczasem gra dziewcząt przerosła nasze oczekiwania.

Co było tego przyczyną?

- Dużym sukcesem trenera było dobranie składu. Charaktery dziewczyn zgrały się niesamowicie. Praktycznie o żadnym meczu nie można, powiedzieć, że był oddany bez walki. Myślę, że chociażby drużyny z Rybnika i Leszna [odpowiednio Utex ROW i Super Pol Tęcza - przyp. red.] dysponowały podobnymi składami, ale my dużo zyskiwaliśmy właśnie tą niesamowitą walką i ambicją.

Czy mimo wszystko można było jednak powalczyć o coś więcej?

- Naprawdę nie wiem, jak by się skończyło gdybyśmy grali z tą Wisłą Kraków te mecze o piąte miejsce. Przecież już raz pokonaliśmy ją u siebie, a na wyjeździe dziewczyny również dobrze się zaprezentowały. W każdym bądź razie, co jeszcze raz podkreślam, ta szósta pozycja niezmiernie nas satysfakcjonuje. Cały czas spotykam się z podziękowaniami brzeżan za zajęcie tak dobrego miejsca. Musimy przecież sobie uzmysłowić, iż uplasowaliśmy się krok za zespołem, który był w Final Four Euroligi [Wisła ostatecznie zajęła czwarte miejsce na Starym Kontynencie i piąte w Polsce - przyp. red.].

Do strefy medalowej zabrakło niewiele. W ćwierćfinale dziewczyny napędziły stracha faworyzowanej Enerdze Toruń...

- Szkoda przede wszystkim tego pierwszego meczu na wyjeździe. Gdyby te końcowe 20 sekund potoczyły się inaczej, to nie wiadomo, jak wyglądałby rewanż. W przeciwieństwie do toruńskiego zespołu graliśmy w bardzo okrojonym składzie. Zresztą przez niemalże cały rok dysponowaliśmy tylko sześcioma, siedmioma seniorkami, które sporadycznie były uzupełniane juniorkami. Dlatego też, podkreślam jeszcze raz - to był dla nas świetny sezon.

Nie da się ukryć, że ta końcowa lokata to w dużej mierze zasługa kapitalnego zaciągu zza oceanu. Co teraz będzie z,,naszymi" Amerykankami?

- W związku z przedwczesnym zakończeniem sezonu już wyjechały do domu. Zrobiliśmy dla nich takie małe, bardzo skromne pożegnanie w klubowym gronie. Myślimy także o czymś większym, za tydzień lub dwa, dla polskich koszykarek.

Jazmine Sepulveda od razu została zakontraktowana na dwa lata, a co z pozostałymi?

- Bardzo chciałyby zostać w Brzegu także na przyszły sezon. Muszę jednak powiedzieć, że w ekstraklasie nikt tak mało nie zarabiał jak u nas. Nie ukrywam, iż był pewien okres, kiedy Amerykanki były w pewien sposób zbulwersowane swoimi poborami w Brzegu. Przecież nie ma co ukrywać, że Wisła czy też Lotos Gdynia płaci zawodniczkom nawet do pięciu razy więcej.

Co ciekawe jednak, widać było przecież po ich zaangażowaniu i reakcjach podczas spotkań, że nie traktują gry w Odrze tylko z perspektywy ekonomicznej.

- Faktycznie. Muszę to podkreślić, iż pierwszy raz spotkałem się z tym, żeby Amerykanki tak zżyły się z drużyną. Zapowiedziały, że chcą wrócić i walczyć w przyszłym sezonie o jeszcze lepsze miejsce, bo przecież można było zauważyć, iż chciały ugrać coś więcej. Zabrało jednak centerki, która pomogłaby Brittany Denson. Wszystkie też bardzo przeżyły to odpadnięcie w play-off z Energą. Zdaję sobie sprawę, iż teraz mimo wszystko, trzeba będzie im więcej zaoferować. Na pewno ze swojej strony mogę powiedzieć, że siądziemy do wspólnych rozmów.

A co z polskimi zawodniczkami. On też raczej spisywały się bardzo dobrze.

- Z nimi jeszcze nie rozmawiałem, ale wiem na pewno, że wszystkie chcą zostać.

Nie sposób nie spytać także o dalszą pracę w klubie Jarosława Zyskowskiego. Pracy - która przynosi wymierne efekty.

Jako trener imponuje tym, co pokazywał jako zawodnik, jeden z lepszych zresztą swego czasu w Polsce. To bardzo ambitny szkoleniowiec, który cały czas chce podnosić swoje kwalifikacje. Dlatego też już gdzieś tam powoli wspomina o wyższych celach na przyszły sezon. A i my też widzimy go na ławce w następnych rozgrywkach. Chcemy, żeby tak jak przed poprzednim sezonem pojechał do Stanów Zjednoczonych i tam pozyskał nowe zawodniczki. Oczywiście pierwszeństwo mają te, które grały teraz, ale jeśli będzie o to trudno, to musimy mieć jakieś zabezpieczenie.

Trudno będzie nie tylko na płaszczyźnie kadrowej, ale chyba i finansowej.

- Wciąż szukamy sponsora, ale przy obecnym kryzysie jest o to naprawdę ciężko. Wiele firm cały czas boi się zaryzykować. Publiczność jednak dopisuje, przybywając na nasze mecze nie tylko z Brzegu. Wiem bowiem, że zjawiają się kibice z Opola czy też z Wrocławia. Przecież na Opolszczyźnie, obok Zaksy Kędzierzyn-Koźle, jesteśmy jedynym zespołem, spośród popularnych dyscyplin, w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Opole
0 UP 0 DOWN
 
zdanek 



Wiek: 44
Dołączył: 10 Gru 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Zagłębie Wałbrzych

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-16, 22:18   

Jak jest coraz większe zainteresowanie w Opolu i we Wrocławiu to może jest szansa na zorganizowanie wkładów małych przedsiębiorców wspierających działalność klubu tzn taki Business Club zrzeszający kibiców jaki ma np. Lech Poznań. Zabezpieczyłoby to klub w razie nagłego odcięcia głównego źródła funduszy i pozwoliłoby np zebrać po kilka dodatkowych tysięcy na wypłaty dla naszych Amerykanek. Pozostałyby na kolejny sezon w Brzegu i dalej wygrywały mecze wolą walki i ambicją z drużynami równorzędnymi często pewnie jeszcze mentalnie przed meczem. Bo skoro nikt potężny nie kwapi się do zainwestowania pieniążków w taki nieobliczalny zespół z tradycjami koszykarskimi to może kilkanaście małych firm rozwiązałoby problem. Jeżeli nie znajdziemy funduszy na zatrzymanie Amerykanek, trzeba będzie znowu znaleźć takie same silne, fajne zawodniczki za małe pieniążki i powtórzyć ponownie ostatni sukces w lidze. Zatrzymanie trenera to podstawa sukcesu. Żadna kasa nie zbuduje tego co on.
Gratulacje.
0 UP 0 DOWN
 
Chuck 



Wiek: 27
Dołączył: 04 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2010-04-22, 21:00   Re: Rozmowa z Bolesławem Garnczarczykiem (Prezesem Odry Brze

Zabrało jednak centerki, która pomogłaby Brittany Denson.


- Czyli to oznacza że Britt nie zagra w sezonie 2010/2011 ??
Ostatnio zmieniony przez Chuck 2010-04-22, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zdanek 



Wiek: 44
Dołączył: 10 Gru 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Zagłębie Wałbrzych

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-22, 22:53   

Wszystko pewnie będzie rozchodzić się o finanse. Jak zażąda za dużo albo normalnie, czyli tyle ile Amerykanki z innych klubów, to raczej małe szanse. Obym się mylił, bo choć nie widziałem wiele meczy z jej udziałem to Britt potrafi grać tyłem do kosza i jeszcze kilka innych fajnych rzeczy. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Chuck 



Wiek: 27
Dołączył: 04 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2010-04-23, 21:42   

Przydał by się jakiś dobry sponsor żeby zatrzymać Amerykanki w Brzegu.
Wydaje mi się że lepiej by było pozostawić w Odrze te co już są, a nie od nowa ściągać nowe zawodniczki z Ameryki.
0 UP 0 DOWN
 
zdanek 



Wiek: 44
Dołączył: 10 Gru 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Zagłębie Wałbrzych

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-25, 17:39   

Z nowymi Americanos też damy sobie radę. W Stanach tyle ich siedzi, że od wyboru do koloru. Coś tam trener pewnie znajdzie.
Ty, Norris, a może by tak zorganizować jakiś doping? Pisałbyś się na to podobnie jak Bafana? Próby można przeprowadzać na meczach Śląska.
0 UP 0 DOWN
 
Chuck 



Wiek: 27
Dołączył: 04 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-25, 18:43   

Dobry pomysł. Jakby dużo osób się pisało to ja też. ;)
0 UP 0 DOWN
 
zdanek 



Wiek: 44
Dołączył: 10 Gru 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Zagłębie Wałbrzych

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-25, 21:21   

Właśnie problem w tym, że jest nas chętnych na razie dwóch, ale nie martw się od czegoś trzeba zacząć.
Powiedz kolegom, że Pani od muzyki stawia od razu szóstki na koniec roku :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: boleslawem, brzeg, garnczarczykiem, odry, prezesem, rozmowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu