Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Policja
Autor Wiadomość
skarbek05 


Wiek: 61
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-05-05, 15:43   Policja

Nie wytrzymałem - czy ktoś (najlepiej z kręgów stróżów prawa lub zbliżonych) mógłby mi wytłumaczyć jaki jest sens pomiaru prędkości przez Panów Policjantów usytuowanych 3 m (słownie: trzy metry) przed znakiem "koniec obszaru zabudowanego ( D 45)" ? Bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z mniemania, iż służy to tylko wykonywaniu planów i nabijaniu kasy.
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-05, 16:29   

skarbek a gdzie wg Ciebie powinni stać policjanci???

bardzo często tak jest, że kierowcy na drogach wyjazdowych zwiększają swoją prędkość przekraczając tą dozwoloną.
wie o tym policja więc nic dziwnego że stoją na końcowych odcinkach terenu zabudowanego.
swoją drogą, ci co "często" jeżdżą wiedzą gdzie można się spodziewać "misiów".


drugie pytanie, które mi się nasunęło po przeczytaniu Twojego posta to co wg Ciebie powinna robić policja drogowa?
skoro źle odbierasz ich kontrolowanie ruchu i wykonywanie planów/założeń (do których należą m.in.: rutynowe kontrole pojazdów oraz kontrola prędkości).

zapewne pod określeniem "nabijanie kasy" skryłeś otrzymany mandat, ale to przecież nie wina policji, że jechałeś zbyt szybko.
więc na przyszłość jeździj wolniej i tyle....
Ostatnio zmieniony przez iero10 2010-05-05, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
skarbek05 


Wiek: 61
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-05-05, 17:12   

Zacznę od końca:
nie przekroczyłem prędkości i nie dostałem mandatu - jechałem na rowerze.
nie chodziło mi o kontrolowanie ruchu drogowego w ogólnym znaczeniu tego słowa ale o to konkretne usytuowanie patrolu - zrozumiałbym fakt, gdyby kontrola odbywała się w większej odległości, powiedzmy 50, 150 czy 200 m przed znakiem (czyli na końcowych odcinkach terenu zabudowanego) ale nie 3m (mierzyłem co prawda krokami ale mogłem się pomylić o, powiedzmy, 0,5 m - Panowie Policjanci patrzyli na mnie wielce podejrzliwie ale nie ingerowali).
Pisząc o "planach" i "kasie" miałem na myśli fakt, że Panom Policjantom łatwiej jest postać godzinkę z radarem niż dajmy na to skontrolować masę pojazdu ciężarowego lub podyskutować z rolnikiem kierującym ciągnikiem z podczepionymi bronami lub siewnikiem będącymi w położeniu roboczym a nie transportowym albo z rowerzystą jadącym slalomem (dziury w jezdni).
Reasumując Panowie Policjanci wolą chyba szybko i składnie zmierzyć prędkość 10 samochodów (plan) i wystawić, dajmy na to, połowie mandaty (kasa).
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-05, 17:43   

skoro jechałeś na rowerze i mandatu nie dostałeś to ok. nie trafiłem ze stwierdzeniem.
za co przepraszam.

co do masy pojazdów, to tym zajmuje się Inspekcja Transportu Drogowego. Na terenie powiatu brzeskiego można ich spotkać na trasie Brzeg - Opole, przy parkingu koło drogi na Olszankę oraz na brzeskiej "obwodnicy".

co do wspomnianej kontroli ciągników, to parę dni temu byłem świadkiem kontroli co prawda nie ciągnika ale koparko-ładowarki. także policja również kontroluję pojazdy "specjalne".'

nie wiem w którym miejscu "spotkałeś" ten patrol. choć to i tak nie ma znaczenia bo moim zdaniem policjanci mogli by stać i 3 metry za znakiem a kontrola i tak miałaby sens, bo prędkość mierzy się na jakimś odcinku (chyba 100m), które pojazd pokonuję w terenie zabudowanym.
swoją drogą czy Ty nie wolałbyś szybciej wykonywać swojej pracy?? :)

----
uprzedzając ew. pytania: nie mam nic wspólnego z policją :)
Ostatnio zmieniony przez iero10 2010-05-05, 17:46, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-05, 19:02   

Uważam, że policji drogowej powinno być znacznie więcej w terenie, ponieważ wraz ze wzrostem natężenia ruchu drogowego proporcjonalnie zwiększa się liczba debili ( czyli dawnych piratów) drogowych.
0 UP 0 DOWN
 
skarbek05 


Wiek: 61
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-05-05, 19:12   

Argument o szybszym wykonywaniu pracy trafił mi do przekonania :D - wcześniej nie zastanawiałem się nad tym aspektem. Uznaję, że mnie przekonałeś.

PS. Policja może kontrolować masę pojazdu - podstawą do dokonania kontroli ładunku (wymiarów, masy lub nacisku osi pojazdu znajdującego się na drodze) jest art. 129 ust. 2 pkt 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2010-05-05, 20:30   

skarbek05 napisał/a:
PS. Policja może kontrolować masę pojazdu - podstawą do dokonania kontroli ładunku (wymiarów, masy lub nacisku osi pojazdu znajdującego się na drodze) jest art. 129 ust. 2 pkt 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym.


A czy mają do tego odpowiedni sprzęt :?: :-P
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-05, 23:03   

warlike napisał/a:
A czy mają do tego odpowiedni sprzęt :?: :-P

Nie. Jestem na 90% pewny. Gdyby mieli już staliby na obwodnicy i zdejmowali z drogi "dostawczaki", które czasami są trzykrotnie przeładowane. Nie wiem tylko jak w przypadku zatrzymania przeładowanego auta wygląda kwestia kary.
0 UP 0 DOWN
 
skarbek05 


Wiek: 61
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-05-06, 09:02   

Też uważam, że nie posiadają wagi, bo gdyby było inaczej (IMHO) to ulice w Brzegu pewnie wyglądałyby inaczej.
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-06, 12:26   

Aranea napisał/a:
warlike napisał/a:
A czy mają do tego odpowiedni sprzęt

Nie. Jestem na 90% pewny. Gdyby mieli już staliby na obwodnicy i zdejmowali z drogi "dostawczaki", które czasami są trzykrotnie przeładowane. Nie wiem tylko jak w przypadku zatrzymania przeładowanego auta wygląda kwestia kary.


mandat karny , w zalezności od przeładowania :wink: od kiedy powstało ITD , policja połozyła nacisk na prędkośc i stan techniczny, a wszystko z transportem tj. waga , czas pracy czy odpowiednie pozwolenia oddali zielonym , co nie zmienia faktu ze teoretycznie i praktycznie tez moga to sprawdzać , tylko po co sobie robić dodatkowe zajęcie skoro i tak maja co robić :P
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-06, 15:44   

lipek napisał/a:
tylko po co sobie robić dodatkowe zajęcie skoro i tak maja co robić :P


Bo zieloni nie mogą ściągać pojazdów poniżej 3,5t. A dostawczaki mają ładowność 3,490t :D

Czyli wychodzi na to, że waga samochodów dostawczych do 3,5t jest nie do skontrolowania.
0 UP 0 DOWN
 
skoczek 


Wiek: 42
Dołączył: 07 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-05-06, 20:58   

Przeładowane "dostawczaki" nie niszczą w tak dużym stopniu dróg jak przeładowane pojazdy ciężarowe, więc nie będą tak monitorowane.
Same krokodylki, w większości nię kontrolują pojazdów pozbawionych tacho 8)
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-06, 21:29   

skarbek05 napisał/a:
Też uważam, że nie posiadają wagi, bo gdyby było inaczej (IMHO) to ulice w Brzegu pewnie wyglądałyby inaczej.


Inaczej??? niby jak? tak jak Ofiar Katynia po której nie jeżdżą? czy może tak jak na Małujowickiej po której także nie jeżdżą? coś Cie sie tak tych ciężarowych przyczepili???? chyba nie wiecie ile oni płacą na drogi... kilkdziesiąt razy więcej niż taka osobóweczka. A jak droga jest prawidłowo wykonana, to nawet cieżarówka nie ruszy, przykład?? rondo, Jagiełły, odc koło sądu... nie mówiąc już o np trasie do Opola która mimo kilku lat jest nie tknięta.
Ostatnio zmieniony przez butter 2010-05-06, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-06, 22:27   

butter odcinek koło sądu był w miarę niedawno remontowany, a wcześniej to na światłach od strony armii krajowej były straszne koleiny. poza tym w jakimś ekstra stanie to te odcinek teraz też nie jest.
Jagiełły była remontowana w zeszłym roku(??).
jedyne co to faktycznie trasa do Opola jest w ekstra stanie jak na fakt, że nie pamiętam kiedy tam były jakieś roboty.

w sumie jeden przeładowany tir czy bus nie robi wielkiej szkody nawierzchni, wszystko się psuję gdy takich pojazdów jest więcej.
a "przyczepienie" się do ciężarowych spowodowane jest chyba tym, że ich ciężko przeoczyć, no i mają taką łatę: tych co niszczą i w ogóle (swoją drogą duża część kierowców pracuję na taką opinię stając np.: na pasach dla pieszych po tym jak na żółtym przejeżdżają koło sądu).
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-07, 09:04   

Aranea napisał/a:
A dostawczaki mają ładowność 3,490t


chyba chciałes powiedzieć że DMC do 3,5 t a nie ładowności :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: policja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu