Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-04-03, 16:50
Raport z Oblężonego Parku, czyli Samotny wilk McFran

Czy uważasz, że Franek jest nienormalny?
Tak
15%
 15%  [ 2 ]
Zdecydowanie tak
23%
 23%  [ 3 ]
Tak Tak Tak!!!
61%
 61%  [ 8 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-13, 23:22   Raport z Oblężonego Parku, czyli Samotny wilk McFran

Sprawozdanie bojowe numer 0001/13/06/2006

Około południa udałem się stalowym rumakiem na zwiad w okolice pola bitwy w Parku Wolności. Jako, że Wzgórze Taktyczne /zwane Górką Jerzego/ nie odbiegało wyglądem od stanu zostawionego podczas poprzedniej potyczki, rozpocząłem penetrację okolicy.
Już 100 metrów za wzgórzem odkryłem ślady dzikiego ogniska i pozostałości po jakiejś imprezce. Coś mnie tchęło i postanowiłem samopas bez huku i krzyku poradzić sobie z tą kupką śmiecia. Opakowałem bicycla i obładowany wyruszyłem w kierunku leśniczówki, gdzie zrzucamy zwykle śmieci.
Krótki fotoreportaż w załączeniu.

Pozdrawiam

Samotny Wilk Mc_Fran

mc_fran_1.jpg
Plik ściągnięto 163 raz(y) 49,38 KB

mc_fran_2.jpg
Plik ściągnięto 172 raz(y) 49,42 KB

mc_fran_3.jpg
Plik ściągnięto 171 raz(y) 49,57 KB

mc_fran_4.jpg
Plik ściągnięto 161 raz(y) 48,34 KB

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-08-12, 23:39, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-14, 07:44   

Twoja walka powoli przypomina walkę z wiatrakami lub jak kto woli porywanie się z motyką na słońce :) Z drugiej jednak strony przy jednej z naszych akcji widziałam w parku innych ludzi zbierających śmieci, czyżby to było zaraźliwe :?: :wink: Zaczynam się bać, że i ja to podłapię, bo ostatnio spędzamy ze sobą troszkę czasu :shock:

Co do ankiety hmmm... wybór był bardzo trudny :P Właściwie to nie ma możliwości wymigania się od prawdy, a prawda brzmi: Tak Tak Tak!!! :wink:

Pozdro i do wspólnego relaksu :D
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-14, 07:52   

Nienormalność w naszym kraju to już chyba normalka.

Lecz nienormalność Franka na szczęście jest tą nienormalnością pozytywną, bo kto normalny z własnej woli zbiera smieci w paku?

Oby każdemu z nas tak troszeczkę odbiło i byśmy zaczęli
- nie smiecić
- sprzątac za sobą
- sprzątać po innych normalnych - który uważają, że jak nie ma kosza w okolicy to papierek powinno się rzucić w krzak, za płot lub na beszczela na chodnik zamiast schować do kieszeni lub do reklamówki a poźniej wyrzucić w stosowne miejsce.

Ja dopiero opanowałem dwa pierwsze punkty i czasem tez mi odbije i podniosę jakiś syf z ziemi, bo normalny do kosza nie trafił.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-14, 09:00   

Inez napisał/a:
Zaczynam się bać, że i ,ja to podłapię bo ostatnio spędzamy ze sobą troszkę czasu :shock:


Zaraza przecież.... :P
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-06-14, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-14, 09:03   

AlferX napisał/a:

Ja dopiero opanowałem dwa pierwsze punkty i czasem tez mi odbije i podniosę jakiś syf z ziemi, bo normalny do kosza nie trafił.


Ale Twoje potomstwo wyraża czystą i piękną wiare w lepsze jutro i wykazuje wielką energię do działania, do walki o swoją CZYSTĄ przyszłość. I za to oddam życie. SERIO.

Szkoda, że dziś nie spotkamy się, ale ... co się odwlecze...

Pozdro
0 UP 0 DOWN
 
aisak74 


Wiek: 49
Dołączyła: 12 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-06-14, 09:33   

To faktycznie bardzo pozytywna nienormalność. Ja też jestem bardzo wyczulona na otaczający nas "śmietnik". W Brzegu powinno być więcej koszy na śmieci. Zdarza mi się zabierać odpadki do domu bo po drodze ani jednego kosza nie można znaleźć. :|
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-14, 11:16   

aisak74 napisał/a:
To faktycznie bardzo pozytywna nienormalność. Ja też jestem bardzo wyczulona na otaczający nas "śmietnik". W Brzegu powinno być więcej koszy na śmieci. Zdarza mi się zabierać odpadki do domu bo po drodze ani jednego kosza nie można znaleźć. :|


Witaj w gronie nienormalnych ;) . Napisałem ostatnio wiersz inspirowany samym soba i swoją nienormalnością, jest gdzieś tam na Wierszowni na Forum. Zacytuję tutaj końcówkę:

"...Spuść mnie ze smyczy i
Daj swobodnie pohasać
Po Parku Wolności.
My wariaci czasami musimy
Porozmawiać z drzewami
I posłuchać śpiewu Aniołów
Rosnących dziko na każdej łące..."


Zamierzam ogłosić konkurs na poszukiwanie zaginionych koszy typu "Wskaż posesje i udokumentuj zdjęciami, gdzie można znaleźć kosze /i ławki/ z Parku Wolności.
Co Ty na to?

Właśnie uzbroiłem bicykla w dodatkowe oprzyrządowanie - będzie można napakować więcej śmieci. Zastanawiam się, czy ich pod urząd miasta nie podwieźć. A może do Goslar?
Niech zobaczą, jakich mają partnerów...

Dasz się skusić na wspólną akcję jakąś? Spacerek, rowerek albo co innego i zbieranie?

Pozdro

gen. Franco /lewe skrzydło szpitala, pierwsze piętro, sala generałów :P /
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-14, 15:00   

Jestem pełen podziwu Franco :)

No i mam nadzieje ze my forumowicz kiedyś zrobimy pod dowództwem Twoim jakoś dużą AKCJE sprzątania.
0 UP 0 DOWN
 
magda.tes 


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-14, 15:15   

Nie no Franek pełen podziw z mojej strony :)
Niewiem czy bym tak idąc sobie sama ulicą podniosła jakieś papierki... :/
Ale śmiecic nie śmiece i sprzątam po sobie... więc jak narazie jest ok ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-14, 19:14   

magda.tes napisał/a:
Nie no Franek pełen podziw z mojej strony :)
Niewiem czy bym tak idąc sobie sama ulicą podniosła jakieś papierki... :/
Ale śmiecic nie śmiece i sprzątam po sobie... więc jak narazie jest ok ;)


Dziękuję. Intryguje mnie końcówka Twojego nicku. Czy Twój tata ma imię na literę P albo W ? Przy czym jesli na literę P to wujek na W ew. vice versa?

Pozdrawiam

Franco

PS
Devon - teraz Ty wyznaczasz termin - ja się dostosuję :P .

F.
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-14, 22:13   

Franek tyś z tych pozytywnie zakręconych i super ! Doprawdy wkurza mnie to ze jest tak mało smietników w Brzegu. Czasem przez dobrych kilka ulic niosę coś do wyrzucenia. :x Mozeby zwrócić się do kogos o te smietniki ??????
Mozeby wydrukować jakieś ulotki w stylu "Nie zaśmiecaj swojego miasta,parków w swoim miescie?"
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-14, 23:42   

Angel napisał/a:
Franek tyś z tych pozytywnie zakręconych i super ! Doprawdy wkurza mnie to ze jest tak mało smietników w Brzegu. Czasem przez dobrych kilka ulic niosę coś do wyrzucenia. :x Mozeby zwrócić się do kogos o te smietniki ??????
Mozeby wydrukować jakieś ulotki w stylu "Nie zaśmiecaj swojego miasta,parków w swoim miescie?"


Uważam, że ulotki nic nie pomogą. Potrzebny właśnie jest jakiś wariat, który chodzi i przełamuje bariery. A co do pism... cierpliwości :) .

JOIN US!!!!
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-15, 10:09   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Uważam, że ulotki nic nie pomogą. Potrzebny właśnie jest jakiś wariat, który chodzi i przełamuje bariery.


Tylko z tego widzę, to osoba podnosząca puszkę czy butelke po piwie jest uważana przez "normalnych" za kloszarda.

W narodzie jest instynkt stadny, naśladownictwo. Trzeba by ludzie zaczęli naśladowac to co dobre a nie tylko wzorce z amerykańskich filmów.

Taka myśł wpadła mi do głowy. Zrobić akcję : Wszyscy ubrani w stroje odświętne (garnitury, stroje wieczorowe) i z workami na śmieci zacząć zbierać papierki w centrum miasta gdzie jest najwięcej ludzi.
Jeżeli ktoś w garniturze podniesie papierek to nie wstyd. Jeżeli pani "ą" "ę" podniesie puszkę po piwie i wrzuci do kosza to chyba to nest nowa moda - wtedy jest się "trendy".
Właśnie, trzeba by aby sprzątenie i nieśmiecenie było "TRENDY".
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-15, 10:12   

A i jeszcze jedno.

Kiedyś była dyskusja na temat informowania społeczeństwa o imprezach w Brzegu.
Padło tam stwierdzenie ża AMBONA to też źródło informacji a co więcej to nawet wzór do zachowań.
Gdyby się udało przekonać jakiegoś księdza w jakims kościele by poprosił wiernych aby w ramach dobrego uczynku idąc do domu podnieśli jednego śmiecia z ulicy ....
0 UP 0 DOWN
 
magda.tes 


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-15, 11:22   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Dziękuję. Intryguje mnie końcówka Twojego nicku. Czy Twój tata ma imię na literę P albo W ? Przy czym jesli na literę P to wujek na W ew. vice versa?

Tata W. wujek P., czyżbyś znał?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czyli, mcfran, oblezonego, parku, raport, samotny, wilk


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 40
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu