Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zadaj pytanie Urzędom w powiecie
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-05-29, 08:52   Zadaj pytanie Urzędom w powiecie

Raz w tygodniu będziemy zbierać pytania forumowiczów do instytucji miejskich jak i powiatowych.

Pytania takie możemy zadawać w dziale Miasto - problemy i pytania. Jeżeli ktoś chce zachować anonimowość proszę o przesłanie pytania na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl .


Czas zacząć zadawać pytania na które otrzymamy odpowiedź. Czas na odpowiedź urzędów to 30 dni. Pytania będą kierowane na piśmie i takowa będzie również odpowiedź.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-30, 20:37   

Widzę, że rośnie mi "konkurencja" :P I dobrze. Kto pyta nie błądzi.
Machina urzędnicza jest czasami bezduszna i niefrasobliwa, ale myślę, że to może wypalić. Jakby jednak z jakiś powodów nie zaskoczyło, to służę pomocą. Mogę użyć mocy jak ujął to kiedyś Franek :) Zgodnie ze Statutem Brzegu radnemu miasta odpowiada się w terminie 2 tyg. Przynajmniej jeśli chodzi o Urząd Miasta. Jak doniosły mi kiedyś zaprzyjaźnione wiewiórki pytania zadane przez radnych traktowane są z większym pietyzmem. Radny może po prostu upomnieć się na sesji o to, że nie dostał odpowiedzi.

No nic - trzymam kciuki :)
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2010-06-02, 19:37   

Tutaj też chyba można je wypisać? :evil:

1. Czy miasto (właściciel) może "uwolnić" domenę brzeg.pl -> a konkretnie udostępnienie w niej możliwości rejestracji subdomen. Bo z punktu widzenia prawnego tylko miasto, może podjąć taką decyzję.

2. Czy planowane są jakieś działania (jakiekolwiek) w stosunku do parkingu (tzn na garbach) na ulicy Piastowskiej 21?
- parking jest w tak tragicznym stanie, że można koła pourywać. Już nie wspomnę o zimie, gdzie zapomniano chyba, że taki parking istnieje i w ogóle go nie odśnieżano, co się równało z tym, że aby wjechać tam trzeba było jeździć z łopatą.

3. Dlaczego 95% stron internetowych należących do miasta czy im podległych spółek miejskich nie ma lub jak już ma stronę internetową to jest ona w tak strasznym stanie (kod, wygląd, aktualizacja), że lepiej w Paincie można by je wykonać i jako rysunek wstawić! Nie wspominając już o stronie PWiK, która jeszcze kilka dni temu - przez okres ponad 2 miesięcy - po wejściu zarażała nas trojanami i innym "robactwem".

Na tą chwilę z mojej strony to tyle pytań, ciekaw jestem odpowiedzi - o ile one w ogóle będą.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-02, 21:55   

4. Ja swego czasu podpytywałem o ulice. Nie wiem czy ul. Orla należy do dyspozycji miasta, ale również ona jest w opłakanym stanie....dziura za dziurą (i to głębokie dziury).
Czy miasto może coś w tej kwestii zrobić?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2010-06-02, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-06-02, 22:00   

Pismo wyślę w poniedziałek, także do tego czasu czekam na kolejne pytania.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-03, 06:03   

Chciałbym poznać zdanie władz miejskich nt. opisywanego w innym miejscu Pomnika Wspólnej Pamięci.
Proszę również o odpowiedź w sprawie ulic Wrocławskiej i Makarskiego. Czy planowane są ich remonty? Jadąc rowerem tymi ulicami można urwać koło lub , omijając dziurę czy nierówność, wpaść pod samochód.No i , te nudne już pojemniki na psie odchody i uzupełnianie dystrybutorów.Ponadto, to już pytanie do władz powiatowych, co z remontem drogi nr 401 prowadzącej przez Żłobiznę do Krzyżowic. Od krzyżówki z obwodnicą jest w opłakanym stanie, szczególnie przy wylotowych odcinkach ze Żłobizny.Podobnie rzecz się ma z dalszym przebiegiem tej trasy w kierunku Przylesia. Jest to alternatywna droga do A 4, którą przejeżdża wielu gości krajowych, a także zagranicznych i nie świadczy najlepiej o jej zarządcy.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-03, 06:11   

Mulder, zamień rower na samochód terenowy i po kłopocie. Jeśli chcesz polecę Cię we wrocławskim salonie Land Rovera. :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-06-03, 09:47   

Pytania zostały dopisane do odpowiednich papierów.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-03, 09:52   

Pytanko o ul. Ofiar Katynia została połatana w połowie czytaj od początku styku z kamienna do browaru a co dalej ?

Jacek Jastrzębski, zamien sobie mózg z kurczakiem :? aha i zycze ci przejezdzki na masce jakiegos samochodu jedną z ulic wymienionych przez Muldera moze byc a Land Roverze
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2010-06-03, 11:49   

O przypomniało mi się jeszcze coś co mnie interesuje:

- Amfiteatr, gdzieś wiem, że było już o tym pisane. A więc czy zostanie on wyremontowany w ogóle? Jeśli tak to kto będzie to finansował? UM czy prywatny inwestor?

- nie szukając dalej, chciałem zapytać co z hotelem wraz z galerią, jakie miały powstać obok amfiteatru?
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-06-03, 17:25   

To może ja podepnę się do pytania zadanego przez ptak82, dotyczącego hotelu koło zamku.

Jakie działania planuje podjąć miasto w momencie niezrealizowania inwestycji w wyznaczonym umową terminie?
Ile wyniesie należna kara oraz jaki jest tryb oraz czasokres wpłynięcia należnych pieniędzy?
Czy możliwe jest odebranie terenu w ramach niezrealizowania inwestycji?
Jeżeli nie, czy miasto zamierza zablokować przeznaczenie działki na inne cele niż hotel?
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-03, 17:51   

Blaster, bez komentarza. Nie będę się kopał z koniem
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2010-06-03, 17:55   

Krakonos, bardzo dobrze uzupełniłeś moje pytanie :)

Napisze kolejne, dość mało realistyczne. Ale wybory będą niedługo to i chęci może będą podwójne do realizacji przedsięwzięcia.

- Czy ostatnie wydarzenia związane z bardzo wysokim stanem wody w Odrze, zalaniu jedynego dostępu do miasta, nie warto po drążyć po raz setny drugą przeprawę przez Odrę?

- Czy nie warto użyć argumentów do realizacji tej przeprawy, że jeden brzeg rzeki od drugiego na przestrzeni w jedną i w drugą stronę (po ponad 50 km) nie był możliwy do przejazdu?

- Kiedyś widziałem, nie tylko ja plany budowy przystani na Odrze. Czy to tylko tak sobie stworzono? Bo plany planami, Euro wielkimi krokami się zbliża, a w Brzegu przystani raczej nie będzie?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-03, 18:27   

Jacek Jastrzębski dokładnie ja z osłem również
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-03, 20:04   

Czy budowa fontanny w mieście zadłużonym budową stadionu, za kwotę 300.000,00 złotych nie jest działaniem zbędnym? " A co za tym idzie, czy nie lepiej przeznaczyć ów pieniądze na promocję miasta w inny sposób??
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: powiecie, pytanie, urzedom, zadaj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu