Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Sklep internetowy - jaki?
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-08-15, 17:18   Sklep internetowy - jaki?

Ma ktoś doświadczenia w tej kwestii? bo oscommerce mi nie pasował, ktoś mi polecił quick.cart ale znajduje dużo błędów :/ typu mam dostępnych produktów sztuk 1, a da się kupić 5 sztuk :/ lista zakupionych produktów to same nazwy, bez linków (ciężko mi jako adminowi się połapać co ktoś kupił, a co dopiero samemu kupującemu), nie wysyła maila z zamówieniem do kupującego itd. jeszcze bym mogła poszukać więcej, ale nie wiem czy chce mi się w ogóle dodawać produkty i edytować ten sklep, jak od początku nie działa jak trzeba.. no chyba, że ktoś korzystał z płatnej wersji? do shopera jakoś też nie jestem przekonana, chociaż nigdy nie korzystałam..

Ma ktoś inną propozycję? na razie nie stać mnie na opłacenie kogoś, kto specjalnie dla mnie napisze sklep/galerię na moje potrzeby.


niech ktoś doradzi, bo zaraz mnie tu trafi szlag :/ pół dnia się wkurzam już!
Ostatnio zmieniony przez colutea 2010-08-15, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-08-15, 17:50   

Prestashop. Buduję na niej teraz duży sklep i jet bardzo miły w obsłudze :)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-08-15, 18:15   

Dzięki wielkie :D :brawo:

opis brzmi całkiem fajnie! mam nadzieję, że spełni moje potrzeby i wymagania, bo dość już mam szukania i testów :)
Ostatnio zmieniony przez colutea 2010-08-15, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2010-08-16, 13:05   

colutea, Prestashop spełni nawet najbardziej marudzących i wymagających, co ciekawe pozwala na wdrążenie i zrobienie bardzo ładnego sklepu.

Przykład: http://dzieciecyswiat.net.pl

W razie problemów pisz na PW lub gg :evil:
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-08-16, 13:27   

ptak82 napisał/a:
W razie problemów pisz na PW lub gg :evil:


jesteś tego pewien? :evil: lepiej zastanów się 15 razy :-P
bo kilka problemów już mam hehe

jeden z tych poważniejszych to skalowanie zdjęć :/ dodaję w formacie 700px i chciałabym żebym w powiększeniu były właśnie takiej wielkości, a Presta mi skaluje do 400px :(

mam też kilka mniejszych problemów z tym sklepem, ale wszystko po kolei ;)
będę potrzebowała modułu do najnowszych produktów w środkowej kolumnie, dodatkowo zmieniających się losowo albo po prostu polecane, ale zmieniające się losowo..

znalazłam też kilka małych błędów, ale ścignę mojego "M" niech mi to naprawi :)
szukałam rozwiązania niektórych problemów na forum Presty, ale tam coś niebyt chętni do pomocy :/ więc na razie nie zadaję nawet pytań, bo mnie wyśmieją ;) od razu powiem, ze w życiu nie bawiłam się w tworzenie sklepów czy www, niedawno dopiero nauczyłam się obsługiwać bloga :-P
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2010-08-17, 15:33   

colutea napisał/a:
jeden z tych poważniejszych to skalowanie zdjęć :/ dodaję w formacie 700px i chciałabym żebym w powiększeniu były właśnie takiej wielkości, a Presta mi skaluje do 400px :(




zmieniasz wartość w miejscu gdzie masz ustawioną wartość 400px na tyle ile chcesz i wtedy po zmianie tej wartości dajesz:



I już powinno działać, tylko należy pamiętać że jeśli obrazki są w jakimś miejscu w szablonie to może on się rozszerzyć lub zachować inaczej niż to jest domyślnie przewidziane.

colutea napisał/a:
będę potrzebowała modułu do najnowszych produktów w środkowej kolumnie, dodatkowo zmieniających się losowo albo po prostu polecane, ale zmieniające się losowo..


http://prestadesign.pl/mo...rousel-t77.html

Cytat:
życiu nie bawiłam się w tworzenie sklepów


:evil: no to cóż mi zostaje napisać - kilka dobrych godzin trzeba poświęcić na zrobienie tego dobrze...
Ostatnio zmieniony przez ptak82 2010-08-17, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-08-17, 15:43   

Dzięki, ale mój Mistrzu właśnie do tego dotarł :D i już mam zrobione tak jak chciałam ... mniej więcej hehe


a co do tych ustawień poprzez ustawienia >> obrazek

to tam nigdzie nie było 400px :/ kombinowałam już z tym, zmieniałam co się dało, robiłam te generowanie miniaturek i d.pa nie działało... teraz mam rozmiar taki jak chciałam :) no i przede wszystkim powiększony obrazek da się przewijać! tj. nie przewija się to co pod spodem, a obrazek stoi w miejscu, tylko przewija się wszystko :)

nie wiem czy zrozumiałeś co mam na myśli ;) jak już zrobię jakieś banerki itp. to pokażę jak to razem wygląda, bo na razie nieco lipnie :P

ten moduł z karuzelą to na mój gust raczej pasuje do sklepu z telefonami albo jakimiś komputerami ;) charakterem mi nie pasuje do mojego sklepu.. poza tym trochę dziwnie wygląda, co nie zmienia faktu, że fajny bajer :D


edit: a co do tego, że kilka ładnych godzin trzeba poświecić na zrobienie dobrze sklepu, to ja powiem jedno... kilkaset dobrych godzin trzeba poświęcić na zrobienie porządnych zdjęć, obrobienie ich, dodanie produktów i zrobienie opisów! to dopiero masakra :twisted: tym bardziej, że jak patrzę na moje stare zdjęcia i porównuję do tych obecnych, stwierdzam, że za ładne mi zaczęły wychodzić :evil: i przydałoby się na nowo obfocić tą biżuterię, która ma jeszcze kiepskie zdjęcia... ale na razie dodaję co mam, na poprawki przyjdzie czas :)


edit2: wiesz może dlaczego mam zablokowane przemieszczanie modułów?? pomiędzy kolumnami, bo góra - dół się da.
Ostatnio zmieniony przez colutea 2010-08-17, 19:22, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2010-08-18, 15:38   

colutea napisał/a:
edit2: wiesz może dlaczego mam zablokowane przemieszczanie modułów?? pomiędzy kolumnami, bo góra - dół się da.


w jakim sensie zablokowane - tak jak poniżej?



To trzeba kliknąć w ten przycisk z zielonym + i mamy coś takiego:



wybieramy moduł i gdzie ma być umieszczony, jeśli istniał już moduł w jakimś obszarze to po zmienię pozycji musimy usunąć go jeszcze z obszaru poprzedniego.

colutea napisał/a:
nie wiem czy zrozumiałeś co mam na myśli ;) jak już zrobię jakieś banerki itp. to pokażę jak to razem wygląda, bo na razie nieco lipnie :P


A robisz na domyślnej skórce czy na jakiejś innej?
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-08-18, 15:53   

na domyślnej, w sumie ten szary mi się podoba :) i białe tło strony też ok, bo nie tło ma się rzucać w oczy ;)

tylko ten okropny różowy muszę wywalić :evil: jest w mailach i gdzieś tam jeszcze go widziałam..

i dokładnie tak mam zablokowane jak wkleiłeś na obrazku.. zaraz to oblookam :)
Ostatnio zmieniony przez colutea 2010-08-18, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: internetowy, jaki, sklep


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu