Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam dobrej firmy budującej domy?
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-08-28, 15:26   

Maniek, a czy do ceny doliczyłeś koszty energii elektrycznej? czy tylko samego opału? i czy z kominka ogrzewasz także wodę? Bo tutaj właśnie jest ta różnica :)

Poza tym kto powiedział, że dom pasywny to pojemnik próżniowy? Trochę się mylisz jednak..
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-28, 16:31   

colutea napisał/a:
a czy do ceny doliczyłeś koszty energii elektrycznej?


faktycznie góra 10 zł miesięcznie to jest bardzo dużo !
Woda ogrzewana jest z butli gazowej + kuchenka = wychodzi 60 zł miesięcznie przy 4 osobowej rodzinie.
colutea napisał/a:
Poza tym kto powiedział, że dom pasywny to pojemnik próżniowy?

mój kuzyn jest w posiadaniu takiego domku, przekonany na własnej skórze że źle zrobił...
0 UP 0 DOWN
 
powiew 



Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-08-28, 16:35   

Ja chce zastosować ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym i tunelami rozprowadzającymi ciepło.

Mieszkam obecnie w domu gdzie jest sam kominek i jak w nim rozpalę pootwieram wszędzie drzwi to podgrzewa całe dom nie duży bo 38m2 ale jestem zdecydowany na tego typu ogrzewanie.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-28, 17:34   

powiew napisał/a:
Ja chce zastosować ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym i tunelami rozprowadzającymi ciepło.


to tak jak ja mam ;] lecz nie mam z płaszczem wodnym ...
Sądze że jest to najbardziej wydajne i najtańsze ogrzewanie.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2010-08-28, 19:28   

ManiekBRG! napisał/a:
Sądze że jest to najbardziej wydajne i najtańsze ogrzewanie.


najtańsza w eksploatacji i wydajności to jest pompa ciepła (współczynnik ok 1 do 4)
0 UP 0 DOWN
 
powiew 



Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-08-28, 20:08   

aha, pompa ciepła taka przy centralnym czy gdzie? mógł byś napisać coś więcej, co to jest?
0 UP 0 DOWN
 
grzmed 


Wiek: 50
Dołączył: 16 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-08-29, 08:07   

Dom murowany będzie 2x droższy i budowa o wiele dłuższa.[/quote]

Wcale nie prawda. Widzę, że na tematy budowlane to masz niewiele pojęcia...wszystko ma swój czas (taki beton) chociażby. Szybko to można zrobić - siku!!!
0 UP 0 DOWN
 
powiew 



Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-08-29, 11:57   

Zgadza się nie znam się na budowie domów, bazuje jedynie na tym co uda mi się wyczytać na forach a tam nie zawsze wypowiadają się ludzie co mają pojęcie o budowlance.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2010-08-29, 12:48   

Cytat:
aha, pompa ciepła taka przy centralnym czy gdzie? mógł byś napisać coś więcej, co to jest?


pompa ciepła to jeszcze mało popularne u Nas rozwiazanie :) , głównie przez koszt instalacji. (chodzi o odwierty, samą pompę, no i ogrzewanie musi być podłogowę [bo standardowe kaloryfery, nie dadzą Ci współczynnik 1 do 4 czyli na 1 kw zużytej energii elektrycznej, otrzymujesz 4kw ciepła ;) ])

pompy ciepła dzielimy na powietrzne [pobierają z powietrza], wodne [są ułożone na dnie zbiornika wodnego] i ziemne [wykonuje się serie odwiertów od 40 do 60 metrów głębokości [2-3 odwierty] przez nie jest tłoczona woda, która podgrzewa się wewnatrz ziemi i wraca do góry, gdzie o pozostałe kilka stopni dobija ją grzałka w pompie. Wodą z pompy można ogrzewać dom, jak i normalnie wodę, z tym że pompa np. ma ustawione zwykle, że dom ogrzewa w nocy (tańszy prąd i w dzień miedzy chyba 13, a 15 [tak samo tańszy]).
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2010-08-30, 14:30   

Maniek - Nie masz racji z domem pasywnym! Napisz coś więcej na temat domu Twojego kuzyna, bo interesuje mnie, co za projekt budował i co ma w tym domu? Passivhaus jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem wymagającym nowoczesnych technologii.

Ktoś - jak na osobę, która się tym zajmuje masz małą wiedzę o pompach ciepła Czy widziałeś, chociaż jedną na własne oczy zamontowaną i działającą? Pytam, ponieważ z technologii, które wymieniłeś jedna jest całkowicie nieobecna w naszych warunkach klimatycznych a jednej najbardziej znanej i stosowanej nie wymieniłeś tu w ogóle!!! (Nie jest to atak na Twoją osobę a tym bardziej Twoją firmę, jeżeli odbierasz to jako atak usunę ten wpis)

Dla tego wszystkie fora internetowe o budownictwie wprowadzają tylko jeden wielki zamęt.
Przede wszystkim każdy, kto będzie budował dom powinien zastanowić się, czego chce i tu Pani Colutea jest przykładem osoby, która ma świadomość i wiedzę na temat swojego wymarzonego domu (Brawo)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2010-08-30, 14:51   

nowyforumbrzeg napisał/a:
Ktoś - jak na osobę, która się tym zajmuje masz małą wiedzę o pompach ciepła


ja się nimi nie zajmuje ;) , ja tylko wymieniłem ich mniej wiecej dane ich :)

nowyforumbrzeg napisał/a:
zy widziałeś, chociaż jedną na własne


tak widziałem i widziałem jak działa ;)

nowyforumbrzeg napisał/a:
Pytam, ponieważ z technologii, które wymieniłeś jedna jest całkowicie nieobecna w naszych warunkach klimatycznych a jednej najbardziej znanej i stosowanej nie wymieniłeś tu w ogóle!!! (Nie jest to atak na Twoją osobę a tym bardziej Twoją firmę, jeżeli odbierasz to jako atak usunę ten wpis)


nie czuje tego jako atak, bo moja firma nie montuje pomp :] , także moja wiedza o nich jest taka, jaka mi była potrzebna na przedmiocie na uczelni + dodatkowo sam doczytałem :)
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2010-09-03, 14:50   

Powiew chce wybudować dom tani i prosty wiec pompa ciepła nie jest raczej dla niego w związku ze znaczącym podniesieniu kosztów budowy.

Nie wiem ile osób będzie mieszkać w tym domu, ale zastanów się mocno nad pokojem nr.5 czy nie połączyć go z 6
0 UP 0 DOWN
 
tomaszekj-t1 


Wiek: 47
Dołączył: 25 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-04, 08:22   

Witam firma budowlana Czesław Letki, buduje teraz domek modelowy z kermazytu- jest to nowa technologia- ma spore doświadczenie w budownictie
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2010-09-04, 10:58   

tomaszekj-t1 napisał/a:
JEST TO NOWA TECHNOLOGIA
- tzn. ? jaki czas jest na rynku? Co to jest ten keramzyt? (ja wiem bo budowałem taki dom, ale inni pewnie nie wiedzą!)
0 UP 0 DOWN
 
goka1234 



Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2007

UP 0 / UP 6



Wysłany: 2010-09-04, 12:18   

http://muratordom.pl/budo...onu,108_95.html
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: budujacej, dobrej, domy, firmy, szukam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu