Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Mobbing w fabryce Cadbury
Autor Wiadomość
kamczatka 


Wiek: 44
Dołączył: 06 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2010-09-06, 23:27   Mobbing w fabryce Cadbury

Mobbing w Cadbury

Od dłuższego czasu w fabryce Cadbury Czekolada jeden z pracowników JCI Rafał D. stosuje mobbing wobec pracowników zewnętrznych firm. Niejednokrotnie byłem świadkiem jak Pan D. z ogromną satysfakcją poniżał pracowników . W/w odnosi się do ludzi z pogardą , lekceważąco ,traktuje ich jak śmieci wykorzystując swoje stanowisko . Nieco dziwi postawa przełożonych Rafała D. a przede wszystkim brak reakcji z ich strony na zachowanie swojego podwładnego. Wielu pracowników skarży się na Rafała D. Niestety zostaje on bezkarny w swoim postępowaniu .Może Pan D. ma tak niską samoocenę ,że w celu poprawienia jej i swojego samopoczucia musi ośmieszać i ponizać.

Ilu pracowników musi zrezygnować z pracy aby Pan D. zaczął w końcu traktować ludzi z chociażby odrobiną szacunku, bez poniżania i psychicznego znęcania się? Jak w takiej prestiżowej fabryce jak Cadbury, gdzie wielką wagę przywiązuje się do procedur , regulaminów można prześladować pracowników? Czy ktoś zrobi z tym porządek? Czy Rafał D, poniesie konsekwencje swego postępowania? Zgodnie z art. 943 § 1. Kodeksu pracy pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-09-07, 01:55   

kamczatka napisał/a:
Czy ktoś zrobi z tym porządek? Czy Rafał D, poniesie konsekwencje swego postępowania? Zgodnie z art. 943 § 1. Kodeksu pracy pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi.

Moze zamiast spamowac na forum, sam zrobisz cos sensownego i pozytecznego?
http://nomobbing.pl/
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2010-09-07, 01:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
lukaszbrzeg 


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-07, 21:04   

dokladnie kolejny facet ktory ma duża gębe na forum , a w realu lipa jak ten szaraczek przemyka po miedzy regałami :) zrób cos z tym to jest szansa ze sie zmieni
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-09, 11:45   

Pomijając fakt, że ten sam temat pojawia się w kilku działach sytuacja w samej fabryce nie wygląda ciekawie.
Nie wiem jak to się przedstawia gdzie indziej, ale w Burym Kocie czyli Cadburry, z tego co słyszałem i czytałem jest ciężki klimat.
To, że nie zazdroszczę pracownikom (jeśli ich sytuacja wygląda faktycznie tak, jak jest opisywana) to jedno, ale piszę z innego powodu.
Jakiś czas temu usilnie starałem się dostać do pracy w tej fabryce, bo wszystko wydawało mi się super. T1 jednak ogromnie się cieszę, że tam nie trafiłem :!:
Tak na marginesie: ktoś wie, czy tematem zainteresował się TVN :?:
0 UP 0 DOWN
 
lukaszbrzeg 


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-09, 12:37   

ogólnie tam jest dobrze tylko poszła fama prawdziwa zreszta o tych wypadkach a reszte rozdmuchał facet z solidarnosci i jest jak jest . po co tam ludzie pracuja jak tak zle ?????????????
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2010-09-09, 14:08   

kamczatka napisał/a:
w fabryce Cadbury Czekolada
lukaszbrzeg, Ty chyba piszesz o gumach a to nie odpowiedni temat wiec nie rob :offtopic: z gory dzieki :wink:
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-09, 14:53   

http://gazetapraca.pl/gaz..._w_fabryce.html
0 UP 0 DOWN
 
lukaszbrzeg 


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-09, 16:19   

Pecik masz racje :) pomyłka sorki :) ehh te czekoladki ;)
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-09, 17:19   

lukaszbrzeg napisał/a:
ogólnie tam jest dobrze tylko poszła fama prawdziwa zreszta o tych wypadkach a reszte rozdmuchał facet z solidarnosci i jest jak jest . po co tam ludzie pracuja jak tak zle ?????????????


sorry stary ale wkurza mnie jak ktos tak durnego argumentu używa, ludzie mają rodziny potrzebują pracy ale godząc sie na takie warunki a nie inne i zdecydowanie sie temu nie sprzeciwiając problem tylko się pogłębi, jak taki mądry jesteś i sądzisz że ludzie stąd nie wyjadą to zostaną tu sami emeryci i tyle.

Nie znam sprawy ale na takie rzeczy zbiera sie dowody i idzie do kierownictwa i PIPu, przynajmniej ja tak zrobiłem swego czasu będąc zatrudnionym na uczelni i pomogło.
0 UP 0 DOWN
 
lukaszbrzeg 


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-09, 19:20   

a pisze tak mam takie zdanie ja jakos zawsze daje rady pracuje szukam czegos lepszego w miedzy czasie ucze sie dalej czegos ide do nowej pracy lepsze stanowisko dostaje i obecnie 4500 brutto dali a zaczynelm od 1600 brutto i nigdy nie narzekałem ,
ostatnio rozmawialem z facetem z Armeni ktory obecnie mieszka w Pl facet sie smieje z polaczkow ktorzy nie potrafia sobie poradzic ,mowil zaprasza tam do Armeni dopiero zobacza jak sie ciezko zyje ale jak oni pieknie narzekaja ze wszytko jest do dupy :)

sorki za byki bo zaraz jeden z drugim bedzie płakał ze go oczy bolą :) pozdrawiam twardzieli
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-09-09, 22:10   

lukaszbrzeg, Gdzie ty obecnie pracujesz za granicą czy w pl,bo się gubie???W profilu masz że obecnie jesteś w lincoln, i jak ty za granicą zarabiasz 4500zł no to stary jesteś mistrzem!!!!I jak pisałeś że ludzie są niezaradni to w tym wypadku jesteś tego najlepszym przykładem!!!!Nie wspminając że zaczynałeś od 1600!!!
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-09-09, 23:59   

krt napisał/a:
sorry stary ale wkurza mnie jak ktos tak durnego argumentu używa, ludzie mają rodziny potrzebują pracy


mój kolega który tam pracował stwierdził że tam przyjmują do pracy ludzi którzy mają rodzinę i dzieci - tacy są potulni, boją się o pracę i zapier... bo mają nóż na gardle.
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2010-09-09, 23:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
lukaszbrzeg 


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-10, 17:51   

w PL pracuje wiec mysle ze ta stawka jak na Brzeg calkiem dobra :)

nie rozumiem dlaczego sie gubisz czy ja napisalem ze pracuje za granicą?????

oj typowy polak zazdrosnik :D :D::D:D
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-09-10, 21:51   

lukaszbrzeg napisał/a:
nie rozumiem dlaczego sie gubisz

To jak to jest możliwe że przebywasz obecnie w Lincoln i pracujesz w PL<może podasz mi gdzie leży Lincoln w polsce?
lukaszbrzeg napisał/a:
oj typowy polak zazdrosnik

Czego mam ci zazdrościć??? :?: Oświeć mnie :!:
Ostatnio zmieniony przez damian1217 2010-09-10, 21:52, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
lukaszbrzeg 


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-10, 21:59   

Człowieku to tylko nazwa miasta wktórym kiedys mieszkałem i tak zostało poprostu nie patrz na to , pamietaj internet to swiat wirtualny ;)
pozdrawiam zawistny POLAKU :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cadbury, fabryce, mobbing


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu