Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli!
Autor Wiadomość
LasicaAsica 



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-23, 13:20   Kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli!

Wszystkich chętnych którzy chcieliby zdobyc uprawnienia pedagogiczne aby uczyc w szkole, lub podniesc swoje kwalifikacje proszę o kontakt, ponieważ próbuję zebrac grupę minimum 10 osób na kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu.
Koszt tego kursu to pare set złotych, jednak w porównaniu z kursami które są organizowane w Opolu w WOM-ie to bardzo mało - tamte kursy kosztują od 1400zł (+koszty dojazdu) i trwają minimalnie 220 godzin. Ten kurs obejmowałby mniej godzin, więc jest to doskonały sposób na szybkie zdobycie kwalifikacji pedagogicznych za małe pieniądze i w dodatku w Brzegu ( ORBILIUSZ II, ul.1-go Maja 7) !
Ostatnio zmieniony przez LasicaAsica 2010-09-23, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
tola 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Sie 2008

UP 1 / UP 4



Wysłany: 2010-09-27, 21:47   

jestem chętna
0 UP 0 DOWN
 
tola 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Sie 2008

UP 1 / UP 4



Wysłany: 2010-09-27, 21:48   

napisz na nk na forum pwsz.nysa na pewno będą chętni
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-29, 07:26   

W sumie ja też jestem zainteresowany.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-29, 07:48   Re: Kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli!

LasicaAsica napisał/a:
Ten kurs obejmowałby mniej godzin, więc jest to doskonały sposób na szybkie zdobycie kwalifikacji pedagogicznych za małe pieniądze i w dodatku w Brzegu ( ORBILIUSZ II, ul.1-go Maja 7) !




Śmiechu warte!
Mniej godzin=mniej kasy=mniejsze umiejętności. Na studiach przedmiotowych ( historia, geografia, chemia, fizyka ) studenci przechodzą w ramach zajęć kurs pedagogiczny, który trwa jeden semestr, tak przynajmniej było kiedyś. Chętnych do wzięcia udziału w tym kursie zachęcam do kontaktu z kuratorium oświaty w Opolu. Należy zadać pytanie, jakie są ramy materiałowe i czasowe kursów pedagogicznych , by spełnione zostały konieczne kryteria uprawniające do nauczania w szkole , a kursant nie został z dyplomem " na lodzie".
0 UP 0 DOWN
 
LasicaAsica 



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-29, 16:37   

Należy zadać pytanie, jakie są ramy materiałowe i czasowe kursów pedagogicznych , by spełnione zostały konieczne kryteria uprawniające do nauczania w szkole , a kursant nie został z dyplomem " na lodzie".

Jest wyraźnie napisane kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu, jeżeli ktoś ma wątpliwości proszę spytac pracodawcę czy uzna ten kurs... U mnie nie ma problemu.
0 UP 0 DOWN
 
tola 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Sie 2008

UP 1 / UP 4



Wysłany: 2010-09-30, 17:28   

ile już masz osób?
0 UP 0 DOWN
 
LasicaAsica 



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-30, 18:13   

coraz blizej minimalnej 10 potrzebnej do zoorganizowania. Chętnych i zdecydowanych proszę o Nazwiska
0 UP 0 DOWN
 
LasicaAsica 



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-01, 21:04   

Więc tak - dla wszystkich zainteresowanych:
Kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu nie będzie organizowany w Brzeskim Orbiliuszu II ze względów organizacyjnych...
Będzie organizowany przez WOM - Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Opolu i będzie obejmował 150 godzin, zajęcia odbywac się będą w tygodniu prawdopodobnie popołudniu w Zespole Szkół w Brzegu przy ul. Ofiar Katynia (dawne liceum pielęgniarskie) Kurs przeznaczony jest dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu, lub nauczycieli mających jakieś wykształcenie zawodowe, czyli nie dla osób np. po liceum bez zawodu. Koszt do 1000zł, w zależności od ilości chętnych. Czekam na nazwiska chętnych.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-10-02, 02:37   

Organizuje też MODN tak dla zainteresowanych :)

http://www.wom.opole.pl/j...d=523&Itemid=35 wynika, że kosztuje troszkę więcej i więcej też ma godzin. Ogólnie na pewno są jakieś kryteria, żeby kurs kwalifikacyjny na pewno był kwalifikacyjny. 100 godz to zdecydowanie za mało.

http://modn.opole.pl/inde...=182&Itemid=120
a Tu w MODN, jeszcze więcej godzin niż w WOM-ie.
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2010-10-02, 02:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
LasicaAsica 



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-04, 15:34   

HS-R napisał/a:

http://www.wom.opole.pl/j...d=523&Itemid=35 wynika, że kosztuje troszkę więcej i więcej też ma godzin. Ogólnie na pewno są jakieś kryteria, żeby kurs kwalifikacyjny na pewno był kwalifikacyjny. 100 godz to zdecydowanie za mało.


Z linku który wstawiłaś wynika że INNE kursy tyle kosztują (1400 - 1700zł). U nas kwota zamknie się do 1000 zł,ponieważ taką kwotę z Wom-em ustaliła dyrekcja Zespołu Szkół w Brzegu.
Kursu kwalifikacyjnego dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu, którego jak zapewne zauważyłeś nie ma w ofercie na oficjalnej stronie WOM-u, ale taki kurs istnieje, po prostu nie ma go na chwilę obecną w ramówce.
Obejmuje 150 godzin i jest normalnym kursem kwalifikacyjnym uznawanym przez dyrekcje, jeśli masz wątpliwości zadzwoń do WOM-u, powiedzą Ci to samo.
Ostatnio zmieniony przez LasicaAsica 2010-10-04, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-10-04, 17:38   

Ok, w porządku, przyjmuję Twoje racje. Tylko, że...
Koleżanka robiła kurs w odpowiedniku WOM, czy MODN-u u siebie w mieście tj w Poznaniu, miała na kursie 130 h i okazało się, że kuratorium jej to zakwestionowało, ponieważ (co dla mnie też jest dziwne) razem z godzinami przedmiotów zaliczonych podczas studiów nie miała łącznie 270 z dydaktyk itp, oraz 150 z praktyk w szkolnictwie. Uczulam po prostu, żeby maglować placówki czy WOM-y czy Kuratoria i sprawdzić czy na 10000% a nie tylko 100% ten kurs będzie kwalifikacyjnym.

Ja zrobiłam inaczej. Napisałam prośbę do uczelni, żeby mi takie zaświadczenie wystawiła, czy mam uprawnienia pedagogiczne czy nie. Wystawiła, że mam, do tego Kuratoria ponoć już się nie czepiają. Przynajmniej mnie nie ruszali :) Tyle, że Ty chyba ciągniesz tema do tego, żeby mieć uprawnienia do nauczania przedmiotu zawodowego, więc w tym przypadku konieczne jest przejście kursu lub podyplomówki.
Życzę powodzenia :) Ja na szczęście nie muszę się już takimi pierdółkami przejmować :)
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-10-06, 17:40   

Z góry przepraszam, że post pod postem, ale za długi czas pisania, żeby je scalić.

Z racji tego, że dzwoniłam dzisiaj i do WOM-u i do MODN-u w swojej sprawie, ale też w sprawie kursu kwalifikacyjnego tyle, że z innej działki piszę, że o dziwo panie mi powiedziały, że te 280 godzin, które jest w kursie to tzw minimum.
Oczywiście zaznaczam, nie chodziło o kurs pedagogiczny. Uczulam tylko, żeby dokładnie sprawdzić czy będzie on na pewno kwalifikacyjnym.

Powodzenia :)
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2010-10-06, 17:43, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ZOD 


Wiek: 55
Dołączyła: 16 Sie 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-08-16, 15:56   

Informacja dla wszystkich chętnych. Kursy kwalifikacyjne organizuje także nowopowstała placówka doskonalenia nauczycieli VADEMECUM w Nysie.

http://www.vademecum.nysa.pl/oferta-edukacyjna

Kursy i studia podyplomowe realizowane są w Nysie, ul. Poznańska 1 z wykorzystaniem nowoczesnych technologii nauczania. Wykładowcy prowadzący zajęcia to praktycy z dużym doświadczeniem, prowadzący zajęcia w miłej, przyjaznej atmosferze, w sposób zrozumiały i przystępny dla Słuchaczy. Naszym atutem są ciekawe praktyki jakie organizujemy dla naszych studentów i słuchaczy powiązane z kierunkiem studiów lub kursów, które organizujemy dla nich między innymi w: Przedszkolach, Szkołach Podstawowych, Ośrodkach Wychowawczych, Ośrodkach Specjalnych, Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych, w Zakładach Karnych w zależności od wybranego kierunku. Dla osób, którzy zapiszą się na kurs kwalifikacyjny czy też studia podyplomowe w sierpniu przygotowaliśmy specjalną ofertę promocyjną.
Zapraszamy
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, kurs, kwalifikacyjny, nauczycieli


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu