Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Internetowe Wydanie Gazety P.O. Powiatu Brzeskiego
Autor Wiadomość
nikoś 



Wiek: 64
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-25, 08:55   

PK napisał/a:
No właśnie ... chyba Puszczyk powinien przepraszać...
Nikosiu (śko) nie bój się powiedz, napisz. Ksyś tyloko tak gada. Nic nie może! Nawet mnie nie wymazał gumką choć obiecał... :evil:

Chyba masz jakąś obsesję na punkcie Puszczewicza. Ja odnoszę się tylko do Twojego stylu komentowania, który mi osobiście kompletnie nie odpowiada. Jako forumowicz mam prawo wyrazić swoją opinię. Gdyby pisał to jakiś chłoptaś po zawodówce, mógłbym machnąć ręką, ale PAN REDAKTOR, takiej poważnej gazety? Życzyłbym sobie, aby polskie media miały odpowiedni poziom i nie mąciły ludziom w głowach.
0 UP 0 DOWN
 
Berni 



Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-09-25, 09:53   

nikoś napisał/a:
Życzyłbym sobie, aby polskie media miały odpowiedni poziom i nie mąciły ludziom w głowach.


... i publikowały wyłącznie własne teksty, a nie przedrukowywały treści z innych gazet, np. z "Naszego Dziennika" czy "Gazety Polskiej"
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-25, 11:30   

nikoś napisał/a:
Ja odnoszę się tylko do Twojego stylu komentowania, który mi osobiście kompletnie nie odpowiada. Jako forumowicz mam prawo wyrazić swoją opinię.

Pewnie, że masz prawo. Korzystaj z niego. Jestem całkowicie za! :evil:
Problem w tym, że co najmniej mijasz się z PRAWDĄ. Chyba, że nie pamiętasz co wypisujesz albo pod tym nickiem pisze kilka osób. Wcześniej zamiast "stylu" sugerowałeś coś takiego:
nikoś napisał/a:
Jedynym zainteresowanym oczernianiem domniemanego konkurenta jest tylko kontrkandydat. Ponieważ ciągle atakujesz tylko jedną stronę, to wiadomo kto jest Twoim szefem. Daje się Pan tak jemu omotać, że nie stać Pana na własne zdanie i opinie. Wszystko pod dyktando. I to ma być REDAKTOR?

Ja zadałem konkretne pytania dotyczące tych zarzutów. Ty (może wy?) nie raczyłeś odpowiedzieć. Powtórzę je zatem jeszcze raz:
Kogo oczerniam? Kiedy i gdzie? Daj choć jeden przykład.
Czy ja do czegoś konkuruję?
Kto mnie omotał?
No i na deser jeszcze jeden "przykład" twojej (waszej?) troski o styl ... :-P
nikoś napisał/a:
Czyżby coś w życiu nie wyszło? Za duże ambicje, a za małe mozliwości? A może ktoś domaga się zwrotu pożyczki? Koleś odmówił wspólnej nocki? Nie wiem ...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-25, 12:37   

A.Mason napisał/a:
[
Drogi Franco, dalej cos u Ciebie nie tak z logika i chyba ciagle nie przyjales jeszcze do wiadomosci, ze jest to forum publiczne. Pytanie i watpliwosci sa moje, nigdzie nie sugerowalem czegos innego (przynajmniej taka mam nadzieje), a piszac "nam" mialem na mysli nas - forumowiczow. Gdybym chcial odpowiedzi prywatnej lub na priva, to bym o tym napisal wprost.
Dotad wydawalo mi sie dozwolone takie wypowiadanie sie, ale skoro uwazasz, ze cos z tym nie tak, w takim razie we wczesniejszym moim poscie zmien liczbe mnoga, na "mi, mnie" itp.

Okej, to wprost: jedno ze zdjec umieszczonych w gazetce na pewno znam z internetu. A po zastanowieniu sie nabralem pewnosci, ze nie wszyscy tworcy artykulow sa jednoczesnie autorami zdjec. Nie musi to oznaczac nic zlego, dlatego chcialbym sie dowiedziec, czy redaktor gazetki/autorzy posiadaja zgody na publikacje zdjec i dlaczego nie podano (chyba) w zadnym przypadku ich autorstwa (chocby w stopce)?

Mam nadzieje, ze teraz moje pytanie jest jasne i zrozumiale dla Ciebie?


Co do tego przyjmowania do wiadomości, to chyba nie ja próbowałem sam sobie zabronić pisać w tym wątku? Mylę się?

A co do reszty - napisz do redakcji, tylko nie zapomnij się podpisać imieniem i nazwiskiem, żeby ktoś Ci hipokryzji nie zarzucił. A jeśli będziesz używał liczby mnogiej, to dołącz upoważnienie do występowania w imieniu szerszego gremium. No chyba, że stara szkoła "towarzyska" odciska swoje piętno.

O logikę się nie martwię - o swoje jej rozumienie i logiczne myślenie. Od oceny tychże umiejętności mam nieco bardziej kompetentne osoby. Podobnie zresztą jak w temacie wiedzy na temat dziennikarstwa i rozumienia np. pojęć "źródła prawa", "zastosowanie do" i etc. Jakkolwiek nadal się uczę i nie roszczę sobie prawa do wiedzy absolutnej, w przeciwieństwie np. do kilku innych osób.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-25, 12:46   

PK napisał/a:
Kogo oczerniam? Kiedy i gdzie? Daj choć jeden przykład.


Moim zdaniem oczernianiem zarówno mnie, jak i wskazanej przez Ciebie drugiej osoby, jest sugerowanie czytelnikom, jakobym otrzymał jakieś zakazy w temacie pisania. Tak na przykład.

Mam też pytanie - Paweł - wszystko z Tobą ok? Spojrzyjmy razem w Twoje ostatnie posty na Forum? Ile z nich dotyczy kogokolwiek innego lub czegokolwiek innego, niż osoba P. Puszczewicza? Spojrzyj w lustro, kurde i sprawdź proszę, czy zamiast swojego odbicia, nie widzisz w nim już Puszczewicza? KimPuśIla? Pusiaka?

Spojrzyj też do słowników (Mason jest specjalistą - może pomóc - znaczy w słownikach) - psychoza maniakalna na tle... To chyba niebezpieczne zjawisko.

Serdelki, Serdeczności, Parówki i Kowadełka :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-09-25, 13:06   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Co do tego przyjmowania do wiadomości, to chyba nie ja próbowałem sam sobie zabronić pisać w tym wątku? Mylę się?

Oczywiscie. Najwyrazniej przejales bolszewickie metody i nie tylko, bo ciagle masz problemy z czytaniem po polsku, jak wielu Ruskow. Ciekawy jestem, gdzie wyczytales probe zabronienia Ci pisania? Moze wartoby przestac konfabulowac, co?

Franco Zarrazzo napisał/a:
A co do reszty - napisz do redakcji

Redakcja nie podala zadnego namiaru kontaktowego, trudno wiec byloby mi do niej pisac. Zreszta niespecjalnie jestem zainteresowany kontaktem, bo i po co? Nie w moim to lezy interesie, chcialem jedynie zapokoic swoja ciekawosc.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-25, 13:14   

A.Mason napisał/a:
Redakcja nie podala zadnego namiaru kontaktowego


Czujny i superprzebiegły specjalista od dziennikarstwa śledczego, Paweł Wojciech Tytus K. chyba nawet w tym wątku "zdemaskował" sprawców. Chcesz adres strony internetowej? Ten właściwy, bo ktoś, jakiś czas temu, zupełnie zapewne niechcący, wykupił domenę o nazwie zbieżnej z nazwą Kurier Brzeski i używał jej, w zupełnie niewinnych i czystych celach.

Swoją drogą, sytuacja z jednej strony zabawna, ale z drugiej strony... No właśnie Mason, krynico mądrości i ostojo moralności - co sądzisz o takim zachowaniu?
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-25, 14:23   

Franco Zarrazzo napisał/a:
[ Moim zdaniem oczernianiem zarówno mnie, jak i wskazanej przez Ciebie drugiej osoby, jest sugerowanie czytelnikom, jakobym otrzymał jakieś zakazy w temacie pisania. Tak na przykład.

Nic takiego nie sugerowałem. waleczny i dzielny członku brzeskiej Platformy Obywatelskiej. Jeśli pytanie jest sugestią to ... gratuluję. Cała brzeska PO myśli w ten sposób?
Franco Zarrazzo napisał/a:
Mam też pytanie - Paweł - wszystko z Tobą ok? Spojrzyjmy razem w Twoje ostatnie posty na Forum? Ile z nich dotyczy kogokolwiek innego lub czegokolwiek innego, niż osoba P. Puszczewicza? Spojrzyj w lustro, kurde i sprawdź proszę, czy zamiast swojego odbicia, nie widzisz w nim już Puszczewicza? KimPuśIla? Pusiaka? Spojrzyj też do słowników (Mason jest specjalistą - może pomóc - znaczy w słownikach) - psychoza maniakalna na tle... To chyba niebezpieczne zjawisko.

Przeczytaj uważnie teksty twego wodza z platformy. Spytaj go dlaczego w większości wymienia moją osobę. Spytaj też o jego inne działania związane z moją osobą. Wtedy może zrozumiesz. Choć szczerze mówiąc wątpię w to bardzo czytając twe posty. Rozumiem partyjną lojalność. Rozumiem, że jest okres układania list wyborczych, ale włażenie w określoną część ciała chyba ma swoje granice?
Serdeczności... Serdelki... POlszewiku

SCALONO ---->

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ten właściwy, bo ktoś, jakiś czas temu, zupełnie zapewne niechcący, wykupił domenę o nazwie zbieżnej z nazwą Kurier Brzeski i używał jej, w zupełnie niewinnych i czystych celach.
Swoją drogą, sytuacja z jednej strony zabawna, ale z drugiej strony... No właśnie Mason, krynico mądrości i ostojo moralności - co sądzisz o takim zachowaniu?

Jeśli platformiany moralisto chodzi tobie o domenę kurier brzeski.pl to ja ją kupiłem. Kupiłem ją bardzo chcący. Wyjaśnij może łaskawie co jest niewłaściwego w tym fakcie.
PS.
Czy ktoś zupełnie przypadkiem martwiący się o moje zdrowie nie żalił się przed chwilą na jakieś sugestie? Czy aby sam czegoś nie sugeruje?
Serdeczności... Serdelki... POlszewiku
Ostatnio zmieniony przez ManiekBRG! 2013-11-22, 09:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
nikoś 



Wiek: 64
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-25, 16:01   

PK napisał/a:
Jeśli platformiany moralisto chodzi tobie o domenę kurier brzeski.pl to ja ją kupiłem. Kupiłem ją bardzo chcący. Wyjaśnij może łaskawie co jest niewłaściwego w tym fakcie.

Takie postępowanie jest zgodne z prawem, ale nieuczciwe moralnie. Sam w takim razie przyznajesz, że takie metody działania są dla ciebie normalne. Jestem tylko ciekawy, skąd na ten zakup znalazły się pieniądze? Dlaczego co niektórzy ścigają Ciebie i nie moga się doczekać zwrotu długów? To też według Ciebie jest uczciwe? Zemsta, nienawiść, podpuszczanie, haki. Fajne metody dzialania. A sam krzyczysz o uczciwości i moralności.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-25, 21:54   

Wracając do tematu, poświęciłem chwile czasu na zapoznanie się z propagandą PO pod redakcją pani Krzewickiej (naczelną Kuriera Brzeskiego) i szczerze mówiąc - poza pierwszymi dwoma stronami i ostatnią - nie wiele ma ona wspólnego z zakładanym celem.
Na stronie trzeciej opasły artykuł o spotkaniu marszałków z całej polski. Spotkania takie odbywają się w całej Polsce i nie mają żadnej mocy sprawczej. Konwent Marszałków jest ciałem nieformalnym, nie mającym żadnej, ale to żadnej kompetencji sprawczej. Jedynym pozytywem była promocja Zamku i miasta. I tyle. Osobiście dodałbym, że to brzeskie SLD wywalczyło obecny sposób utrzymania zamku, bo wcześniej był "na garnuszku" powiatu i drenował budżet.
Na tej samej stronie ktoś zadaje pytanie i sam sobie na nie odpowiada. Pytanie: dlaczego młodzi ludzie nie lgną do lokalnej polityki? Bo lokalni politycy nie spełniają ich oczekiwań. Ciekawe, że jako przykład podano polityka PO (burmistrza Lewina Brzeskiego), który nie potrafił zorganizować miejsca do jeżdżenia quadami.
Na kolejnej stronie znajduje się anonimowy artykuł nt. otwartej przychodni w Skarbimierzu, która powstała dzięki rzekomemu zaangażowaniu marszałka i jednego z jego pracowników. Na czym to zaangażowanie miało by polegać - nie wiadomo.
Następnie czytamy o gigantycznych inwestycjach w gminie i mieście Lewin Brzeski. O tym jakiego przyspieszenia gospodarczego, bytowego i infrastrukturalnego dostało miasto od 2006 roku. Mam pytanie: skoro jest tak dobrze, to dlaczego obecna pani burmistrz z PO nie otrzymała od PO rekomendacji o ubieganie się o reelekcję??
Na stronie szóstej czytamy jakiego Brzegu PO nie akceptuje. Było wystawić innego burmistrza w 2002 roku, a nie teraz narzekać. W 2006 roku startowało w Brzegu dwóch kandydatów na burmistrzów z PO. Że sparafrazuję słowa gościa z Namysłowa: oj, brzeska PO, nie masz ty szczęścia ani do szefów ani do burmistrzów :) Swoją drogą szkoda, że nie udał się nasz gość spacerkiem po Gimnazjum Piastowskie i ktoś mu nie powiedział, że mogłoby tam być więzienie. Pewnie także by w to nie uwierzył, tak jak w to, że już jest w Brzegu :P
strony siódmej propagandowo nie zrozumiałem, chyba że to:
a) propaganda dla szkoły - to ok,
b) propaganda dla pani Jurek bo startuje w wyborach - to też ok.
Dodać by należało, że żadna szkoła nie jest tworem zwisającym w próżni. Szkoły średnie należą administracyjnie pod starostwo. Rozwój szkolnictwu średniemu w Brzegu i w powiecie zapewniły rządy powiatowe najpierw SLD a później PiS. Ze świecą szukać tam PO (która w obecnej radzie powiatu brzeskiego ma 2 na 21 radnych). Ale o tym cichosza i pochwalić się cudzym zawsze można.
Kolejna strona, to kryteriach propagandy bełkot, poza trzema zdaniami o planach powołania centrum energii odnawialnej w Łosiowie. Ponieważ temat OZE to mój konik (zawodowo) pozwoliłem sobie przeczytać całość. Powaliło mnie ostatnie zdanie. Jeśli to możliwe Franku, zapytaj autora, jakież to kontrowersje wzbudza temat odnawialnych źródeł energii?? Pozyskiwanie czystej energii to przyszłość i konieczność. Jakie kontrowersje?
Szkoda, że autor - swoją drogą przystępnego dla laików tekstu - nie pokusił się o kilka namacalnych przykładów. Najlepszym chyba jest brzeska oczyszczalnia ścieków, gdzie trzy generatory produkują energię elektryczną ze ścieków (tak w telegraficznym skrócie). Ale pewnie dlatego, ze ani PO, ani obecny marszałek, ani jego pracownicy nie mieli nic wspólnego z faktem, że dzisiaj oczyszczalnia produkuje do 80% energii elektrycznej, którą zużywa i do tego zarabia na świadectwach pochodzących z eko-energii.
Jak Marek Sidor pisze o czasach słusznie minionych to nie jednemu pewnie kręci się łza w oku :P więc komentować nie będę.
Sportu w gazetce partyjnej nie kumam. Chyba, że coś się od wczoraj w ordynacjach zmieniło i osoba niepełnoletnia może startować w wyborach. Strona ostatnia to oczywiście propaganda kandydata na wójta. I ok, jak niewiele stron w tej gazecie (?)
Franiu, odbierz to jako głos kogoś kto już nie jedną kampanię przechodził.
P. S. Ciekaw jestem jak wyjaśnicie PKW gazetkę w takiej ilości wydaną podczas kampanii bez oznaczeń komitetu wyborczego?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-26, 06:04   

Jeżeli jest tylko 2 radnych z PO na 21 członków Rady Powiatu, to dlaczego tylko PO ma odpowiadać za niepowodzenia inwestycji i działań?
Myślę, że zamiast kłótni wolałbym poczytać o rozsadzających głowy kandydatów pomysłach na rozwój powiatu i miasta. Marzę, by pewnego dnia kłótnia zaangażowanych samorządowców dotyczyła tego, czy planowana obwodnica Brzegu łącząca DK nr 39 z DK nr 94 ( obwodnica Płn. - Płd.) powinna mieć 2 czy 3 pasy ruchu. Czy w pałacu przy ul. Chrobrego należy umieścić BCK czy np. galerię sztuki? Czy w okolicach Lewina zjazd z A 4 będzie z rok czy dwa?
Lewica niestety nadal zawodzi i poza krytyką nie prezentuje nic nowego. Szkoda, że takim działaniem stacza się w kierunku zmarginalizowanego i pogrążającego się PiS.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-09-26, 06:30   

mulder napisał/a:
Marzę, by pewnego dnia kłótnia zaangażowanych samorządowców dotyczyła tego, czy planowana obwodnica Brzegu łącząca DK nr 39 z DK nr 94 ( obwodnica Płn. - Płd.) powinna mieć 2 czy 3 pasy ruchu.

Najlepiej 4. Ale rodzime struktury PO nie potrafią pociągnąć za nogawki swoich kolegów z wyższych stołków, coby chociaż jeden wytargować.
mulder napisał/a:
Czy w pałacu przy ul. Chrobrego należy umieścić BCK czy np. galerię sztuki?

A dlaczego nie więzienie? Trendy w PO uległy zmianie?
mulder napisał/a:
Czy w okolicach Lewina zjazd z A 4 będzie z rok czy dwa?

Raczej za 2. Za rok będzie rządzić jeszcze ta sama koalicja i dyrekcja GDDKiA.
mulder napisał/a:
Lewica niestety nadal zawodzi i poza krytyką nie prezentuje nic nowego.

To nie lewica zawodzi, ale kolega ma problem z fatalnym zauroczeniem. Szanownego Muldera (a może kolega woli, żeby zwracać się do niego tak, jak to robi gęba lokalnej PO - "zboczony pedagog" brzmi POzytywniej?) nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne czarne.
mulder napisał/a:
Szkoda, że takim działaniem stacza się w kierunku zmarginalizowanego i pogrążającego się PiS.

Taka jest rola opozycji. W tym wypadku konstruktywnej. Przypomnij sobie, co wyrabiała PO będąc w opozycji do rządów lewicy. PO było wówczas blisko do LPR i Samoobrony, a z PiS-em łączyła ją braterska przyjaźń :wink:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-26, 07:13   

Marcim B. napisał/a:

Najlepiej 4. Ale rodzime struktury PO nie potrafią pociągnąć za nogawki swoich kolegów z wyższych stołków, coby chociaż jeden wytargować.


Sprawa obwodnicy to nie kwestia ostatnich 4 lat, wcześniej był problem i również umywano ręce.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-26, 07:14   

Marcim B. napisał/a:

A dlaczego nie więzienie? Trendy w PO uległy zmianie?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-26, 07:15   

Marcim B. napisał/a:

A dlaczego nie więzienie? Trendy w PO uległy zmianie?


Poza płytką ironią żadnej propozycji. Moja diagnoza o bezradności lewicowych partii była słuszna, szkoda.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskiego, gazety, internetowe, p.o., powiatu, wydanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu