Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2010-09-30, 19:18
Porozumienie w sprawie krzyża.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-21, 11:21   Porozumienie w sprawie krzyża.

Nareszcie.Po wielu bojach udało się ustalić porozumienie w prawie przeniesienia krzyża w Warszawce.
Jezu, co ja piszę ! Wynajmujta autokary , brońmy krzyża w imię Boga ! Ponoć jutro jakobiny mają plądrować kościoły ! Pludry i heretyki! Jezuuuuuu!
0 UP 0 DOWN
 
burozo2 


Wiek: 73
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-07-21, 13:15   

Porozumienie teoretycznie-jest!
Przekonany jednak jestem,że w zaciszu niektórych gabinetów politycznych, związkowych i oczywiście kościelnych/ nie wszystkich/,rozważane są możliwości jak wykorzystać to "porozumienie".

Nagłośnić sprawę,sprowadzić pod krzyż "działaczy"ruchu 15 kwietnia, mohery , fanatyków i pokazać walczących z policją obywateli "broniących wartości."
Komentarze polityków to już sprawa na następne tygodnie a może miesiące.
Czy ta sprawa może przycichnąć -oczywiście ,że nie- bowiem jest doskonałą okazją do zatrzymania przy PIS-ie tej części elektoratu,która poprzez tragedię smoleńską ,wspólczucie,oraz tzw. psychologię tłumu, głosowała na J. Kaczyńskiego.

Jest tylko problem,jak to przeciągnąć jeszcze przez ponad rok?
Ale dalekowzroczność Kaczyńskiego,to genialne posunięcie aby przetrwać do wyborów:
Komisja Macierewicza to narzędzie do realizacji tych celów!
Jątrzenie, wzywanie polityków,którzy oczywiście nie będą się stawiać- komentarze w związku z tym i oczywiście "swoja prasa"-.....
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-21, 13:43   

harcerze podjeli decyzję by krzyż przenieść i ja się z tą decyzją zgadzam. Nie rozumiem tylko, Burozo, skąd w Tobie tyle nienawiści wobec ludzi, którzy mają w tej sprawie inne zdanie. czasy kiedy wszyscy mieli mysleć i głosowac tak samo mamy juz na szczęście za sobą. Poza tym stojący tam krzyż tak naprawdę nie był żadnym realnym problemem. Ale skoro jest decyzja, krzyż trzeba przenieśc.Ja nie lubię tolerancji, ale jak widzę w jej braku bijesz mnie na głowę. Z poważaniem.JJ
Ostatnio zmieniony przez Jacek Jastrzębski 2010-07-21, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-21, 13:58   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
harcerze podjeli decyzję by krzyż przenieść i ja się z tą decyzją zgadzam



wcześniej się nie zgadzałeś, powiedziałbym, że nawet byłeś gotów tam jechać i przypiąć się kajdanami do krzyża
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-21, 13:59   

Bredni nie komentuję
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-07-21, 14:02   

i tak będzie zadyma i przepychanki z policją, krzyż nie jest ważny - ważne że zmanipulowane przez polityków oszołomy zostaną pokazane w telewizji.




Niedawno fajna rozmowa była w telewizorni - jakiś całkiem ogarnięty księżulek i jeden oszołom z "Frondy". Masakra - księciunio rozwalił oszołoma siłą spokoju i racjonalnych argumentów. Oczywiście w pewnych sprawach obaj panowie się zgadzali, zresztą znali się bo byli ze sobą "na ty". Ale ta rozmowa pokazała że są w Polsce dwa kościoły. Ten normalny, spokojny - podobny do tego czym są podstawowe wartości chreścijańskie (prawda, dobro, piękno, itd..) oraz ten agresywny, zajadliwy, pełny uprzedzeń, jątrzący nienawiść, wyciągający co chwile to żydów, to komuchów, jakiś krzyż, kropidło...
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2010-07-21, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-21, 14:11   

Moim zdaniem krzyż jest rzeczą świętą i powinien stać albo w kościele albo koło Niego
0 UP 0 DOWN
 
burozo2 


Wiek: 73
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-07-21, 14:32   

Jacku!
Może nie uwierzysz ale w tym co napisałem żadnej nienawiści nie ma!
Kogo wg. Ciebie ma ta nienawiść dotyczyć?
To co napisałem,to moje zdanie na ten spektakl wokół krzyża w Warszawie.
Tam właśnie "kwitnie" nienawiść ,tam jest podział Polaków.
Staram się obiektywnie ten problem widzieć i przecież nie możesz zaprzeczyć ,że politycy rozgrywają to w sposób bezwzględny.

Czy wczorajsze wystąpienie Macierewicza oceniasz pozytywnie,czy pomimo Twoich poglądów politycznych nie uważasz ,że jest to dolewanie oliwy do ognia?
Czy to co napisałem jest tylko moim wymysłem--czy nie uważasz,że pomimo porozumienia nie będzie tam na placu rozruchów.
Czy politycy wszystkich partii nie będą tych wydarzeń wykorzystywać do walki politycznej.
Czy możesz powiedzieć z czystym sumieniem,że tylko PO i SLD są agresywni politycznie a PIS to cichy baranek bojący się ,ze go zeżrą wraz z rogami?
Myślę ,że już nie posądzasz mnie o antysemityzm-przekonałeś się,że tak nie jest. Teraz mówisz o nienawiści---MYLISZ SIĘ :!:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-21, 14:36   

Trifonas napisał/a:
ważne że zmanipulowane przez polityków oszołomy zostaną pokazane w telewizji.


Myślę, że bardziej odpowiednie będzie sformułowanie "Zmanipulowani przez media politycy zostaną pokazani w tv i oszołomią tłumy. Zwłaszcza te, które nie dostrzegają, że różnica między ołtarzykiem, krzyżem czy ołtarzem, a tv (albo monitorem) jest tylko formalna".

Cytat:
JA NIE CHCĘ TELEBIMÓW NA ULICACH! JA NIE CHCĘ BILBOARDÓW! To są symbole religijne!!!


Show must go on! :D

Post KRT w innym wątku - może i ostry, ale... :D Piąteczka i browar przy okazji.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-07-21, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-07-21, 14:50   

burozo2, szklaneczkę zimnej wody proponuje :) Nie możemy tak emocjonalnie podchodzić do tego wszystkiego co serwują nam politycy POPiSu. O wywołanie takich skrajnych emocji właśnie im chodzi.
Politykom PIS na sprowadzeniu dyskursu do jakiegoś symbolu czy mitu. W stanie permanentnej obrony, często przed urojonym atakiem, czują się najlepiej. Nie ważny temat. Ważne by pokazać jak to wraże siły atakują prosty lud (elektorat). Stąd niedopuszczalne, moim zdaniem, są ataki na ludzi popierających daną partie, nawet te skraje. Trzeba dyskutować z działaczami, to oni biorą udział w grze. Pokazywać niespójność programu czy nawet kłamstwa. Dlatego partia najbardziej boi się mediów.

Z drugiej strony mamy PO. Tematu nie wywołała, ale z lubością go podtrzymuje. Przecież w tym czasie, nie daj Bóg, ktoś mógłby się spytać o obietnice gospodarcze. O to co zostało powiedziane w kampaniach
Więc należy zachować spokój, wyrazić jasno opinie i punktować przeciwnika. Nie zaś uczestnictwo w hucpach politycznych prawicy.
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2010-07-21, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
burozo2 


Wiek: 73
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-07-21, 14:56   

Zimnej.....wody??
Nie pomyliłeś się w jednym z wyrazów? :wink: :wink:
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-21, 16:14   

niechce mi się tego czytać powie mi ktoś krótko gdzie zostanie przeniesiony?
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-21, 16:18   

Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego zostanie przeniesiony do kościoła Św. Anny :)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-21, 16:54   

najlepsza decyzja (byle pod kosciol jakis)
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-21, 17:09   

Miejsce krzyża jest w kościele :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: krzyza., porozumienie, sprawie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu