Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wywiad z trenerem Janem Moskwiakiem (WSH-E Stal Brzeg)
Autor Wiadomość
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2010-09-29, 12:48   Wywiad z trenerem Janem Moskwiakiem (WSH-E Stal Brzeg)

Jan Moskwiak, trener i menadżer koszykarskiego zespołu WSH-E Stal Brzeg opowiada o swojej miłości do koszykówki, o sponsorach zespołu, nowej kadrze drużyny, celach na rozpoczynający się 9 października sezon oraz o ambitnych planach sekcji na najbliższe lata.

W 2005 roku byłeś tym, który reaktywował w Brzegu męską koszykówkę w wydaniu ligowym, teraz wracasz po kilku latach przerwy. Ciągnie wilka do lasu?

Zgadza się, pięć lat temu po wielu staraniach udało się zbudować drużynę, która pod szyldem Orbiliusz Brzeg wystartowała w Lidze Wojewódzkiej, zajęliśmy wówczas drugie miejsce. Po tym pierwszym sezonie obowiązki służbowe oraz studia, które wówczas podjąłem, sprawiły że musiałem zrezygnować z tej działalności. Ten czas uznaję jednak za duży sukces, bo nie tylko męska koszykówka w naszym mieście wróciła na ligowe parkiety, ale nasza drużyna została przyjęta jako jedna z sekcji do Brzeskiego Towarzystwa Piłkarskiego, jeszcze wtedy Piast, a dzisiaj Stal Brzeg. Przez kilka kolejnych lat drużyną zajął się Marek Soroka, dzięki któremu ona nadal funkcjonowała i występowała w III lidze i jestem mu za to bardzo wdzięczny. W tej chwili mam więcej czasu, dlatego mogłem wrócić do koszykówki, która jest moją pasją i mogę się w nią zaangażować z większą siłą i poświęcić jej dużo pracy.

Po poprzednim sezonie jednak były wątpliwości, czy Wasza sekcja przetrwa i czy w tym sezonie wystartujecie w lidze?

Wiadomo, że kluczową sprawą są finanse, które są konieczne nawet na takim poziomie sportowym jak III liga koszykówki. W tamtym roku wiele osób obiecywało nam pomoc, ale na tym się skończyło, bowiem większość zasłaniała się kryzysem finansowych. O dziwo, przed nowym sezonem sytuacja się zmieniła i znaleźliśmy wiele osób, które nam sprzyjają i dzięki którym możemy kontynuować nasza pracę. Warto wspomnieć kto nam pomógł, wielkie podziękowania kieruję do Pana Kanclerza Stanisława Widockiego z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Szkoła będzie naszym sponsorem tytularnym i w lidze wystąpimy jako WSH-E Stal Brzeg. Ponadto dziękuję Panu Krzysztofowi Kulwickiemu – dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz takim firmom jak PHU Tymos Grzegorza i Katarzyny Balickich, Myjni Samochodowej Jarosława Najczuka, Skupowi Złomu Bejas, czy Agencji Ochrony i Detektywistyki Prewencja. Wszyscy pomagają nam bezinteresownie i dzięki nim męski basket w Brzegu może nadal istnieć.

Przed sezonem w zespole zaszły spore zmiany kadrowe.

Największa strata to odejście Marcina Kucharskiego i Mariusza Gnatowicza do AZS Opole. Ponadto kilka osób zrezygnowało z treningów, ale inni je wznowili. Wraz z trenerem Adamem Adamczykiem postanowiliśmy też włączyć do seniorów grupę juniorów, która do tej pory grała w rozgrywkach młodzieżowych. Warto jeszcze wspomnieć, że przyszedł do nas młody, 19-letni, obiecujący zawodnik AZS PWSZ Nysa, o świetnych warunkach fizycznych – Wiktor Kowalczyk, który na pewno będzie sporym wzmocnieniem zespołu.

Jak ocenie wygląda siła zespołu?

Na dzień dzisiejszy trudno to ocenić. Graliśmy dopiero jeden sparing z zespołem z Ozimka, ale on nie mógł na wiele na ten temat powiedzieć, bo wystąpiliśmy bez trzech podstawowych graczy. Poza tym w tej chwili pracujemy ciągle nad taktyką i mamy jeszcze trochę czasu do startu rozgrywek. Faworytem ligi będzie z pewnością MKS Strzelce Opolskie z gwiazdą ligi – Pawłem Orłowskim, jednak myślę, że walka o miejsce w pierwszej dwójce, premiowane grą w barażach o II ligę, jest w naszym zasięgu.

Zespół ma dwóch trenerów, jak wygląda współpraca z Adamem Adamczykiem, który mógłby jeszcze grać w zespole, ale skupił się na funkcji trenera?

Adam zrezygnował z gry, ale postanowił realizować się jako trener. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze, nawzajem się uzupełniamy. Ja, z racji wykonywanego zawodu nie zawsze mam czas na treningi, a Adam jest fachowcem w tej dziedzinie, ponieważ jest w trakcie kończenia studiów trenerskich z koszykówki.

O celu na ten sezon już wiemy, a jakie są plany na dalszą przyszłość?

Nasze plany na przyszłość są bardzo ambitne, bo chcemy w ciągu trzech lat awansować do II ligi. Poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko, ale uważam, że to jest jak najbardziej realne. Wcześniej myślimy o rozszerzeniu szkolenia chłopców w kierunku koszykówki i to będziemy kierować do szkół podstawowych i gimnazjów. Chcę zarazić młodzież miłością do basketu. Dzisiaj można zauważyć w godzinach wieczorowo-nocnych wielu młodych ludzi spożywających alkohol, na przykład na Rondzie Solidarności, a dlaczego oni nie mogą spędzać czasu na boiskach? Mamy piękne boiska niemal w każdej szkole. Jak ja byłem w ich wieku to mogłem tylko pomarzyć o takich warunkach do uprawiania sportu. Koszykówka może być dla nich dobrą alternatywą.

Kiedy zaczynacie sezon?

Zapraszam wszystkich kibiców na Basketmanię w Brzegu od 2 października. Zagramy wtedy sparing z PGKiM Ozimek/Grodziec. Mecz rozpocznie o godzinie 15.00 w hali przy ulicy Powstańców Śląskich, a tydzień później o tej samej porze, również w Brzegu, zagramy pierwszy mecz ligowy z faworytem rozgrywek – MKS Strzelce Opolskie.


źródło: http://stalbrzeg.futbolowo.pl
0 UP 0 DOWN
 
Peter Basket 

Wiek: 52
Dołączył: 27 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-03, 11:59   

Interesujący wywiad, życzę Wam Jasiu powodzenia i zrealizowania ww celów.
Wśród faworytów ligi nie upatrywałbym tylko zespołu MKS Strzelce, ale także reaktywowany MKS Otmuchów, Start Dobrodzień i "mój" PGKiM Ozimek. Mogą o tym świadczyć wyniki sparingów przedsezonowych, w przypadku Ozimka 2 wygrane z Brzegiem i Strzelcami ;)
Pozdrawiam, Coach Ozimka

nasza strona:
www.zsosport.wodip.opole.pl
Ostatnio zmieniony przez Peter Basket 2010-10-03, 12:32, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, janem, moskwiakiem, stal, trenerem, wshe, wywiad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu