Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[8.10.2010] XII Krajowa Brzeska Wystawa Kolekcjonerska
Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-01, 08:43   [8.10.2010] XII Krajowa Brzeska Wystawa Kolekcjonerska

Dnia 8.10.2010 (piątek), o godz. 17:00 w Galerii BCK w Ratuszu otwarcie XII Krajowej Brzeskiej Wystawy Kolekcjonerskiej Brzeg 2010 - "Jan Paweł II - Santo"

Krótki opis dot. wystawy:

Cytat:
Kolekcjonerzy biorący udział w XII wystawie

1. Kolekcjoner Prywatny, Brzeg – „Pamiątki Historyczne”

2. Andrzej Fiksa, Brzeg – „Fotografie Jan Paweł II Papież”

3. Tadeusz Sadowiński, Brzeg – „Kronika Pomnika Jana Pawła II Papieża w Brzegu”

4. Romuald Nowak, Brzeg – „Papież w Panoramie Racławickiej we Wrocławiu”

5. Tadeusz B. Marcin Denes , Wrocław – „Pamiątki Jan Paweł II Papież”

6. Elżbieta Gil, Wrocław – „Papież na Kartach Telefonicznych”

7. Adam Piotrowicz, Brzeg – „Pocztówki przed 1945 r.”

8. Leszek Derkaczewski, Wrocław – „Minerały”

9. Andrzej Jabłoński, Kruszyna – „Odznaczenia”

10. Alfreda Broszko, Brzeg – „Obrazy”

11. Mieczysław Adamowicz, Brzeg – „Obrazy”

12. Bolesław Tokar, Grodków – „Jan Paweł II Papież w Filatelistyce”

13. Lech Uzar, Wrocław – „Fragment zbioru Papież Jan Paweł II na walorach kolekcjonerskich”

14. Marian Bromboszcz, Brzeg – „Malarstwo Watykanu”



Tadeusz B. Marcin Denes - założyciel i prezes Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu

Jan Paweł II – Santo

Tegoroczna edycja brzeskiej wystawy to hołd, jaki kolekcjonerzy składają Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II w tym szczególnym roku.

Na tę szczególność składają się dwie rocznice. Pierwsza to 90 lat urodzin Jana Pawła II, drugą natomiast jest 5. rocznica odejścia do Domu Ojca. Koniecznie trzeba dodać, że ekspozycja w Brzegu wpisuje się również w uroczyście obchodzoną rocznicę wyboru krakowskiego kardynała na Stolicę Piotrową. Nikomu z Polaków nie trzeba przypominać, że ten historyczny fakt miał miejsce 16 października 1978 roku.

XII Brzeska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska – Brzeg 2010 ma motto Jan Paweł II – Santo. Te trzy słowa stanowią o różnorodności piękna, które zaprezentowane będzie przez liczne grono wystawców Papafilii. To pasjonaci, dla których dokonania Papieża-Polaka stanowią część ich ogromnego, by nie napisać bezmiernego zafascynowania osobą Jana Pawła Drugiego. Dlatego każda karta telefoniczna, każdy walor filatelistyczny i dosłownie wszystko ma związek z życiem i działalnością Papieża, może stanowić o atrakcyjności zbioru bądź kolekcji.

Niestrudzony popularyzator kolekcjonerstwa na ziemi opolskiej Tadeusz Sadowiński jako szef Koła Terenowego Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu, zaprosił do udziału w brzeskiej imprezie najbardziej znanych i cenionych zbieraczy Papafilii. Mimo iż chętnych było dużo więcej, ale tylko wybrańcy i posiadacze najciekawszych walorów zaprezentują swoje Papafilia w brzeskim ratuszu w Galerii Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury. To magiczne na swój sposób miejsce od lat gości brać kolekcjonerską rokrocznie jesienią stając się stolicą polskich pasjonatów wszystkiego, co piękne, oryginalne i mające swoistą moc.

Patronat Honorowy nad XII Krajową Brzeską Wystawą Kolekcjonerską-Brzeg 2010 Jan Paweł II – Santo objęli Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Janiak – Wikariusz Generalny Archidiecezji Wrocławskiej, Pan Józef Sebesta – Marszałek Województwa Opolskiego i Pan Wojciech Huczyński – Burmistrz Miasta Brzegu.

Organizatorzy wystawy składają najserdeczniejsze wyrazy podziękowań dla wszystkich instytucji i firm, których szefowie wspierali inicjatywy i starania Komitetu Organizacyjnego zmierzające do jak najlepszej prezentacji eksponatów i atrakcyjnego zestawu upominków jakim obdarowany zostanie każdy z uczestników.

Najpiękniej dziękujemy za tę pomoc!


Szczegóły wystawy w załączonym zaproszeniu.

zaproszenie_galeria.JPG
Plik ściągnięto 134 raz(y) 468,05 KB

0 UP 0 DOWN
 
DonArrow 
Mnie zakazy nie dotyczą



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-09, 10:52   

Wśród kolekcji pocztówek, znaczków, zdjęć i drogocennych kamieni 8 października odbyła się inauguracja XII Krajowej Brzeskiej Wystawy Kolekcjonerskiej. Nie obyło się bez gratulacji, licznych odznaczeń i podziękowań. Nagrodzeni goście odebrali prezenty- upominki ufundowane przez Pocztę Polską. Organizatorzy podkreślali, że nie jest to pierwsza tego typu impreza kolekcjonerska i nie ostatnia. Tematem przewodnim jest papież Jan Paweł II, a sama wystawa będzie dostępna do 6 listopada.

Oto krótka fotorelacja z inauguracji wystawy:
Ostatnio zmieniony przez DonArrow 2010-10-09, 10:54, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-09, 16:21   

DonArrow napisał/a:
Nagrodzeni goście odebrali prezenty- upominki ufundowane przez Pocztę Polską.
tu jest pewna niejasność, bo upominki ufundowane były nie tylko przez pocztę, ale także przez pozostałych sponsorów wystawy - m.in. Urząd Miasta, a także PWC Odra S.A.
Wystawa zgromadziła prawdziwe tłumy, chociaż jeśliby nie liczyć kolekcjonerów, ich rodziny, organizatorów i przedstawicieli władz oraz sponsorów, to okazałoby się, że z "normalnych" widzów nie byłoby chyba nikogo - taka smutna refleksja.
Jednak przyznać muszę, że była to wyjątkowa wystawa - i nadal jest - można ją oglądać do 6 listopada. Naprawdę warto ją zobaczyć, eksponaty zajmują aż dwie sale, w jednej jest wszystko to, co związane jest z Janem Pawłem II, druga bardziej dotyczy już Brzegu - niesamowita kolekcja przedwojennych pocztówek do 1945 roku - z tego co usłyszałam największa w Brzegu :)
Można też było zakupić specjalnie przygotowane na tę okazję pocztówki kolekcjonerskie oraz zdobyć specjalnie na tę okazję stworzone stemple: okrągły i kwadratowy - "szaleńcy", bądź też "pozytywnie zakręceni" z brzeskiego światka kolekcjonerskiego wiedzą o co chodzi ;)
Ostatnio zmieniony przez jadore 2010-10-09, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
DonArrow 
Mnie zakazy nie dotyczą



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-11, 06:41   

jadore, wybacz, mój błąd. Dziękuję za poprawkę.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-11, 07:28   

DonArrow napisał/a:
wybacz, mój błąd. Dziękuję za poprawkę.
nic się nie stało, po prostu wszystko było w reklamówkach UM, a jako jedyni swoje stoisko miała Poczta Polska. Jedynie dopowiedziałam co wiedziałam :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 8.10.2010, brzeska, kolekcjonerska, krajowa, wystawa, xii


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu