Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zmiana organizacji ruchu na Placu Dworcowym
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-10-21, 18:17   Zmiana organizacji ruchu na Placu Dworcowym

PKP pionformowało, że z dniem 25.10.2010 r zostaje wyłączona z ruchu droga wewnetrzna należąca do PKP na Placu Dworcowym wraz z parkingiem przed dworcem PKP. W zwiazku z powyższym nastapi zmiana organizacji ruchu drogowego, polegająca na utworzeniu jezdni dwukierunkowej o szerokości 7m wzdłuż budynku PKS,(gdzie obecnie znajdują perony odjazdowe PKS). Perony odjazdowe PKS zostają przeniesione na plac manewrowy PKS.

Pozdrawiam
Mirosław Dziadek
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-10-23, 18:56   

Warto dodać, że zmieniono również lokalizację przystanków komunikacji miejskiej. Przystanek od strony PKP znajduje się teraz bliżej Trzech Kotwic (na przeciwko starego przystanku pod drugiej stronie). Przystanek koło placu manewrowego PKS został przeniesiony w okolice tablic rozkładowych PKS.
Zakładam, że niedługo w miejsce nowych przystanków trafią także wiaty.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-10-23, 21:42   

Właśnie wczoraj widziałam już przygotowania do czegoś - teraz wiem do czego to było, a raczej będzie. Na długo ta zmiana zostanie?

yasiu napisał/a:
Perony odjazdowe PKS zostają przeniesione na plac manewrowy PKS.

Wiem, znów offtopuję, ale zasadniczo plac manewrowy PKS to dobre i bezpieczne miejsce na perony w ogóle, a nie tylko tymczasowo.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-10-23, 21:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-10-23, 22:00   

Z planów wynika, iż organizacja ruchu będzie mieć charakter docelowy. Poszerzeniu ulegnie parking PKP (stąd zmiana).
chmurkolistna napisał/a:
a nie tylko tymczasowo.
Tak samo jak wyżej - przystanki już tam zostaną :)
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2010-10-25, 20:52   

Zmiany są ostateczne. Ma to związek z remontem dworca PKP, przebudową placu przed dworcem i utworzenia na nim większego parkingu.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-10-25, 22:41   

yasiu napisał/a:
z dniem 25.10.2010 r zostaje wyłączona z ruchu droga wewnetrzna należąca do PKP na Placu Dworcowym wraz z parkingiem przed dworcem PKP
No i droga dalej działa, wraz z parkingiem :wink: Widać wykonawca chyba nie zgromadził jeszcze sprzętu budowlanego :)
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-26, 14:00   

Krakonos napisał/a:
No i droga dalej działa, wraz z parkingiem

a wzdłuż przystanków PKS od Piastowskiej stoi znak "droga dwukierunkowa" wiec ciekaw jestem kiedy ktoś sie zagapi od cukierków i bum, albo na końcu parkingu gdy ktoś pojedzie na pamiec i wpakuje sie w auto jadące "dwukierunkową"
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-26, 17:14   

butter, z obu stron stoi znak "droga dwukierunkowa".

Dzisiaj było już blisko kolizji. Skończyło się na ostrym hamowaniu.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-10-26, 20:19   

Wieczorem przejeżdżałem i od strony poczty nie ma już wjazdu (zastawione płotkiem).
Teraz od tej strony niezły skręt łuczek do jazdy powstał. Szczególnie, że trzeba teraz wbijać się aż za pas dla taksówek. Plus wyjazd z parkingu przy dawnym przystanku KM, więc warto mieć oczy szeroko otwarte :wink:
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2010-10-27, 07:04   

Krakonos napisał/a:

Teraz od tej strony niezły skręt łuczek do jazdy powstał. Szczególnie, że trzeba teraz wbijać się aż za pas dla taksówek :wink:


Pas dla taksówek już nie obowiązuje- trzeba go tylko zetrzeć- niestety był niedawno malowany i farba dobrze trzyma :) ale wykonawca zobowiązał się do jego usunięcia. Poza tym wjazd od strony 1 maja będzie przebudowany więc potem będzie łatwiej :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-11-02, 14:22   

GNOM napisał/a:
Pas dla taksówek już nie obowiązuje- trzeba go tylko zetrzeć- niestety był niedawno malowany i farba dobrze trzyma ale wykonawca zobowiązał się do jego usunięcia.
Wyszło na moje :wink: Połówka placu od 1 Maja jest już całkiem zamknięta więc taksiarze przenieśli się na wspomniany pas (doskonale widoczny).

Zalecam ostrożność! Widziałem jednego miszcza wycofującego z końcówki pasa taxi (ledwie widocznego) na pas ruchu w stronę Trzech Kotwic :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Piotrek199214 


Wiek: 32
Dołączył: 11 Wrz 2007

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2010-11-02, 18:35   

Ja już tam maiłem taką sytuacje jechał jakiś cymbał bo inaczej powiedzieć nie można drugim pasem jak było kiedyś bo nie patrzy inteligent na znak i o mało co nie doszło do kolizji, gdybym nie zjechał to nie wiem co by było no ale są takie pustaki co jeżdzą na pamięć trąbią i jeszcze długimi cię ostrzegają. Szkoda słów no ale dobrze że nie stało się najgorsze.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dworcowym, na, organizacji, placu, ruchu, zmiana


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu