Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografia - wybór sprzętu
Autor Wiadomość
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

  Wysłany: 2010-10-30, 11:02   Fotografia - wybór sprzętu

Witam!
Dawno tu nie zaglądałem ;)

Szukam porad szczególnie wśród fotografów odnośnie zakupu sprzętu fotograficznego.
W przyszłości nie planuje zostać zawodowym fotografem, aczkolwiek nie mówię nie. Niestety nie mam zbyt wiele doświadczenia w tej branży. :) Mój dotychczasowy sprzęt do robienia zdjęć to był telefon SE k750i 2Mpx, aktualnie cykam fotki za pomocą LG KU990 5Mpx.

Moje wymagania odnośnie sprzętu.
- stabilizator obrazu
- cena wahająca się w granicach 1000,- zł.

Większych wymagań nie mam, może poza tym że z chęcią bym kupił w tej cenie lustrzankę 8) co zdaje mi się być niemożliwością rzeczy.
Z chęcią bym usłyszał porównania, oferty oraz możliwości.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-10-30, 13:21   Re: Fotografia - wybór sprzętu

Vento napisał/a:
- cena wahająca się w granicach 1000,- zł.

Większych wymagań nie mam, może poza tym że z chęcią bym kupił w tej cenie lustrzankę 8) co zdaje mi się być niemożliwością rzeczy.

Jest mozliwe, zerknij np. na Skapca, ale kupowanie lustrzanki bez obiektywu nie ma sensu :)

Moim zdaniem powinienes skupic sie na aparatach cyfrowych nazywanych superzoomami, hybrydami itp. gdzie zasieg ogniskowych po przeliczeniu na format 35mm bedzie z zakresu ok. 28 do 300mm.

Wiecej nie pomoge, bo uzytkuje niewiele aparatow i niespecjalnie interesuje sie nowosciami. Nie czuje sie kompetentny na tyle, zeby powiedziec np. Canon X to dobry aparat, a Nikon Y zly, a z googla mozesz sobie przeciez sam skorzystac.
Sa serwisy i strony, na ktorych mozna znalezc testy porownawcze roznych aparatow.

Mysle, ze rozsadnie bedzie, jesli wybierzesz sobie 2-3 modele aparatow, ktore Cie zainteresuja i dopiero wtedy pytaj.
Bo w obecnej formie, to jest tak, jakbys zapytal o samochod w jakims zakresie cen (ale nie wykluczasz, ze bedziesz kiedys rajdowcem)...
0 UP 0 DOWN
 
elopatryk 


Wiek: 35
Dołączył: 20 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-30, 16:07   

powiem tak... SONY NEX3, dołóż trochę, a nie będziesz zawiedziony. NEX-y to najlepsze co może Cię spotkać ;)
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2010-10-31, 09:22   

A co myślicie o Lustrzance Olympus E-450
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-01, 21:27   

Vento napisał/a:
A co myślicie o Lustrzance Olympus E-450

Kupujac taki zestaw, bedzie Ci brakowalo teleobiektywu.
Pytanie - czy zamierzasz dokupywac jakis dodatkowy sprzet i obiektywy, czy raczej myslisz o tym, zeby "kupic i miec spokoj"?
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2010-11-20, 21:36   

kupić i mieć spokój to świetne dobrane słowa ;]
Lumix DMC-FZ100

Ostatnio takie coś znalazłem hee
Spodobał mi się aparacik, aczkolwiek z zakupem muszę się wstrzymać ^^
Jak zwykle to w świecie bywa, wyskoczył pilniejszy wydatek ehh.


Takim sprzętem chyba można zrobić eleganckie zdjęcia, btw. ta funkcja 11 klatek/s robi na mnie wrażenie. Ciekawe czy to tak pięknie wygląda jak opisali ;>
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2010-11-21, 00:35   

Vento napisał/a:
Takim sprzętem chyba można zrobić eleganckie zdjęcia, btw. ta funkcja 11 klatek/s robi na mnie wrażenie. Ciekawe czy to tak pięknie wygląda jak opisali ;>

każdym można, kiedyś widziałem fotoblog chłopaka który trzaskał takie fotki Canonem A60 że głowa boli....
A zdjęcia seryjne 11kl/s - dobre , ale po co ? No chyba że do pochwalenia się taką funkcją, albo tak naprawdę do reporterki.

A po pierwsze fotograf, po drugie dobre szkło, po trzecie w miarę dobra puszka...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-21, 01:20   

Vento napisał/a:
Takim sprzętem chyba można zrobić eleganckie zdjęcia, btw. ta funkcja 11 klatek/s robi na mnie wrażenie. Ciekawe czy to tak pięknie wygląda jak opisali ;>

11 klatek na sekunde, to praktycznie film ;-D

Co do aparatu, to tak, jak wspomnialem wczesniej - superzoom to dobry wybor dla kogos, kto nie zamierza inwestowac w aparat. Na plenerach praktycznie nie jestem w stanie odroznic zdjec robionych takimi aparatami od zdjec z lustrzanek. Patrzac na dane techniczne i mozliwosci, to zastanawiam sie czy moja k10 nie odstaje od niego za bardzo :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: fotografia, sprzetu, wybor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu