Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-19, 19:26
[22 - 23.07.2006r.] Jarmark Średniowieczny
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-07-04, 14:47   [22 - 23.07.2006r.] Jarmark Średniowieczny

W dniach 22 i 23 lipca 2006r. na brzeskim Rynku odbędzie się Jarmark Średniowieczny.
W programie:
- pokaz walk rycerskich,
- występy artystyczne,
- koncerty,
- Teatr Płomieni,
- wykłady o średniowiecznym Brzegu,
- staropolskie jadło i napoje.

WSTĘP WOLNY :D

Serdecznie zapraszam :)
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-07-19, 08:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-07-04, 17:24   

A wiadomo przez kogo jest to organizowane? :> Nasza brzeska drużyna [a w zasadzie ryczyńska], ChPŚ z Oławy, czy jeszcze ktoś inny? :>
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-07-04, 17:26   

wiem tyle tylko ze beda chlopaki z lewina :D
0 UP 0 DOWN
 
Brodacz 
O_o



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-05, 22:20   

AAAAAA więc to będzie Lewinskie bractwo? Szkoda że nie nasza Ryczyńska drużyna bo chętnie bym znów zobacyzł ich w akcji. A ostatnim razem się spóxniłem :x
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-07-06, 14:45   

nie wiem jak i kto tam bedzie
ale wiem ze lewin bedzie :P
0 UP 0 DOWN
 
wiher74 


Dołączył: 29 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-08, 19:21   

Nasze bractwo też prawdopodobnie będzie, nic się nie martw :D
0 UP 0 DOWN
 
wiher74 


Dołączył: 29 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-12, 19:21   

Jest już oficjalny plakat reklamujący jarmark http://brzeg.pl/pliki/File/plakat-jarmark.jpg
0 UP 0 DOWN
 
Marek Kajdas 


Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-07-12, 22:02   

Inez napisał/a:
W dniu 22.07.2006r. na brzeskim Rynku odbędzie się Jarmark Średniowieczny.
W programie:
- pokaz walk rycerskich,
- występy artystyczne,
- koncerty,
- Teatr Płomieni,
- wykłady o średniowiecznym Brzegu,
- staropolskie jadło i napoje.


KTO CO i dlaczego. Czy są Ci ludzie w forum?

Jeśli ich nie ma, to DLACZEGO ICH NIE MA?

U nas są w Oświęcimiu, ale to mało.
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-07-13, 08:52   

O.o ChPŚ będzie. Na ich walkach na pewno mnie nie zabraknie :mrgreen:

A Drużyna Ryczyńska w końcu będzie czy nie? :>

No i kiedy Lewin ma swój pokaz, ktoś wie?

ps. Mówie wam, przyjdźcie jak ChPŚ będzie miał pokaz, będzie na co popatrzeć :D Jeszcze żeby tylko Byku był to już w ogóle O.o :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Marek Kajdas 


Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-07-13, 09:13   Re: [22.07.2006r.] Jarmark Średniowieczny

Inez napisał/a:
W dniu 22.07.2006r. na brzeskim Rynku odbędzie się Jarmark Średniowieczny.
W programie:
- pokaz walk rycerskich,
- występy artystyczne,
- koncerty,
- Teatr Płomieni,
- wykłady o średniowiecznym Brzegu,
- staropolskie jadło i napoje.

WSTĘP WOLNY :D

Serdecznie zapraszam :)



Co właściwie macie miejscowego, jakie drużyny, stowarzyszenia, fundacje, nieformalne grupki pasjonatów w tej tematyce? Macie stare miasto, barwną historię i trzeba to rozwijać pod kątem turystycznym. Nie chodzi tylko o jednodniowy "jarmark" dla gawiedzi, ale o zamianę tego w kasę dla mieszkańców gminy, w podatki do budżetu gminy.

Knajpy macie takie jak w Krakowie? W piwnicach, fortach, kamienicach z XIII wieku... Do tego silne środowisko muzyczne, galerie, teatry, kabarety. To cały przemysł, z tego w Krakowie żyje kilkadziesiąt tysięcy ludzi.. tyle ile liczy cały Brzeg.

Co można zrobić żeby miasto zarabiało całe lato?

To proste.
Stawiacie obóz wojskowy koło miasta tuż. W nim noclegi, knajpy, teatry itd Wszystko pod namiotami, czy w domkach "składanych". Całe drugie miasto. Nawet baseny. Turniej rycerskie codziennie, inscenizacja walk, liczne atrakcje. 100 tys osób co roku może przyjeżdżać przez dwa miesiące. Będą nocować, wcinać, pić, bawić się, wydawać pieniądze.

Można też zrobić "jarmark", a na drugi dzień będzie codzienna szarość... bieda. Nuda...
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-07-13, 09:43   

Marek Kajdas napisał/a:
Co właściwie macie miejscowego, jakie drużyny, stowarzyszenia, fundacje, nieformalne grupki pasjonatów w tej tematyce? Macie stare miasto, barwną historię i trzeba to rozwijać pod kątem turystycznym. Nie chodzi tylko o jednodniowy "jarmark" dla gawiedzi, ale o zamianę tego w kasę dla mieszkańców gminy, w podatki do budżetu gminy.

Knajpy macie takie jak w Krakowie? W piwnicach, fortach, kamienicach z XIII wieku... Do tego silne środowisko muzyczne, galerie, teatry, kabarety. To cały przemysł, z tego w Krakowie żyje kilkadziesiąt tysięcy ludzi.. tyle ile liczy cały Brzeg.

Co można zrobić żeby miasto zarabiało całe lato?

To proste.
Stawiacie obóz wojskowy koło miasta tuż. W nim noclegi, knajpy, teatry itd Wszystko pod namiotami, czy w domkach "składanych". Całe drugie miasto. Nawet baseny. Turniej rycerskie codziennie, inscenizacja walk, liczne atrakcje. 100 tys osób co roku może przyjeżdżać przez dwa miesiące. Będą nocować, wcinać, pić, bawić się, wydawać pieniądze.

Można też zrobić "jarmark", a na drugi dzień będzie codzienna szarość... bieda. Nuda...



Heh, to się wszystko tak ładnie mówi.

Po krótce Ci napisze co i jak.

Co do ostatniej części [z tym obozem] to jest tak. Pomysł fajny ale: brakuje ludzi do tego, brakuje chęci u tych ludzi, brakuje na to kasy itd. itp. Można tak wymieniać. Każdy z tych czynników musi być, bo innaczej wszystko upadnie. Ciężko mi to sobie wyobrazić w jakimś większym mieście, a co dopiero w naszym Brzegu.
Prawda jest taka, że jedynym podmiotem, który przejawia jakąkolwiek inicjatywę w tym mieście jest to Forum :| [A co z resztą? :/ ]

Część środkowa Twojej wypowiedzi [odnośnie knajp]
Nie, nic tu nie ma :/ Było kilka, ale...
Była świetna knajpa Karczma. Byłem przedwczoraj ze znajomymi - było strasznie. Miejsce bardzo klimatowe, wszystko z drewna [ławy, stoły, drewniane filary], witrażowe okna. No świetny wystrój! I przy czym siedzieliśmy... przy Liroy'u __-__" Żenada. Gdyby nie moja doborowa kompanija to patol straszny by był.
Druga knajpa - Komoda. Starą meliniarnie ktoś przerobił na to ciekawe miejsce. Tylko że żuliki którzy w tej kanjpie pili nie zapomnieli miejsca i dalej tam przychodzą. Po fajnym początku, z powrotem się zrobiło jak kiedyś. Wczoraj tam siedzieliśmy [jako że w Karczmie było beznadziejnie] i co. Badziewna obsługa. Pani by nas po ryjach wytrzskała chętnie zamiast sprzedać piwo. A owo piwo lała też z dużą niechęcią. Ja płace za 0,5 a pani jakoś nigdy do tego 0,5 nie dolała [ a przy naszym stoliku z dobrych 12 kufli stało]. No i mili panowie którzy tam przesiadują. Gapią się na nasze panie, aż ślina im leci :P I jak nie dać takie w ryj. Ogólnie strasznie :P

Takiego rodzaju knajpy jak piszesz nie ma. Chłopaki z Oławy [z bractwa rycerskiego, które było połączone z brzeskim bractwem] chcieli zrobić na zamku knajpe! No wspaniały pomysł! I co, zaczęliśmy nawet porządkować pomieszczenie.... i na tym się skończyło.


A co do bractw. No było kiedyś w Brzegu. Bardzo fajne bractwo! Naprawde niezła ekipa ludzi! Na zamku coroku odbywały się turnieje! I co, i bractwo upadło. Z jakich przczyn, to już nie ma co się zagłębiać. Ale trzeba napisać że zawsze ciężko nam było. Pieniędzy dla bractwa nigdy jakoś nie było. Mieliśmy piwnice na zamku do dyspozycji, za pomoc przy pracach na zamku. Ale już trzeba było szukać sobie samemu sponsorów jeśli przychodził turniej i trzeba było to opłacić. A gdzie pieniądze na uzbrojenie [nowe miecze, tarcze, kolczugi, płyty, łuki, strzały itd. itp] Sami tego nie kupimy. Dużo dało się zrobić, ale bez przesady. I tak było, że działaliśmy na tym co ktoś sobie uciłał czy sam sobie zrobił.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-13, 13:19   

W Łomzy jeden z moich przyjaciół od Fantasy zrobił takie coś:

www.grod.org

Można o tym pogadać na założonej przeze mnie grupie dyskusyjnej na Yahoo skupiającej ludzi interesujących się fantasy, szczególnie tematyką rycerstwa /z naciskiem na Armię Bretonni z WFB/. Link do grupy:

http://games.groups.yahoo.com/group/wfb-polska/

Z chęcią przyłączę się do bractwa, z chęcią przyczynię /lub spróbuję/ się do jego reorganizacji. Wiem co nieco o Waszych problemach, brat kumpla był z Wami, wiem co nieco o ruchu w Polsce, ponoć sam się urodziłem z zakutym łbem ;P:).

Jakiś czas temu poruszyłem tu wątek Księstwa Brzeskiego, wokół ktorego można narobić trochę szumu. Ja mam trochę figurek WFB w barwach Brzegu, INTEGRACJA... brakuje nam INTEGRACJI i porozumienia. Przełamania bariery pokoleniowo środowiskowej, przełamania agresji rodzącej się na widok wzajemnych "wad" danego środowiska bądź pokolenia.
Tutaj Marek ma IMHO rację.

Temat budowy podobnego grodu w Brzegu też chcę zapodać jako temat do rozwagi. Jest on w moich wizjach dość ostro ugruntowany, nawet miejsca mam upatrzone :) .
Niestety brakuje u nas Stowarzyszeń. Na przeszkodzie stoi Polskie Prawo, które nakazuje zebranie minimum 15tu osób do organizacji Stowarzysznia. W niektórych krajach wystarczą 2 lub 3 osoby. To kolejny sposób na wygaszania inicjatyw społecznych i niezależnych.
Muszę w końcu przestać pisać za dużo na forum i denerwować ludzi i skończyć ten rozbudowany na maksa Statut wyimaginowanej póki co organizacji... Muszę :) . Zrobię /robię.../.

Niech żyje Król... eee znaczy Pozdrawiam :) .

Franek vel Duc de Rivage

PS
Proponuję wątek rycerski jako zalążek Nowego Bractwa na Forum.
0 UP 0 DOWN
 
Marek Kajdas 


Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-07-13, 13:59   

Cytat:
Była świetna knajpa Karczma. Byłem przedwczoraj ze znajomymi - było strasznie. Miejsce bardzo klimatowe, wszystko z drewna [ławy, stoły, drewniane filary], witrażowe okna. No świetny wystrój! I przy czym siedzieliśmy... przy Liroy'u __-__" Żenada


Zróbcie dział w forum KNAJPY i wątek o każdej z nich. Ich szefowie, pracownicy będą czytać nasze pomysły, uwagi, skargi. Takiej muzy nie może być w knajpie KARCZMA. Ludzie szukają KLIMacików. To musi być spójne. Stylistę tam posłać o klimatowych knajp który ma doświadczenie WIELKIE, muze zmienić i knajpa jak trze. Muza na żywo. To jest ważne. Najmniejsza nawet kawiarnia w Krakowie ma swoich przyjaciół, ktorzy grają, np gitarzystę, skrzypaczkę itd

Derian napisał/a:
Druga knajpa - Komoda. Starą meliniarnie ktoś przerobił na to ciekawe miejsce. Tylko że żuliki którzy w tej kanjpie pili nie zapomnieli miejsca i dalej tam przychodzą. Po fajnym początku, z powrotem się zrobiło jak kiedyś. Wczoraj tam siedzieliśmy [jako że w Karczmie było beznadziejnie] i co. Badziewna obsługa. Pani by nas po ryjach wytrzskała chętnie zamiast sprzedać piwo. A owo piwo lała też z dużą niechęcią. Ja płace za 0,5 a pani jakoś nigdy do tego 0,5 nie dolała [ a przy naszym stoliku z dobrych 12 kufli stało]. No i mili panowie którzy tam przesiadują. Gapią się na nasze panie, aż ślina im leci :P I jak nie dać takie w ryj. Ogólnie strasznie


To samo co poprzednio, knajpa musi miec niesamowity styl, żywą muzykę, codziennie inna muzyka (np dzień rockowy, dzień folkowy, muza poważna) i swój TARGET, jak wywalić żuli? Policja codziennie, jeśli trzeba to kosztowna izba wytrzeźwień za 300zł i ceny alkoholi podnieść do cen krakowskich 7 zł za piwo. Zamiast chlać po cztery piwa, ludzie mogą wciągu wieczora wypić DWA tylko, z korzyścią dla głowy, kasa taka sama. Wątroba zdrowa, brak kaca. Ceny alkoholu ważna sprawa. I tępić picie własnego alkoholu, wywalać za to.

Cytat:
Takiego rodzaju knajpy jak piszesz nie ma. Chłopaki z Oławy [z bractwa rycerskiego, które było połączone z brzeskim bractwem] chcieli zrobić na zamku knajpe! No wspaniały pomysł! I co, zaczęliśmy nawet porządkować pomieszczenie.... i na tym się skończyło.


Wrócić warto do tej idei. Macie teraz forum, można to ogłosić. Załóżcie fundację są zdaje się ulgi w podatkach. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą, może też powoływać podległe jej podmioty gospodarcze. Może stowarzyszenie na bazie forumowiczów także. Ono powinno powstać i tak z celami rozwoju gminy, powiatu. Jest Was tu bardzo wielu, dacie radę. Moglibyście mieć własną knajpę rycerską, bo zamek wymaga klimatu odpowiedniego. Forumowa knajpa... niezłe. Jednak ja widziałbym to jako konsorcjum organizacji pozarządowych. Klub muzyczny, galerie, tańce, sztuka, randki w ciemno forumowiczów. Aktywizacja bezrobotnych, praca dorywcza dla studentów (barmani, kelnerzy, kucharze, bo jadło powinno być jak w porządnej knajpie) obok tego sieć powiązań gospodarczych.

1.Własne gospodarstwo rolne, młyn, gorzelnia, browar, winnica.

2. Piekarenka-cukiernia.

2. Warsztaty rękodzieła, pracownie artystyczne.

4. Budowanie sceny muzycznej - Brzeg zasłynie w całym opolskiem i nie tylko.

5. Umocnienie bractw rycerskich, historycznych.

KLUB. Tego Wam trzeba i trzeba takiego centrum każdej polskiej gminie. Mało gdzie jest coś takiego. Nuda... nuda... i ludzie uciekają z nudnych gmin. Klub da życie dla 1000 ludzi, najbardziej wartościowych ludzi w okolicach gminy.

Cytat:
Prawda jest taka, że jedynym podmiotem, który przejawia jakąkolwiek inicjatywę w tym mieście jest to Forum :| [A co z resztą?


To rozwijać forum. Może tak zrobić ulotki z opisem misji, filozofii tego forum i rozdać wszystkim mieszkańcom powiatu? Bo proponuję żebyście budowali FORUM POWIATOWE 0 to Was niesłychanie wzmocni. Dajcie każdej gminy po folderku chociaż, to pięć minut roboty. Yasiek do roboty, to myślę dobry pomysł. Skupić się w jednym forum, nie rozbijać powiatu na malutkie pora z parunastoma piszącymi ludźmi.

Brakuje organizacji pozarządowych naprawdę skutecznych, z młodymi presesami, z pasjonatami. Rozumiem Was. U mnie w gminie jestem uważany za oszołoma. Tu Wam mogę trochę doradzić, możemy porozmawiać. Chyba za bardzo jestem przed szeregiem, brak zrozumienia z lokalną społecznością młodych. Jednak Wy się rozumiecie, macie forum, powołajcie własne stowarzyszenie rozwoju miasta Brzeg i powiatu brzeskiego. To będzie taka WASZA agencja rozwoju i punkt wyjścia w wiele innych inicjatyw.

Kasę takie stowarzyszenie może legalnie zbierać ze zbiórek publicznych, płatnych sms z całego świata... Ludzie Wam pomogą. Wszystko musi być jednak legalne, uczciwe, prawdziwe. Wtedy rozwinie się też współpraca wreszcie z władzami, z budżetówką, z ośrodkami kultury w powiecie, ze szkołami, uczelniami, z innych organizacjami. Nikt nie chce wpółpracować np ze mną, bo jestem NIKIM, dla instytucji jestem wiejskim głupkiem, dla tych co mnie rozumieją - genialnym marzycielem - muszę powołać fundację pożytku publicznego, wtedy np sejm już nie będzie mnie zlewał :-P Tylko za co powołać fundację, kiedy moim kapitałem jest tylko myśl patriotyczna?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-13, 14:11   

Cytat:
Była świetna knajpa Karczma. <Ciach> bo jestem NIKIM, dla instytucji jestem wiejskim głupkiem, dla tych co mnie rozumieją - genialnym marzycielem - muszę powołać fundację pożytku publicznego, wtedy np sejm już nie będzie mnie zlewał :-P Tylko za co powołać fundację, kiedy moim kapitałem jest tylko myśl patriotyczna?


Po kolei. Kocham KRAKOW. Tak z raz w miesiącu wracają mi myśli, aby tam w końcu uciec, przeprowadzić się. To jedna z moich prywatnych wojen z samym sobą, z rzeczywistością.
Ale do rzeczy:

MARKU! Jedną z największych bolączek Brzegu jest to, że najbardziej pobudzająca życie kulturalne i społeczne /w tym też tworząca klimat knajp/ młodzież ucieka siłą rzeczy z Brzegu. Studiuje poza nim, między innymi też w Krakowie. Miasto nasze umiera, w zasadzie już jest martwe, chociaż ja należę do ludzi, którzy podobnie jak Ty na dnie popiołów dyjament dostrzegą. Brzeg, to nie Kraków. U nas wieczorami na ulichach ruch wymiera, nie istnieje chyba nawet zalążek tego, czym tętni nocny Kraków /a buuuu.../.
Jest kilku wizjonerów, którzy podobnie jak Ty... krzyczą, próbują. Ale tak jak sam napisałeś, mogą tylko krzyczeć. Bo co im zostało :) . Mają bardzo cenny kapitał, ale niestety na współczesnym rynku samorządności jest on bezwartościowy. Akcje spadły poniżej zera a ich posiadanie, a "niedajboże" przyznawanie się do posiadania jest czystym szaleństwem.
A co do "wiejskiego głupka" - hmm - ja tam jestem element lokalnego folkloru, często używałem tego sformułowania, chociaż czasami też pisałem podkupione od Andrzeja Czeczota "Wyoskowy Idyota" ;) .

Kiedy obchoidzisz urodziny - czy aby nie na przelomie stycznia i lutego?
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-07-13, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-16, 22:09   

W centrum miasta pojawiły się plakaty do tej imprezy. W tej chwili jest to już dwudniowa, rozbudowana /wg. rozpiski/ impreza z wieloma punkatmi programu. Idę poszukać programu on line.

F.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 07, 2006r, 22, 23, jarmark, sredniowieczny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu