Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Prokuratura w powiecie
Autor Wiadomość
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2011-03-11, 16:29   Prokuratura w powiecie

Coś takiego usłyszałem

http://www.radio.opole.pl...starostwie.html
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-11, 21:36   

Starostwo a dokładnie BCM sprawa przetargu na termomodernizację budynku szpitala ,który wgrała firma Energy .
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-11, 22:41   

Dokładnie to do prokuratury wpłynęło podejrzenie o popełnieniu przestępstwa przy procedurach przetargowych na remont BCMu i funkcjonariusze muszą wszcząć dochodzenie, czego skutkiem jest przesłuchanie pracowników Starostwa i zapoznanie się z dokumentami.

Przetarg jest informacją publiczną więc można się z nią zapoznać tutaj

Ciekawe, że rzecz (przesłuchania i "zabezpieczenie" dokumentów przez funkcjonariuszy) miała miejsce na przełomie miesięcy lutego i marca, a media dopiero teraz o tym informują. Coś mnie się widzi, że ktoś nie może doczekać się rozstrzygnięcia prokuratury i na wszelki wypadek powiadomił media :P
Prokuratura ma miesiąc na zapoznanie się z przekazanych przez Policję materiałów i podjęciu decyzji czy wszczynać czy nie wszczynać śledztwa. Biorąc więc pod uwagę, że funkcjonariusze byli w Starostwie na przełomie miesięcy to już niebawem powinna być decyzja.
0 UP 0 DOWN
 
jareckirr 



Wiek: 57
Dołączył: 28 Sie 2006

UP 6 / UP 7



Wysłany: 2011-03-12, 17:44   

Ciekawe skąd radny SLD ma takie szczegółowe informacje dotyczące wszczęcia procedury ścigania w
w/w sprawie.
Może na posiedzeniach zarządu towarzysz Skowron referuje tom i owo.
0 UP 0 DOWN
 
tato 



Wiek: 95
Dołączył: 02 Kwi 2010

UP 211 / UP 55



Wysłany: 2011-03-12, 17:56   

Jeżeli dobrze się doczytałem, to gwarancja może być tylko 36 miesięcy :?
Ciekawe, to już na lodówkę w sklepie dają chyba więcej ?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-12, 22:13   

jareckirr napisał/a:

Ciekawe skąd radny SLD ma takie szczegółowe informacje dotyczące wszczęcia procedury ścigania w


A przepraszam, która z informacji jest jakoś szczególnie szczegółowa? O tym kiedy funkcjonariusze byli w Starostwie można usłyszeć u każdego fryzjera i w każdej aptece w Brzegu - w Starostwie pracują ludzie a ta informacja nie jest tajna.
O tym jak wygląda procedura przy zgłaszania podejrzenia popełnienia przestępstwa wiem z własnego doświadczenia.
Opis przetargu jest na stronie internetowej BIP'u Starostwa Powiatowego w Brzegu. Chyba, że ktoś nie wie do czego służy BIP i uważa go za wiedzę tajemną.

Reasumując - kompletnie nietrafiona insynuacja. Do tego niesmaczna.

Porównując daty można pokusić się o stwierdzenie, że wzmiankowany towarzysz Skowron był wówczas Prezesem Elektrowni Opole. Jak wiadomo Grupa PGE do której należy EO jest w większości własnością Skarbu Państwa więc Pan Skowron raczej powinien być kojarzony z partią obecnie rządzącą - czyli z PO.

Moje zdanie jest takie: prokuratura, a raczej służby: Policja, CBA, CBŚ, etc. są od tego żeby sprawdzać, a jednostki samorządu w tym Starostwo aby inwestować w takie budynki użyteczności publicznej jak szpitale. nie doszukiwałbym się w tym sensacji - chyba, że czynności funkcjonariuszy coś wykażą, prokuratura postawi zarzuty i Sąd kogoś ukarze.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-03-13, 08:37   

Bartek T napisaŁ;
"Dokładnie to do prokuratury wpłynęło podejrzenie o popełnieniu przestępstwa przy procedurach przetargowych na remont BCMu i funkcjonariusze muszą wszcząć dochodzenie, czego skutkiem jest przesłuchanie pracowników Starostwa i zapoznanie się z dokumentami"
"Prokuratura ma miesiąc na zapoznanie się z przekazanych przez Policję materiałów i podjęciu decyzji czy wszczynać czy nie wszczynać śledztwa"

Z analizy tekstu Bartka T wynika,że funkcjonariusze wszczęli dochodzenie,przesłuchali świadków ,a prokuratura ma miesiąc czasu na podjecie decyzji czy nie wszczynać śledztwa.
Moja interpretacja artykułu z „Radia Opole” jest nieco odmienna.

Komenda Wojewódzkiej Policji w Opolu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu prowadzi śledztwo w sprawie przetargu bądź przetargów organizowanych przez starostwo. Na podstawie postanowienia o żądaniu wydania rzeczy;o przeszukaniu w Starostwie Powiatowym w Brzegu funkcjonariusze KWP zabezpieczyli stosowne dokumenty.
Śledztwo prowadzone jest w sprawie/in rem/co oznacza ,iż nikomu nie przedstawiono zarzutów.
Z uwagi na dobro śledztwa,nie udziela się bliższych informacji.
Starosta w rozmowie z redaktorem stwierdził,że chodzi o przetarg na termomodernizację szpitala,że jest to donos,wszystko było legalne,przetarg odbył się i jest wyłoniony wykonawca.W takim razie mogę tylko pogratulować poczucia humoru Staroście.
Zaś z art. w NTO wynika,że dokumentacja została również zabezpieczonona w BCM.

http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/874146849
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-13, 16:31   

I na czym polega "odmienność" tego co napisałem od tego co później?
0 UP 0 DOWN
 
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-13, 19:28   

excuse me
jestem w USA
bardzo zdziwiona ze to cos z epoki srodkowego Gomulki
jeszcze stoi na Mossora
a juz to ocieplac to faktycznie grubsza afera :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-14, 00:13   

Ocieplenie "tego czegoś z epoki Gomułki" zakwalifikowało się do zwrotu części kosztów z UE.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-03-14, 07:54   

Odpowiedź dla Bartka T.
Organy powołane do ściganie posiadając informacje o ewentualnie popełnionym przestępstwie/czy to z zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa,anonimu,donosu / nie mając precyzyjnych informacji ,przeprowadzają tzw. „czynności sprawdzające”.Celem ich jest sprawdzenie w terminie 30 dni ,czy w ogóle dopuszczalne jest wszczęcie dochodzenia bądź śledztwa. Po tym terminie
organy prowadzące czynności wydają postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia czy śledztwa, bądź wydają postanowienie o jego wszczęciu.
Oczywistym chyba jest ,że w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa organy nie muszą przeprowadzać czynności sprawdzających ,wydając postanowienie o wszczęciu dochodzeni bądź śledztwa.

W swoim poście Bartek T napisał,że „funkcjonariusze muszą wszcząć dochodzenie....” a następnie
„Prokuratura ma miesiąc na zapoznanie się z przekazanych przez Policję materiałów i podjęciu decyzji czy wszczynać czy nie wszczynać śledztwa”
To ja się pytam Bartka T:
czy policja prowadzi w tej sprawie czynności sprawdzające czy dochodzenie bądź śledztwo ,o jakim „miesiącu prowadzenia czynności” pisze ?,bowiem w przypadku wszczętego śledztwa termin jego ukończenia wynosi 90 dni.
0 UP 0 DOWN
 
ania111 



Wiek: 61
Dołączyła: 16 Wrz 2010

UP 19 / UP 5



Wysłany: 2011-03-14, 09:02   

riccardo napisał/a:
W takim razie mogę tylko pogratulować poczucia humoru Staroście.



Nie bardzo rozumiem o co chodzi ??
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 63
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2011-03-14, 22:26   

Bartek T. napisał/a:
Reasumując - kompletnie nietrafiona insynuacja. Do tego niesmaczna.

Bartek a znasz jakieś smaczne insynuacje?
Chyba cofasz się do tyłu.hehehe
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 63
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2011-03-14, 22:27   

Bartek T. napisał/a:
Reasumując - kompletnie nietrafiona insynuacja. Do tego niesmaczna.
Bartek T. napisał/a:
Reasumując - kompletnie nietrafiona insynuacja. Do tego niesmaczna.

Bartek a znasz jakieś smaczne insynuacje?
Chyba cofasz się do tyłu.hehehe
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-15, 21:54   

riccardo napisał/a:
czy policja prowadzi w tej sprawie czynności sprawdzające czy dochodzenie bądź śledztwo ,o jakim „miesiącu prowadzenia czynności” pisze ?,bowiem w przypadku wszczętego śledztwa termin jego ukończenia wynosi 90 dni.


Kto sprawę prowadzi i czy to się nazywa dochodzenie, czy śledztwo czy czynności wyjaśniające czy jakkolwiek inaczej to nie do mnie pytania. Jeśli ktoś wysłał do prokuratury podejrzenie o popełnieniu przestępstwa to Prokuratura - chcąc nie chcąc - musi wszcząć czynności, za pomocą np. Policji. Prokuratura na podjęcie decyzji co z tym zrobić: umorzyć czy wyjaśniać ma miesiąć. I tylko tyle miałem na myśli.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: powiecie, prokuratura


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu