Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Ul. Reja dokonuje żywota
Autor Wiadomość
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 12:08   

dlaczego ? sprawa się toczy jeszcze nie wiadomo czy firma zostanie skazana jako wykonawca bubla czy tez na fazie projektow i reszty padlo po stronie miasta.

Wiec dziala dalej bo pewnie jest konkurencyjna cenowo co nie oznacza ze kiepska
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-04, 12:23   

Skoro firma jest ok.,to kto zawinił?
Czy Miasto wyznaczyło swojego kierownika budowy bądż inspektora nadzoru?
Jeżeli tak,to czy wymienieni odebrali roboty dokonując odpowiednich wpisów w dzienniku budowy?
Do tej pory wiadomo,że Burmistrz podał sprawę do Prokuratury.
Jaki jest jej etap,czy ktoś ma zarzuty ,jeżeli tak to kto i jakie?
Coś sprawa przycichła,nikt nie chce jej upublicznienia,dlaczego?
Pewnie wkrótce się dowiemy.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-04, 12:29   

oby oby :) jestem ciekaw jak sie skonczy hehe
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-04, 13:51   

Firma która przystępuje do przetargu musi przedłożyć dokumenty o niekaralności ,złożyć oświadczenie ,że przeciwko niej nie toczy się postępowanie.
Skoro w Namysłowie owa firma wygrała przetarg,to może oznaczać,że brzeska prokuratura
winnego zaniedbań szuka w innym kierunku .
Szkoda ,gdyby tak było ,miasto może stracić kilka złotówek.....
A kto winien?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-04, 14:06   

riccardo napisał/a:
A kto winien?


Pewnikiem /PRZE/Radny... Wszystko zawsze było przez niego wg niektórych mediów...

Oczywiście ironizuję, Panie Przeradny. Zdaje się, że ma Pan następców ;) .
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-04, 14:46   

riccardo napisał/a:
A kto winien?


Ja nie! Kto jeszcze? Może będzie winien ten, co odpisze na samym końcu.
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-02-04, 19:36   

szrrrek napisał/a:
riccardo napisał/a:
A kto winien?


Ja nie! Kto jeszcze? Może będzie winien ten, co odpisze na samym końcu.


Przyznaję - jestem winien.
Wyborca... :(
Nie wybierałem tych co rządzili wcześniej - nie było kogo wybierać :( ...teraz zresztą też... :(
0 UP 0 DOWN
 
beldin 


Wiek: 53
Dołączył: 02 Lip 2006

UP 14 / UP 3



Wysłany: 2011-02-06, 08:22   

jak widze tu teksty o ukladaniu kostki granitowej na 2cm piasku to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac, jak sie na czyms nie znasz to nie pisz
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2011-02-06, 21:06   

Franco Zarrazzo napisał/a:
riccardo napisał/a:
A kto winien?


Pewnikiem /PRZE/Radny... Wszystko zawsze było przez niego wg niektórych mediów...

Oczywiście ironizuję, Panie Przeradny. Zdaje się, że ma Pan następców


He, he. Jakiś profetyczny Franco jesteś. Poczytaj poniżej fragmenty wystąpienia, jakie na najbliższej sesji ma wygłosić burmistrz.
Niestety w poprzedniej kadencji nastąpiło całkowite psucie dochodów gminy, gdyż część radnych podejmując decyzje w sprawie swoich wniosków czy propozycji uchwał całkowicie nie brała pod uwagę strony kosztów, a więc znalezienia środków finansowych na pokrycie skutków tych decyzji. Kuriozalną była w tym zakresie poprawka do projektu uchwały zgłoszonego przez Burmistrza dotyczącego urealnienia opłat czesnego w przedszkolach. Poprawka wniesiona przez radnego Platformy Obywatelskiej i Stowarzyszenia Młody Brzeg całkowicie pozbawiona była jakiejkolwiek analizy skutków dodatkowych kosztów tej decyzji. Ponadto o stosunku części ówczesnych radnych do finansów gminy, świadczy najlepiej fakt komentowania tej decyzji radnych przez jednego radnego w czasie przerwy w sesji mówiącego: „Niech się teraz Burmistrz martwi skąd na to wziąć pieniądze”. Przypomnę, że tamta decyzja kosztuje miasto około 400.000 zł rocznie dodatkowych wydatków, ponoszonych tylko, dlatego, że gdy rodzice nie przyprowadzą dziecka do przedszkola to za to niewykorzystane miejsce płaci gmina. To były te „cudowne” populistyczne propozycje, za głupotę, których płacą wszyscy podatnicy.

Podatki i opłaty lokalne
Niestety w poprzedniej kadencji psucie dochodów gminy, dotyczyło również sfery podatków i opłat lokalnych. Przykładem jest chaotyczna i bezsensowną zmiana w uchwale o opłacie targowej. Jest to jaskrawy przykład destabilizowania finansów miasta na rzecz dochodów kilku wybranych przedsiębiorców. Przypomnę, że poprzednio na placach targowych płacono opłatę w wysokości 1,50 zł za 1m2 powierzchni handlowej. Czyli np. handlując na 10m2 płacono 15 zł dziennie opłaty targowej na rzecz miasta. Poprawka zgłoszona przez ówczesnego radnego Andrzeja Ogonka, a popierana przez radnych między innymi Platformy Obywatelskiej wraz z ówczesnym przewodniczącym Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego, panem Grzegorzem Chrzanowskim, przyjęta została przez poprzednią Radę. Doprowadziła ona do tego, że obecnie, jeżeli osoba handlująca sprzedaje towary rozłożone na swoich stołach lub bezpośrednio z ziemi to w omawianym wyżej przypadku nadal płaci 15zł dziennie. Jeżeli osoba taka wydzierżawi stół od zarządcy lub właściciela terenu to płaci nie 15zł, a 1zł lub 2zł dziennie bez względu na wielkość stołu. Ewidentnie widać, że poprawka ówczesnego radnego Andrzeja Ogonka, a poparta przez 9 radnych miejskich jednoznacznie daje dodatkowe dochody osobie będącej właścicielem lub zarządcą nieruchomości targowej, a nie osobie handlującej. Ba wręcz „wymusza” dzierżawienie i wykorzystywanie stołów zarządcy lub właściciela. Jak widać „lobbystów” można znaleźć nie tylko w Sejmie i sprawa nie musi dotyczyć jedynie ustawy hazardowej, a może opłaty targowej. Dlatego w tym roku i to już od początku roku należy zacząć pracę nad ustaleniem podatków i opłat targowych jednakże broniąc się przez wpływami „lobbystów” i podobno niezależnych „radnych - dziennikarzy” czy „dziennikarzy”.

Gospodarka nieruchomościami
Większość zadań gospodarki nieruchomościami umiejscowiona jest w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Jednakże gospodarka nieruchomościami to także obrót nieruchomościami, ale i ustalanie poziomu opłat. W tym zakresie należy również uaktualnić wszystkie wielkości opłat tam gdzie gmina ma możliwość wpływu na ich wielkość. Ponadto koniecznym jest sprzedaż tych nieruchomości miejskich, na które są chętni nabywcy, a które są zbędne dla realizowania miejskich funkcji. Decyzje te muszą być podejmowane bez zbędnej zwłoki. Nie może być tak jak w poprzedniej kadencji, gdy decyzja radnych odwlekana była miesiącami, aż minęła koniunktura cenowa i potencjalni nabywcy wycofali się. Przypominam o tym, bowiem w poprzedniej kadencji niektórzy radni propagowali działania, moim zdaniem, sprzeczne z interesem gminy, a oni dumni byli zasiadania w tej kadencji, w której oddano najbardziej wartościowe tereny sąsiedniej gminie, albo notorycznie unikali podejmowania jakichkolwiek decyzji kierując rozwiązanie problemu do komisji, które często nigdy nie podejmowały decyzji.

Rada Miasta
Nie sposób nie wspomnieć o relacjach z Radą Miejską, jako organem stanowiącym i kontrolnym. Z mojej strony relacje te będą relacjami partnerskimi. Jednakże cały problem jest w tym, że obie strony muszą mieć takie same oczekiwania. Obecnie widać, że ze strony większości radnych miejskich będzie tak długo oczekiwana współpraca, a nie pomówienia, konflikty czy wręcz szkalowanie władz miasta, pracowników urzędu, czy też destrukcyjne działania w postaci nie podejmowania decyzji. Po miesiącu współpracy z Radą Miejską obecnej kadencji widać wolę działania na rzecz gminy miasto Brzeg. Świadczy o tym chociażby praca nad projektem budżetu miasta Brzeg. Przypomnę, że cztery lata temu, będąc w podobnej sytuacji, ówczesna Rada Miejska pod przewodnictwem pana Andrzeja Ogonka prace nad projektem budżetu miasta rozpoczęła dopiero po dwu miesiącach, postępując zgodnie z zasadą: „co można zrobić dzisiaj zrób to jutro, po co dziś się męczyć”. Liczę na to, że w tej kadencji Rady, nie będą znajdowały aplauzu pomówienia kierowane w stronę Burmistrza Miasta, czy też urzędników miejskich, a wyzwiska dotyczące bufonady, arogancji, czy też wynaturzenia Burmistrza będą szybko potępione przez wszystkich.



Dziękuję za uwagę.

/-/
Wojciech Huczyński
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-07, 08:27   

(prze)radny napisał/a:
He, he. Jakiś profetyczny Franco jesteś. Poczytaj poniżej fragmenty wystąpienia, jakie na najbliższej sesji ma wygłosić burmistrz.


Przeczytałem... ech.

Czy od razu można przygotować interpelację i protest biedoty sprzedającej na hali targowej jakieś starocie, używaną odzież i etc ?

Aż sobie wydrukuję i przejdę po tych rekinach finansjery, próbujących zarobić na sprzedaży skarpetek, pończoch i kaleson, stojąc często w zimnie, mrozie i deszczu.

Czy Ojciec Miasta ma na myśli wszystkich przedsiębiorców, zajmujących się organizacją handlu na wolnym powietrzu?

Dziękuję, Panie Senatorze :) .

EDIT: W mediach ogólnopolskich mamy tematy zastępcze: Smoleńsk, Kubica, Krzyż.

W lokalnych nadal Puszczewicz, Ogonek i radni PO. A protest 12 gniewnych... piękne świadectwo poszanowania demokracji przez tę opokę zbudowaną na ludziach, będących wyrocznią i wzorcem do naśladowania w kwestiach etycznych, moralnych i życiowych.
Popłakałem się...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-07, 08:31, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-07, 10:12   

Mam jeszcze prośbę - Panie Senatorze - czy mógłby Pan informować o terminach sesji Rady Miasta regularnie i z kilkudniowym wyprzedzeniem?

Z góry serdecznie dziękuję
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-02-07, 10:25   

(prze)radny napisał/a:
Liczę na to, że w tej kadencji Rady, nie będą znajdowały aplauzu pomówienia kierowane w stronę Burmistrza Miasta, czy też urzędników miejskich, a wyzwiska dotyczące bufonady, arogancji, czy też wynaturzenia Burmistrza będą szybko potępione przez wszystkich.


to już chyba z historii znamy :x
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-07, 13:45   

Przeczytałem z uwagą wystąpienie Burmistrza i nie wiem ,czy smiać się czy płakać?
Zobaczę co zrobią radni?
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2011-02-13, 18:41   

riccardo napisał/a:
Przeczytałem z uwagą wystąpienie Burmistrza i nie wiem ,czy smiać się czy płakać?
Zobaczę co zrobią radni?


Nie sądzę, byś przeczytał całość wystąpienia, którego podczas sesji burmistrz jednak nie odczytał. Radni mimo to trochę podyskutowali. Całość tekstu burmistrza możesz przeczytać mój blog lub Kurier Brzeski

Franco. Niedługo na oficjalnej stronie miasta powinien zawisnąć plan pracy RM, w którym są podane terminy kolejnych sesji.
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2011-02-26, 20:06   

riccardo napisał/a:
Przeczytałem z uwagą wystąpienie Burmistrza i nie wiem ,czy smiać się czy płakać?
Zobaczę co zrobią radni?


O tym co zrobili radni można przeczytać [URL=przeradny.blogspot.com]mój blog[/URL]

Franco napisał:


Mam jeszcze prośbę - Panie Senatorze - czy mógłby Pan informować o terminach sesji Rady Miasta regularnie i z kilkudniowym wyprzedzeniem?

Informuję uprzejmie, że najbliższa sesja Rady Miejskiej rozpocznie się o godzinie 10.00 w piątek, 4 marca.
Ostatnio zmieniony przez (prze)radny 2011-02-26, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dokonuje, reja, ul., zywota


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu