Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Rekordziści – już po 3 sesjach zapragnęli zmian?
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2011-01-22, 11:21   Rekordziści – już po 3 sesjach zapragnęli zmian?

Polityczna awantura w Radzie Miasta Brzeg. To prawdopodobnie ewenement na skalę chyba całego kraju. Już po trzech sesjach grupa radnych chce zmiany przewodniczącego. Radni Platformy Obywatelskiej z Brzegu złożyli wniosek o odwołanie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzegu Mariusza Grochowskiego.
więcej na www.panorama.info.pl
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-22, 18:36   

Ciężkie jest życie bez władzy. :lol:
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2011-01-26, 15:11   

Nie udało się :)
Przegrana 6 do 12. Przyznać, kto z POlicbiura nie głosował? Chyba że nie było jedynego Młodego Radnego?
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2011-01-26, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-26, 16:02   

Dla mnie cały ten wniosek i ta sesja to sen pijaka:
Najpierw nie wiadomo było na pewno co co chodzi - dlaczego Przewodniczący miałby być odwołany.
Później jeden z wnioskodawców w wywiadzie raczył stwierdzić, że Po chodzi to to, że powinno mieć wiceprzewodniczącego RM - że taki gest powinien być wykonany - to dlaczego odwołują Przewodniczącego skoro chodzi im o Wice?
Dzisiaj otrzymaliśmy na sesji uzasadnienie z którego dowiedzieliśmy się, że Przewodniczący działa niezgodnie z prawem - tak w skrócie. Ciekawe, że jedne zapisy uchwały na którą powoływali się wnioskodawcy były przywoływane, a inne nie. Jednym z ciekawych zarzutów, były fakt, że Przewodniczący Rady nie "inicjuje" posiedzeń Komisji. Choć Komisje mają swoich Przewodniczących, odpowiedzialnych za ich prace.
Na sesji jeden z wnioskodawców stwierdził, że wniosek o odwołanie Przewodniczącego nie jest po to aby odwołać Przewodniczącego :shock: Chodzi o zwrócenie uwagi na to że istnieje "opozycja" - czytaj PO plus dodatek w postaci jednego radnego ze Stowarzyszenia Młody Brzeg.
Na końcu dowiedzieliśmy się, że Komisja Rewizyjna powinna w większości składać się z członków PO :x Co jest o tyle dziwne, że Ustawa o Samorządzie Gminnym określa kto tworzy komisję rewizyjną: w jej skład wchodzą radni w tym przedstawiciele wszystkich Klubów. Co prawda na dzień dzisiejszy Klubów jest 2, ale w skład Komisji Rewizyjnej wchodzą przedstawiciele wszystkich komitetów Wyborczych z których pochodzą wybrani radni z wyjątkiem SMB. Żeby było ciekawiej, radnych z PO w Komisji Rewizyjnej jest dwóch. A do tego Przewodniczący tejże Komisji także jest z PO. Ale jak można było usłyszeć - powinna być przewaga Platformy w Komisji Rewizyjnej, chociaż Ustawa o Samorządzie Gminnym mówi co innego. Ustawę można - nazwijmy to - nagiąć, to już nie jest niezgodne z prawem. Logika Kalego :P
Generalnie uzasadnienie nikogo poza przekonanych nie przekonało, co zresztą przewidzieli wnioskodawcy twierdząc że odwołanie nie jest po to aby odwołać.
W głosowaniu nie brało udziału trzech radnych: radny Pikor - w ogóle nieobecny, radny Hawrylów - wyszedł przed samym głosowaniem usprawiedliwiając się uprzednio oraz sam zainteresowany - Przewodniczący Grochowski.

Wnioski z dzisiejszej sesji:
* wniosek o odwołanie nie było po to aby odwołać tylko żeby zwrócić na siebie uwagę,
* radni PO chcieli by "mieć" Wiceprzewodniczącego, ale wniosek był o odwołanie Przewodniczącego,
* Komisja Rewizyjna powinna składać się - jeśli nie wyłącznie - to w większości z członków PO choć Ustawa mówi co innego,
* Przewodniczący i Rada łamie prawo (choć żadnych organów nikt nie powiadomił co chyba było błędem :P ),
* radni - poza PO i SMB są winni wpisów na forum Panoramy pod artykułem o wniosku,
* Panorama jest nieobiektywna i nierzetelna bo nie napisała o tym dlaczego nie uchwalono dotąd budżetu miasta (choć napisała).

to tak w telegraficznym skrócie.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2011-01-26, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-01-26, 20:32   

No cóż, zadymiarzom z PO pokazano ich miejsce w szeregu. POwscy nieudacznicy wciąż są w wyborczym szoku i chyba nie mogą uwierzyć, że nie rządzą Brzegiem. I całe szczęście. Pod rządami PO bezrobocie wzrosło z 11,7% w listopadzie do 12,3% w grudniu. "Drużyna" Tuska to najbardziej dziadowski rząd od 1989. Podobnie jak ta partia.
0 UP 0 DOWN
 
Pink Floyd 


Wiek: 40
Dołączył: 29 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-01-26, 20:51   

taaa a u was biją Murzynów :D
przepraszam, ale co to za argument z tym bezrobociem?! w taki sposób się manipuluje opinią publiczną - podać jakieś cyferki i od razu czarno na białym widać, że jedno jest cacy a drugie be.
Normalną tendencją jest, że w okresie zimowym bezrobocie rośnie, głównie w branży budowlanej, bo zwyczajnie warunki atmosferyczne nie pozwalają na prowadzenie prac, a pracodawcy nie chcą płacić "postojowego" itp.
Poczekam do maja na Twój komentarz jak bezrobocie zmaleje, ciekawe czyja to będzie zasługa? Pewnie obchodów rocznicy 10 kwietnia...
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-01-26, 20:56   

Pink Floyd, a może wytłumaczysz jeszcze obniżkę podatków przez PODWYŻKĘ? Albo bałagan na kolei, drastyczny spadek nakładów na ochronę zdrowia, bankructwo ZUSu, gigantyczny deficyt budżetowy, znikające autostrady i drogi szybkiego ruchu, szybki wzrost cen a co za tym idzie spadek poziomu życia ludzi, obsadzanie stanowisk miernymi, biernymi ale wiernymi? A jak tam Julia Pitera, tropicielka dorszy za 8.50? Ja wiem, że Płemieł nie ma na te sprawy czasu bo gra w piłkę.
0 UP 0 DOWN
 
Pink Floyd 


Wiek: 40
Dołączył: 29 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-01-26, 21:23   

Jacku Jastrzębski, nie mam zamiaru tego tłumaczyć, bo to pytania nie do mnie. Nie mam zamiaru bronić obecnego rządu ani poprzednich. Podważyłem Twój argument, bo jest nierzeczowy.
Mnie, jako polskiego obywatela, też denerwują wymienione przez Ciebie rzeczy. Zmagam się z nimi każdego dnia i wcale nie jestem beneficjentem politycznych obietnic tych, czy też innych decydentów. Staram się trzeźwo i obiektywnie patrzyć na świat i Tobie też to polecam. Bankructwo ZUSu? System ubezpieczeń nie przystaje do obecnych - postpeerelowskich realiów i u podstaw był skazany na porażkę. Nikt z wcześniej rządzących nic z tym nie zrobił, a jak dobrze pamiętasz - każda formacja była już u władzy. ZUS nie zbankrutował za rządów PO...
Codziennie od kilku lat dojeżdżam pociągiem do pracy, wcześniej kilka lat na uczelnię - burdel na PKP był od zawsze i pociągi jeździły mniej lub bardziej punktualnie, nie tylko za rządów Tuska. Ale potrafię też docenić, że zamiast 40 minut jazdy pociągiem do Opola, podróż zajmuje teraz 22 minuty, na odcinku 42 km! I nie dziękuję za to Tuskowi czy Kaczyńskiemu, bo oni podkładów nie ustawiali.
Zdystansuj się Jacku Jastrzębski, popatrz szerzej na problem, a nie powielaj politycznych haseł, którymi nas karmią i każą się pasjonować...
To na razie tyle, resztę argumentów zostawię na później, bo spodziewam się odpowiedzi ;>
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-26, 21:31   

Pink Floyd napisał/a:
Zdystansuj się Jacku Jastrzębski, popatrz szerzej na problem, a nie powielaj politycznych haseł, którymi nas karmią i każą się pasjonować...

U niego to nie możliwe. Chyba, że wymyślą przeszczep pewnej części ciała...
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-01-26, 21:34   

Uciekasz od odpowiedzi. Brzeska PO to odbicie całej tej partii- wiele obietnic, a potem , jak śpiewali muzycy(nie, nie Pink Floyd) Lady Pank-"wielkie gołe D". To nie są polityczne hasła. takiego bałaganu jak w grudniu na PKP nie było od wielu lat. Od 2 lat systematycznie spadają nakłady na ochronę zdrowia, także w Brzegu. Wydłużają sie kolejki do poradni, szpitali, na operacje. Wielu ludzi dzięki takiemu "postępowi" umrze. Liczby nie mają barw partyjnych. A one są dla PO bezwzględne. Podobnie brzescy POwcy-nie potrafili wygrać wyborów samorządowych, kandydat PO poniósł totalną klęskę w wyborach na burmistrza, a teraz POwscy radni robią zadymy i awantury. Doskonale pasuje do Nich i do PO stare polskie przysłowie_"jaki Pan, taki Kram"
Przeczytajk w Onecie lub WP- wzrost bezrobocia jest znacznie większy niż przewidywany, czyli spowodowany czynnikami sezonowymi- tak twierdzi GUS, nie Jacek Jastrzębski.
Ostatnio zmieniony przez Jacek Jastrzębski 2011-01-26, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-26, 21:38   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
kandydat PO poniósł totalną klęskę w wyborach na burmistrza

I kot to mów!!! Sam go broniłeś urologu!!!
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-01-26, 21:47   

Gdy na ulicy chuligani Kogoś opluwają albo zaczepiają, też staję w Jego obronie, nie pytam o legitymację partyjną.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-26, 21:48   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Gdy na ulicy chuligani Kogoś opluwają albo zaczepiają, też staję w Jego obronie, nie pytam o legitymację partyjną.

SUPERMAN i to prawicowy :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Pink Floyd 


Wiek: 40
Dołączył: 29 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-01-26, 21:56   

Jacek Jastrzębski, nie uciekam od odpowiedzi, nie rozumiem dlaczego mam usprawiedliwiać innych? Ty również nie odpowiadasz na moje argumenty. Nie wciągniesz mnie w taką dyskusję jaką prezentują "politycy" niestety, z kilkoma wyjątkami, na wszystkich szczeblach władzy.
Czy liczby 14,9% i 17,8% coś Ci mówią? Nie? A szkoda, to stopa bezrobocia w 2007 i 2006 roku...hmmm ciekawe jaka opcja polityczna obsadzała dwa najważniejsze urzędy w Polsce? http://www.egospodarka.pl...007,1,39,1.html Proszę źródło, żeby nie było, że zmyślam. Jakie mam gwarancje, że PIS poprawi moją sytuację materialną? Jakie mam gwarancje, że załata dziury w drogach? Że skróci mi kolejkę do lekarza? Że pociągi przyjadą na czas? (wracając do grudniowego cyrku na PKP, to z tego co sobie przypominam koleje w Niemczech, Belgii itd. też miały ogromne opóźnienia, jak myślisz - z powodu ataku zimy czy z powodu rządów Tuska?)
Ostatnio zmieniony przez Pink Floyd 2011-01-26, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-01-26, 22:05   

Pink Floyd, dane które podałem, dotyczą % całego polskiego społeczeństwa , a Ty podałeś dane procentowe dotyczące ludzi czynnych zawodowo. na koniec 2007 stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 8,5% , w 2007 odnotowaliśmy największy spadek bezrobocia ze wszystkich krajów europejskich. Pod rzadami PO bezrobocie wzrosło do 12,3% w grudniu 2010. A co do kolei, to powinieneś wiedzieć, że zima w Polsce jest co roku. Ale wyjątkowy bałagan spowodowany był zamioeszaniem z rozkładem jazdy, brakiem wagonów itp. Prawdopodobnie wagonów zabrakło, bo młody Tusk pojechał pociągiem do Chin. Nie potrafią rządzic Polską, a w Brzegu robią polityczną zadymę. Całkowicie zgadzam sie z Bartkiem T., że wniosek brzeskich POwców to "sen pijaka"
Ostatnio zmieniony przez Jacek Jastrzębski 2011-01-26, 22:07, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 8211, juz, po, rekordzisci, sesjach, zapragneli, zmian


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu