Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Internet - Cyfrowy Polsat
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-04, 11:45   Internet - Cyfrowy Polsat

Witam

Czy ktoś z forumowiczów testuje, bądź posiada Internet z Cyfrowego Polsatu ? Jak on działa ?

Na mapie widać pełen zasięg. Na Piastowskiej HSPA czasami HSPA+ cienko - Makuszyńskiego brak zasięgu

map.jpg
mapa
Copyright by Navigo Sp. z o.o. & Becomo S.A.
Plik ściągnięto 293 raz(y) 332,31 KB

0 UP 0 DOWN
 
olo_brzeg 
olo



Wiek: 45
Dołączył: 04 Lut 2007

UP 8 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-04, 13:39   

Niewiem jak jest teraz ale ja testowałem go prawie rok temu jak uruchamiali usługę.
W okolicach ul.Makarskiego śmigał jak ta lala!
Realna prędkość downloadu między 4 a 8 Mb/s a uploadu 1 do 2Mb/s
Pingi w okolicach 30ms.
Jedyny minus to limity transferów no i jak zależy Tobie na mobilności to też zasięg w całym kraju cieniutki...
Ale w Brzegu powinien śmigać bez problemu.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-11-04, 23:58   

Właśnie też mam zamiar się przenieść na internet Cyfrowego Polsatu, tylko że co to te limity transferów, znaczy co to w praktyce (dla użytkownika) oznacza?
0 UP 0 DOWN
 
olo_brzeg 
olo



Wiek: 45
Dołączył: 04 Lut 2007

UP 8 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-05, 07:30   

To działa na podobnej zasadzie jak internet z komórki np iplus, blueconect itp. tylko na innej częstotliwości i dlatego są lepsze prędkości. W abonamenice masz miesięczny limit do wykorzystania np 5GB i potem albo dokupujesz dodatkowy transfer albo internet tak zwalnie że tylko pisanie na GG jakoś działa.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 11:15   

Jak na prędkość pobierania danych (od Internetu do użytkownika) - 21 Mb/s



Na ul. Makuszyńskiego jest lipnie jak widać po w/w zdjęciu. Wiadomo, że nie będzie pełnej prędkości łącza, ale te 2 - 4 Mb powinno być standardem.
0 UP 0 DOWN
 
.kafareusz 


Wiek: 42
Dołączył: 26 Mar 2011

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg-Opole-Kalisz

Wysłany: 2011-03-26, 09:51   

Witam - jestem nowy na forum, jakiś czas temu sprowadziłem się do Brzegu, a dzisiaj jest okazja, żeby się zarejestrować.

Odgrzebię ten temat bo sam używam internetu z Cyfrowego Polsatu i jestem zadowolony.
Ja nie kupowałem internetu w punkcie tylko od przedstawiciela door-to-door, od którego już kiedyś brat brał telewizję i internet. To właśnie głównie po rekomendacji brata z Przylesia wziąłem ten internet. U niego śmiga 2-4Mbit, a upload tak 1.5-3Mbit. Wcześniej rozmawiałem też ze znajomym ze Skarbimierza i też sobie chwalił, w szczycie spada do ok. 2-3Mbit, ale już po południu ma 4 do nawet 10Mbit.

U mnie na Wyszyńskiego norma to 4-6, ale wieczorami to się potrafi rozpędzić do nawet 8-12 (mój rekord na speedtescie to 20Mbit - w załączniku). Kto się zna ten wie, że prędkość prędkością, ale najważniejsze są pingi - a ja spokojnie gram w Countera albo Quake Live przez neta. Uploady też zazwyczaj są powyżej 2Mbit (na neostradzie miałem max 0,5Mbit)

Super obsługę mają w Polsacie - byłem w punkcie to żenada, ale ten instalator który dojechał (namiar miałem właśnie od brata), to spoko koleś - przyjechał (za free, super oklejoną firmową furą), wszystko wytłumaczył, zrobił prezentację, mówił co i jak bez ściemniania, a do tego dał mi fajną ofertę - dostałem modem za 1zł i router wifi za 1zł. Jak coś się działo to spokojnie mogę się do niego dodzwonić, a na infolinię to normalnie masakra.

Naprawdę jestem zadowolony i szczerze polecam.
Dodatkowo powiem, że brat ostatnio brał od tego samego gościa telewizję - kurde, za montaż, antenę, kabelki, tą rurę do ściany i dekoder z twardym dyskiem zapłacił tylko 4 złote! 3 miesiące ma za darmo, a później może mieć tylko pakiet familijny (w punkcie niby dawali mu 6 miesiecy gratis, ale bez montażu i musiał przez całą umowę trzymać jakiś pakiet dodatkowy czyli +20 zł co miesiąc). Jakby ktoś chciał telefon do Piotra (tak się nazywa ten facet z polsatu) to mogę podać - na priv.

Nie chcę, żeby wyszło że to jakaś reklama czy coś, ale ja naprawdę jestem zadowolony i cieszę się, że trafiłem na tego fajnego przedstawiciela, bo po przeprawie w punkcie to bym sobie chyba odpuścił.

Pozdrawiam!

rekord.png
Plik ściągnięto 7659 raz(y) 49,91 KB

Ostatnio zmieniony przez .kafareusz 2011-03-26, 09:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2011-03-26, 18:37   

.kafareusz, a ten zrzut ze speedtestu to też tak dla zamydlenia oczu czy trzymasz z zrzuty testu z lutego i nie z tego miasta o którym piszesz?

.kafareusz napisał/a:
Nie chcę, żeby wyszło że to jakaś reklama czy coś,


Ale wyszło jak reklama a co do...

.kafareusz napisał/a:
Super obsługę mają w Polsacie


to chyba sobie jaja robisz, nie można się niczego doprosić. Na klientach to im na pewno nie zależy bo szybkość reakcji na cokolwiek to +- miesiąc lub dwa - więc bez komentarza.
0 UP 0 DOWN
 
.kafareusz 


Wiek: 42
Dołączył: 26 Mar 2011

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg-Opole-Kalisz

Wysłany: 2011-03-26, 20:01   

ptak82 napisał/a:

.kafareusz, a ten zrzut ze speedtestu to też tak dla zamydlenia oczu czy trzymasz z zrzuty testu z lutego i nie z tego miasta o którym piszesz?


Trzymam tylko rekordowe zrzuty, a Łódź to rekomendowany serwer w speedtescie.
Swoją drogą, z jakiego łącza korzystasz i jaki jest Twój rekomendowany serwer do testów?

A co do obsługi, to również pisałem - w punkcie, taka obsługa, że dałem sobie spokój, nie wiedzieli nic o konfiguracji, możliwościach routerów itd, ale trafiłem na fajnego instalatora i chyba coś jest na rzeczy bo miał firmowy strój i firmowy samochód polsatu i mówił że nie działają w punktach tylko bezpośrednio u klienta.
Zobaczymy co dalej będzie, czy będą zlewać klienta tak jak piszesz, czy po prostu nie będę musiał się wogóle z nimi kontaktować.
Ostatnio zmieniony przez .kafareusz 2011-03-26, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-27, 09:40   

.kafareusz, jakim modemem osiągnąłeś swoją rekordową prędkość? I używając jakich anten?

A obsługa klienta jest masakryczna.
0 UP 0 DOWN
 
.kafareusz 


Wiek: 42
Dołączył: 26 Mar 2011

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg-Opole-Kalisz

Wysłany: 2011-03-27, 18:37   

Modem HUAWEI E182E MIMO (28,8Mbit) + antena zewnętrzna, taka: http://www.cyfrowypolsat....k-c1-800-900.cp
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-06-15, 13:52   

Ten cały Internet w Polsacie to jedna wielka ściema.


Nie polecam, prędkość Neostrady plus kilka lat temu 512KBs
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cyfrowy polsat, internet


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu