Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
JAMNIK zagryziony przez AMSTAFFO-podobne
Autor Wiadomość
kasiadom1 


Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2009

UP 12 / UP 10



Wysłany: 2011-06-15, 08:01   

"2. Agresja psów - choćby ten wątek na nią wskazuje. Ale ile było przypadków zagryzienia dzieci? Uratowanie choćby jednego dziecka usprawiedliwa uśpienie wszystkich psów świata - ot moje zdanie. Czemu ludzie nie mogą się czuć bezpiecznie bo zawsze trafi się kretyn, który kupi psa rasy agresywnej i będzie wszystkim wmawiał jaki to on łagodny? "



kontrakt no co ty....przecież dzieci giną częściej z rąk człowieka niż psa,cz są też krzywdzone przez człowieka,co ludzi też trzeba usypiać,popatrz ile szczęścia psy dają dzieciom,zwłaszcza dzieciom chorym.A co do psich odchodów.....oj ludzie też nie są lepsi,leją gdzie popadnie,zwłaszcza faceci,już nie wspomnę o tych wszystkich śmieciach na ulicy,które ludzie wyrzucają,one to są dopiero szkodliwe.o czym się teraz z resztą dużo mówi!!!!
A jeśli chodzi o wyjące psy,mieszkam na ulicy gdzie jest pełno czworonogów ,ale jeszcze ani razu nie słyszałam,aby wył,natomiast policja do agresywnych,głośno zachowujących się ludzi interweniuje co drugi dzień!!!
Ostatnio zmieniony przez kasiadom1 2011-06-15, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
bajka 
uczeń imperatora zła :P



Wiek: 26
Dołączyła: 09 Kwi 2011

UP 23 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-15, 08:24   

nie ma 'rasy agresywnej'.. :roll:
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-06-15, 09:44   

No widzicie, nawet nie przyszło by mi do głowy porównywać psa do człowieka. Ok, ludzie są agresywni, wydalają odchody (choć niezbyt często leżą one na chodnikach), ale...człowiek jest na świecie niezbędny, przynajmniej dla właściwego trwania naszej cywilizacji, co jest logiczne.

Pies niezbędny w żadnej mierze nie jest - np śmierć wszystkich pszczół na raz zachwiałby nieodrwacalnie ekosystemem, a psów?

Poza tym te wszystkie minusy które wymieniłem - są niepodważalne, niosą ze sobą choroby, śmierć, okaleczenia, już o dyskomforcie nie mówię bo aż taki wrażliwy nie jestem.
No więc czemu, jeżeli ja nie mam psa aby tego wszystkiego nie przechodzić, muszę mieć przerąbane przez to że psa zachciało się sąsiadom?

Podobny przyklad z samochodem - można by powiedzieć "ja nie mam samochodu i niech inni autami nie jeżdżą bo to jest niebezpieczne, bo wypadki, zanieczyszczenia itp". No ale właśnie nie - samochód ma poważne uzasadnienia, niesamowicie ułatwia życie, komunikację, gospodarka by się bez niego załamała. Pies takich uzasadnień nie ma.

mulder - masz rację, wychowywanie dziecka jest w pewnym sensie podobne, ale dziecko nie zagryza ludzi, nie roznosi chorób, a nawet gdyby to robiło to nie widzę możliwości porównania psa i człowieka, w związku z czym post chmurkolistnej jest dla mnie niewarty komentarza.
0 UP 0 DOWN
 
Yavandile 


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Cze 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-06-15, 09:51   

Rogut-każdy ma swoje zdanie na temat tej sytuacji.Po co plujesz jadem?Uważaj bo się zasmarkasz i wstyd będzie.Mam prawo do swojego zdania tak,jak Ty do swojego.Oczywiście najlepiej byłoby gdyby każdy głaskał Cię po główce co?Wybacz ale ja nie mam takiego zamiaru.Wiadomo,że szkoda Twojej jamniczki bo była mała,słodka i tak dalej ale też jesteś winny.A jakby tamten pies latał luzem?jakby był jakiś inny pies,który też by zaatakował Twojego psa?To tylko zwierzęta-nigdy nie wiesz jak zareagują w różnych sytuacjach.Twoja jamniczka mogła być spokojna ale wierz mi,że kiedyś w jakieś sytuacji tez mogłaby zaatakować.NIGDY nie możesz do końca ufać zwierzęciu!Włascicielka amstaffa powinna ponieść karę,co nie oznacza,że tylko ona jest winna.Bo Ty też jesteś.Jakby zostało Twoje dziecko pogryzione to każdy też miałby prawo mówić,że to Twoja wina także bo nie dopilnowałeś dzieci,które się oddaliły i tam doszło do tragedii.I pamiętajcie,że nie ma złych psów-są tylko źli właściciele.
0 UP 0 DOWN
 
Czakenzo 
inżynier



Wiek: 26
Dołączyła: 07 Sty 2011

UP 5 / UP 1



Wysłany: 2011-06-15, 11:43   

Poza tym te wszystkie minusy które wymieniłem - są niepodważalne, niosą ze sobą choroby, śmierć, okaleczenia, już o dyskomforcie nie mówię bo aż taki wrażliwy nie jestem.
No więc czemu, jeżeli ja nie mam psa aby tego wszystkiego nie przechodzić, muszę mieć przerąbane przez to że psa zachciało się sąsiadom?

To weź się wyprowadź do lasu. Będziesz miał spokój. To że akurat ty nie lubisz psów to nie znaczy że wszyscy KONIECZNIE MUSZĄ PODZIELAĆ TWOJE ZDANIE.

I nie gadaj, że człowiek jest na świecie niezbędny a pies niepotrzebny. Czy to pies wycina lasy, zajmuje się kłusownictwem i buduje fabryki zanieczyszczające środowisko ? nie sądzę, myślę że gdyby na świecie nie było ludzi to byłoby czyściej niż gdyby nie byłoby psów.

Jeśli pies zaatakuje lub zagryzie dziecko to jest to TYLKO I WYŁĄCZNIE wina człowieka, który albo nie dał sobie rady z odpowiednim wychowaniem psa lub nie dopilnował dziecka lub zwierzaka.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-06-15, 13:16   

kontrakt napisał/a:
...człowiek jest na świecie niezbędny, przynajmniej dla właściwego trwania naszej cywilizacji, co jest logiczne.

Nie, no to już śmieszniejszego i głupszego argumentu dawno nie słyszałam. Człowiek jest w świecie niezbędny? Chyba, że do niszczenia owego świata, bo cywilizacja to kultura w stadium zagłady. Odwrotnie - ekosystem doskonale poradzi sobie, bez nas - ludzi, za to bez psów (zwierząt) już nie całkiem. "Ludzie to choroba, rak toczący tę planetę" i coś w tym jest, gdziekolwiek pojawiamy się siejemy zniszczenie ekosystemów.

Czakenzo napisał/a:
I nie gadaj, że człowiek jest na świecie niezbędny a pies niepotrzebny. Czy to pies wycina lasy, zajmuje się kłusownictwem i buduje fabryki zanieczyszczające środowisko ? nie sądzę, myślę że gdyby na świecie nie było ludzi to byłoby czyściej niż gdyby nie byłoby psów.

No właśnie. Przedmówca ujął to bardziej szczegółowo.
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-06-15, 16:54   

chmurkolistna napisał/a:
...człowiek jest na świecie niezbędny, przynajmniej dla właściwego trwania naszej cywilizacji, co jest logiczne.


Nie, no to już śmieszniejszego i głupszego argumentu dawno nie słyszałam.


Czyli Twoim zdaniem człowiek nie jest niezbędny dla właściwego trwania naszej cywilizacji? Wolę myśleć, że źle przeczytałaś niż że można tak dennie kretyńskie zdanie wypowiedzieć;)

chmurkolistna napisał/a:
ekosystem doskonale poradzi sobie, bez nas - ludzi, za to bez psów (zwierząt) już nie całkiem.

Owszem, bez zwierząt sobie nie poradzi, ale pies w obecnej liczbie i wykorzystywaniu (jako "maskotka") jest dla ekosystemu zbędny.

Poza tym chmurkolistna Twoje opinie z poprzedniego postu stanowiące, że dzieciństwo bez psa w domu jest niepełne, są zwyczajnie bzdurne i właśnie takie poglądy prowadzą do największego zamęczania psów bo "mam kawalerkę, czwórkę dzieci, ale muszę kupić bernardyna bo mi się dzieci nie wychowają". Nie miałem nigdy psa, nie narzekam jednak na swoje dzieciństwo.

Czakenzo napisał/a:
To weź się wyprowadź do lasu. Będziesz miał spokój. To że akurat ty nie lubisz psów to nie znaczy że wszyscy KONIECZNIE MUSZĄ PODZIELAĆ TWOJE ZDANIE.

A czy ja w którymkolwiek zdaniu człowieku napisałem, że masz podzielać moje zdanie? Możesz je wskazać? CELOWO w pierwszym moim poście nagromadziłem sformułowań typu "według mnie", "z mojego punktu widzenia", aby zaznaczyć że jest to właśnie moje zdanie, do którego mam pełne prawo.

Czakenzo napisał/a:
Jeśli pies zaatakuje lub zagryzie dziecko to jest to TYLKO I WYŁĄCZNIE wina człowieka

Fanatyzm zwierzęcy ponad wszystko;) Zatem rozumiem sytuacja z podlasia sprzed jakiś 2(?) lat, kiedy to bezpańskie psy, które od urodzenia bezpańskimi i dzikimi były, dotkliwie pogryzły mężczyznę prowadząc do jego kalectwa do końca życia, uprzednio przeskakując przez płot jego własnego domu była winą człowieka? Kolejne gratulacje.

Czakenzo napisał/a:
To weź się wyprowadź do lasu. Będziesz miał spokój.

O właśnie Tobie i chmurkolistnej bym to zaproponował - skoro ludzie są tacy źli, brudni, niehigieniczni, wycinają Wam lasy, zajmują się kłusownictwem, budują fabryki i w ogóle Wam tak strasznie przeszkadzają to weźcie sobie po 3 pieski, rąbnijcie szałas w puszczy i żyjcie długo i szczęśliwie.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-06-15, 23:38   

kontrakt napisał/a:
Czyli Twoim zdaniem człowiek nie jest niezbędny dla właściwego trwania naszej cywilizacji? Wolę myśleć, że źle przeczytałaś

Dobrze przeczytałam i sądzę to, co jest napisane w moim poście. Nie uważam człowieka za najcudowniejszą istotę chodzącą po tej planecie lecz przynoszącą jej największe zniszczenie.

kontrakt napisał/a:
Poza tym chmurkolistna Twoje opinie z poprzedniego postu stanowiące, że dzieciństwo bez psa w domu jest niepełne, są zwyczajnie bzdurne i właśnie takie poglądy prowadzą do największego zamęczania psów bo "mam kawalerkę, czwórkę dzieci, ale muszę kupić bernardyna bo mi się dzieci nie wychowają". Nie miałem nigdy psa, nie narzekam jednak na swoje dzieciństwo.

Widać po Twojej znieczulicy wobec zwierząt i uwielbieniu tworu, jakim jest człowiek jaki wpływ miało dzieciństwo bez zwierzaka.
Poza tym czy ja mówiłam o bernardynie? W takiej sytuacji lepiej pomyśleć o yorku (albo lepiej chomiku).
Poza tym w mojej rodzinie ewidentnie widać, kto miał psa w dzieciństwie, a kto nie. Wiesz w czym to się przejawia? We wrażliwości, empatii i samym podejściu do zwierząt w ogóle.

kontrakt napisał/a:
Czakenzo napisał/a:
To weź się wyprowadź do lasu. Będziesz miał spokój.

O właśnie Tobie i chmurkolistnej bym to zaproponował - skoro ludzie są tacy źli, brudni, niehigieniczni, wycinają Wam lasy, zajmują się kłusownictwem, budują fabryki i w ogóle Wam tak strasznie przeszkadzają to weźcie sobie po 3 pieski, rąbnijcie szałas w puszczy i żyjcie długo i szczęśliwie.

Co to ma do rzeczy? Nie można zwyczajnie stwierdzić obiektywnie faktu i żyć dalej z tą świadomością.
Czy to, że nie przepadam za wszelkimi edytorami tekstu i wolę pisać piórem oznacza, że mam wszystko pisać ręcznie? Nie, bo we współczesnym świecie to niemożliwe.
Poza tym trzy pieski to dla mnie nie nowość - dawniej na zlotach rodzinnych i pięć psiaków na raz bywało.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-06-15, 23:50, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-06-16, 05:45   

Czakenzo napisał/a:
To weź się wyprowadź do lasu. Będziesz miał spokój.



A pająki? :mrgreen:

Myślę, że kontrakt ma jakiś uraz, a tego podczas forumowej debaty nie wytłumaczy mu nikt z nas. Możemy przedstawiać jedynie poglądy, które on przyjmie lub odrzuci. Dzieciństwo bez zwierząt i odpowiedzialnych rodziców jest wyjątkowo jałowe.
Przyroda poradziłaby sobie świetnie bez ludzi. Nie jesteśmy jej potrzebni do szczęścia.
0 UP 0 DOWN
 
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



Wysłany: 2011-06-16, 08:52   

Dla rozluźnienia zanim eko kontra mniej eko się zaczną lać po głowach na dobre (bez urazy): klik

I jako, że kogoś przyjaciel poległ, każdy wypowiedział swoje zdanie na temat, to może nie roztrząsajmy po zjedzeniu czyich odchodów będziemy mieli mniej przyjemny zapach z ust, hmm? ;)
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-06-16, 10:33   

mulder napisał/a:
Myślę, że kontrakt ma jakiś uraz, a tego podczas forumowej debaty nie wytłumaczy mu nikt z nas.

Uraz bo nie pawam bezkrytycznym uwielbieniem do psów? No proszę Cię...

We wszystkich moich postach chodzi o jedno: nie mam psa, inni mają. Co ja mam z tego, że oni je mają? Odchody na chodnikach, brak możliwości chodzenia trawnikiem, szczekanie, smród. Czemu mam lubić psy? Nie wiem. Da się to zrozumieć czy nie? (w tym miejscu śmiechem okrywam stwierdzenie chmurkolistnej jak to pies ją nauczył empatii bo w tej dyskusji nie ma jej za grosz) Coś mi przeszkadza a w niczym nie pomaga, musi się to dla Was wiązać odrazu z urazem, jałowym dzieciństwem itp?

Nie akceptujecie poglądów innych ludzi, nawet nie pomyślicie że ktoś może mieć inne, że komuś mogą psy przeszkadzać. Ale to mnie nazywacie człowiekiem z urazem z porytym dzieciństwem, a Waszymi koronnymi argumentami "za" psami są te typu "bo człowiek wycina lasy".

A filmik dobry charger :)
0 UP 0 DOWN
 
jezu880 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2007

UP 108 / UP 84


Skąd: Ciemnogród

Wysłany: 2011-06-16, 11:26   

kontrakt napisał/a:

Nie akceptujecie poglądów innych ludzi, nawet nie pomyślicie że ktoś może mieć inne, że komuś mogą psy przeszkadzać. Ale to mnie nazywacie człowiekiem z urazem z porytym dzieciństwem, a Waszymi koronnymi argumentami "za" psami są te typu "bo człowiek wycina lasy".

Taka specyfika niektórych forumowiczów...
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2011-06-16, 15:32   

kontrakt,

skoro nie lubisz to chociaż okaż szacunek dla zwierząt nikt nie dał Tobie prawa, abyś decydował o życiu zwierząt i ot całe szczęście. Zęby bolą jak się czyta to co wypisujesz. Masz jakiś lęk przed chorobą, czy co? i winisz za to zwierzęta?, że kupki robią itp to raczej kieruj pretensje do właścicieli, że nie sprzątają i do władz, że brakuje pojemników itp
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-16, 19:24   

mmagda12, pojemniki są trzeba tylko zacząć brać woreczki czego nawet ludzie w parkach nie robią.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-06-16, 21:15   

kontrakt napisał/a:
(w tym miejscu śmiechem okrywam stwierdzenie chmurkolistnej jak to pies ją nauczył empatii

Czytaj ze zrozumieniem - nigdzie nie napisałam, że pies mnie nauczył empatii. Napisałam, ze posiadanie psa w dzieciństwie kształtuje wrażliwość i podałam jako przykład członków swojej rodziny. Subtelna różnica ale jednak znacząca.

Towarzystwo mojego psa ukształtowało we mnie wiele cech i to osobny temat na dyskusję, ale jeśli mamy trzymać się tekstu - posta nic o konkretnie o sobie nie pisałam.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: amstaffopodobne, jamnik, przez, zagryziony


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu