Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nowe prawo - Rowerzysta z prawej
Autor Wiadomość
Rzecznik Na Przełaj 


Wiek: 25
Dołączył: 09 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-16, 19:04   Nowe prawo - Rowerzysta z prawej

Skręcając - ustąp rowerom
Nowe prawo - Rowerzysta z prawej




Art. 27 ust 1a
Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić;


Jednocześnie skreślony zostaje artykuł, który zabrania rowerzyście wjazdu na przejazd rowerowy bezpośrednio przed jadący pojazd. Teraz pierwszeństwo rowerzysty jest bezwarunkowe.





Nasza kampania pojawiła się także na telebimach firmy Catchy Adverts w Brzegu.

Wykorzystano tam filimik, który w pełnej wersji z dźwiękiem można pooglądać na Youtube:
Youtube (cz. 1-4)


Więcej o akcji w Brzegu


Kampanię społeczną, na zlecenie KRBRD, w Polsce prowadzi stowarzyszenie "Miasta dla Rowerów" a w Brzegu BKMAW "Na Przełaj".
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-16, 23:15   

Rzecznik Na Przełaj napisał/a:
Jednocześnie skreślony zostaje artykuł, który zabrania rowerzyście wjazdu na przejazd rowerowy bezpośrednio przed jadący pojazd


:mlotek: już widze, jak rozpędzone rowery wpadają przed maske aut... bo przecież mieli bezwzględne pierwszeńtwo/.
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-06-16, 23:51   

Najpierw się nauczcie się jeździć, a nie przepisy, że macie pierwszeństwo. Już dawno miałem to napisać, ale nie było odpowiedniego tematu. Po co wam dali ścieżki rowerowe ?? no po co ? Już mnie to drażni jadę przez mosty pisarzowice brzeg i jedzie taki pajac zamiast ścieżką rowerową to nie mostem jedzie a później się dziwi, że na niego trąbią albo wklei się na maske auta. Druga sytuacja Chocimska chyba o tak postawili te znaki ścieżka rowerowa. A potem nie płakać że jeden z drugim wylądował na masce jakiegoś auta i połamany jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przepraszam ale już mnie to denerwuje
0 UP 0 DOWN
 
pupek 


Wiek: 51
Dołączył: 02 Wrz 2008

UP 2 / UP 10



Wysłany: 2011-06-17, 08:43   

Latarnik napisał/a:
Najpierw się nauczcie się jeździć, a nie przepisy, że macie pierwszeństwo. A potem nie płakać że jeden z drugim wylądował na masce jakiegoś auta i połamany jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przepraszam ale już mnie to denerwuje


Wiesz Latarnik, a mnie denerwują takie nieopierzone nieloty jak Ty, którzy jeszcze prawie mleko spod nosa ścierają, ledwo co dostali prawo jazdy, którzy uważają się za królów szos i którym przeszkadzają wszyscy i wszystko: piesi, których nie przepuszczą na pasach, bo traktują ich jak przydrożne chwasty, rowerzyści, których bóg stworzył chyba tylko po to, żeby przeszkadzali takim mistrzom kierownicy jak on, i wreszcie inni kierowcy. Nie daj bóg wyjedzie z podporządkowanej 100 metrów przed nim, a ten wciskając klakson na pół minuty obwieszcza światu, że jakiś lamer nie okazał mu szacunku, bezczelnie włączając się do ruchu.

Szczerze mówiąc czytając wypowiedzi takie jak Twoje, jestem zdecydowanie za podniesieniem progu wieku otrzymywania prawa jazdy od lat 25, żeby przyszły kierowca nie tylko znał przepisy ruchu drogowego i potrafił kierować pojazdem, ale żeby przede wszystkim dorósł do poruszania się drogami publicznymi i szanował innych, którzy tymi drogami poruszają się w jakikolwiek sposób.
Ostatnio zmieniony przez pupek 2011-06-17, 08:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
drwal 


Wiek: 64
Dołączył: 20 Paź 2009

UP 28 / UP 4



Wysłany: 2011-06-17, 11:08   

Trochę już żyję na tym świecie i zdążyłem zauważyć że jako naród jesteśmy zbiorowiskiem agresywnych chamów. Za kierownicą zamieniamy się w psychopatów. Kto jeżdzi samochodem ten wie o czym piszę. Kto na drodze to wróg śmiertelny. Kiedy pierwszy raz słuchałem cb-radia nie mogłem uwierzyć że taki poziom agresji i wulgaryzmów jest możliwy. Od czasu kiedy potrącił mnie pijany kierowca zawodowy z PKS-u rowerem praktycznie nie jeżdżę. Co mi po pierszeństwie jeżeli rozjedzie mnie jakiś debil. Rowerzyści nie mają szans.
0 UP 0 DOWN
 
Sympatyk 


Wiek: 36
Dołączył: 17 Cze 2011

UP 20 / UP 20



Wysłany: 2011-06-17, 11:49   

Latarnik, aż szkoda strzępic klawiaturę.

W Brzegu przejazdy rowerowe przez jezdnie występują chyba tylko na rondzie solidarności.
Czym różnią się te przepisy od poprzednich? chyba niczym, tylko inaczej ubrane w słowa.
0 UP 0 DOWN
 
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-06-17, 14:20   

to tez trzeba uswiadomic miejskim cyklistom:
.... zezwala na jazdę rowerem po chodniku z dzieckiem do lat 10, jeżeli jest zła pogoda a także kiedy chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości, a ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h......
....Jednak jeśli cyklista wjedzie na chodnik, gdy nie jest to dozwolone, dostanie mandat w wysokości 50 zł......
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2011-06-17, 15:29   

robi się nieciekawie, piesi muszą mieć oczy na plecach, aby nie zostać przejechanym, rowerzysta ma na chodniku "pierwszeństwo" i jeszcze wielka japa, bo im wolno.Jak to jest ?
0 UP 0 DOWN
 
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-06-17, 16:55   

Ty tez czytaj Magda czytaj przepisy uwaznie,
po prostu stanowia one, ze przy normalnej pogodzie,
rowerzysta praktycznie nie ma prawa byc na chodniku w miescie, w ciagu dnia,
kiedy jest ograniczenie dla samochodow do 50 km/h,
a jezeli juz mu sie to zdarzy, to musi bezwglednie ustepowac pieszym,
a nie popisywac sie dzwonkiem,
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-06-17, 16:58   

Przy bardziej ruchliwych trasach wyznaczono drogi dla rowerów. Prośba, rowerzyści korzystajcie z nich, kierowcy uważajcie na rowerzystów.
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-06-17, 18:05   

pupek napisał/a:
Wiesz Latarnik, a mnie denerwują takie nieopierzone nieloty jak Ty, którzy jeszcze prawie mleko spod nosa ścierają, ledwo co dostali prawo jazdy, którzy uważają się za królów szos i którym przeszkadzają wszyscy i wszystko: piesi, których nie przepuszczą na pasach, bo traktują ich jak przydrożne chwasty, rowerzyści, których bóg stworzył chyba tylko po to, żeby przeszkadzali takim mistrzom kierownicy jak on, i wreszcie inni kierowcy. Nie daj bóg wyjedzie z podporządkowanej 100 metrów przed nim, a ten wciskając klakson na pół minuty obwieszcza światu, że jakiś lamer nie okazał mu szacunku, bezczelnie włączając się do ruchu.


Po pierwsze to nie jeżdżę jak król ulicy jeżdżę ostrożnie, więc od tego zacznijmy. Przepuszczam pieszych na pasach więc mnie nie oceniaj jak by każdy młody kierowca nie był nie wiadomo kim. Myślisz że starzy kierowcy to co lepsi też potrafią popalić.

liberatorka napisał/a:
Jednak jeśli cyklista wjedzie na chodnik, gdy nie jest to dozwolone, dostanie mandat w wysokości 50 zł......


Jakoś zanim miałem prawko, też jeździłem na rowerze i większość po chodniku i nie było jakoś problemu, żadnych mandatów itd, a jak trzeba było przepuścić to przepuszczałem.

yasiu napisał/a:
Prośba, rowerzyści korzystajcie z nich, kierowcy uważajcie na rowerzystów.


Święta racja.

Jak bym miał kamerę to bym ją wrzucił do samochodu i tak bym ponagrywał jak się zachowują rowerzyści i co nie którzy by tak nie kozaczyli, że rowerzyści to świętość na drodze....


Tak jak powiedział Yasiu trzeba uważać i tyle
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-17, 20:41   

Latarnik napisał/a:
Po pierwsze to nie jeżdżę jak król ulicy jeżdżę ostrożnie, więc od tego zacznijmy.

Wierzę, że jeździsz po ulicach ostrożnie i kulturalnie... Ale dlaczego na forum wywołujesz atmosferę takiej nietolerancji, czy wręcz nienawiści do innych użytkowników tej samej drogi?

Wątek założony, by wskazać dwa nowe przepisy, tymczasem wywołujesz waśnie i kłótnie zupełnie z innej kategorii. Są narody, które potrafią być tolerancyjne na ulicach, to dlaczego w Brzegu nie możemy się tolerować i na ulicy i na forum?
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-06-17, 23:07   

Jak dla mnie nowe przepisy wydają się być całkiem logiczne. Wątpliwości jednak budzi ten przepis zezwalający na bezpośredni wjazd przed samochód. Wszystko jest jasne w sytuacji, gdy rowerzysta porusza się drogą rowerową równolegle do drogi "z pierwszeństwem". A co w sytuacji gdy dojedzie do skrzyżowania równolegle do drogi "podporządkowanej"? Też będzie miał pierwszeństwo? Materiały promujące zmiany w przepisach o tym nie wspominają.
Rzecznik Na Przełaj napisał/a:
Jednocześnie skreślony zostaje artykuł, który zabrania rowerzyście wjazdu na przejazd rowerowy bezpośrednio przed jadący pojazd. Teraz pierwszeństwo rowerzysty jest bezwarunkowe.
Czy to jest oficjalna wykładnia przepisu czy może jednak nadinterpretacja?
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-06-17, 23:08   

Wybaczcie, ale nie rozumiem, co kieruje niektórymi oponentami, którzy negują działania informacyjne podejmowane przez Stowarzyszenie Na Przełaj.
Ich, akcja ma charakter informacyjny, którego celem jest dotarcie do jak najszerszej grupy uczestników ruchu drogowego i uświadomienie im wprowadzenia nowych regulacji w kodeksie drogowym.
Pragnę zauważyć, iż dla wielu kierowców, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami zaglądało do tego aktu prawnego tylko w celu, zdania egzaminu na prawo jazdy, a potem, kiedy już uzyskali odpowiednie uprawnienia nie zadawali sobie trudu śledzenia na bieżąco obowiązujących przepisów.
Warto nadmienić, iż zarówno kierowców samochodów, jak również rowerzystów obowiązuje zasada "ograniczonego zaufania" i wydaje mi się, że to właśnie rowerzyści są uczestnikami ruchu, który przestrzegają ją ze zdwojoną uwagą, gdyż kontakt- zderzenie z samochodem, może okazać dla nich tragiczne w skutkach z wiadomych względów.
Mając powyższe na uwadze, w pełni popieram akcję informacyjną zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Przełaj, jednocześnie apeluje i proszę wszystkich oponentów akcji o zrozumienie charakteru prowadzonych działań, jak równie zapoznanie się z nowymi regulacjami.

Jacek Niesłuchowski
Radny Miasta Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-06-17, 23:56   

Brzeski napisał/a:
Wierzę, że jeździsz po ulicach ostrożnie i kulturalnie... Ale dlaczego na forum wywołujesz atmosferę takiej nietolerancji, czy wręcz nienawiści do innych użytkowników tej samej drogi?

Wątek założony, by wskazać dwa nowe przepisy, tymczasem wywołujesz waśnie i kłótnie zupełnie z innej kategorii. Są narody, które potrafią być tolerancyjne na ulicach, to dlaczego w Brzegu nie możemy się tolerować i na ulicy i na forum?


Nie ma kierowcy, który jeździ przepisowo wiesz jak prosta droga i pusta to pozwalam sobie depnąć w gaz, ale wiadomo pusta droga. Nie wnoszę nietolerancji czy kłotni, tylko wyrażam swoje zdanie na temat rowerzystów co sądze o co nie których co wyprawiają na drogach. Żebym wam udowodnić to musiał bym cały czas jeździć z kamerą w aucie i pokazyć co potrafią zrobić.

NIESŁUCH napisał/a:
Pragnę zauważyć, iż dla wielu kierowców, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami zaglądało do tego aktu prawnego tylko w celu, zdania egzaminu na prawo jazdy, a potem, kiedy już uzyskali odpowiednie uprawnienia nie zadawali sobie trudu śledzenia na bieżąco obowiązujących przepisów.


No wiesz staram się śledzić nowe przepisy, ale nie wszystkie i nie zawsze. Co jakiś czas w gazetach się ukazują przepisy ruchu to kupuje i czytam, ale jak powiedziałeś większość kierowców tego nie robi....
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nowe, prawej, prawo, rowerzysta


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu