Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Doda przed sądem
Autor Wiadomość
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-06-30, 18:47   Doda przed sądem

... z art. 196 kk za stwierdzenie, że Biblię pisali goście "napruci" i "palący zioła"
"Art 196 kk rozumiany bywa w Polsce bardzo szeroko, przynajmniej w świadomości społecznej. Zarzut obrazy uczuć religijnych padał w takich sytuacjach jak: przejście Parady Równości tymi samymi ulicami, którymi chadzał Jan Paweł II; budowa supermarketu w pobliżu katedry; organizacja koncertu Madonny w święto Matki Boskiej Zielnej; pojawienie się reklamy ze św. Mikołajem, który goni roznegliżowaną kobietę. Kłopoty miał dyrektor szkoły z Łodzieży, bo wziął udział w konkursie rzutu beretem. Fakt, że beret był moherowy, obraził bardzo radnych PiS, którzy domagali się dymisji dyrektora (ostatecznie okazało się, że beret był z wiskozy). W najbardziej absurdalnych przypadkach prokuratura odmawia wszczęcia postępowania, ale często samo pojawienie się zarzutu działa jak straszak i prowadzi do zamykania wystaw, odwoływania koncertów, zdejmowania spektakli. W ten sposób z podręcznika do języka polskiego zniknął wiersz Jacka Podsiadły o papieżu. Inna rzecz, że religijne protesty bywają świetną formą reklamy, jak w przypadku filmów „Skandalista Larry Flynt” czy „Kod Leonarda da Vinci”."

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kr...d#ixzz1QmZxAOqT
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-06-30, 18:52   

http://polskalokalna.pl/w...pedalem,1348151


"Wszystkie świnie są równe ale te czerwone i homoseksualne są równiejsze"?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-06-30, 19:42   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
"Wszystkie świnie są równe ale te czerwone i homoseksualne są równiejsze"?

Sąd uznał jednak, że są dowody, potwierdzające naruszenie dóbr osobistych powoda. Według sądu uporczywe używanie słów "pedał" miało na celu upokorzenie i zdeprecjonowanie powoda, co oznaczało jednocześnie naruszenie jego godności jako osoby. Sąd zaakcentował także, że orientacja seksualna jest elementem życia prywatnego i jako taka zasługuje na ochronę.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-06-30, 20:12   

Cytat:
Sąd zaakcentował także, że orientacja seksualna jest elementem życia prywatnego i jako taka zasługuje na ochronę.

Jasne, ale jeśli ktoś bierze udział w publicznych marszach czy innych wystąpieniach, których wyróżnikiem jest własnie orientacja seksualna to w ten sposób sam upublicznia własną orientację seksualną to przez to przestaje być ona elementem jego życia prywatnego. Tak więc z orzeczenia sądu wynika, że takiego człowieka możemy nazywać pedałem bo jego orientacja seksualna przestała być elementem jego życia prywatnego skoro została na jego własne życzenie upublicznioną. :lol:
Nie ma to jak uzasadnienie pisane przez kretyna. :(
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2011-06-30, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-06-30, 21:00   

Gaderep napisał/a:
w ten sposób sam upublicznia własną orientację seksualną to przez to przestaje być ona elementem jego życia prywatnego

Nie przestaje. Podobnie jak Twoje nazwisko, jesli napiszesz na forum jak sie nazywasz, nie przestaje byc Twoja prywatna sprawa.

Gaderep napisał/a:
Nie ma to jak uzasadnienie pisane przez kretyna.

Nie ferowalbym tak latwo wyrokow o "kretynizmie".
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-06-30, 22:18   

A.Mason napisał/a:
Jacek Jastrzębski napisał/a:
"Wszystkie świnie są równe ale te czerwone i homoseksualne są równiejsze"?

Sąd uznał jednak, że są dowody, potwierdzające naruszenie dóbr osobistych powoda. Według sądu uporczywe używanie słów "pedał" miało na celu upokorzenie i zdeprecjonowanie powoda, co oznaczało jednocześnie naruszenie jego godności jako osoby. Sąd zaakcentował także, że orientacja seksualna jest elementem życia prywatnego i jako taka zasługuje na ochronę.


W takim razie gdy publicznie zostałem nazwany homofobem gdyż wyraziłem (kulturalnie) swoją dezaprobatę co do parady gejów i lesbijek powinienem wytoczyć gejowi proces? Jestem pewien, iż uporczywe używanie słów "homofob" miało na celu upokorzenie i zdeprecjonowanie mnie, co oznaczało jednocześnie naruszenie mojej godności jako osoby. Przecież także moja orientacja seksualna jest elementem życia prywatnego i jako taka zasługuje na ochronę.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-06-30, 22:24   

Standardowa reakcja :wink: Próba czujności zakończona sukcesem.
Atylla napisał/a:
Przecież także moja orientacja seksualna jest elementem życia prywatnego i jako taka zasługuje na ochronę.

Homofob to twoja orientacja? Nie, żebym był ciekawy, ale... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-06-30, 22:33   

http://www.youtube.com/watch?v=BKbf34XZFIk
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-06-30, 22:37   

Marcim B. napisał/a:
Standardowa reakcja :wink: Próba czujności zakończona sukcesem.
Atylla napisał/a:
Przecież także moja orientacja seksualna jest elementem życia prywatnego i jako taka zasługuje na ochronę.

Homofob to twoja orientacja? Nie, żebym był ciekawy, ale... :wink:


Czuwaj! ;)

Marcim B. napisał/a:
Homofob to twoja orientacja? Nie, żebym był ciekawy, ale... :wink:


A czy "pedał" to była orientacja tego pana?
"Homofob", podobnie jak "pedał", odnosiło się pośrednio do orientacji seksualnej (czy raczej do jej odmienności od orientacji osoby mówiącej). Ja nie czułem się urażony :)
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-06-30, 22:43   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=BKbf34XZFIk


Niby nie na temat - a jednak taki prymitywny humor potrafi wywołać czasem uśmiech :)
Dzięki za udostępnienie zbiorów :)
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-06-30, 22:49   

Tylko że to wcale nie "humor", tylko sama prawda o tych "wrażliwych" na punkcie "uczuć religijnych"!
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-06-30, 22:57   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Tylko że to wcale nie "humor", tylko sama prawda o tych "wrażliwych" na punkcie "uczuć religijnych"!


Ja wszystkich "nadwrażliwych" na punkcie wszelkich "uczuć" - religijnych, społecznych, orientacyjno-seksualnych, społecznych itp itd traktuję z przymrużeniem oka ;)

Lepiej mieć nadzieję, że to się nie dzieje ;)
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-07-01, 03:18   

A.Mason napisał/a:
Gaderep napisał/a:
w ten sposób sam upublicznia własną orientację seksualną to przez to przestaje być ona elementem jego życia prywatnego

Nie przestaje. Podobnie jak Twoje nazwisko, jesli napiszesz na forum jak sie nazywasz, nie przestaje byc Twoja prywatna sprawa.

Mason, co Ty wciągasz? :shock:
Jeśli policjant albo hotelowa recepcjonistka zapyta Cię o nazwisko to odpowiedz wtedy, że to twoja prywatna sprawa - nam kitu żenić nie musisz - na tym forum nawet dzieci wiedzą, że nazwisko to podstawowa forma identyfikacji jednostki na forum publicznym :lol:
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-07-01, 07:38   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/news/szczecin-15-tys-zl-za-nazwanie-sasiada-pedalem,1348151


"Wszystkie świnie są równe ale te czerwone i homoseksualne są równiejsze"?


Dało się zauważyć Szanowny Panie - nie musisz Acan uprawiać autoreklamy. :x
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-07-01, 07:40   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Tylko że to wcale nie "humor", tylko sama prawda o tych "wrażliwych" na punkcie "uczuć religijnych"!


Taliban w środku Europy - brak jedynie sądów kapturowych Inkwizycji(a może to właśnie jest)... :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: doda, przed, sadem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu