Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kaufland
Autor Wiadomość
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2011-07-03, 09:52   Kaufland

Mam do Was pytanie czy zauważyliście kiedyś będąc i kupując w Kauflandzie że ceny promocyjne są jedynie na banerach przy towarze, a jak się podchodzi do kasy jest zakupiona rzecz nabijana z normalną ceną? Dzisiaj przekonałem się o tym przekonałem kupując Pepsi Light 8x2L gdzie cena promocyjna za 2L widniała bodajże 2.99, a przy kasie 4,69zł czyli norma. Nie wiem czy to nie jest nabijanie ludzi w butelkę, ale osobiście kończę "współpracę" :D z Kafulandem i przerzucam się na Biedronkę ;) bynajmniej jeśli chodzi o napoje.
0 UP 0 DOWN
 
kacha0405 


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-07-03, 10:02   

tak jest prawie wszedzie.Obecnie zauważyłam że w gazetce z rosmana są podniesione nawet do 3 zl produkty i niby sa w promocji np z 13zł promocja na 10,99 tylko ze ten produkt caly czas jest po 10.99
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2011-07-03, 11:13   

Tak Tak to co powiedziałaś to jest dokładnie wszędzie, normalne ceny są promocyjnymi ...
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2011-07-03, 12:05   

kompnet napisał/a:
widniała bodajże 2.99, a przy kasie 4,69zł czyli norma.



a wziąłeś dobrą pepsi? :) .........bo te w promocji były w tych 2-pakach :) ..... te bez promocji (o innych kodach, były pakowane w standardowe folie), ja tam brałem przedwczoraj pepsi w tych 2-pakach i w sumie za 8l pepsi zapłaciłem 9,98, czyli wszystko się zgadza ;) , dzień wcześniej też nie było z tym problemu :)
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2011-07-03, 14:13   

Mówisz o Light ? wziąłem 8packa ale widniał pod napisem 2.99, czyli wychodzi na to że zrobili w małe bambuko ... :/ ja zapłaciłem 37,52 :P
0 UP 0 DOWN
 
piotruś-niuniuś 


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Mar 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-07-03, 14:14   

kompnet napisał/a:
przerzucam się na Biedronkę ;) bynajmniej jeśli chodzi o napoje

"bynajmniej" to nie to samo to "przynajmniej" !
ech...
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2011-07-03, 14:42   

kompnet napisał/a:
Mówisz o Light ?
nie o zwykłej ;)

a czytałeś dobrze, bo czasami są źle palety ułożone ;)
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2011-07-03, 14:48   

aaa ja mówię o light, hehe nio tak "pomyliło" im się w ułożeniu palet ...

Dzięki za poprawienie :) teraz już wiem
Ostatnio zmieniony przez kompnet 2011-07-03, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2011-07-03, 16:41   

zawsze przy kasie mogles powiedzieć ze pa light byla w promocji i kasjerka ma obowiązek sprawdzić to i wykonać korektę ceny. Jesli zapłaciłes to sam siebie zrobiłes w bambuko.

Koniec języka za przewodnika

:)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-07-03, 17:41   

bandit napisał/a:
Jesli zapłaciłes to sam siebie zrobiłes w bambuko.


Nie każdy ma odwagę i chęć by się kłócić. To sprzedawca oszukuje a nie klient sam siebie.
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2011-07-03, 21:27   

Ja jak odchodzę od kasy, zawsze sprawdzam, czy jest nabite wszystko dobrze. W razie w, idzie się do informacji i zgłasza problem. Różnica ceny zostanie zwrócona.

A co do tego "złego ustawienia palet", to istnieje chyba taki przepis, że jeśli przy produkcie jest podana cena 2 zł, to przy kasie też musisz zapłacić za niego 2 zł. Prawa konsumenta Ci to gwarantują, czy coś...:)
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2011-07-04, 10:47   

yasiu napisał/a:
bandit napisał/a:
Jesli zapłaciłes to sam siebie zrobiłes w bambuko.


Nie każdy ma odwagę i chęć by się kłócić. To sprzedawca oszukuje a nie klient sam siebie.


proszę cię Yasiu, tak jak pilnujesz pieniędzy to tak je masz.

Kasjerka to ma obowiązek zeskanować towar. Ona nie ma obowiązku pamietać jakie promocje są. Jesli jest promocja a kasjerka zeskanowała i cena jest inna to mówisz jej/jemu, że ten towar jest w promocji i prosisz o skorygowanie ceny lub prosisz kasjerke o podejscie do półki gdzie towar się znajduje. Sorry ale jesli ktos nie ma odwagi odezwać się o swoje to jest jego problem.
i Yasiu nie wciskaj kitu, że tu sprzedawca zawinił - bo tak naprawde zawinił ten co wbijał towar do systemu.

chyba dosadnie napisane.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-07-04, 22:01   

bandit napisał/a:
proszę cię Yasiu, tak jak pilnujesz pieniędzy to tak je masz.

Kasjerka to ma obowiązek zeskanować towar. Ona nie ma obowiązku pamietać jakie promocje są. Jesli jest promocja a kasjerka zeskanowała i cena jest inna to mówisz jej/jemu, że ten towar jest w promocji i prosisz o skorygowanie ceny lub prosisz kasjerke o podejscie do półki gdzie towar się znajduje. Sorry ale jesli ktos nie ma odwagi odezwać się o swoje to jest jego problem.
i Yasiu nie wciskaj kitu, że tu sprzedawca zawinił - bo tak naprawde zawinił ten co wbijał towar do systemu.


Czy sprzedawca to według Ciebie kasjer? Mylisz pojęcia i sam kitu nie wciskaj. Sprzedawca - sklep winny jest błędnego oznakowania towarów i jego cen. Jest to nagminne i często praktykowane, bo ludzie przy wielu pozycjach mogą się zgubić lub nie sprawdzić. Nie ja jako klient mam kontrolować ceny, tylko sprzedawca! Nie wiem czy wiesz, ale sklepy są karane za takie praktyki. Należy zgłaszać to do Państwowej Inspekcji Handlowej.

Zanim naskoczysz na kogoś najpierw zapoznaj się z przepisami.
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2011-07-04, 22:57   

Yasiu sorki za zły ton. masz rację - sprzedawce jako kaufland. Pracownik jest winny tego, ale nie osoba co siedzi na kasie (kasjer). Nie zmienia to faktu, że jak się nie upomnisz to wychodzi jak wychodzi, i czy ktoś jest niesmiały czy nie chce mu się kłucić to juz jest danej osoby sprawa.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kaufland


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu